دانشگاه های پزشکی ایتالیا

Applyman

 

کشور ایتالیا به دلایل گوناگونی چون کیفیت تحصیلی بالا، هزینه های پایین تحصیل در مقطع عالی، اعتبار دانشگاه های پزشکی ایتالیا ، ارائه بورسیه تحصیلی و… همواره از مقاصد اصلی متقاضیان تحصیل پزشکی بوده است. در این میان ذکر این نکته اهمیت دارد که کشور ایتالیا حدود 40 دانشگاه پزشکی معتبر دارد که در این میان تعداد قابل توجهی از آنها در بین 200 دانشگاه برتر جهان در ضمینه پزشکی قرارا دارند.

کشور ایتالیا به نسبت سایر کشورهای اروپا برای تحصیل پزشکی هزینه های معقول تری دارد و این امر در کنار کیفیت آموزشی و شرایط راحت تر برای زبان تحصیلی، این کشور را به یکی از اصلی ترین مقاصد تحصیل پزشکی تبدیل کرده است. در این میان معماری اعجاب انگیز و سطح فرهنگی این کشور باعث شده تا کشور ایتالیا به عنوان مهد فرهنگ و علم در قاره اروپا می بدرخشد. خالی از لطف نیست که بدانیم نخستین دانشگاه در جهان در شهر بولونیا ایتالیا ساخته شده است.

تحصیل در ایتالیا

شناخت دانشگاه های پزشکی ایتالیا اولین قدم برای متقاضیان تحصیلی پزشکی در ایتالیا به شمار می‌آید. در ادامه این مقاله گروه مهاجرتی اپلای من تلاش داشته تا شما را با دانشگاه های مطرح پزشکی ایتالیا آشنا کند تا با کسب آگاهی بیشتری اقدام به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا نمایید.


اسامی مطرح ترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا

در فهرست ذیل اسامی مطرح ترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا نام برده شده است:

اسامی دانشگاه های برتر پزشکی ایتالیا
 1. University of Rome “Tor Vergata دانشگاه تورورگاتا
 2. University of Turin دانشگاه تورین
 3. University of Milano-Bicocca دانشگاه بایکوکا میلان
 4. University of Bari دانشگاه باری
 5. Napoli “Luigi Vanvitelli” دانشگاه لوئیجی وانویتلی
 1. Sapienza University of Rome دانشگاه ساپینزا
 2. University of Milan دانشگاه میلان
 3. University of Bologna دانشگاه بولونیا
 4. Università di Padova دانشگاه پادوا
 5. University of Naples دانشگاه ناپلز
 6. University of Pavia دانشگاه پاویا

در ادامه مقاله با معرفی تعدادی از اصلی ترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا با شما همرا خواهیم بود.


دانشگاه ساپینزا ایتالیا

دانشگاه ساپینزا با نام اصلی (Sapienza University of Rome) جزو بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا و بزرگترین دانشگاه اروپا محسوب می‌شود که در رتبه بندی جهانی QS رتبه 203 را به خود اختصاص داده است. دانشجویان این دانشگاه به بیش از 115 هزار دانشجو می‌رسد که 52% آنها در مقطع کارشناسی و 48% در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند. بیش از 7500 نفر از دانشجویان دانشگاه ساپینزا داشنجویان بین المللی هستند.

دانشگاه ساپینزا ایتالیا

دانشگاه ساپینزا بهترین دانشگاه ایتالیا در حوزه دندان پزشکی، داروسازی و پزشکی است. همچنین عده زیادی از مشاهیر ایتالیایی در طول تاریخ 700ساله دانشگاه ساپینزا، در این دانشگاه تحصیل یا تدریس کرده‌اند.

دانشکده های پزشکی دانشگاه ساپینزا شامل:

 • پزشکی و دندانپزشکی
 • پزشکی و روانشناسی
 • پزشکی و داروسازی

دانشگاه ساپینزا رم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای دوره‌هایی است که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. این دوره‌ها بشامل: روانشناسی جنسی بالینی، عصب‌شناسی شناختی، پرستاری و داروسازی بیمارستانی است.


دانشگاه های پزشکی ایتالیا-دانشگاه میلان

دانشگاه میلان

دانشگاه میلان نیز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا است که تاسیس آن به سال 1924 بازمیگردد. دانشگاه میلان به عنوان یک دانشگاه تحقیق محور رشته پزشکی را در مقاطع مختلف به متقاضیان ارائه میدهد.

دانشگاه میلان شامل دپارتمان پزشکی و دپارتمان دامپزشکی است که هر کدام متشکل از دپارتمان های: علوم بالینی و زیست‌پزشکی، علوم زیست‌پزشکی، علوم زیست‌پزشکی، دندانپزشکی و جراحی، پزشکی کاربردی و زیست‌فناوری پزشکی، دامپزشکی،  دامپزشکی محصولات حیوانی و امنیت تغذیه است.

دانشگاه میلان دوره هایی را نیز به زبان انگلیسی به متقاضیان ارائه میدهد.


دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا با نام اصلی (Università di Bologna) قدیمی­ترین دانشگاه موجود در جهان غرب است که در میان دانشگاه های پزشکی ایتالیا از سال 1088 رویکردی نو به آینده دارد. ساختار سازمانی دانشگاه بولونیا از 33 گروه آموزشی و 11 مدرسه تشکیل شده که فعالیت های آموزشی را هماهنگ نموده و مکمل  حوزه های آموزشی هستند، و  ارائه دهنده کیفیت تدریس و خدمات دانشجویی در حوزه های دامپزشکی/ دارو/ داروسازی، بیوتکنولوژی و علوم ورزشی/ روانشناسی و علوم تربیتی/ علوم تجربی و پزشکی می باشند.

امتیاز کیفیت تدریس کمبریج 88.2 و کیفیت تحقیقات 96.7 می باشد.  

دانشکده پزشکی دانشگاه بولونیا شامل دپارتمان‌های علوم زیست‌پزشکی و نوروموتور، پزشکی تجربی، تشخیصی و تخصصی، علوم پزشکی و جراحی، علوم دامپزشکی است. همچنین این دانشگاه در مقاطع مختلف تعداد قابل توجهی دوره پزشکی را به زبان انگلیسی که شامل دوره های مانند: پزشکی و جراحی، تکنیک‌های آزمایشگاهی زیست‌پزشکی، تصویربرداری و پرتودرمانی، مامایی، پرستاری، فیزیوتراپی میشوند را برگزار میکند.

دانشگاه بولونیا در میان دانشگاه های پزشکی ایتالیا در فهرست رتبه بندی جهانی QS جیگاه 177 را به خود اختصاص داده است.


دانشگاه های پزشکی ایتالیا-دانشگاه پادوا

دانشگاه پادوا University of Padua در شهرستان پادوا ایتالیا واقع شده است. درسال 1222 دانشگاه پادوا به عنوان یک مدرسه در حوزه حقوق تاسیس شد و یکی از دانشگاه های برجسته در اروپا  در اوایل دوران مدرن بود و هست. از نخستین دانشگاه هادر جهان و دومین دانشگاه  قدیمی در کشور ایتالیا است.

دانشگاه پادوا

این دانشگاه از61000 دانشجو ،32 دانشکده ، 2054 استاد،2227 کارمند میزبانی میکند. پادوا دانشگاهی پیشرو در تحقیقات در کشور ایتالیاست

این دانشگاه یکی از بهترین و مدرن‌ترین دانشکده‌های پزشکی در بین دانشگاه های پزشکی ایتالیا را دارد و دپارتمان‌های پزشکی آن عبارتند از: قلب (علوم مربوط به قفسه سینه و رگ‌ها) ، جراحی، تومورشناسی و پزشکی گوارش، زیست‌پزشکی و علوم تغذیه تطبیقی، پزشکی، پزشکی مولکولی و علوم زیست‌پزشکی.

همچنین دانشگاه پادوا، رشته های تحصیلی: پزشکی و جراحی، زیست‌فناوری پزشکی و زیست‌فناوری داروشناسی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.


دانشگاه تورورگاتا

دانشگاه تورورگاتا ایتالیا با نام اصلی ( Tor Vergata University of Rome ) دانشگاهی دولتی واقع در شهر رم، ایتالیا است. این دانشگاه در سال ۱۹۸۲ با هدف ارائه آموزش با کیفیت به دانشجویان تاسیس شد. با وجود کم قدمت بودن، این دانشگاه به استانداردهای کیفیت بالا در ایتالیا و اروپا دست یافته است. بین‌المللی شدن این دانشگاه پس از گذراندن سال های اولیه تاسیس، بیش از پیش مد نظر قرار گرفت.

دانشکده پزشکی دانشگاه تورورگاتا شامل دپارتمان های: پزشکی، زیست پزشکی و پیشگیری،علوم بالینی و پزشکی و پزشکی و جراحی تجربی میشود. و همچنین این دانشگاه در فهرست رتبه بندی جهانی QS جایگاه بین 511-520 را به خود اختصاص داده است.


دانشگاه تورین

دانشگاه تورین

دانشگاه تورین ( University of Turin ) در سال 1404 در ایالت پیدمونت تاسیس گردید. این دانشگاه، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا و جهان است و، پس از گذر زمان طولانی، همچنان نقش موثری در آموزش و پژوهش این کشور ایفا می کند. این دانشگاه، بطور ثابت در رده بندی ها، یکی از 5 دانشگاه برتر ایتالیا بوده و در فهرست رنبه بندی جهانی QS جیگاه 541 را به خود اختصاص داده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه تورین شامل دپارتمان های: علوم پزشکی، بیوتکنولوژی ، نوروساینس، سرطان‌شناسی، روان‌شناسی، علوم بهداشت عمومی و جراحی میشود.


دانشگاه های پزشکی ایتالیا-دانشگاه باری

دانشگاه باری (The University of Bari Aldo Moro) از ۵۲ دانشگاه دولتی و در میان دانشگاه های پزشکی ایتالیا است که در سال ۱۹۲۵ تاسیس شد و دوره‌های مختلفی را برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی فارغ التحصیلان ارائه می‌دهد.

دانشگاه باری

دانشگاه باری تمرکز ویژه ای بر تحقیقات علمی در سطح دکترا دارد و دارای تعامل خوبی بین دانشگاه‌ها و دیگر مراکز تحقیقاتی معتبر در سطح ملی و بین‌المللی است.

دانشکده پزشکی دانشگاه باری به طور ویژه‌ای مورد توجه علاقه‌مندان به تحصیل در رشته پزشکی است و شامل دپارتمان هایی چون: پیوند اعضا، پزشکی، علوم زیست پزشکی و آنکولوژی انسان، علوم پزشکی ، علوم اعصاب و ارگان‌های حسی است.

دانشگاه باری با رویکرد تحقیق محور خود وتعاملات به روزی که در عرصه پزشکی دارد مورد توجه علاقه مندان به رشته های پزشکی است و توانسته در فهرست رتبه بندی QS جایگاه ۴۰۱-۴۵۰ را به خود اختصاص دهد.

دانشگاه باری امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را برای متقاضیان خود فراهم نموده و با وجود کلاس ها، سمینارها، دوره ها و کلینیک‌ها  پتانسیل تربیت یک نیروی کادر درمان متبحر را دارد.


برای مطالعه بیشتر در باره دانشگاه های برتر دنیا اینجا کلیک کنید.

گروه مهاجرتی اپلای من

گروه مهاجرتی اپلای من با شناخت کامل دانشگاه های پزشکی ایتالیا ، افتخار دارد با کادری مجرب و توانمند در انجام امور ویزاهای تحصیلی و کاری در حوزه بین المللی، شرایط اعزام و اقامت افراد دانشجو و جویای کار را در اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا به نحو آسان و سریع فراهم آورد.


مطالب مرتبط با دانشگاه های پزشکی ایتالیا جهت مطالعه:

ویزای تحصیلی ایتالیا

آزمون پزشکی ایتالیا IMAT

تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید