مهاجرت تحصیلی به مجارستان ۲۰۲۲ چه شرایطی دارد؟

Applyman

مهاجرت تحصیلی به مجارستان با توجه به قرار داشتن این کشور در حوزه شنگن شرایط ایده آلی را برای متقاضیان در تمام مقاطع تحصیلی فراهم نموده و افراد پس از تحصیل در مجارستان این امکان را دارند تا به سایر کشورهای اروپایی نیز مهاجرت نمایند.

کشور مجارستان واقع در بخش مرکزی اروپا با تاریخی دیرینه و بهره گیری از امکانات آموزشی نوین، دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و همچنین هزینه های زندگی و تحصیل  مناسب نسبت به سایر کشورهای اروپایی به یک از مقاصد اصلی متقاضیان جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است. این کشور با دارا بودن بیش از 70 مرکز عالی و دانشگاهی سالیانه متقاضیان زیادی را جهت تحصیل جذب می نماید. بسیاری از افراد کشور مجارستان را با توجه برگزاری دوره های متنوع مانند دوره های زبان انگلیسی، آلمانی و مهم تر از همه ویزایی که جهت ورود به این دوره ها به ایرانیان تعلق می گیرد این کشور را سکوی پرتابی جهت ورود به کشور آلمان و سایر کشورهای اروپایی که شرایط سختی را بابت ورود متقاضیان ایرانی لحاظ نموده اند، می دانند. در این مقاله قصد داریم به تمام شرایط و موارد لازم جهت مهاجرت تحصیلی به مجارستان بپردازیم، اگر شما متقاضیان گرامی نیز قصد مهاجرت تحصیلی به مجارستان را دارید و به دنبال اطلاع از شرایط این کشور هستید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.


شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان  

کشور مجارستان با بهره گیری از مراکز علمی عالی و همچین مورد تایید بودن اکثر این مراکز در ایران شرایط مناسبی را جهت ورود متقاضیان به این کشور فراهم نموده است. تحصیل در تمام مقاطع به زبان انگلیسی امکان پذیر بوده و با توجه به تنوع رشته ها متقاضیان این امکان را دارند تا در رشته های حوزه پزشکی، مهندسی و … به تحصیل در این کشور بپردازند. کشور مجارستان در سالیان اخیر پیشرفت چشمگیری در حوزه های پزشکی کسب نموده و سالیانه افراد بسیاری را تحصیل در این حوزه جذب می نماید. متقاضیان ورود به رشته های حوزه پزشکی یا مهندسی در صورتی که از شرایط لازم مانند معدل مناسب و… برخوردار نباشند می بایست به ترتیب ابتدا یک سال را در کالج های پزشکی (pre medical) و کالج های فنی (pre engineering) این کشور بگذرانند و سپس آماده ورود به دانشگاه شوند. امکان کار در حین تحصیل یگی دیگر از مزایای مهاجرت تحصیلی به مجارستان می باشد و طبق قانون اتحادیه اروپا افراد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب اجازه 10، 20، 30 ساعت کار در هفته را خواهند داشت. البته شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت است که در ادامه به شرایط تحصیل در هر مقطع به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.  

شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان
شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان

تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی

تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی با طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. متقاضیان پس از اتمام کالج امکان ورود به دانشگاه های این کشور را خواهند داشت. تحصیل در مقطع کارشناسی اغلب به زبان انگلیسی به متقاضیان ارائه می شود. البته افراد با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و ارائه آیلتس 6 نیز امکان مهاجرت تحصیلی به مجارستان و حضور در مقطع کارشناسی را خواهند داشت. البته جهت ورود به رشته های پزشکی افرادی که دوره 1 ساله در کالج های پزشکی این کشور را سپری نکرده باشند می بایست در آزمون ورودی که به صورت شفاهی و کتبی برگزار می شود شرکت نمایند و پس از قبولی جهت تحصیل در دوره های پزشکی وارد دانشگاه شوند. آزمون شفاهی به صورت مصاحبه و آزمون کتبی مربوط به درروس پایه شامل زیست، شیمی و … می شود. دانشجویان در این مقطع امکان 10 ساعت کار در هفته را نیز خواهند داشت و از این طریق می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. تحصیل در این مقطع حدود 3 سال به طول می انجامد.

تحصیل در مجارستان

مطالب بیشتر در مورد تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان مقطع کارشناشی ارشد

تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی ارشد نیز با ارائه رشته های متنوع و در دانشگاه های مطرح این کشور به دانشجویان ارائه می شود. دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی به مجارستان مقطع کارشناسی ارشد می بایست مدرک کارشناسی و همچنین مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 را ارائه نمایند. تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی ارشد حدود 1 الی 2 سال به طول می انجامد و دانشجویان طبق قانون اتحادیه اروپا اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را نیز خواهند داشت. افراد با این مدت زمان کار می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند.


تحصیل در مجارستان مقطع دکترا

تحصیل در این مقطع نیز مستلزم ارائه مدارک کارشناسی و کارشناشی ارشد می باشد و طول مدت تحصیل در این مقطع 4 ساله می باشد. تحصیل در مجارستان مقطع دکترا مربوط به کارهای پژوهشی و تحقیقات آکادمیک می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل جهت مقاطع تکمیلی در مجارستان بسیار ایده آل بوده و شرایط مناسبی را برای متقاضیان فراهم نموده است. درخواست پذیرش در مقطع دکترا طی مکاتبه با استاد انجام می شود. فرد متقاضی جهت تحصیل در این مقطع می بایست با ارئه رزومه علمی قوی نظر مستقیم استاد جهت مهاجرت تحصیلی به مجارستان را جلب نماید. ضمنا متقاضیان در مقطع دکترا این امکان را دارند تا با نظر استاد راهنما به تدریس در مقاطع پایین تر به عنوان کار دانشجویی مشغول شوند و از این طریق بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند.


مدارک لازم جهت دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی به مجارستان

پذیرش :

 • مدارک شناسایی به همراه کپی (پاسپورت و شناسنامه)
 • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی (جهت تحصیل در مقطع کارشناسی)
 • مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی (جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد)
 • مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی (جهت تحصیل در مقطع کارشناسی دکترا)
 • مدرک زبان (آیلتس یا تافل )
 • اصل پاسپورت معتبر به همراه کپی از تمام صفحات برای پذیرش از دانشگاه های مجارستان
 • دریافت 3 معرفی نامه از استاد (جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا)
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • ارائه پروپوزال و مقاله (جهت تحصیل در مقطع دکترا)

ویزا :

 • ارائه مدارک شناسایی (پاسپورت و شناسنامه و …)
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
 • رزرو بلیط
 • ارائه آدرس محل اقامت در مجارستان
 • بیمه درمانی
 • گواهی اشتغال به کار پدر یا قیم دانشجو
 • گواهی تمکن مالی
 • ۳ قطعه عکس رنگی ۴*۶
 • تکمیل فرم های مربوط به ویزا
 • پرداخت هزینه های مربوط به دریافت ویزا
 • فیش واریز شهریه دانشگاه

بورسیه های تحصیل در مجارستان

ارائه بورسیه یا کمک هزینه های تحصیلی در کشور مجارستان از سال 2013 با هدف جذب متقضیان بین المللی و ارتقا سطح علمی این کشور آغاز شد. مجارستان با بیش از 40 کشور در زمینه تبادل دانشجو فعالیت می نماید که ایران نیز در لیست این کشورها قرار دارد. متقاضیان می توانند جهت دریافت پذیرش و تحصیل به صورت تمام وقت از بورسیه های این کشور استفاده نمایند. بورسیه ها به طور کامل و یا بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به مجارستان را تامین می نماید. یکی از مطرح ترین بورسیه های تحصیلی در این کشور مربوط به کالج بین المللی اویسینا می باشد که دانشجویان پس از پذیرش و ثبت نام با ارائه درخواست کتبی می توانند از این بورسیه استفاده نمایند. این بورسیه به صورت کمک هزینه های مالی به دانشجویان تعلق می گیرد. ناگفته نماند دانشجویان ممتاز و دارای رزومه علمی در اولویت جهت دریافت این بورسیه قرار می گیرند. شما متقاضیان گرامی در خصوص استفاده از بورسیه های تحصیلی مجارستان می توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من ارتباط برقرار نموده و شرایط خود را جهت دریافت بورسیه بررسی نمایید.

بورسیه تحصیل در مجارستان
بورسیه تحصیل در مجارستان

هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان

کسب اطلاع از هزینه های زندگی جزو اقدامات اولیه و ضروری جهت مهاجرت تحصیلی به مجارستان می باشد. اما همان طور که عنوان شد هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر بوده و متقاضیان می توانند با هزینه ای مناسب به تحصیل در این کشور بپردازند. سبک زندگی و محل زندگی متقاضیان نیز در کاهش یا افزایش هزینه های نقش بسزایی دارد. اما به طور کلی هزینه های زندگی دانشجویان ماهیانه حدود 600 الی 700 یورو می باشد.


جمع بندی :

به انتهای این مقاله رسیدیم، سپاس که تا انتها همراه ما بودید. امیدواریم مطالب عنوان شده در این مقاله شما عزیزان را در مسیر مهاجرت تحصیلی به مجارستان راهنمایی نموده باشد. پیشنهاد می کنیم شما متقاضیان گرامی در مسیر مهاجرت ضمن مشورت با یک موسسه حقوقی که تجربیات کافی در زمینه مهاجرت را دارد راهنمایی لازم را دریافت نموده تا در این مسیر با چالشی مواجه نشوید. ما در گروه مهاجرتی اپلای من با بهره گیری از مشاورین و کارشناسان خبره در امر مهاجرت مشاوره و راهنمایی های لازم را خدمت شما متقاضیان گرامی ارائه نموده و از ابتدا تا انتهای پروسه مهاجرت تحصیلی به مجارستان در کنار شما عزیزان خواهیم بود. همچنین اپلای من پس از ورود متقاضیان به کشور مجارستان خدمات پس از ورود شامل ترنسفر فرودگاهی، ثبت نام و رجیستر دانشگاه، همچنین خدمات مربوط به اقامت دانشجو را نیز پیگیری و ارائه می نماید تا متقاضیان در هنگام ورود با چالش های اولیه در کشور مبدا مواجه نشوند.

مقالات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به مجارستان :

مهارجرت به مجارستان

تحصیل در مجارستان


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید