ویزای کاری روسیه

Applyman

کشور روسیه با وجود ثبات سیاسی و اقتصادی و روابط سیاسی و فرهنگ که با کشور ایران دارد و از سوی دیگر امکانات در سطح استانداردهای اروپایی و هزینه های کمتر از کشور های اروپایی در زمینه تحصیل و زندگی، یکی از انتخاب های ایده آل برای مهاجرت است. از جمله روش های مهاجرت به روسیه میتوان به ویزای کاری روسیه اشاره کرد که در کنار روش های تحصیل در کشور زیبای روسیه ، و مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت ، از جمله روش های اخذ اقامت روسیه به شمار می آید.

روسیه به عنوان پهناور ترین کشور جهان در اروپای شرقی و آسیای شمالی گسترده شده است. این کشور با 14 کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی و با تعداد زیادی کشور مرز دریایی دارد که میتوان به چشم یک فرصت تجاری و کاری برای کار در روسیه به آن نگاه کرد که این امر به مزایای اخذ ویزای کاری روسیه و علاوه بر آن ویزای تحصیل در روسیه می‌افزاید.

همانطور که اشاره شد کار در روسیه علی الخصوص برای ایرانیان دارای مزایای زیادی است و فرصت های زیادی را به دنبال خواهد داشت. این امر شرایط و مدارک خاص خود را میطلبد که در ادامه این مقاله در باره آن توضیح خواهیم داد.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من با سابقه تحصیل و کار در روسیه آماده اند تا شما را در زمینه اخذ ویزای کاری روسیه راهنمایی و همراهی کنند.

ویزای کاری روسیه

شرایط کلی ویزای کاری روسیه

به طور کلی برای کار در روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان که موقعیت های تجاری و کاری بیشماری را با خود به همراه دارد ملزم به طی کردن مراحل و فراهم کردن مجموعه ای از شرایط هستید. البته قوانین اخذ ویزای کاری روسیه و فعالیت شغلی در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی آسان تر است. این سهولت برای ایرانیان به جهت اینکه کشور روسیه و ایران روابط سیاسی و فرهنگی بسیار خوبی با یکدیگر دارند، بیشتر نمود میکند.

مطالب بیشتر: زمان پذیرش دانشگاه های ایتالیا

در ادامه شمارا با مدارک و مراحل اخذ ویزای کاری روسیه و به تبع آن کسب مجوز کاری کشور روسیه بیشتر آشنا خواهیم کرد و توضیح کلی اما کاملی درباره مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت که از جمله روش های مهاجرت کاری به روسیه است نیز ارائه خواهیم داد.


کلیات اخد ویزای کاری روسیه

از سال 2002 و در پی تصویب قانون وضعیت کاری اتباع خارجه، افراد و اتباع خارجی برای کار در روسیه علاوه بر ویزای کاری روسیه به مجوز کار در روسیه نیز احتیاج دارند و صرفا با ویزای کاری قادر به فعالیت شغلی نخواهند بود. البته توجه داشته باشید که کارفرمایی که به شما پیشنهاد کاری ارائه میدهد مسئول دریافت مجوز کاری شما نیز هست. در این خصوص موارد استثنا نیز وجود دارد که شامل حال اتباع ابرانی نمیشود. مانند معافیت برای اتباع کشورهای مشترک المنافع.

اتباع کشور های خارجی که اقامت دائم روسیه دارند، کارکنان سفارت و کنسولگری کشور های خارجی به همراه کارمندان خصوصی آنها، خبرنگاران و روزنامه نگاران مجاز به کار، کارکنان کشور های خارجی که نصب ، تعمیر و سرویس تجهیزات نصب شده را انجام میدهند، افرادی که در روسیه مشغول به تحصیل هستند که همزمان با تحصیل یا در ایام تعطیلات کار میکنند، کسانی که جهت تدرسی دعوت شده اند و افرادی که در حرفه های بسیار خاص مهارت دارند جزو اقشاری به حساب می آیند که نیاز به مجوز کار برای ویزای کاری روسیه ندارند.


اگر تمایل به ادامه تحصیل در دیگر کشورها دارید میتونید مقاله دانشگاه های چین را نیز مطالعه نمایید.

مراحل و مدارک برای دریافت مجوز کاری روسیه

نخستین مرحله برای ویزای کاری روسیه اخذ مجوز کار در روسیه است. برای این امر کارفرما برای جذب نیروی کار باید درخواست سهمیه ارائه دهد، درخواست سهمیه بدین معناست که کارفرما چه تعداد کارمند، از کدام ملیت و برای چه شغلی میتواند استخدام کند. نکته قابل ذکر و پر اهمیت در این مرحله این است که کارفرمایان برای جذب نیروی کار و درخواست سهمیه باید از یک سال قبل از جذب نیروی کار اقدام کند، پس نکته حائز اهمیت در این مرحله آن است که منقاضی کارفرمایی را رانتخاب کند که از قبل سهمیه جذب نیرو داشته باشد تا برای انجام مراحل دریافت سهمیه زمان را از دست ندهد. هزینه اخذ مجوز کاری روسیه حدود 15 دلار میباشد که معمولا توسط کارفرما ها پرداخت میشود.

کارفرما برای استخدام نیروی کار باید: 1. درخواست سهمیه ثبت کند. 2. مجوز کار را برای تبعه خارجی دریافت کند. 3. مجوز رسمی از اداره مهاجرت فدرال دریافت کند. 4.  قرارداد کاری با فرد متقاضی منعقد کند. 5. مجوز کار را برای متقاضی ارسال کند. 6. دعوتنامه برای فرد متقاضی ارسال کند. 7. ویزای مولتی کاری روسیه را برای متقاضی دریافت نماید. 8. در نهایت مشخصات متقاضی را در اداره مهاجرت ثبت کند.میتونید برای دونستن شرایط مهاجرت کاری به کشور روسیه روی لینک کلیک کنید.

مراحل و مدارک برای دریافت مجوز کاری روسیه

مراحل و مدارک برای اخذ ویزای کاری روسیه

برای اخذ ویزای کاری روسیه ، پس از دریافت مجوز کار در دروسیه و دعوتنامه کاری از کارفرما باید با به همراه داشتن مدارکی چون: پاسپورت، یک قطعه عکس پاسپورتی، کپی از گواهی مهارت های لازم، گواهی پزشکی نشان دهنده سلامتی کامل(هپاتیت و HIVدعوت نامه از طرف وزارت داخلی و نامه کارفرما به همراه مجوز کاری روسیه به سفارت روسیه در ایران و یا کنسولگری های فدراسیون روسیه در شهر های مختلف ایران مانند تهران، اصفهان و رشت مراجعه کنید.

پس از طی مراحل برای اخذ ویزا به شما ویزای 9ماهه اعطا خواهذ شد که پس از آن  تا یکسال تمدید میشود و بعد از گذشت سال اول به صورت سالانه تمدید میشود. نکته مهم آن است که شما پس از ورود به خاک روسیه 7 روز زمان دارید تا حضور خود را در اداره های محلی زیر نطر وزارت داخلی روسیه ثبت نمایند که این امر با کمک کارفرما قابل انجام است. علاوه بر این با اخذ ویزای کاری روسیه این امکان را دارید تا برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه دریافت کنید.

مراحل و مدارک برای اخذ ویزای کاری روسیه

ثبت شرکت در روسیه

از جمله روش های اخذ ویزای کاری روسیه ، گزینه ثبت شرکت در این کشور است. انواع مختلف شرکت قابل ثبت در این کشور عبارت اند از: شرکت با مسئولیت محدود(OOO)، شرکت سهامی خاص(AO)، شرکت سهامی عام، نمایندگی/ شعبه و جواز کسب. هرکدام از انواع شرکت های قابل ثبت در روسیه که نامشان ذکر شد مراحل، مدارک، شرایط و مزایای خاص خود را دارند که با انتخاب هرکدام برای ثبت به شما ویزای کاری روسیه تعلق خولهد گرفت.

گفتنی است برای این امر نیز متقاضیان نیاز به اخذ مجوز کار روسیه را دارند و در واقع هر یک از اعضای شرکت که حق امضا داشته باشند و یا فعالیت اداری و تجاری انجام دهند ملزم به دریافت این مجوز هستند. از جمله مزایای ثبت شرکت در روسیه میتوان به این نکته اشاره کرد که متقاضی نیازی به داشتن شریک روسی ندارد. در ادامه مزایای دیگر این روش را بیان خواهیم کرد.

  • امکان اخذ اقامت مجارستان.
  • الزامی برای استخدام کارمند روس وجود ندارد
  • امکان مالکیت صد در صد وجود دارد و لزومی به داشتن شریک روس وجود ندارد.
  • این روش منجر به اقامت دائم خواهد شد
  • امکان همراهی خانواده وجود دارد
  • مالیات از 24 درصد در سال ۲۰۰۸ به 20 درصد کاهش یافته است.
  • امکان افتتاح حساب در در بانک‌های روسیه و دیگر کشورهای اروپایی
  • با ثبت این روش به عنوان شخصیت حقوقی اروپایی امکان تجارت آزاد خواهید داشت

باید توجه داشت که بعد از ثبت شرکت، مدیرعامل ایرانی الزاما باید جواز کار دریافت کند، در غیر این صورت شرکت امکان فعالیت ندارد و نمی‌تواند حواله بانکی، امور واردات و صادرات انجام دهد و همچنین در این روش امکان تمدید نامحدود ویزای کاری در روسیه وجود دارد.

با استفاده از این روش امکان اخذ اقامت برای مدیرعامل و اعضای خانواده آنها فراهم است و همچنین شرکا نیز میتوانند این امکان بهره مند شوند.

کتارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من با تجربه فراوان در زمینه ویزای کاری روسیه ، آماده راهنمایی و همراهی شما عزیزان در این امر میباشند.


مقالات پیشنهادی مرتبط با موضوع مهاجرت به کشور روسیه شرکت:

دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت

مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه

مهاجرت به روسیه برای تحصیل

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

اقامت روسیه

اپلای روسیهدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید