اقامت خودحمایتی اسپانیا

Applyman

روش های مختلف و متعددی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد که از جمله آنها میتوان به: تحصیل در اسپانیا ، کار در اسپانیا ، سرمایه گذاری در اسپانیا و اقامت خودحمایتی اسپانیا اشاره کرد. اقامت تمکن مالی اسپانیا از جمله روشهایی ایت که به وسیله آن امکان مهاجرت به اسپانیا برای شما فراهم است. از مزایای این روش که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهد شد میتوان به امکان همراهی خانواده و فرزندان زیر هجده سال و بهره مندی از خدمات تحصیلی و پزشکی این کسور اشاره کرد.

اسپانیا به عنوان یکی از زیباترینن و کلاسیک ترین کشور های اتحادیه اروپا و با در اختیار گذاشتن خدمات رفاهی و آموزشی مطلوب به شهروندان خود امروزه نظر متقاضیان بسیاری را به خود جلب کرده است.

اخذ اقامت خودحمایتی اسپانیا یا همان اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا دارای شرایط خاصی است که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت.


شرایط کلی روش تمکن مالی اسپانیا

شرایط کلی روش تمکن مالی اسپانیا

با استقبال از اقامت خودحمایتی اسپانیا ، دولت این کشور با ارائه امکاناتی قصد جذب سرمایه های خارجی از این روش را دارد. لازم به ذکر است که در این روش شما مجبور به سرمایه گذاری و خرید ملک در اسپانیا نیستید، اما در صورت علاقه امکان سرمایه گذاری در این کشور را برای کسب درآمد خواهید داشت.

لازمه اصلی کسب اقامت خودحمایتی اسپانیا اثبات وجود درآمد ثابت ماهانه در خاک ایران است که این اثبات از طریق یکی از منابع سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی و یا سود سهام شرکت ها میسر است. توجه داشته باشید که در صورتی که هر یک از این منابع تمکن مالی متقاضی را اثبات کند دیگر نیازی به باقی روش ها(سه منبع دیگر) نیست. علیرغم ضرورت داشتن تمکن مالی نسبتا بالا، این روش یکی از روش های دریافت اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

نحوه اعطا اقامت در این روش به صورت اقامت موقت 5 ساله خواهد بود که در قالب یک دوره یک ساله و سپس دو دوره دو ساله است.


شرایط کلی اقامت خودحمایتی اسپانیا

شرایط کلی اقامت خودحمایتی اسپانیا

با توجه به قوانین کشور اسپانیا برای اخذ اقامت خودحمایتی اسپانیا لازم است تا متقاضی در خاک ایران درآمد ثابت و مطلوبی ارائه دهد، به این صورت که برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه ۲۵۰۰ یورو، برای همسر معادل ماهانه ۱۲۵۰ یورو و برای فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام ماهانه معادل ۶۲۵ یورو میباشد.

از دیگر شروط اصلی برای اخذ اقامت از روش تمکن مالی اسپانیا باید به این نکته اشاره کرد که متقاضی نباید در کشور ایران سابقه کیفری داشته باشد و همپنین توسط دولت اسپانیا و یا اتحادیه اروپا منع ورودی برای وی ثبت نشده باشد.

نکته دیگر حائز اهمیت درباره کشور اسپانیا این است که تحصیل فرزندان شما رایگان خواهد بود.

برای تمدید سالانه اقامت موقت اسپانیا لازم است تا 3 فاکتور حفظ درآمد ماهانه، داشتن آدرس ثابت و داشتن بیمه پزشکی ضروری است.

از جمله نکات در روند پروسه اقامت خودحمایتی اسپانیا این است که برای حفظ مجوز اقامت اسپانیا در طول یک سال باید حداقل صد و هشتاد و چهار روز در خاک این کشور اقامت داشته باشید که الزامی برای پیوسته بودن ان مدت وجود ندارد.


مدارک مورد نیاز اقامت تمکن مالی اسپانیا

مدارک مورد نیاز اقامت تمکن مالی اسپانیا

از جمله مهمترین مدارک اقامت خودحمایتی اسپانیا میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • اثبات وجود تمکن مالی و درآمد ثابت ماهیانه در خاک ایران
 • فرم های مخصوص خودحمایتی اسپانیا
 • ارائه مدرک زبان اسپانیایی در سال دوم اقامت موقت(در سال اول و ابتدای پروسه نیازی به داشتن مدرک زبان وجود ندارد)
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی پشت نویسی شده
 • سند ازدواج و سایر مدارک هویتی خود متقاضی و اعضای خانواده وی یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • اسناد و مدارکی که نشان دهد فرد ملکی در کشور فرانسه خریده یا اجاره کرده

این روش بدون نیاز به مدرک زبان در سال اول قابل انجام است و همچنین نیازی به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌ و کار در خاک اسپانیا نمیباشد.


مزایای اقامت خودحمایتی اسپانیا

مهم ترین مزیت اقامت خودحمایتی اسپانیا امکان همراهی همسر و فرزندان زیر 18 سال است. دیگر مزیت این روش امکان معافیت از مالیات است که در میان کشورهای دیگر اتحادیه اروپا مزیت خوبی به شمار می آید.

 • امکان اخذ اقامت اسپانیا و شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • خدمات درمانی و تحصیل رایگان برای اعضای خانواده
 • صدور کارت اقامت ۵ ساله برای فرزندان زیر ۱۸ سال
 • عدم محدودیت برای تردد در کشورهای شنگن در طول اقامت موقت و امکان حضور 90 روزه در کشورهای اتحادیه اروپا
 • سهولت دریافت ویزای کشور های انگلستان و کانادا

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت خودحمایتی اسپانیا با مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من تماس حاصل کنید.

* نام اصلی این روش، اقامت تمکن مالی اسپانیا است که در میان متقاضیان به نام خود حمایتی شناخته شده است.

در صورتی که شرایط روش تمکن مالی اسپانیا را ندارید، روش هایی چون تحصیل در اسپانیا و کار در اسپانیا ، روش هایی بسیار متداول تر از این روش هستند.


مراحل دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا

مراحل پیش رو در دریافت اقامت خودحمایتی اسپانیا به ترتیب شامل: بررسی مدارک و شرایط خانواده، تکمیل مدارک، ترجمه و تایید مدارک، تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز از طرف وکیل اسپانیایی، مراجعه به سفارت اسپانیا در تهران و ارائه درخواست، صدور و دریافت ویزای تایپ D و سفر به کشور اسپانیا و دریافت کارت اقامت اروپا برای تمامی اعضای خانواده میشود.


نکات مهم اقامت تمکن مالی اسپانیا

نکات مهمی که در پروسه اقامت خودحمایتی اسپانیا باید به آنها توجه کرد:

 • اقامت به صورت یک ساله صادر میشور و امکان تمدید آن وجود دارد و می توانید پس از پنج سال اقامت موقت در این کشور برای اقامت دائم درخواست دهید.
 • لازم نیست حسابی در بانک های اسپانیا داشته باشید. صرفا وجود حساب در بانک های کشور ایران و اثبات تمکن مالی لازم است
 • صورت داشتن این مدل ویزا شما می توانید با مدل های مختلف مانند خرید ملک و یا ثبت شرکت اقدام به سرمایه گذاری در کشور اسپانیا کنید

مقالات پیشنهادی:

شرایط تحصیل در فرانسه

هزینه تحصیل در فرانسه

تحصیل دوره زبان در فرانسهدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید