تحصیل در خارج

تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت اغلب اوقات به عنوان یکی از اهداف اصلی و از سوی دیگر به عنوان یکی از چالش های متقاضیان می باشد. آیا شما نیز تا به حال به تحصیل در خارج فکر کرده اید؟انتخاب کشور مقصد، بهترین راه ورود به کشور مورد نظر، هزینه های تحصیل و زندگی و… همگی از جمله عواملی می باشند که دانشجویان جهت تحصیل در خارج  به عنوان چالش با آن رو به رو هستند. برای این منظور متقاضیان می بایست ابتدا از طریق یک موسسه معتبر اقدام به کسب اطلاعات نمایند تا بتوانند با کمترین رسیک جهت انجام پروسه خود اقدام نمایند. ما در این مقاله قصد داریم تا تمامی اطلاعات لازم را در ارتباط با تحصیل در خارج را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس اگر شما نیز قصد تحصیل در کشوری غیر از کشور خود را دارید، این مقاله را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.  

اطلاعات بیشتر
اطلاعات جامع تحصیل و اقامت در کانادا

مشاوره تخصصی رایگان


تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور یکی از اهداف چالش برانگیز زندگی اکثر افراد می باشد. افراد زیادی با توجه به وجود مراکز علمی معتبر در ایران، تمایل دارند تحصیلات خود را در کشوری به غیر از کشور خود ادامه دهند تا از مزایای تحصیل در یک کشور بین المللی برخوردار شوند و پس از پایان تحصیلات آینده شغلی درخشانی را برای خود فراهم کنند. متقاضیانی که به مهاجرت تحصیلی به خارج فکر می کنند با سوالات و ابهامات زیادی از قبیل کشور مناسب، اعتبار دانشگاه ها، هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد مواجه هستند. اما نگران نباشید شما با مطالعه این مقاله پاسخ بسیاری از سوالات خود را دریافت خواهید کرد و می توانید با داشتن اطلاعات کافی در جهت انتخاب بهترین کشور جهت تحصیل اقدام نمایید.  

تحصیل در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور

شرایط تحصیل در خارج با مدرک دیپلم

متقاضیان زیادی پس از پایان تحصیلات متوسطه تصمیم می گیرند جهت تحصیلات دانشگاهی خود به کشور دیگری مهاجرت کنند. متقاضیان دارای مدرک دیپلم که قصد دارند جهت مقطع کارشناسی به تحصیل در خارج بپردازند می بایست تا قبل از رسیدن به سن 23 سالگی کشور مورد نظر خود را انتخاب نمایند و جهت مهاجرت به آن کشور اقدام نمایند. دانشجویان جهت تحصیل در مقطع کارشناسی با سن بالاتر از 23 سال حتی با دریافت پذیرش از دانشگاه با ریسک ویزا از سمت سفارت کشور مربوطه مواجه می شوند. البته امکان دارد متقاضیان با سن بالاتر هم بتوانند در کشور مورد نظر به تحصیل بپردازند اما همان طور که عنوان شد با توجه به ریسک بالا جهت دریافت ویزا پیشنهاد می کنیم تا متقاضیان دارای مدرک دیپلم نهایتا تا سن 23 سالگی جهت مهاجرت تحصیلی به کشور مورد نظر اقدام نمایند. البته پس از 23 سالکی دانشجویان می توانند از طریق ویزا دوره زبان هم اقدام کنند. دانشجویان در این صورت با ورود به کشور مقصد و سپری کردن دوره های زبان می توانند جهت ورود به دانشگاه اقدام نمایند.


تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل در خارج جهت رشته پزشکی با توجه به چشم انداز شغلی درخشان و جایگاه اجتماعی مطلوب همواره متقاضیان زیادی دارد و افراد همیشه در تلاش هستند تا بتوانند در رشته های حوزه پزشکی تحصیل نمایند. بسیاری از متقاضیان پس از شرکت در کنکور و عدم کسب نتیجه دلخواه تصمیم می گیرند به تحصیل در خارج مشغول شوند. تحصیل پزشکی در خارج از کشور یک گزینه ایده آل برای افراد محسوب می شود و متقاضیان می توانند با ارائه شرایط لازم جهت تحصیل در کشور مورد نظر اقدام نمایند. البته متقاضیان می بایست به این نکته توجه کنند که تحصیل پزشکی در خارج از کشور با هزینه نسبتا بالایی همراه است و افراد می بایست جهت تحصیل در رشته پزشکی از تمکن بالایی برخوردار باشند تا بتوانند از عهده ی مخارج تحصیل در کشور مورد نظر برآیند. موضوع دیگری که همواره یکی از دغدغه های متقاضیان است مورد تایید بودن مدرک تحصیلی در کشور ایران پس از پایان تحصیل در خارج از کشور است، از این رو متقاضیان می بایست پیش از اقدام نسبت به لیست دانشگاه های مورد تایید کشور مقصد در ایران اطلاع کسب نمایند. چین، ترکیه، روسیه، ایتالیا، اسلواکی نسبت به سایر کشورها هزینه تحصیل مناسب تری را از متقاضیان درخواست می نمایند.

فرصت ویژه تحصیل پزشکی در فرانسه

مشاوره تخصصی رایگان


تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور

تحصیل دندانپزاشکی در خارج از کشور همواره طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد با توجه به رقابت بالا در این رشته و عدم قبولی در کنکور ایران،  اقدام به تحصیل رشته دنداپزشکی در کشور دیگری می نمایند. کشورهای ترکیه، فرانسه، قبرس، روسیه جزو کشورهای پرطرفدار و مناسب جهت تحصیل در خارج جهت رشته دندانپزشکی هستند. مناسب بودن هزینه های تحصیل، زندگی و همچنین مورد تایید بودن دانشگاه از عواملی هستند که اغلب متقاضیان می بایست پیش از اقدام نسبت به آن توجه کنند و با آگاهی لازم در جهت اتخاذ بهترین تصمیم اقدام نمایند. از آنجایی که هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی بالا بوده و اغلب بورسیه به رشته های حوزه پزشکی تعلق نمی گیرد، متقاضیان برای تحصیل در این رشته می بایست از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشند تا بتوانند هزینه های تحصیل خود را تامین کنند. ترکیه، روسیه، چین، ایتالیا کشورهایی هستند که به نسبت سایر کشورها هزینه ی مناسب تری را جهت تحصیل از دانشجویان درخواست می نمایند و متقاضیانی که از تمکن مالی بالایی برخوردار نیستند این فرصت را دارند تا در کشورهای ذکر شده با هزینه ای مقرون به صرفه به تحصیل بپردازند.


تحصیل مهندسی در خارج از کشور

رشته مهندسی یکی از رشته های محبوب جهت تحصیل در میان دانشجویان است. با توجه به نیاز کشورهای اروپایی مانند اتریش، فرانسه، آلمان و … به مهندسین متخصص، متقاضیان زیادی هر ساله جهت تحصیل مهندسی در خارج از کشور اقدام به مهاجرت تحصیلی می نمایند. مهندسی مکانیک، کامپیوتر، برق، عمران، خودرو از پرطرفدارترین رشته های حوزه مهندسی جهت مهاجرت می باشد. برخی از کشورها هر ساله با ارائه لیستی با توجه به نیاز، اقدام به جذب مهندسین در حوزه های گوناگون می نمایند. دانشجویان می بایست با بررسی لیست ها و کسب اطلاعات لازم از کشور مقصد به منظور اینکه در کدام کشور شانس بیشتری جهت پذیرش دارند می توانند کشور مقصد را انتخاب کرده و سپس با دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی  به کشور مقصد مهاجرت نموده و به تحصیل در خارج مشغول شوند. تحصیل مهندسی در خارج از کشور با توجه به سبک آموزش آینده شغلی درخشانی را برای متقاضیان فراهم می کند و دانشجویان می توانند با تجربه و همچنین دریافت مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه های بین المللی در بهترین مراکز شغلی مشغول به کار شوند.


تحصیل در خارج از کشور رایگان

با توجه به هزینه بالا جهت مهاجرت تحصیلی و همچنین افزایش تقاضا جهت تحصیل در خارج، اکثر متقاضیان تمایل دارند با استفاده از بورسیه های متنوع به تحصیل رایگان در خارج از کشور مشغول می شوند. اما استفاده از بورسیه ها مستلزم ارائه شرایطی می باشد و عمدتا متقضیان ممتاز و واجد شرایط امکان استفاده از این شرایط را دارند. متقاضیان با استفاده از بورسیه می توانند تا حد قابل توجهی هزینه های تحصیل خود را پوشش دهند. البته برخی از کشورها مانند آلمان، فرانسه، اتریش، اسلواکی، دانمارک، نروژ، فنلاند، روسیه شرایطی را فراهم نموده اند تا متقاضیان بتوانند با زبان همان کشور به صورت رایگان به تحصیل بپردازند و فقط هزینه های زندگی در کشور مقصد را پرداخت کنند.

تحصیل در خارج از کشور با بورسیه

بسیاری از کشورهای بین المللی جهت حمایت از استعدادهای درخشان و همچنین سطح ارتقا علم و دانش، بورسیه های متنوعی را به متقاضیان واجد شرایط ارائه می نماید. هر کشور شرایط خاصی را جهت اعطا بورسیه به دانشجویان در نظر گرفته و متقاضیان می توانند با ارائه شرایط درخواست شده از این بورسیه ها استفاده نمایند. بورسیه ها به طور کلی به دو صورت Full fund و Parial fund به دانشجویان از طرف دولت و یا سازمان های خصوصی اعطا می شود. برخی از بورسیه ها تنها یکبار قابل استفاده و برخی دیگر قابل تمدید نیز می باشند. ایتالیا، ترکیه، آمریکا، چین جزو کشورهای مطرحی هستند که انواع گوناگونی از بورسیه ها را به دانشجویان اعطا می نمایند.


تحصیل در خارج بدون هزینه

حتما اطلاع دارید مهاجرت و تحصیل در خارج پروسه ای هزینه بر می باشد و بسیاری از افراد ممکن است به دلیل نداشتن توانایی مالی کافی از تحصیل در خارج صرف نظر کنند. اما کشورهایی نیز وجود دارند که به جهت حمایت از متقاضیانی که تمکن مالی بالایی ندارند شرایطی را فراهم نموده اند تا افراد بتوانند با حداقل هزینه در کشور مقصد به تحصیل بپردازند. به عنوان مثال کشور ایتالیا بورسیه هایی را تحت عنوان DSU به جهت حمایت مالی از کشورهای جهان سوم  اعطا می کند. فرد متقاضی با دریافت بورسیه استانی ایتالیا از مزیت تحصیل رایگان و همچنین دریافت 70 درصد هزینه های زندگی توسط دولت ایتالیا  بهره مند می شود. البته همان طور که عنوان شد تحصیل در کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش، اسپانیا، اسلواکی به زبان کشور مورد نظر رایگان بوده و متقاضیان با تسلط به زبان کشور مقصد این امکان را دارند تا به صورت رایگان در این کشورها به تحصیل بپردازند.

تحصیل در خارج بدون هزینه
مهاجرت تحصیلی به خارج بدون هزینه

بهترین رشته ها برای تحصیل در خارج

اگر بخواهیم به بهترین رشته های تحصیل در خارج اشاره کنیم می توان به حوزه پزشکی، مهندسی، وکالت، مدیریت اشاره کرد. با توجه به رقابتی بودن کنکور در کشور ایران بسیاری از افراد این امکان را ندارند تا در رشته های فوق قبول و وارد دانشگاه شوند، بنابراین متقاضیان تصمیم می گیرند تا در رشته دلخواه به تحصیل در خارج مشغول شوند. متقاضیان می توانند با انتخاب کشور مورد نظر از شرایط تحصیل در آن کشور آگاه شوند و در جهت انتخاب بهترین تصمیم گام بردارند. ناگفته نماند تحصیل جهت رشته های حوزه پزشکی در خارج شامل هزینه های زیادی می باشد و افرادی که از توانایی مالی بالایی برخوردار هستند این امکان را دارند تا جهت ورود به این رشته ها اقدام کنند. البته متقاضیان این فرصت را دارند تا با استفاده از بورسیه های ارائه شده توسط برخی کشورها هزینه های تحصیل را تا حد زیادی پوشش دهند.


تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان

مدرک زبان یکی از شرایط لازم جهت تحصیل در خارج است و متقاضیان جهت ورود به کشور مقصد مستلزم به ارائه مدرک زبان هستند. اما برخی از کشورها نیز شرط مدرک زبان جهت ورود متقاضیان را اعمال نکرده اند و متقاضیان می توانند جهت مهاجرت تحصیلی به خارج بدون ارائه مدرک زبان اقدام نمایند. به این منظور متقاضیان می بایست ابتدا با ورود و گذراندن دوره زبان در کالج مهارت لازم را کسب نموده و آماده ورود به مقطع مربوطه شوند. با توجه به اینکه با ارائه مدرک زبان شانس بیشتری جهت دریافت پذیرش و ویزا وجود دارد، پیشنهاد می کنیم متقاضیان در صورت اقدام برای تحصیل در خارج با ارائه مدرک زبان شانس خود را جهت دریافت پذیرش و ویزا افزایش دهند. به طور کلی مدرک زبان یکی از شرایط مهم و اولیه جهت ورود به یک کشور خارجی و تحصیل در آن است و با توجه به بالا بودن هزینه ها جهت گذراندن دوره های زبان در یک کشور خارجی، بهتر است دانشجویان در ایران نسبت به یادگیری زبان اقدام کنند تا در هزینه های پرداختی نیز صرفه جویی نمایند.


تحصیل در خارج بدون کنکور

تحصیل در خارج بدون کنکور در رشته های زیادی امکان پذیر می باشد و متقاضیان فراوانی نیز دارد. ممکن است عده ای از دانشجویان در صورت عدم شرکت در کنکور و یا همچنین شکست در کنکور تصور کنند که دیگر راهی جهت تحصیل در رشته دلخواه شان وجود ندارد. اما جالب است بدانید اغلب تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است و متقاضیان می توانند ابتدا با آگاهی از لیست رشته های ارائه شده، اقدام به انتخاب رشته مورد نظر نمایند و بدون نیاز به کنکور با پرداخت هزینه در رشته ی مورد نظر به تحصیل بپردازند. البته با توجه به رشته انتخابی هزینه ها متغییر است و برخی رشته ها شامل هزینه بالاتر و برخی نیز هزینه پایین تری را شامل می شوند. در رشته های بدون کنکور سنجش متقاضیان با توجه به معدل کل دیپلم و مدرک زبان سنجیده می شود، بنابراین متقاضیان با ارائه نمره مناسب در مدرک تحصیلی مقطع متوسطه و مدرک زبان این فرصت را دارند تا در رشته مورد نظر به تحصیل بپردازند و از مزایای تحصیل در خارج بدون کنکور بهره مند شوند.


تحصیل در خارج با معدل کم

شرط معدل هم یکی دیگر از مواردی است که اکثر کشورها برای ورود متقاضیان بین المللی لحاظ کرده اند. اغلب دانشگاه های معتبر در سطح بین المللی با توجه به رقابت جهت پذیرش، رزومه متقاضیان را  مورد بررسی قرار داده و افرادی که معدل مناسب تری دارند شانس بالاتری جهت پذیرش خواهند داشت. اما متقاضیانی که معدل مناسب و بالایی ندارند نیز نباید نگران باشند زیرا شرط معدل جهت ورود به دانشگاه های برخی از کشورها الزامی نیست و متقاضیان می توانند بدون ارائه شرط معدل در رشته دلخواه وارد دانشگاه شوند و به مهاجرت تحصیلی به خارج مشغول شوند. کشورهایی مانند روسیه، سوئد، ترکیه از جمله کشورهایی هستند که شرط معدل را جهت ورود متقاضیان لحاظ نکرده اند. البته تحصیل در دانشگاه های خصوصی هم با معدل پایین امکان پذیر است و این دانشگاه ها جهت ورود متقاضیان شرایط سختی را اعمال نمی کنند.


هزینه تحصیل در خارج از کشور

هزینه تحصیل در خارج همیشه یکی از چالش های اصلی متقاضیان می باشد. اکثر مواقع افراد در تلاش برای دریافت بورسیه جهت کاهش هزینه ها و یا انتخاب کشوری مناسب از بابت هزینه ها هستند تا بتوانند با حداقل هزینه به مهاجرت تحصیلی به خارج مشغول شوند. کشورهای روسیه، چین، ایتالیا، اسلواکی، ترکیه از جمله کشورهایی هستند که هزینه تحصیل در انها  نسبت به سایر کشورها مناسب تر است و دانشجویان این امکان را دارند تا در این کشورها با هزینه مناسب به تحصیل و زندگی بپردازند.

کشورهای ذکر شده با توجه به ارائه بورسیه های متنوع هزینه تحصیل متقاضیان را تا حد قابل توجهی کاهش داده و دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه ی این کشورها به مهاجرت تحصیلی به خارج بپردازند. به طور کلی مهاجرت پروسه ای هزینه بر و زمان بر است و متقاضیان می بایست با بررسی تمام شرایط و صبوری در این مسیر گام بردارند تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

فرصت ویژه تحصیل در کالج های مجارستان

آماده راهنمایی شما عزیزان هستیم


معایب و مزایای تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج  همیشه معایب و مزایایی را به همراه دارد. اما به طور کلی مزایای  تحصیل در خارج بسیار بیشتر از معایب آن است. در اینجا قصد داریم به طور اجمالی به مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به خارج بپردازیم.

معایب و مزایای تحصیل در خارج از کشور
معایب و مزایای تحصیل در خارج از کشور

مزایا:

 • بهره مندی از امکانات و سیستم های به روز آموزشی
 • کسب تجربیات بین المللی
 • یادگیری عملی و کسب تجربه در حین آموزش تئوری
 • آموزش در محیط پویا و استاندارد
 • یادگیری و تقویت زبان با استفاده از محیط
 • کسب مدارج بین المللی و فراهم نمودن آینده شغلی درخشان
 • آشنایی با سایر فرهنگ ها
 • امکان استفاده از بورسیه های متنوع

معایب:

 • هزینه بالا مهاجرت تحصیلی به خارج
 • غربت و دوری از خانواده
 • چالش برانگیز بودن یادگیری زبان
 • مشکلات در ارتباط در اوایل ورود به کشور مقصد

مهاجرت تحصیلی به خارج بدون پایان خدمت

تحصیل در خارج بدون پایان خدمت یکی از سوالات شایع و پرتکرار متقاضیان مهاجرت تحصیلی می باشد. افراد در ایران پس از سن 18 سالگی مشمول خدمت نظام  وظیفه می شوند و با دریافت معافیت تحصیلی می توانند جهت ادامه تحصیلات اقدام نمایند. متقاضیان تحصیل در خارج نیز با گواهی معافیت تحصیلی در ایران این امکان را دارند تا جهت مهاجرت تحصیلی اقدام نمایند. مدت معافیت تحصیلی تا 1 سال پس از اتمام تحصیلات می باشد. در صورتی که مدت اعتبار معافیت تحصیلی به پایان رسیده باشد، افراد می توانند با ثبت نام دانشگاه در ایران مجددا گواهی معافیت تحصیلی دریافت نموده و با داشتن گواهی جهت مهاجرت تحصیلی به خارج اقدام نمایند.


وثیقه برای تحصیل در خارج از کشور

متقاضیان مشمول خدمت نظام وظیفه که قصد دارند در خارج از کشور به تحصیل بپردازند می توانند با ارائه گواهی معافیت و سپردن ضمانت بانکی و یا پرداخت مبلغی در حدود 20 میلیون تومان مجوز خروج از کشور را دریافت نمایند. ودیعه سپرده شده جهت تضمینی برای بازگشت فرد متقاضی به کشور دریافت می شود. البته ناگفته نماند متقاضیانی که در سامانه نظام وظیف وارد دوره غیبت شوند مجوز خروج از کشور را نخواهند داشت، بنابراین افراد می بایست پیش از ورود به دوره غیبت اقدامات لازم را انجام دهند.


شرایط گرفتن پاسپورت برای تحصیل در خارج

گذرنامه معتبر اولین موردی که متقاضیان جهت خروج از کشور می بایست ارائه دهند، اما اخذ پاسپورت مستلزم شرایطی می باشد. فرد متقاضی اگر زیر 18 سال سن داشته باشد به عنوان همراه در گذرنامه والدین ثبت می شود، اما افرد بالای 18 سال این امکان را دارند تا به صورت مجزا ضمن حضور در دفاتر پلیس +10 با ارائه مدارک درخواست شده و گواهی اشتغال به تحصیل جهت دریافت پاسپورت اقدام نمایند. ناگفته نماند افرادی که قصد خروج از کشور را دارند می بایست پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار را ارائه دهند، در غیر این صورت می بایست پیش از خروج از کشور جهت تمدید گذرنامه خود اقدام نمایند.


عاقبت مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

تحصیل در خارج رویایی است که بسیاری از جوانان در سر می پرورانند. دانشجویان دستیابی به بسیاری از رویاهای خود را با تحصیل در خارج گره زده اند و برای رسیدن به یک زندگی ایده آل تصمیم به مهاجرت می گیرند. عاقبت مهاجرت تحصیلی به خارج برای افرادی که با هدف وارد کشوری می شوند و با تلاش و پشتکار سعی در تحقق اهداف خود دارند قطعا آینده ای روشن را در پی دارد اما افرادی نیز وجود دارند که شاید بدون هدف و صرفا به خاطر ورود به یک کشور خارجی در پی خوش گذرانی  از بهترین شرایط و فرصت های زندگی خود استفاده نمی کنند و پس از گذراندن مدت زمان طولانی بدون گذراندن تحصیلات روی بازگشت به کشور را ندارند و مجبورند در همان کشور با شرایطی سخت به زندگی مشغول می شوند و در صورت برگشت نیز ممکن با سرزنش خانواده مواجه شوند و دچار سرخوردگی شوند. به طور کلی عاقبت مهاجرت تحصیلی به خارج برای همه ی افراد یکسان نیست و همان طور که گفته شد افرادی که با هدف، برنامه، پشتکار و پذیرفتن مشکلات اولیه مهاجرت می نمایند، سرنوشتی بسیار درخشان و روشن در انتظارشان است و می توانند چشم انداز روشنی را برای خود متصور شوند.


مشاوره تحصیل در خارج از کشور

افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند با چالش های بسیاری از جمله کشور مناسب، هزینه ها و … مواجه می شوند. بدین منظور یک موسسه معتبر در امر مهاجرت با توجه به تخصص و تجربه در این حوزه می تواند به تمامی سوالات متقاضیان پاسخ داده تا بتوانند با آگاهی کامل در انتخاب بهترین تصمیم گام بردارند. گروه مهاجرتی اپلای من با سابقه ای درخشان در امر مهاجرت و همچنین بهره گیری از کارشناسان خبره و متخصص در این حوزه آماده ی پاسخ گویی به شما عزیزان می باشد. پس اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید پیشنهاد می کنیم این فرصت را از دست ندهید و ضمن ارتباط با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من از مشاوره و راهنمایی های این موسسه در خصوص کشور دلخواهتان آگاه شوید.

مشاوره تحصیل در خارج از کشور
مشاوره تحصیل در خارج از کشور

خدمات اپلای من در خارج از کشور

گروه مهاجرتی اپلای من با داشتن نمایندگی فعال در اکثر کشورهای جهان از ابتدا تا انتهای پروسه در کنار شما عزیزان بوده و در جهت به نتیجه رساندن پرونده های متقاضیان گرامی از زبده ترین کارشناسان اجرایی بهره می برد. موسسه اپلای من پس از ورود متقاضیان به کشور مقصد خدمات پس از ورود مانند رزرو هتل، رزو خوابگاه، افتتاح حساب، همراهی متقاضی تا 6 ماه، خرید سیم کارت و …. را به متقاضیان عزیز ارائه می نماید تا افراد در آغاز ورود به کشور مقصد با چالش مواجه نشوند.


سوالات متداول تحصیل در خارج از کشور

 • کم هزینه ترین کشورهای خارجی جهت تحصیل کدامند؟

همان طور که در مقاله عنوان شد روسیه، ترکیه، اسلواکی، ایتالیا، چین جزو کشورهای کم هزینه جهت تحصیل می باشند.

 • مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

همان طور که ذکر شد مدرک برخی از کشورها به شرط گذراندن دوره زبان با پذیرش متقاضیان موافقت می کنند، اما پیشنهاد می شود متقاضیان با ارائه مدرک زبان شانس خود را جهت اخذ پذیرش و ویزا افزایش دهند.

 • با توجه به شیوع ویروس کرونا کلاس ها به چه صورت برگزار می شود؟

کلاس ها در کشورهای خارجی به صورت حضوری و دانشجویان با تزریق واکسن مشکلی جهت حضور در کلاس ها نخواهند داشت.

 • بورسیه های تحصیلی در کشورهای خارجی به چه شکل است؟

بورسیه های متنوعی به جهت حمایت از تحصیل و زندگی دانشجویان با توجه به شرایط کشور مقصد به متقاضیان اعطا می شود.

 • معادل سازی مدارک جهت تحصیل در کشورهای خارجی به چه صورت است؟

متقاضیان جهت تحصیل در برخی از کشورها نیاز به معادل سازی مدرک و به معنای دیگر پذیرفته شدن مدارک از جانب کشور مقصد دارند تا بتوانند جهت ادامه تحصیلات در آن کشور اقدام نمایند.

 • مدارک زبان جهت تحصیل در کشورهای خارجی؟

مدارک زبان آیلتس و تافل جهت تحصیل به زبان انگلیسی و جهت تحصیل به زبان غیر از انگلیسی مدارک مربوط به آن زبان لازم است. به عنوان مثال جهت تحصیل در آلمان به زبان آلمانی مدرک B2 و جهت تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی  مدرک زبان این کشور لازم است.

 • پروسه دریافت پذیرش و ویزا تحصیلی چه مدت زمان به طول می انجامد؟

حدود 6 ماه تا 1 سال


در این بخش تعدادی از وبسایت های مربوط به مهاجرت در کشورهای گوناگون را برای شما ارائه داده ایم:

 • سایت تایید و ارزشیابی مدارک کانادا و آمریکا: wes.org
 • سایت تایید و ارزشیابی مدارک کشور آلمان: anabin.kmk.org

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید