اپلای روسیه

Applyman

کشور پهناور روسیه با پاییتختی شهر موسکو همواره یکی از اولین انتخاب های متقاضیان تحصیل در خارج از کشور در رشته های پزشکی و غیر پزشکی بوده است. از جمله دلایل این استقبال میتوان به کیفیت تحصیلی بالای دانشگاه های روسیه، جایگاه مطلوب در بین دانشگاه های جهان، هزینه های پایین زندگی در روسیه نسبت به سایر کشور های اروپا در کنار کیفیت بالای زندگی در این کشور اشاره کرد. از این رو اپلای روسیه برای تحصیل مورد استقبال متقاضیان تحصیل در خارج از کشور میباشد. از دیگر مزایای تحصیل کردن در کشور روسیه در کنار هزینه های پایین و کیفیت بالا برای تحصیل و زندگی در این کشور، میتوان به این نکات اشاره کرد که برای اپلای روسیه نیازی به مدرک زبان روی در آغاز نیست و دانشگاه های روسیه شرط معدل خاصی برای پذیرش دانشجویان ندارند. همچنین این نکته حائز اهمیت است که دانشگاه های روسیه رشته های متعددی را به زبان انگیسی نیز ارائه میدهند.

در ادامه این مقاله تلاش داریم شما را با تحصیل در روسیه و اپلای روسیه بیشتر آشنا کنیم. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من با بهره گیری از کارشناسان مجرب و تحصیل کرده در کشور روسیه آماده راهنمایی و همراهی شما در زمینه اپلای روسیه میباشد.

اپلای روسیه

کلیات اپلای روسیه

به صورت کلی برای اپلای روسیه و اخذ اقامت تحصیلی روسیه دانستن مجموعه ای از نکات ضروری است که در این بخش به صورت کلی اما مفید به بیان آنها خواهیم پرداخت.

عدم نیاز به مدرک زبان به عنوان یکی از مزیت های اصلی برای تحصیل کردن در کشور روسیه به شمار می آید، اما این موضوع به این معنا نیست که تا انتهای پروسیه اپلای روسیه نیازی به مدرک زبان نخواهد بود. متقاضیان تحصیل کردن در کشور روسیه قبل از ورود به دانشگاه ملزم به گذراندن دوره ای موسوم به پادفک هستند که در این دوره 9 ماهه زبان روسی به صورت کامل به آنها تدریس خواهد شد. در کنار زبان روسی دروس پایه و پیش نیاز رشته مورد نظر متقاضیان نیز برای دانشجویان آموزش داده خواهد شد.

نکته دیگر درباره تحصیل دراین کشور این موضوع است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و در بسیاری از رشته های تحصیلی فراهم است و برای این امر ارائه نمره 6 مدرک آیلتس کفایت خواهد کرد. مسئله حائز اهمیت درباره تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه این است که تعداد دانشگاه ها و رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه میشوند به نسبت دانشگاه ها و برنامه های به زبان روسی کمتر است و این امر، اپلای روسیه برای دوره های انگلیسی زبان را ناگریز رقابتی خواهد کرد. در این شرایط برای اینکه موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های روسیه شوید باید مدارک زبان و معدل نسبتا خوبی به دانشگاه ارائه دهید.

کلیات اپلای روسیه

هزینه های تحصیل در دانشگاه های روسیه نیز به مراتب نسبت به دانشگاه های اروپایی، امریکایی و کانادا پایین تر است، این در حالی است که کیفیت و سطح دانشگاه های روسیه در بین دانشگاه های جهان دارای جایگاه خوبی است و دانشگاه های زیادی در روسیه در بین صد دانشگاه اول جهان در فهرست رتبه بندی جهانی QS قرار گرفته اند که این امر خود به محبوبیت اپلای روسیه برا تحصیل می‌افزاید. دانشگاه های پزشکی روسیه نیز از اعتبار بالایی در جهان برخوردارند و مدرک تحصیلی روسیه در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران دارای اعتبار است. گفتنی است تحصیل صرفا در صورتی که دوره تحصیلی به زبان روسی بوده باشد، مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران قرار میگیرد.


کارشناسی در روسیه

مقطع کارشناسی در روسیه 4 ساله است و اجمله مدارک لازم برای اپلای روسیه در این مقطع داشتن مدرک دیپلم رسمی است. سال تحصیلی در مقطع کارشناسی از اول سپتامبر آغاز خواهد شد و هر سال شامل دو ترم و مجموعا ده ماه است. همانطور که اشاره شد تحصیل در تمام مقاطع از جمله مقطع کارشناسی به هر دو زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است که برای تحصیل به زبان روسی گذراندن دوره پادفک و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه آیلتس 6 الزامی است.

دانشجویان در مقطع کارشناسی حق 10 ساعت کار پار وقت در هفته را دارند که با این مقدار هزینه های زندگی دانشجوی آنها پوشش داده خواهد شد.


اپلای روسیه برای مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه نسبت به سایر کشورها هزینه های کمتری را به دانشجویان تحمیل میکند و علاوه بر آن تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه، شانس متقاضی برای اخذ بورسیه های مختلف در مقطع دکترا را افزایش خواهد داد. از این رو اپلای روسیه در بین متقاضیان تحصیل در خارج از کشور طرفداران خاص خود را دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مانند سایر مقاطع به دو زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است که برای تحصیل به زبان روسی گذراندن دوره پادفک و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه آیلتس 6 الزامی است.

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه حق 20 ساعت کار پار وقت در هفته را دارند که با این مقدار هزینه های زندگی دانشجوی آنها به انضمام شهریه دانشگاه پوشش داده خواهد شد.


مقطع دکترا در روسیه

زبان تدریس در مقطع دکتری در روسیه به دو زبان، انگلیسی و روسی است و هزینه تحصیل در این مقطع که بین 2 تا 4 سال به طول می انجامد، بسته به رشته انتخابی بین 2 تا 7 هزار دلار در سال می باشد. اگر قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارید، فرصت خوبی است تا با ارائه مقالات علمی و پژوهشی بین المللی و مدارک لازم نسبت به اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. دانشگاه و اساتید روسی توجه خاصی به مقطع دکترا دارند و تحصیل به صورت رایگان نیز امکان پذیر می باشد. در تحصیل رایگان دانشگاه مبلغ تقریبا ۲۰۰۰ دلار را سالانه به دانشجو پرداخت میشود.

برای اپلای روسیه در مقطع دکترا داشتن مدارکی چون: مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه معتبر، برای دوره های انگلیسی زبان مدرک 6.5 آیلتس، ارائه مدارک تحقیقاتی و پوهشی مطلوب برای جلب نظر استاد مشاور که پشتیبانی تز دکترا متقاضی را به عهده بگیرد جزو الزامات است.

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه حق 30 ساعت کار پار وقت در هفته را دارند که با این مقدار هزینه های زندگی دانشجوی آنها به انضمام شهریه دانشگاه پوشش داده خواهد شد. همچنین دانشجویان مقطع دکترا امکان بهره مندی از بورسی های تحصیلی روسیه را نیز دارند.


مدارک لازم جهت برای اپلای روسیه

مدارک ذیل جهت اپلای روسیه برای تمام مقاطع تحصیلی الزامی است:

  • اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
  • فرم ثبت نام
  • پاسپورت رسمی و دارای اعتبار
  • گواهی سلامت پزشکی(هپاتیت و HIV)
  • اصل و ترجمه شناسنامه متقاضی
  • مدارک زبان آیلتس برای دوره های انگلیسی زبان
  • رزومه و انگیزه نامه

مطالب و مقالات پیشنهادی مرتبط با اپلای روسیه :

ویزای تحصیلی روسیه

دانشگاه های روسیه

ویزای کاری روسیهدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید