تحصیل در اسپانیا

دانستنی های لازم در مورد تحصیل در اسپانیا

اسپانیا با داشتن دانشگاه هایی مانند دانشگاه هایی که در مادرید و بارسلونا و والنسیا قرار دارد که رنکینگ جهانی آن ها زیر 550 است و از طرفی دیگر هزینه کم زندگی در اسپانیا و در صورت بورس شدن، هزینه ناچیز دانشگاه ها، دانشجویان زیادی را به خود جذب کرده است.

اطلاعات بیشتر

معرفی کشور اسپانیا

اسپانیا دارای مردمی یکپارچه است و عضو اتحادیه اروپا است. اسپانیا در جنوب غربی در شبه جزیره ی ایبری قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. طولانی ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا، مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۲۱۲۱ کیلومتر) است.

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا کشوری بسیار پیشرفته است و از نظر قدرت در اقتصاد نهمین کشور در جهان و پنجمین کشور در اروپا است و همین امر یکی از مزیت هایی که تحصیل در اسپانیا به گزینه ای مناسب تبدیل میکند . اسپانیا از نظر تولید روغن زیتون رتبه یک در جهان را دارد. اسپانیا در سال 1891 به لیست کشورهای اتحادیه اروپا پیوسته است.

اسپانیا طبق قانون اساسی به 17 ایالت مستقل تقسیم شده است. هریک از هفده ایالت ذکر شده یک مجلس ایالتی و یک دولت محلی دارد.. پایتخت اسپانیا شهر مادرید است، زبان رسمی این کشور اسپانیایی و شهرهای مهم آن بارسلون، سویا، مالاگا، گرانادا، ثاراکوثا، تولد، سان سبستیان، سویا، والنسیا و بیلبائو است.


نظام آموزشی و شرایط تحصیل در اسپانیا

تحصیلات تکمیلی در اسپانیا از 2 مقطع کارشناسی ارشد (1-2 سال) و دکترا (3 سال) تشکیل شده است.

تحصیل در اسپانیا

در کنار تحصیل در دانشگاه با هزینه دولت اسپانیا کلاس های رایگان زبان اسپانیایی برای دانشجویانی که خواهان تحصیل در اسپانیا میباشند تشکیل می گردد. فراگیری زبان اسپانیایی برای افرادی که مایل به دریافت اقامت هستند ضروری نمی باشد ولی برای آشنا شدن با محیط جدید و زبان اسپانیایی و ورود به بازار کار یاد گرفتن زبان اسپانیایی بسیار موثر است.

امکان پذیرش در مقطع کارشناسی با توجه به قوانین سفارت اسپانیا در تهران تنها در دوره هایی امکان پذیر می باشد که دوره به زبان اسپانیایی ارائه شود.

جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان عموما 2 مرتبه در سال امکان اقدام کردن وجود دارد که مربوط به ترم ژانویه و ترم سپتامبر می شود. معمولا در ترم سپتامبر دانشگاه ها تعداد رشته های بیشتری ارائه می کنند. فرایند پذیرش معمولا بین 3 تا 4 ماه به طول می کشد.


به چه علت ما تحصیل در اسپانیا را پیشنهاد میکنیم؟

تحصیل در اسپانیا به دلیل اینکه در شهرهایی مانند مادرید و بارسلونا و والنسیا دانشگاه هایی با رنکینگ جهانی زیر 550 دارد یکی از بهترین انتخاب های دانشجویان  سراسر دنیا است. تحصیل در این دانشگاه ها با مزایایی که نسبت به تحصیل در دیگر دانشگاه‌های اروپا دارد باعث محبوبیت دوچندان آنها شده است که بی شک مهمترین آن شهریه ناچیز تحصیلات (در صورت بورس شدن) در مقایسه با دیگر کشورهای تراز اول جهان می باشد.


هزینه های تحصیل در اسپانیا

اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و همچنین جز کشورهای عضو پیمان شنگن میباشد و از نظر سطح امکانات رفاهی و کیفیت زندگی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و همچنین مردمان این کشور از نظر خوشگذرانی جز اولین کشور ها می باشند و این کشور جزو مرفه ترین و با امنیت ترین کشور های اروپایی و حتی در سطح جهانی می باشد و اگر شما ویزای دانشجویی در این کشور را دریافت نمایید دیگر نیازی نیست که برای رفتن به سایر کشور های اروپایی به اخذ ویزا و کنترل گذرنامه اقدام نمایید و به راحتی میتوانید به اکثر کشور های اروپایی سفر نمایید.

تحصیل در اسپانیا

برای تحصیل در اسپانیا باید یک شهر را برای اقامت برگزید ، برای تحصیل در اسپانیا یکی از شهر های یکی بسیار خود نمایی میکند بارسلونا میباشد . با توجه به اینکه بارسلونا شهری کاملا پیشرفته و تکامل یافته و در عین حال توریستی میباشد اما هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با سایر کشور های اروپایی و شهرهای پیشرفته موجود در این کشورها بسیار مقرون به صرفه و پایین می باشد. یک اتاق در منطقه خوب بارسلونا که همان منطقه دانشگاهی میباشد (300-250 یورو در ماه) به همراه هزینه آب و برق و گاز است. هزینه خوراک و پوشاک بطور متوسط برای هر نفر ماهیانه 200-150 یورو می‌باشد.

برای اینکه یه نفر به راحتی بتواند در شهری مانند بارسلونا زندگی نماید ُ شهری که از نظر سطح رفاه و آسایش و تکنولوژی در سطح بالایی است به 500 یورو نیاز دارد.

دانشجویانی که در این کشور مشغول به کار هستند میتواند در تایم آزاد و خارج از دانشگاه به کار مشغول شوند و حقوق متوسط برای کارهای پاره وقت (4 ساعت در روز به غیر از شنبه و یکشنبه که تعطیل است) ماهیانه 600 یورو می‌باشد و هیچ مشکل قانونی برای کار دانشجویان مقیم این کشور وجود ندارد.


مقالات پیشنهادی:

مهاجرت به اسپانیا

کار در اسپانیا

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید