اسکیل ورکر کانادا

Applyman

مهاجرت به کانادا و کسب اقامت دائم کانادا مدتهاست یکی از انتخاب های مورد علاقه و محبوب متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور بوده و هست. برای مهاجرت به کانادا و در ادامه کسب اقامت کانادا روشهای متعددی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر کانادا اشاره کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم در میان همه این روش ها به بررسی و توضیح روش اسکیل ورکر کانادا بپردازیم.

روش اسکیل ورکر کانادا در سالهای اخیر نظر بسیاری از مخاطبان و و طرفداران مهاجرت به کانادا را به خود جلب کرده و البته متقاضیان زیادی از این طریق به این کشور مهاجرت کردند. نکته ای که در مهاجرت از طریق Skill Worker به کانادا بسیار مشهود و متوجه متقاضیان است رسیدن تمامی امتیازات افراد متقاضای در Skill Worker و به حد نصاب و آن مقداری که مورد توجه دولت کانادا می باشد، است. Skill Worker در اصل سیستم امتیازبندی دقیقی برای علاقمندان به کار در کشور کاناداست که در صورت قبولی در آن می توان به اقامت دائم کانادا رسید.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که سیستم مهاجرتی اسکیل ورکر کانادا بر اساس امتیاز بندی است ولی کسب حداقل امتیاز لازم برای موفقیت در این سیستم کفایت نمیکند و متقاضیان باید در بازه سنی مناسب و با نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی بالا اقدامات لازم را انجام دهند.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده مشاوره و همراهی شما عزیزان در پروسه اسکیل ورکر کانادا هستند تا اطلاعات لازم را به شما عزیزان منتقل نمایند.

اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر کانادا چیست

یکی از روشهای دولت کانادا برای جذب مهاجر متخصص اسکیل ورکر کانادا است که در این میان دانستن نیازهای بازار کار کانادا شمارا در مسیر Skill Worker کمک خواهد کرد. اسکیل ورکر کانادا روشی بر مبنای امتیاز بندی است که به عوامل مختلفی از جمله سن، سابقه کار، میزان تحصیلات، دانش زبان و … بستگی دارد.

در حالت کلی ویزای Skill Worker کانادا در میان روشهای مهاجرت به کانادا روشی کم هزینه محسوب میگردد. متقاضیانی که می‌توانید امتیازات لازم را برای مهاجرت کاری کانادا به دست آورند شانس بالایی برای اقامت دائم در این کشور دارند.

مراحل روش اسکیل ورکر کانادا:

در این روش و در مرحله اول شرایط متقاضیان بررسی می شود. در این مرحله، متقاضی باید با کسب امتیاز مناسب در میان سایر متقاضیان، امتیاز قبولی را بدست بیاورد و بر اساس آخرین امتیاز شرکت کنندگان انتخاب شود ولی باید بدانیم که با توجه به حذف رشته های مورد نیاز در هر سال، بیشتر مشاغل امکان مشارکت در این روش را نخواهند داشت و رشته هایی که امکان درخواست از این روش را دارند محدودتر شده اند.

برای کسب امتیاز در روش اسکیل ورکر کانادا ، معیار هایی چون تحصیلات (مدرک تحصیلی دیپلم تا دکتری)، مهارت زبان (انگلیسی یا فرانسه)، سن (بین ۱۸-۳۵ سال)، سابقه کاری (حداقل ۳ سال تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی، بالاترین امتیاز ۶ سال)، داشتن پیشنهاد کاری مورد تایید دولت کانادا و انطباق پذیری با جامعه کانادا.

پس از طی مرحله اول و در مرحله دوم نیز مانند مرحله اول باید امتیازات لازم را برای پروسه کسب کنید. از جمله عوامل امتیاز دهی در این مرحله می‌توان به عواملی همچون همسر و عوامل تطابق مهارت و امتیازات اضافی اشاره کرد.

اسکیل ورکر کانادا چیست

انواع مختلف برنامه اسکیل ورکر کانادا

همانطور که میدانید برای مهاجرت به کانادا افراد انتخاب ها و گزینه های متعددی را پیش روی دارند که ممکن است متقاضیان در هر یک از این روشها همزمان درای شانس باشند. مانند تمام روشهای مهاجرت به کانادا، روش اسکیل ورکر کانادا نیز دارای انواع گوناگونی است ک متقاضیان میتولنند با توجه به شرایط خود آنها را برای مهاجرت برگزینند. در ادامه انواع روشهای اسکیل ورکر را برای شما به تفکیک بررسی خواهیم کرد.

 • برنامه اسکیل ورکر فدرال: مخصوص متقاضیانی است که بجز استان کبک قصد دارند در هر استان، ایالت و قلمروی از کانادا اقامت دریافت کنند.
 • اسکیل ورکر کبک: مخصوص متقاضیانی است که صرفا قصد کسب اقامت کانادا در استان کبک را دارند.
 • نامزدی استانی یا PNP: مانند بقیه روشهای مهاجرتی کانادا و همانگونه که پیشتر نیز به آن اشاره شد، تمام استان ها و قلمرو های کانادا برای خود یک برنامه Skill Worker مجزا دارند که در صورت اقدام از این روش متقاضیان میتوانند امید داشته باشند تا پروسه مهاجرتی را سریعتر از باقی روش ها به سرانجام برسانند.

* در این میان ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از یکی از کارفرمایان کانادایی (که مراحل خاص خود را دارد) میتوانید پروسه مهاجرت از طریق Skill Worker کانادا را با سهولت بیشتری به انجام برسانید.


 اسکیل ورکر کانادا – برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا FSWP

 برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا FSWP مخصوص متقاضیانی است که از معیارهای برنامه مطمن هستند و در زمینه رشته خود و سابقه کاری و تخصص شغلی خود حداکثر توقعات را براورده خواهند کرد. متقاضیانی که دارای شرایط فوق هستند میتوانند با مراجعه به وبسایت مهاجرتی کانادا اقدام به ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری کنند و پروسه مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا را شروع کنند.

به طور خلاصه مراحل کسب اقامت کنادا از طریق برنامه Skill Worker فدرال کانادا FSWP به ترتیب شامل: ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری، بررسی امتیازات متقاضیان و در نهایت ارسال دعوت‌نامه برای افراد واجد شرایط میشود.

الزامات مورد نیاز برای  اسکیل ورکر کانادا – برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا FSWP:

در میان الزامات این برنامه، سن، مدرک تحصیلی و نمره زبان متقاضیان بیشترین اهمیت را دارند. الباقی الزامات مانند:

 • سن: ۱۲ امتیاز
 • تحصیلات: ۲۵ امتیاز
 • سابقه کار: ۱۵ امتیاز
 • داشتن سابقه کار و یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی: ۱۰ امتیاز
 • مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی: ۲۸ امتیاز
 • تطبیق‌پذیری جهت ساکن شدن در کانادا: ۱۰ امتیاز

* حداکثر امتیازی که هر یک از این عوامل برای شخص متقاضی به ارمغان خوهند آورد محاسبه گردیده است.

هزینه های  برنامه Skill Worker فدرال کانادا FSWP:

هزینه های این روش برای متقاضی اصلی و همراهان آن متفاوت خواهد بود و لبه شرح ذیل است:

 • متقاضی اصلی: ۵۵۰ دلار کانادا هزینه رسیدگی به درخواست و ۴۹۰ دلار برای اخذ اقامت کانادا
 • همسر متقاضی اصلی: ۵۵۰ دلار کانادا هزینه رسیدگی به درخواست و ۴۹۰ دلار برای اخذ اقامت کانادا
 • فرزند متقاضی اصلی(زیر ۲۲ سال): ۱۵۰ دلار کانادا
برنامه فدرال کانادا FSWP

اسکیل ورکر کانادا – برنامه اسکیل ورکر کبک QSWP

برنامه جذب نیروی کار ماهر یا اسکیل ورکر کانادا برای استان کبک، با برنامه اکسپرس اینتری متفاوت است و ملزومات و روش خاص خود را دارد و برای متقاضیانی که به استان فرانسوی زبان کبک علاقه دارند بسیار شرایط ایده آلی تلقی میشود.

همانطور که اشاره شد و با توجه به تفاوت سیستم اسکیل ورکر کبک، طبیعی است که نحوه ثبت درخواست متقاضیان نیز در این روش متفاوت باشد. در این روش متقاضیان ابتدا باید درخواست خود را در پرتال Arrima یک پروفایل EOI ایجاد نمایند تا از این طریق تمایل خود را برای کار در استان کبک اعلام نمایند.

به طور خلاصه مراحل کسب اقامت کنادا از طریق برنامه Skill Worker کبک به ترتیب شامل: ایجاد پروفایل در پرتال Arrima، ارائه درخواست در پرتال Mon Projet و در نهایت درخواست اقامت دائم کانادا میشود.

الزامات مورد نیاز اسکیل ورکر کانادا – برنامه اسکیل ورکر کبک QSWP:

مانند روش فدرال، در میان الزامات این برنامه نیز، سن، مدرک تحصیلی و نمره زبان متقاضیان بیشترین اهمیت را دارند. الباقی الزامات مانند:

 • سن: ۱۶ امتیاز
 • تحصیلات: ۱۴ امتیاز
 • تجربه کاری: ۸ امتیاز
 • مهارت زبان: ۲۲ امتیاز
 • پیشنهاد شغلی معتبر: ۱۴ امتیاز

* حداکثر امتیازی که هر یک از این عوامل برای شخص متقاضی به ارمغان خوهند آورد محاسبه گردیده است.

هزینه های برنامه Skill Worker کبک QSWP:

هزینه های این روش برای متقاضی اصلی و همراهان آن متفاوت خواهد بود و لبه شرح ذیل است:

 • متقاضی اصلی: (۷۹۸ دلار کانادا)
 • همسر متقاضی اصلی: (۱۷۱ دلار کانادا)
 • فرزند متقاضی اصلی: (۱۷۱ دلار کانادا)
برنامه اسکیل ورکر کبک QSWP

اسکیل ورکر کانادا – برنامه‌های نامزدی استانی PNP

در روش اسکیل ورکر کانادا – برنامه‌های نامزدی استانی PNP هر استان، ایالت و قلمرو کانادا برای نیاز خود اقدام به جذب نیروی کار ماهر میکنند و این روش برای متقاضیانی که قصد کار و اقامت در یک استان خاص(بجز استان کبک) را دارند بسیار مناسب است. برنامه‌های نامزدی استانی به دلیل سرعت بالای رسیدگی از محبوبیت زیادی بین متقاضیان برخودار هستند.

مانند روش اسکیل ورکر کبک، هر استان در کشور کانادا نیز برای جذب نیروی کار ماهر خود برنامه خاص خود را دارد که طبیعتا روش و مراحل خاص خود را نیز دارد.

به طور خلاصه مراحل اسکیل ورکر کانادا – برنامه‌های نامزدی استانی PNP به ترتیب شامل: ایجاد پروفایل اکسپرس اینتریذ، تایید نامزدی، گرفتن دعوت‌نامه به منظور درخواست اقامت دائم کانادا میشود. در این روش ابتدا شخص اقدام به تکمیل پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری میکند و پس از اخذ دعوتنامه از استان مورد نظر و ارائه آن در پروفایل خود در سیستم اکسپرس اینتری امتیاز خود را به 600 میرساند. پس از انجام این مراحل کلیه متقاضیان رتبه‌بندی شده و افراد منتخب دعوت‌نامه اقامت دائم خواهند گرفت.

الزامات مورد نیاز برای اسکیل ورکر کانادا – برنامه‌های نامزدی استانی PNP:

مانند روش برنامه Skill Worker کبک QSWP، در میان الزامات این برنامه نیز، سن، مدرک تحصیلی و نمره زبان متقاضیان بیشترین اهمیت را دارند همچنین مانند روش فدرال متقاضیان باید دارای شرایط خاصی باشند.

نحوه امتیازات در استان های مختلف متفات است اما به طور میانگین به شرح ذیل هستند:

 • تحصیلات: ۲۳ امتیاز
 • سن: ۱۲ امتیاز
 • تجربه کاری: ۱۵ امتیاز
 • مهارت زبان: ۲۰ امتیاز
 • ارتباط با بازار کار استان: ۳۰ امتیاز

* حداکثر میانگین امتیازی که هر یک از این عوامل برای شخص متقاضی به ارمغان خوهند آورد محاسبه گردیده است.

برنامه‌های نامزدی استانی

محاسبه امتیازات مربوط به عوامل سازگاری افراد در کانادا

امتیازات مربوط به عوامل سازگاری افراد در اسکیل ورکر کانادا به عوامل مختلفی بستگی دانرد که می توان به سطح زبان همسر سابقه تحصیل و کار در این کشور و تحصیل و کار همسر در کانادا نیز اشاره داشت.

سطح زبان همسر5 امتیاز
مدرک تحصیلات پیشین در کشور کانادا5 امتیاز
سابقه کار قبلی در کشور کانادا5 امتیاز
سابقه کار همسر در کانادا10 امتیاز
استخدام هماهنگ شده در کانادا5 امتیاز
اقامت اقوام یا همسر در کشور کانادا5 امتیاز

مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا برای پزشکان

مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا برای پزشکان دارای مجموعه ای از مراحل خاصی می باشد، که به شرح زیر است:

 • تشکیل پرونده در وبسایت مهاجرتی دولت کانادا
 • مدارکی که خارج از کانادا صادر شده اند باید به تایید شورای پزشکی کانادا نیز برسند
 • به منظور ارزیابی مدارک تحصیلی باید در سایت مربوطه تشکیل پرونده گردد.
 • معادل سازی مدارک تحصیلی به همراه روند ارزیابی
 • تمامی گزارشات می بایست در سیستم اکپرس اینتری وارد گردد.
 • ثبت نام در بورد پزشکی کشور کانادا
 • پس از تصمیم گیری تیم بورد پزشکی کانادا، مشخض می شود که اشخاص مکلف به گذراندن چه دوره هایی را هستند.

متقاضیان عزیز میتوانند با مراجعه و یا تماس تلفنی با گروه مهاجرتی اپلای من از مشاوره و راهنمایی کارشناسان مجرب در خصوص اسکیل ورکر کانادا بهره مند شوند.پ


لطفا مقالات ذیل را برای مطالعه و کسب آگاهی بیشتر در مورد اسکیل ورکر کانادا مطالعه کنید:

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هزینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق کار

تحصیل پزشکی در کانادا

اقامت تحصیلی کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

مدارس کانادا

کار در کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید