آلمان

راهنمای دریافت انواع اقامت آلمان

مهاجرت آلمان به عنوان پنجمین کشور مطلوب برای زندگی در دنیا فرصت مناسبی نظر می رسد. این به خاطر آن است که اقتصاد، نظام آموزشی و فرصت های شغلی خوبی را برای شما دارد. متقاضیان از سراسر جهان می خواهند فرصتی برای مهاجرت به آلمان داشته باشند.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

انواع روش های مهاجرت به آلمان:

 • مهاجرت به آلمان برای اشتغال
 • مهاجرت به آلمان برای تحصیلات
 • مهاجرت به آلمان برای کارآفرینان
 • مهاجرت به آلمان با دعوت نامه خانواده
 • اجازه اقامت مهاجرت آلمان

هرچند که بسیاری از روش های مختلفی دیگر برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و هر کدام از آنها دارای برخی از الزامات خاص است، در برخی از آنها هم شباهت هایی وجود دارد. برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به آلمان، باید معیارهای زیر را داشته باشید:

الزامات عمومی برای مهاجرت به آلمان

هرچند که بسیاری از روش های مختلفی دیگر برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و هر کدام از آنها دارای برخی از الزامات خاص است، در برخی از آنها هم شباهت هایی وجود دارد. برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به آلمان، باید معیارهای زیر را داشته باشید:

برای مهاجرت به آلمان باید تمکن مالی خود را ثابت کنید

هر مهاجرتی برای اهداف مالی ، باید آستانه مالی را نشان دهد و متقاضیان باید این آستانه  را برآورده کنند، اما با این وجود، متقاضیان باید ثابت کنند که می توانند خود را در آلمان تامین کنند. حتی اگر شما در آلمان کار کنید، باید مبلغ اولیه خود را برای پوشش هزینه های مربوط به خود را بپردازید تا حقوق و دستمزدتان را دریافت می کنید.

دارای حداقل مهارت اساسی در آلمان باشید

برای داشتن زندگی  خوب در آلمان، باید آلمانی را بدانید. چارچوب مشترک اروپایی برای مرجع دارای سه سطح زبان است. هم چنین پایه های پیشرفته را دربر می گیرد. اگر می خواهید به آلمان مهاجرت کنید باید سطح های زبان را بگذرانید.


بررسی راه های مهاجرت به آلمان

انواع ویزا برای کشور آلمان:

 • گردشگر / بازدید کننده
 • ویزا تجاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای جستجوی کار
 • ویزای کار (استخدام)

مهاجرت به آلمان از راه تحصیل در این کشور

بسیاری از مردم این را نمی دانند، اما آلمان، آموزش های رایگان را ارائه می دهد. این بدان معنی است که بر خلاف کشور هایی مانند آمریکاکه هزینه های زیادی برای تحصیل دارند، دانشگاه های آلمان هزینه های بسیار کمتری دارند و یا رایگان هستند. از این جهت، آلمان کشوری مهم برای مهاجرت به قصد اهداف آموزشی است.

مهاجرت به آلمان

برای تحصیل در هر رشته مهاجرت به آلمان، باید برای اقامت برای تحصیل ، ویزا دریافت کنید. در این  مقاله، الزامات مورد نیاز برای روش و روند درخواست برای دریافت چنین ویزایی نشان داده می شود.

اگر شما ویزای تحصیلی خود را برای آلمان دریافت کرده و مدرک تحصیلی خود را بگیرید، می توانید در آلمان برای یافتن یک شغل برای مدت محدودی نیز این اقامت را تمدید کنید. در این زمان شما می توانید یک شغل پیدا کنید، شما مجاز به اقامت در آلمان هستید. گزارش شده است که تا 54 درصد از دانش آموزانی که دارای مدرک تحصیلی در آلمان هستند، در کشور ماندند و شغلی پیدا کردند.

برای مطالعه بیشتر درباره تحصیل در آلمان اینجا کلیک کنید.


کارآفرینان و سرمایه گذاران

اگر شما  به عنوان یک سرمایه گذار علاقه به کار در آلمان دارید، پس شما در خوش شانس هستید. کارآفرینان و سرمایه گذاران که فرصت های اقتصادی را در آلمان ایجاد می کنند مجاز به مهاجرت به آنجا هستند. با این حال، آستانه معینی از سرمایه گذاری وجود دارد که باید آن را ایجاد کنید. در تحقیقاتی در یک مقاله ارائه شده است، این مقدار 250،000 یورو است. علاوه بر این، شما باید یک ویزای اشتغال خود را که تحت دسته ویزای کار آلمان قرار دارد را دریافت کنید. برای دریافت ویزا باید موارد زیر را ثابت کنید:

مهاجرت به آلمان
 • این که شما سرمایه لازم برای سرمایه گذاری دارید
 • سرمایه گذاری شما به اقتصاد آلمان کمک خواهد کرد
 • سرمایه گذاری شما در کشور مورد نیاز است

اگر وضعیت خود را به عنوان یک کارآفرین در آلمان حفظ کنید، پس از سه سال مجوز اعطای مجوز اقامت نامحدود خواهید داشت، به این معنی که هر زمان که می خواهید وارد و یا آنجا را ترک خواهید کرد.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان

کار در آلمان

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید