اسلواکی

راهنمای دریافت انواع اقامت اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی از طرق مختلفی امکان پذیر است. اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی با نرخ پایین بیکاری است و یکی از بهترین مقاصد برای کار و زندگی به شمار می رود. از بهترین روش های مهاجرت به اسلواکی می توان به: تحصیل، سرمایه گذاری، کار و ازدواج اشاره کرد. ثبت شرکت در اسلواکی و ازدواج از آسانترین راههای مهاجرت به این کشور محسوب می شوند.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که در گذشته با جمهوری چک، یک کشور را تشکیل می دادند و امروزه پایتخت آن، شهر زیبای براتیسلاوا است. مهاجرت به اسلواکی، یکی از بهترین روش های اخذ اقامت اروپا است. با دریافت اقامت دائم اسلواکی می توانید به راحتی در کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن، بدون محدودیت، تردد، زندگی و کار کنید. اسلواکی به اندازه کشورهای اروپای غربی مانند: آلمان، بلژیک یا هلند، دارای اقتصاد قوی نیست و در حال حاضر یکی از کشورهای در حال توسعه اروپایی محسوب می شود، ولی نرخ بیکاری در آن کمتر از 7 درصد است. در سال های اخیر، میزان تولید ناخالص ملی اسلواکی افزایش یافته و در چند سال آینده، اقتصاد این کشور تبدیل به یکی از اقتصادهای پویای اروپا خواهد شد. مهاجرت به اسلواکی از طرق مختلفی امکان پذیر است و در سال های اخیر افراد بسیاری از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری به این کشور زیبا مهاجرت کرده اند. البته تجربه ثابت کرده است که روشهایی مانند: ثبت شرکت، تحصیل و همچنین ازدواج، بهترین روش ها مهاجرت به اسلواکی هستند.

مهاجرت به اسلواکی

از آنجایی که هزینه مهاجرت به اسلواکی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین تر است، این کشور می تواند یکی از گزینه های بسیار ایده آل برای مهاجرت مقرون به صرفه به اروپا باشد. گروه مهاجرتی اپلای من، با سالها تجربه درخشان و داشتن صدها پرونده موفق در این زمینه، مفتخر است تا شما عزیزان را در مسیر مهاجرت، به درستی مشاوره و راهنمایی کند و از ابتدا تا انتهای کار، در کنار شما باشد. در این مقاله، قصد داریم به معرفی بهترین روش های مهاجرت به اسلواکی بپردازیم و شرایط مهاجرت به اسلواکی را مورد بررسی قرار دهیم.

برای تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت به اسلواکی، می توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید.


مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

یکی از ارزانترین روش های مهاجرت به اسلواکی، تحصیل در دانشگاههای این کشور است. افراد پس از اتمام تحصیلات خود و اخذ مدرک دانشگاهی، می توانند با پیدا کردن کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود، اقدام به اخذ اقامت دائم اسلواکی نمایند. تحصیل در اسلواکی به زبان انگلیسی و اسلواکیایی امکان پذیر است و هزینه تحصیل در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، بسیار پایین است و در صورتی که مدرک زبان اسلواک را داشته باشید، تحصیل برای شما رایگان خواهد بود. برای تحصیل در اسلواکی، نیاز به داشتن مدرک زبان نیست و پس از گذراندن دوره های زبان، می توانید وارد دانشگاه شوید. ویزای تحصیلی اسلواکی، یکی از راحت ترین ویزاهای دانشجویی اروپا است و با ارائه مدارک کامل، می توانید آن را در مدت زمان کوتاهی دریافت کنید. برخی از مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به اسلواکی، عبارتند از: مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات آنها، پاسپورت معتبر، نامه پذیرش از دانشگاه، مدرک زبان (در صورت وجود)، برای مقطع دکتری: رزومه علمی و پژوهشی قوی، مقالات معتبر بین المللی، انگیزه نامه، توصیه نامه اساتید ایران، نامه تاییدیه استاد مشاور. برای کسب اطلاعات جامع درباره ویزای تحصیلی و مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل، به مقاله تحصیل در اسلواکی مراجعه نمایید.


مهاجرت کاری به اسلواکی

مهاجرت به نیوزیلند

یکی از بهترین راههای مهاجرتبه اسلواکی که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود، ویزای کار اسلواکی است. ویزای کاری به مدت 1 سال اعتبار دارد و قابل تمدید تا 2 سال است. یکی از شرایط و لازمه های درخواست ویزای کار و مهاجرت به اسلواکی از طریق کار، داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای اسلواکیایی است. به عبارتی، تنها کسانی می توانند درخواست ویزای کاری دهند که نامه پیشنهاد شغلی معتبر و تایید شده توسط اداره کار اسلواکی را داشته باشند و یا اینکه با یک ویزای معتبر به اسلواکی سفر کنند و در آنجا کاری مناسب و معتبر پیدا کنند و سپس ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند. وظیفه کارفرما این است که: متقاضی را در مدت 7 روز کاری به اداره کار اسلواکی معرفی کرده و در مدت 8 روز کاری او را بیمه کند. توجه داشته باشید، مجوز کار در اسلواکی بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، قابل انتقال نیست و در صورتی که قصد تغییر شغل را داشته باشید، باید: درخواست جدیدی برای ویزای کاری ارائه دهید. یکی از لازمه های مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای کار، داشتن تحصیلات آکادمیک یا دانشگاهی است و باید مدارک خود را ارائه دهید. برای تمدید ویزای کاری در اسلواکی باید یک ماه قبل از به پایان رسیدن اعتبار ویزا، اقدام کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری و مهاجرت به اسلواکی، عبارتند از: پاسپورت معتبر، 2 قطعه عکس رنگی پاسپورتی با پشت زمینه روشن، نامه پیشنهاد شغلی از کارفرمای اسلواکیایی (در صورت وجود)، در صورتی که پیشنهاد شغلی ندارید، باید درخواست شغل خود را به زبان اسلواکیایی ثبت کنید، همچنین دلایل ثبت درخواست کاری را نیز باید طی نامه ای توضیح دهید، عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت و تاییدیه پزشک معتمد، نامه تمکن مالی، بیمه نامه و اجاره نامه یا قرارداد برای اثبات اینکه مکانی برای اقامت در اسلواکی دارید. افرادی که موفق به دریافت اجازه کار و ویزای کاری اسلواکی می شوند، پس از مهاجرت به اسلواکی، می توانند پس از 3 الی 5 سال کار قانونی که در آن بیمه و مالیات، پرداخت می شود، نسبت به اقامت دائم اسلواکی اقدام نمایند.


مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش ها مهاجرت به اسلواکی که در سال های اخیر در بین ایرانیان عزیز، بسیار رایج شده است، سرمایه گذاری در اسلواکی است که خود به روش های مختلفی انجام می شود. دولت اسلواکی برای درآمدزایی بیشتر، چند سال است که به جذب سرمایه گذاری خارجی روی آورده و از این طریق به رشد اقتصاد خود کمک می کند. هزینه مالیات در این کشور کوچک و زیبا در مقایسه با کشورهای توسعه یافته اروپای غربی، بسیار پایین است و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افرادی که تمکن مالی خوبی دارند، به سرمایه گذاری در اسلواکی روی آورند.

مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به اسلواکی از طریق ثبت شرکت، یکی از مهمترین روش های سرمایه گذاری در این کشور است که متقاضی بسیار زیادی دارد و یکی از روش های سرمایه گذاری کم هزینه محسوب می شود. ثبت شرکت در اسلواکی، روشی با ریسک پایین برای ورود به بازار کار اتحادیه اروپا است. به طوری که تنها با 25 هزار یورو می توانید به ثبت شرکت در اسلواکی بپردازید و با اثبات اینکه سالانه 8 الی 10 هزار یورو برای اداره شرکت و پرداخت مالیات، دارید، می توانید پروسه را آغاز کنید. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی، متقاضی باید یک بیزینس پلن ایده آل ارائه دهد. اقامت دائم اسلواکی، پس از 3 الی 5 سال فعالیت مداوم شرکت ثبت شده، به سرمایه گذار و سپس به خانواده وی اعطا می شود. به طور کلی، مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری، در صورتی که متقاضی تمکن مالی خوبی داشته باشد، یکی از بهترین و آسانترین راههای مهاجرت به اسلواکی است. افراد از طریق خرید ملک و یا خرید اوراق بهادار نیز می توانند در اسلواکی سرمایه گذاری نمایند.

برای اطلاع از بهترین روش های مهاجرت سرمایه گذاری به اسلواکی، همین حالا با کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید.


مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج

ازدواج، در صورتی که واقعی باشد، آسانترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت به اسلواکی است. اگر با یک تبعه اسلواک و یا مقیم دائم اسلواکی ازدواج کنید، می توانید برای اقامت دائم اسلواکی از طریق همسر خود، اقدام نمایید. پس از مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج، باید 5 سال در این کشور زندگی کنید و در صورتی که ازدواج شما با همسرتان در این مدت، پایدار بماند، تابعیت اسلواکی به شما اعطا خواهد شد. مدارک لازم برای اخذ ویزای نامزدی عبارتند از: شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت معتبر متقاضی و همسر وی، اسناد و مدارک مربوط به ازدواج، مدارک اثبات اقامت دائم شخص مقیم یا تبعه اسلواکی، نامه ای مبنی بر اینکه تبعه مورد نظر، منعی برای ازدواج ندارد، این نامه باید توسط سفارت اسلواکی تایید شود به همراه نامه تمکن مالی فرد تبعه اسلواکی برای اثبات اینکه قادر به تامین هزینه های زندگی همسر خود است. توجه داشته باشید، افراد بالای 18 سال می توانند از این طریق برای این امر اقدام نمایند.

اگر قصد مهاجرت به اسلواکی را دارید و نمی دانید چه روشی برای شما بهتر است، همین حالا با مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی و رایگان آنها بهره مند شوید.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

مهاجرت به اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اتریش

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید