دریافت ویزای کار در آلمان

Applyman

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان یکی از ممتازترین کشور های عضو در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است که پس از کشورهای ایالات متحده و ژاپن، به عنوان سومین قدرت صنعتی جهان به شمار می آید. کشور آلمان با وجود اینکه پر جمعیت ترین کشور اروپا است و جمعیتی بالغ بر 82 میلیون نفر دارد اما همواره به شدت درگیر کمبود نیروی کار است و با معضل پیری جمعیت رو در رو می باشد. به همین علت شرایط مهاجرت کاری به کشور آلمان و دریافت ویزای کار در آلمان بسیار مناسب بوده و کارفرمایان آلمانی اقدام به جذب نیروی کار خارجی می کنند.

آلمان همواره یکی از اصلی ترین انتخاب های متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور بوده و هست. مهاجرت تحصیلی به آلمان به جهت وجود دانشگاه های رایگان، اعتبار و رتبه دانشگاه های آلمان در سطح جهان، کیفیت بالای آموزشی و هزینه های مقرون به صرفه طرفداران زیادی در بین متقاضیان دارد. در این میان مهاجرت کاری به آلمان نیز متقاضیان خاص خود را دارد و از جمله علل این محبوبیت میتوان به شرایط مناسب اقتصادی، سطح بالای حقوق و مزایای شغلی و بازار کاری مناسب کشور آلمان اشاره کرد. پروسه مهاجرت به آلمان برای کار مراحل مختلفی دارد که از جمله آنها میتوان به شناخت این کشور و دریافت ویزای کار در آلمان اشاره کرد که در ادامه درباره انواع روشهای مهاجرت کاری به آلمان و دریافت ویزای کار در آلمان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من با تجربه زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی و ازجمله دانشگاه های کشور آلمان، آماده ارائه مشاوره و همراهی شما عزیزان در زمینه مهاجرت کاری به آلمان و دریافت ویزای کار در آلمان هستند. در ادامه به بررسی روشهای مهاجرت کاری به آلمان و توضیح هر یک آر آنها خواهیم پرداخت.

دریافت ویزای کار در آلمان

دریافت ویزای کار در آلمان – مهاجرت به آلمان برای کار

برای مهاجرت به کشور آلمان از طریق پروسه های کاری و دریافت ویزای کار در آلمان روشها و راه های متعددی وجود دارد و هر یک از آنها شرایط و مدارک خاص خود را نیاز خواهد داشت. در ادامه به ذکر هر یک از این روش ها و بررسی کامل هرکدام خواهیم پرداخت.

انواع روش های مهاجرت کاری به آلمان عبارت اند از: 1. ویزای 6 ماهه جست و جوی شغل. 2. ویزای کار با دریافت پیشنهاد شغلی. 3. ویزای blue card ویژه متخصصان

بسیاری از نیروهای کار متخصص در کشور های مختلف به علت امنیت بالای شغلی، حقوق بالا و مزایای مناسب، کشور آلمان و دریافت ویزای کار در آلمان را برای مهاجرت به خارج از کشور انتخاب می کنند. مقدار ساعت کاری هفتگی در بسیاری از مشاغل کشور آلمان 35 ساعت می باشد و خدماتی که برای کار ارائه می دهد از بالاترین سطح کیفیت برخوادار می باشد. همچنین فرصت فوق العاده کار در آلمان مخصوصا برای متخصصان ایرانی از این جهت مطلوب است که از آن طریق میتوانند آسان تر به اقامت دائم و در نهایت شهروندی آلمان دست پیدا کنند که البته شرایط خاصی دارد. اگر شما قصد مهاجرت کاری به آلمان و دریافت ویزای کار در آلمان را دارید و یا هنوز در جست و جوی کشوری برای مهاجرت کاری می باشید پیشنهاد میدهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من در امر مهاجرت کاری به آلمان همراه شما هستند.

دریافت ویزای کار در آلمان - مهاجرت به آلمان برای کار

شرایط دریافت ویزاهای کاری برای اتباع کشور های مختلف نیز تفاوت دارد که ما در ادامه این مقاله شرایط آنها برای ایرانیان را بررسی میکنیم.


دریافت ویزای کار در آلمان – ویزای 6 ماهه جست و جوی شغل

در میان انواع مختلف ویزای کاری کشور آلمان، ویزای جست و جوی کار با نام اصلی(job seeker) این امکان را به افراد میدهد تا به مدت شش ماه که قابل تمدید نیز است در کشور آلمان به دنبال شغل مورد نظر خود با توجه به مدارک و سوابقی که دارا میباشند به جست و جو بپردازند و پس از یافتن شغل ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند و ادامه پروسه اقامت خود در کشور آلمان را پی بگیرند.

شرایط کلی برای دریافت ویزای جستو جوی کار آلمان:

 • ارائه مدارک پزشکی یا بیمه سفر برای تمام طول مدت اقامت در آلمان یا تا زمانی مجوز کار از یک کارفرمای آلمانی پیدا کنید.
 • ارائه مدارکی جهت اثبات داشتن توانایی مالی کافی برای اقامت در آلمان در بازه زمانی جستجوی کار(تمکن مالی)
 • مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از یکی از دانشگاه های آلمان یا مدرک معادل آن از دانشگاه های خارجی
 • حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی ( اگر سابقه کار با بیمه همراه باشد، بهتر است )

در این بین نکته مهم و قابل ذکر این است که برای شرایط فوق، داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی وجود ندارد. ولی دریافت ویزای کار در آلمان و کار در آلمان بدون توانایی صحبت به زبان آلمانی یا داشتن مدرک زبان آلمانی بسیار دشوار است، لذا داشتن مدرک زبان آلمانی برای اخذ ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان امری طبیعی است و شانس شما برای دریافت ویزای کار در آلمان را در بین تمامی متقاضیان بالاتر می برد و منظقی است که داشتن دانش مناسب از زبان آلمانی برای پیدا کردن شغلی بهتر با کارفرمایی قوی تر و حقوقی بالاتر، به شما کمک بزرگی میکند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جستجوی کار کشور آلمان :

 • اسناد تمکن مالی شما مانند نامه حساب بانکی که ثابت می کند شما می توانید اقامت خود را در آلمان تأمین مالی کنید
 • مدرک دیپلم و مدارک دانشگاهی اعم از لیسانس و فوق لیسانس (و یا هر مدرک دیگری از شرایط تحصیلی دانشگاهی)
 • نامه ی کتبی که در آن شما هدف از سفر خود و اخذ ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان را توضیح می دهید.
 • رزومه کاری و فعالیت های شغلی شما (CV) برای ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان
 • مدارک هویتی وه مدارک ازدواج شما (ترجمه به زبان انگلیسی)
 • عکس گذرنامه بر اساس مشخصات بیومتریک
 • ارائه بیمه درمان
 • گذرنامه معتبر

دریافت ویزای کار در آلمان با پیشنهاد شغلی (JOB OFFER)

برای دریافت ویزای کار در آلمان از طریق پیشنهاد شغلی و یا (JOB OFFER)، پس از یافتن شغل مورد نظر در کشور خودتان پس از مکاتبات و بررسی رزومه به صورت اینترنتی با کارفرما مصاحبه ای ترتیب داده پس از جلب رضایت ایشان بر اساس شایستگی های شغلی، کارفرما به شما پیشنهاد کار یا Job Offer ارائه می دهد و یک موقعیت شغلی قطعی در آلمان منتظر شماست که با اخذ ویزای کار آلمان وارد خاک این کشور می شوید.


blue card یا کارت آبی ویژه متخصصان

دریافت ویزای کار در آلمان و بلو کارت آلمان در اصل مجوز کاری اتباع غیر آلمانی تبار است که تقاضای کار در کشور آلمان را دارند و در حوزه تحصیلی و کاری خود متخصص به شمار می آیند. برای تایید این امر شرایط و مدارک خاصی مورد نیاز است که در ادامه این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت. در ضمن به جز کشور آلمان، کشور های دیگر اتحادیه اروپا نیز بلو کارت را به متقاضیان رائه میدهند که البته ایرلند و دانمارک از این قاعده مستثنی هستند. همانطور که به آن اشاره شد، بلو کارت آلمان مختص متقاضیانی است قصد فعالیت کاری در آلمان و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را دارند و در زمیه رشته خود متخصص به شمار میروند. در صورت داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز کارت آبی آلمان، در ادامه متقاضی امکان دریافت ویزای کار در آلمان را خواهد داشت.

همانطور که گفته شد یکی روش های دریافت ویزای کار در آلمان از ویزاهای کاری کشور آلمان blue card آلمان است که صرفا افراد متخصص میتوانند آنرا دریافت کنند. با کارت آبی آلمان متقاضی میتواند به راحتی در کشور های اتحادیه اروپا کار و زندگی نماید. این ویزا قابلیت تمدید و تبدیل به اقامت دائم را دارا است. داشتن این کارت این امکان را به افراد میدهد که در حیطه شغلی از امتیازات مساوی با اتباع رسمی آلمانی تبار برخوردارد شوند و مانند یک شهروند آلمانی از امکانات شهروندی کشور آلمان برخوردار شوند.

مدارک لازم برای درخواست بلو کارت آلمان:

متقاضیان دریافت ویزای کار در آلمان و کارت آبی آلمان نیاز به مجموعه ای از مدارک نیز دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت:

 • ترجمه مدارک دانشگاهی (تمام مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه و به تایید دادگستری برسند)
 • در صورتی که ابتدا متقاضی باید یک دوره کارآموزی بگذراند، باید مدرک مربوطه ارایه شود
 • گواهی معتبر سازی تحصیلات دانشگاهی(تایید مدارک توسط سازمان مربوطه در آلمان)
 • موافقت نامه سازمان کار آلمان (در صورت لزوم، در بخش قبلی توضیح داده شده)
 • قرارداد و یا پیشنهاد کاری که توسط کارفرمای آلمانی صادر شده باشد
 • ترجمه سوابق کاری در خارج از آلمان (در صورتی که موجود باشد)
 • فرم تکمیل شده درخواست تمدید اقامت
 • پاسپورت معتبر

شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق دریافت ویزای کار در آلمان

هنگامی که پس از دریافت ویزای کار در آلمان ، وارد خاک کشور آلمان شده و موفق به یافتن شغل مورد نظر خود و منعقد کردن قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی شدید، پس از دریافت بلو کارت و حداقل 2 سال اشتغال به کار و پرداخت مالیات شغل خود میتوانید برای دریافت اقامت دائم کشور آلمان درخواست ثبت کنید.

شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق دریافت ویزای کار در آلمان

برای آشنایی بیشتر در خصوص دریافت ویزای کار در آلمان مقالات ذیل را پیشنهاد میکنیم:

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان

مدارک لازم برای ویزای کاری آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

دانشگاه های آلمان

ویزای کاری آلمان

تحصیل در آلماندیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید