کار در انگلستان

مهاجرت کاری به انگلستان و مشاغل مورد نیاز

در این مقاله روش های دریافت ویزای کاری بریتانیا انگلستان ، شرایط و قوانین کار بریتانیا و انگلستان ، حقوق و دستمزد در بریتانیا و انگلستان ،مشاغل مورد نیاز بریتانیا و انگلستان و دیگر شرایط مهاجرت به بریتانیا و انگلستان را به صورت کامل در سال 2019 بررسی میکنیم. اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. این مقاله برای اولین بار در ایران به بررسی تکمیلی مهاجرت کاری بریتانیا با اطلاعات به روز پرداخته است و توسط گروه مهاجرتی اپلای من تهیه شده است.

اطلاعات بیشتر

شناخت کشور انگلستان

کار در انگلستان

پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی که به اختصار پادشاهی متحد (United Kingdom) خوانده میشود کشوری است واقع در اروپای غربی که پایتخت آن شهر لندن میباشد و از دیرباز توسط ایرانیان انگلستان خوانده میشود. این کشور دارای 4 بخش انگلستان ، ولز ، اسکاتلند و ایرلند شمالی میباشد. مساحت این کشور 242.495 کیلومتر مربع میباشد و جمعیت این کشور نیز 66.040.229 نفر میباشد. واحد پول این کشور نیز پوند استرلینگ میباشد. جهت اطلاع از شرایط اخذ ویزای کار در انگلستان با این مقاله همراه شوید.

انگلستان کشوری توسعه یافته و دارای ششمین اقتصاد بزرگ دنیا بر اساس تولید ناخالص داخلی و هشتمین اقتصاد دنیا بر اساس برابری قدرت خرید است. این کشور نخستین کشور صنعتی دنیا است و در طول سده 19 و اوایل سده 20 ابر قدرتی بی همتا در دنیا بوده است.

انگلستان همچنان در عرصه های اقتصادی ، فرهنگی ، علمی و سیاسی دارای قدرت بین المللی میباشد و جزو معدود کشور های عضو شورای امنیت ملل متحد است که دارای حق وتو میباشد.این کشور در حال جدایی از اتحادیه اروپا میباشد. واحد پول این کشور قدیمی ترین واحد پول در حال استفاده در جهان میباشد.


کار در انگلستان

کاری در انگلستان

کشور انگلستان دارای انواع مختلفی از ویزاهای کاری است که هر فرد متقاضی بسته به شرایط خود میتواند یکی از آن ها را دریافت کند. هر کدام از این ویزا ها نیازمند شرایطی برای دریافت است که در ادامه به شرح آن ها میپردازیم.


انواع ویزاهای کار در انگلستان

ویزاهای کاری انگلستان در دسته بندی های ویزاهای کاری بلند مدت انگلستان ، ویزاهای کاری کوتاه مدت انگلستان ، ویزاهای سرمایه گذاری ، توسعه تجارت و استعداد ها موجود است و افراد میتوانند با توجه به شرایط خودشان از آن ها استفاده کنند.

ویزاهای کاری بلند مدت (Tier 2)

 • ویزای کار عمومی Tier2-1
 • ویزای انتقالی داخل شرکت Tier2-2
 • ویزای مقام های کنسولی Tier2-3
 • ویزای کاری ورزشکاران Tier2-4
کار در انگلستان

ویزاهای کاری کوتاه مدت (Tier5)

 • ویزای موقت کارکنان امور خیریه و اجتماعی Tier5-1
 • ویزای موقت کاری ورزشی و هنری Tier5-2
 • ویزای موقت کارکنان بورس و اوراق بهادار Tier5-3
 • ویزای کوتاه مدت کاری طبق توافقات بین المللی Tier5-4
 • ویزای موقت مبلغان مذهبی Tier5-5
 • ویزای موقت کارگران فصلی Tier5-6
 • ویزای موقت طرح جوانان Tier5-7

ویزا های سرمایه گذاری، توسعه تجارت و استعداد ها

 • ویزای مخصوص تأسیس کسب و کارهای جدید یا استارتاپ ها
 • ویزای راه اندازی فعالیت تجاری
 • ویزای کار آفرینان Tier1-1
 • ویزای استعداد های استثنائی  Tier1-2
 • ویزای کارآفرینان فارغ التحصیل انگلستان Tier1-3
 • ویزای سرمایه گذاری Tier1-4

ویزای مناسب شهروندان ایرانی که میخواهند به قصد کار به انگلستان مهاجرت کنند ویزای Tier2 General Work  میباشد که در ادامه به بررسی کامل این ویزا میپردازیم و دیگر ویزا ها را نیز به طور اجمالی بررسی خواهیم کرد.


ویزای کار در انگلستان (Tier2 General work)

این ویزا برای افرادی صادر میشود که خارج از منطقه اقتصادی اروپا اقامت دارند و از یک کارفرما در انگلیس پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشند.دریافت این ویزا منوط به این میباشد که شما از طرف شخصی در انگلیس حمایت مالی شوید. این حمایت میتواند از طرف کارفرما انجام شود. برای درخواست این ویزا باید 3 ماه قبل از زمان شروع کار در انگلستان اقدام کنید. با دریافت ویزای TIRE2 میتوانید حداکثر 5 سال و 14 روز در انگلستان اقامت و کار کنید.اطلاعات زمان اقامت شما در گواهی حمایت مالی ذکر شده است ولی شما میتوانید 14 روز قبل از زمان ذکر شده در این گواهی به انگلستان سفر کنید. همچنین در صورتی که مدت اقامت شما بیش از 6 سال نشده باشد میتوانید این ویزا را برای 5 سال دیگر تمدید کنید.

برای دریافت این ویزا باید:

این گواهی به صورت الکترونیکی بوده و اطلاعات شما و شغلی که به شما پیشنهاد داده شده است در آن وجود دارد. شماره این گواهی توسط کارفرما برای درج در پرونده به شما داده میشود.

معمولا میزان حقوق دریافتی مناسب حداقل 30.000 پوند در سال یا میزان معین حقوق سالانه برای برخی مشاغل در نظر گرفته میشود. البته در برخی مشاغل مانند پرستاری ، مامایی یا معلمان مدرسه ممکن است حقوق کمتر هم قبول شود.

لازم است هنگام درخواست برای ویزای انگلستان دانش زبان انگلیسی خود را اثبات کنید. این کار از طریق ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی IELTS جنرال 6 یا معادل آن یا از طریق آزمون زبان انگلیسی انجام میشود.

شما باید ثابت کنید که از 90 روز قبل از درخواست معادل 945 پوند وجه در حساب بانکی خود داشته اید. البته اگر حامی مالی شما ذکر کند که میتواند حداقل 945 پوند برای تأمین هزینه های شما در صورت نیاز بدهد نیازی به اثبات پس انداز شخصی نیست. این مورد باید در گواهی حمایت مالی ذکر شود.

برای کشور ایران نیازی به انجام این آزمایش نیست.

این گواهی باید از هر کشوری ( به جز انگلستان) باشد که فرد بالای 18 سال در طی 10 سال گذشته 12 ماه به طور مداوم با منقطع در آن اقامت داشته است.

هزینه درخواست ویزا متغیر است و به شرایط مختلفی وابسته است. هزینه درخواست ویزای زیر 3 سال بین 464 تا 610 پوند برای شهروندان ایرانی و ویزای بالای 3 سال بین 928 تا 1220 پوند برای شهروندان ایرانی میباشد.

متقاضیان دریافت ویزای کاری انگلستان باید هزینه های مراقب های بهداشتی را نیز به طور جداگانه پرداخت کنند.این هزینه هنگام تکمیل فرم درخواست باید پرداخت شود. این هزینه معمولا حدود 400 پوند برای هر سال است که باید برای متقاضی اصلی و همراهان پرداخت شود.


مراحل درخواست ویزای کاری عمومی انگلستان Tire 2

برای درخواست ویزاهای انگلستان باید به صورت آنلاین اقدام کنید.پس از تکمیل فرم های آنلاین نیاز است اثر انگشت و عکس خود را در یک مرکز درخواست ویزا برای دریافت اجازه اقامت بیومتریک ثبت کنید. در ایران میتوانید به سفارت انگلستان واقع در تهران مراجعه نمایید.

پس از انجام این مراحل باید برای ادامه پروسه درخواست ویزا مدارک مورد نیاز را آماده کنید.


مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کاری انگلستان Tire 2

هنگام درخواست ویزا باید مدارک زیر را آماده کرده باشید:

 1. پاسپورت دارای اعتبار کافی و حداقل یک برگه خالی برای ثبت ویزا
 2. 2 قطعه عکس پاسپورتی در سایز 3.5 در 4.5
 3. اصل شناسنامه یا مدارک هویتی و کپی آن
 4. شماره مرجع حمایت مالی شما که به منزله پیشنهاد کار نیز میباشد
 5. ارائه پرینت حساب و یا مدارک اثبات دارا بودن پس انداز شخصی در صورتی که حامی مالی از هزینه های هنگام سفر و ورود به انگلستان پشتیبانی نکند.
 6. اثبات دانش زبان انگلیسی
 7. پاسپورت های منقضی شده قبلی یا اسناد مسافرتی گذشته برای نمایش تاریخ سفر های گذشته
 8. گواهی عدم سوء پیشینه
 9. آزمایش سل در صورت نیاز
 10. مدارک تحصیلی و کاری

لازم به ذکر است ممکن است بسته به برخی شرایط نیاز به ارائه اسناد دیگری باشد. هر کدام از اسناد ذکر شده که به زبان انگلیسی نباشد باید توسط دارالترجمه های رسمی ترجمه شده و توسط دادگستری و وزارت امور خارجه مهر شود. همچنبن برای استخدام در برخی مشاغل نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نمیباشد.


شغل دوم با داشتن این ویزا

افرادی که ویزای کاری درجه 2 انگلستان را دریافت کرده اند در صورتی که در هر هفته حداکثر 20 ساعت کار میکنند میتوانند شغل دوم داشته باشند. شغل دوم باید همان حرفه اصلی شما و در همان سطح باشد و یا اینکه در لیست شغل های دارای کمبود باشد. همچنین میتوان مشغول به کارهای داوطلبانه بدون حقوق شد. در صورتی که شرایط ذکر شده مهیا نباشد برای شغل دوم باید درخواست ویزای جدید کرد و کد حامی مالی جدید از کارفرمای جدید دریافت کرد.


قوانین و شرایط محیط کار در انگلستان

کلیه شرایط کاری توسط قرارداد کار بین کارفرما و نیروی کار مشخص میشود. قرارداد کاری نیازی نیست که حتما به صورت نوشته باشد و میتواند به صورت توافق بدون نوشته نیز باشد. نیروی کار به محض قبول پیشنهاد شغلی قرارداد کار را پذیرفته است. در قرارداد کاری باید شرایط کار ، حقوق ، وظایف و مسئولیت ها مشخص شده باشد.

کار در انگلستان

ساعات کاری در انگلستان بیشتر از دیگر کشور های اروپایی است. کارکنان به طور متوسط نمیتواند بیش از 48 ساعت در هفته در هر 17 هفته باشد. این قانون به عنوان بخشنامه زمان کار شناخته میشود. البته شما میتوانید انتخاب کنید بیشتر از 48 ساعت در هفته کار کنید. برای افراد زیر 18 سال بیشتر از 40 ساعت کار هفتگی مجاز نیست. در برخی مشاغل ممکن است نیاز باشد کارکنان بیشتر از 48 ساعت در هفته کار کنند مانند نیروهای پلیس ، نیروهای نظارتی و امنیتی ، نیروهای شیفتی 24 ساعته ، خدمتکاران خانگی و دریانوردان یا از این نوع مشاغل.

همانطور که ذکر شد افرادی که بیشتر از 18 سال سن دارند میتوانند بیشتر از 48 ساعت در هفته کار کنند . این موضوع توسط امضای توافق نامه ای صورت میگیرد و این کار را انتخاب کردن مینامند. در صورت درخواست کارفرما برای کار بیش از 48 ساعت نیروی کار میتواند درخواست را رد کند و کارفرما حق اخراج یا رفتار ناعادلانه ای ندارد.

همچنین برای مادرانی که میخواهند فرزندی به دنیا بیاورند مرخصی زایمان ، مراقبتهای قبل از زایمان و کمک هزینه زایمان از طرف دولت تعلق میگیرد. همچنین به پدر نیز مرخصی پس از تولد فرزند تعلق میگیرد. همچنین کارکنان در صورت بیماری میتوانند از مرخصی بهره مند شوند.


هزینه های زندگی و مالیات

به طور متوسط هزینه های زندگی برای یک نفر در انگلستان حدود  895 پوند در ماه و برای یک خانواده حدود 1300 پوند در ماه برآورد شده است. این مبلغ نسبت به میزان متوسط درآمد در انگلستان مناسب به نظر میرسد.

نرخ مالیات بردرآمد در انگلستان ثابت نبوده و بر اساس شرایط فرد مالیات دهنده متفاوت میباشد. میزان درآمدی که نیازی به پرداخت مالیات ندارد حداکثر 12.500 پوند سالیانه میباشد. اولین گروه مشمول مالیات دارای نرخ پایه 20 درصد میباشد و شامل افرادی میشود که بین 12.501 پوند تا 50.000 پوند درآمد سالیانه دارند. گروه بعدی افرادی هستند که بین 50.001 پوند تا 150.000 پوند درآمد دارند و باید 40 درصد مالیات بر درآمد پرداخت کنند و گروه آخر افرادی هستند که بیشتر از 150.000 پوند در سال درآمد دارند که باید 45 درصد مالیات پرداخت کنند. همچنین در شرایط مختلفی مانند تأهل ، بیماری های خاص و … ممکن است کمک هزینه های مالیاتی دریافت کنید.


حقوق و دستمزد مشاغل در انگلستان

حداقل حقوق و دستمزد در انگلستان با توجه به معیار هایی مانند سن فرد، هزینه های مسکن در شهر های مختلف و هزینه های جاری فرد یا خانواده مشخص میشود و به عنوان حداقل دستمزد ملی شناخته میشود.کارفرمایان نمیتوانند کمتر از این میزان به کارکنان پرداخت کنند. در حال حاضر حداقل دستمزد ملی برای افراد 18 تا 20 سال 6.15 پوند ، 21 تا 24 سال 7.70 پوند و 25 سال به بالا 8.21 پوند به ازای هر ساعت میباشد.

همچنین حداقل دستمزد ماهیانه افراد به طور میانگین حدود 1453.28 (یورو) میباشد. میانگین کلی دستمزد ها در انگلستان 2144 پوند برای هرماه میباشد. دستمزد مشاغل با مهارت های بالا به طور میانگین 2330 پوند در ماه و مشاغل با مهارت های پایین 1320 پوند در ماه میباشد. رشد دستمزد در سال گذشته حدود 3.40 درصد بوده است. در ادامه لیست حقوق و دستمزد برخی مشاغل در انگلستان را برای شما آماده کرده ایم. این مقاله توسط گروه مهاجرتی اپلای من تهیه شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع و کسب اجازه مجاز نمیباشد.


کاریابی در انگلستان

برای یافتن شغل مناسب در این کشور میتوانید از روش های مختلفی استفاده کنید.از این روش ها میتوان به استفاده از ویزای جست و جوی کار Tire5 ، وبسایت های کاریابی آنلاین و موسسات کاریابی رسمی اشاره کرد. سرویس آنلاینی وجود دارد که متعلق به دولت انگلستان است و افراد میتوانند از طریق آن به جست و جوی کار بپردازند. برای ورود به این سرویس کافی است به آدرس htpps://findjob.dwp.gov.uk  مراجعه نمایید. همچنین میتوانید از وبسایت ها و شبکه ها اجتماعی کاریابی آنلاین استفاده کنید.


ویزای همراه (خانواده) انگلستان

اعضای خانواده متقاضی ویزای کاری انگلستان به عنوان عضو وابسته میتوانند در این ویزا با شما همراه شوند. وابسته ها شامل همسر ، فرزند زیر 18 سال و فرزندان بالای 18 سال که در حال حاضر به عنوان وابسته در انگلیس اقامت دارند، هستند. برای دریافت ویزای وابستگان شرایط زیر نیاز است:

متقضای اصلی باید اثبات کند میتواند از نظر مالی وابستگان را پشتیبانی کند. به این منظور به غیر از 945 پوندی که برای متقاضی اصلی نیاز است، باید برای هر یک از وابستگان 630 پوند در دسترس باشد. حداقل 90 روز قبل از درخواست تا هنگام درخواست باید این مبلغ در حساب بانکی شخص یا حساب وابسته به شخص موجود باشد. اگر حامی مالی شما به حمایت در این مورد رضایت دهد نیازی به اثبات پس انداز نیست.

هزینه درخواست ویزا برای وابستگان معادل هزینه درخواست فرد اصلی میباشد.

همانطور که در بخش های قبلی ذکر شد متقاضی اصلی و تمامی وابستگان باید حدود 400 پوند سالانه به ازای هر نفر بابت خدمات و مراقبتهای بهداشتی پرداخت کنند.

همراهان نیز باید مانند متقاضی اصلی درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه دهند و سپس برای دریافت مجوز اقامت بیومتریک به یکی از مراکز درخواست ویزا برای ثبت اثر انگشت و عکس خود مراجعه کنند.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

تحصیل در انگلیس

مهاجرت به انگلیس

هزینه تحصیل در انگلیس

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید