شرایط تحصیل در فرانسه

Applyman

فرانسه یکی از بهترین و پیشرفته ترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد و بسیاری از دانشگاههای این کشور جزء برترین های جهان هستند. کیفیت بالای آموزش و اعتبار بالای مدرک دانشگاهی اخذ شده از دانشگاههای فرانسه، یکی از مهمترین دلایل علاقه مندی دانشجویان بین المللی به این کشور زیبای اروپایی برای ادامه تحصیل است. شرایط تحصیل در فرانسه در تمامی رشته و مقاطع تحصیلی به زبانهای انگلیسی و فرانسه فراهم است و اگر به زبان فرانسوی مسلط باشید، با ارائه مدرک زبان فرانسه، شرایط تحصیل در فرانسه به صورت رایگان نیز به راحتی برای شما فراهم خواهد بود. به طور کلی اگر قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارید، توصیه می کنیم از همین حالا شروع به یادگیری زبان فرانسوی کنید، چون اکثر قریب به اتفاق برنامه های دانشگاهها به زبان فرانسه ارائه می شود و در صورت ندانستن این زبان باید در دانشگاههای خصوصی تحصیل کنید که این مستلزم پرداخت شهریه های بالایی است. اگر به دنبال پاسخ به سوالات خود درباره شرایط تحصیل در فرانسه هستید، با ما همراه باشید تا آخرین اطلاعات شرایط تحصیل در فرانسه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

شرایط تحصیل در فرانسه

آخرین اطلاعات درباره شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه در میان کشورهای اروپایی از سهولت نسبی خوبی برخوردار است و همین سهولت در کنار کیفیت تحصیلی و دانشگاهی باعث شده تا نظر علاقه مندان زیادی را برای تحصیل جلب کند. در این بخش جنبه های مختلف تحصیل در این کشور دیدنی اروپایی را باهم بررسی خواهیم کرد:


مزایای تحصیل در فرانسه

یکی از مهمترین مزایای تحصیل در فرانسه، امکان اخذ اقامت دائم و حق شهروندی این کشور پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاههای فرانسه و کار کردن در این کشور و پرداخت بیمه و مالیات است، به طور کلی یکی از آسان ترین و ارزان ترین راههای مهاجرت به اروپا، ادامه تحصیل در فرانسه است. اگر چه فرانسه یکی از گرانترین کشورهای اروپایی است ولی در صورتی که به زبان فرانسوی مسلط شوید، می توانید به راحتی از شرایط تحصیل در فرانسه به صورت رایگان استفاده کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خصوصی این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنید که این یکی دیگر از مزایا مهم تحصیل در فرانسه است و باعث جذب هزاران دانشجو از سراسر دنیا به فرانسه می شود. دانشجویان بین المللی حین تحصیل می توانند به صورت پاره وقت کار کنند و قسمتی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهند.

شرایط تحصیل در فرانسه با بورسیه های دولتی و دانشگاهی نیز برای دانشجویان بین المللی فراهم است و افراد شایسته و واجد شرایط با اخذ این بورس های تحصیلی می توانند شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در فرانسه را به طور کامل پوشش دهند. دانشجویان در فرانسه از خدمات درمانی و بیمه رایگان برخوردار هستند و مبلغی که برای بیمه پرداخت می کنند در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و انگلیس بسیار ناچیز است. خوب است بدانید در صورت فارغ التحصیلی از دانشگاههای فرانسه، امکان کار کردن در تمام اروپا و آمریکا برای شما فراهم خواهد بود و این یک فرصت بسیار عالی برای ورود شما به بازار کار جهانی است.


تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید مدرک B2 زبان فرانسوی داشته باشند. متاسفانه شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در این مقطع در دانشگاه های دولتی فراهم نیست. به طور کلی شهریه دانشگاههای دولتی فرانسه برای دانشجویان بین المللی در حدود 200 یورو در سال و شهریه دانشگاه های خصوصی حداقل 2 و حداکثر 8 هزار یورو است. مدت زمان دوره کارشناسی در فرانسه معمولا 3 سال است و دانشجویان در این مدت باید 180 واحد درسی را پاس کنند تا بتوانند مدرک لیسانس دریافت نمایند. شرایط سنی تحصیل در فرانسه به گونه ایست که متقاضی باید حداقل 18 سال داشته باشد و معدل وی نیز باید حداقل 15 باشد. متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاههای فرانسه در مقطع لیسانس باید مدارکی از قبیل مدرک و ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی که به زبان فرانسوی و به طور رسمی ترجمه شده است را ارائه دهند.


تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

دوره های کارشناسی ارشد در فرانسه، یکساله و دو ساله و به دو صورت تئوری و عملی است و معمولا برنامه های ارائه شده در دانشگاهها به زبانهای انگلیسی و فرانسوی می باشد. دوره های دو ساله معمولا برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند. در صورتی که مدرک زبان فرانسوی دارید، می توانید از شرایط تحصیل در فرانسه به صورت رایگان در دانشگاهای دولتی این کشور برخوردار شوید و تنها 245 یورو در سال بپردازید، در غیر اینصورت باید در دانشگاههای خصوص فرانسه ثبت نام کنید و بین 3 تا 8 هزار یورو در سال بسته به رشته انتخابی شهریه بپردازید. دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس تحصیل می کنند با ارائه مقاله ISI و برخی مدارک دیگر، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی خواهند شد و از پرداخت شهریه و سایر هزینه های تحصیل معاف می شوند.


تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه

یکی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در فرانسه، مقطع دکتری است. شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری به گونه ایست که دانشجویان این مقطع تحصیلی به عنوان یک کارمند در نظر گرفته می شوند و علاوه بر پژوهش و انجام پروژه های تخصصی و کسب تجربیات کاری مفید، حقوق ماهیانه نیز دارند و مبلغ درآمد آنها بسته به رشته تحصیلی، حداقل 2 هزار دلار در ماه می باشد. البته اخذ پذیرش در مقطع دکترا به این راحتی نیست و باید رزومه تحصیلی بسیار قوی و مقالات ISI داشته باشید و شایستگی خود را به اثبات برسانید. بعد از اینکه در مقطع دکتری فارغ التحصیل شدید، به راحتی جذب بازار کار خواهید شد و از این طریق می توانید مالیات بپردازید و برای اقامت دائم فرانسه اقدام کنید.


رشته های پزشکی و دندانپزشکی

شرایط تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم برای افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را دارند، فراهم است و خبر خوب اینکه تحصیل در رشته های پزشکی برای عموم در فرانسه آزاد است. تحصیل پزشکی در فرانسه 9 سال به طول می انجامد و متقاضیان برای پذیرش در این رشته باید ابتدا در آزمون ورودی آن شرکت کرده و در صورت کسب نمره قبولی می توانند در رشته مورد نظر خود ثبت نام کنند. دوره دندانپزشکی در فرانسه، 6 ساله است و تنها به زبان فرانسوی ارائه می شود. شرایط تحصیل در فرانسه در شاخه های دیگر پزشکی مانند دامپزشکی، داروسازی، پرستاری و فیزیوتراپی نیز به راحتی فراهم است. مدت زمان دوره های تخصصی رشته های پزشکی بسته به رشته انتخابی، 3 تا 6 سال می باشد.


بورسیه تحصیلی فرانسه

بورسیه های تحصیلی فرانسه توسط وزارت امور خارجه و توسعه بین المللی از طریق یک آژانس رسمی دولتی به دانشجویان بین المللی واجد شرایط ارائه می شود. در حقیقت، این وزارت اکثر بورسیه ها را از طریق دپارتمان های همکاری و فعالیت فرهنگی در سفارتخانه ها و کنسولگری فرانسه در کشورهای دیگر به دانشجویان شایسته اعطا می کند. توجه داشته باشید، با دریافت بورسیه، از شرایط تحصیل در فرانسه به صورت رایگان برخوردار خواهید بود، علاوه بر این، هزینه های زندگی و اقامت شما در فرانسه با این بورسیه ها پوشش داده خواهد شد.


شرایط تحصیل در فرانسه – معادل سازی مدارک

متخصصان از سراسر دنیا برای ورود به بازار کار فرانسه نیازی به معادل سازی مدرک ندارند ولی در صورتی که یک پزشک که مدرک پزشکی او از کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا است، قصد ورود به بازار کار فرانسه را داشته باشد باید نسب به معادل سازی مدرک خود اقدام نماید. برای این منظور  باید در یک آزمون که به صورت تئوری و عملی جهت تایید مهارت های پزشکی برگزار می شود، شرکت و نمره قبولی کسب کنند. این آزمون یکی از دشوارترین آزمونهای موجود در فرانسه است و برای موفقیت در آن باید تسلط کافی به زبان فرانسه داشت، چرا که هر دو مرحله این آزمون به زبان فرانسوی برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در فرانسه، با کارشناسان متخصص ما در این زمینه تماس بگیرید.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده مشاوره و همراهی شما عزیزان در خصوص شرایط تحصیل در فرانسه هستند، همچنین وبسایت study in france.org نیز میتواند در این زمینه اطلاعات خوبی در اختیار شما عزیزان قرار دهد.


مقالات و مطالب مرتبط با شرایط تحصیل در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

هزینه تحصیل در فرانسه

دوره زبان در فرانسه

مهاجرت به فرانسه

تحصیل در فرانسهدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید