اسپانیا

راهنمای دریافت انواع اقامت اسپانیا

یکی از کشورهایی که ایرانیان زیادی قصد سفر به آن را دارند اسپانیا میباشد. مهاجرت به اسپانیا مورد پسند و انتخاب بسیاری از ایرانیان است که قصد سفر به یکی از کشور های اروپایی دارند.  پادشاهی اسپانیا برای مردم و ساکنان آن کشور شرایط خوبی را فراهم آورده است. اگر شما قصد مسافرت و مهاجرت به اسپانیا را دارید باید شرایط زندگی در اسپانیا را نیز بدانید اگر شما به زبان اسپانیایی مسلط باشید و یا هزینه های ابتدایی زندگی در اسپانیا را داشته باشید به راحتی می توانید ویزای اسپانیا را بگیرید. برای سفر به این کشور که عضو اتحادیه اروپا می باشد و از قدیمی ترین کشور های اروپا است.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای گرمسیر می باشد و معمولاً بیشتر اروپائیان که قصد سفر و زندگی در کشور های گرم را دارند و افرادی که برای زندگی کردن قصد مهاجرت به اسپانیا را میکنند، این کشود را انتخاب میکنند.

مهاجرت به اسپانیا

بیشتر ساکنان اسپانیا افراد مهاجر می باشند و تقریبا حدود شش هزار نفر مهاجر در اسپانیا زندگی می کند. از شهر ‌های مورد علاقه مهاجرانی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند میتوان مادرید و بارسلونا را نام برد. برای زندگی در اسپانیا باید اقامت دائم کشوری و یا ویزای شینگن برای مدتی پناهندگی مدت زمان طولانی در کشور اسپانیا را بگیریم.

تمام کشورهایی که عضو شینگن هستند نیاز به ویزا ندارند و به راحتی می‌توانند به اسپانیا مهاجرت کنند و دراین کشور اقامت کنند، کار کنند. اما کشورهایی مانند ایران که عضو شینگن نیستند برای آنها متفاوت می باشد و برای مهاجرت به اسپانیا باید مراحلی را بگذارند و همچنین ویزای این کشور را بگیرند.


راه های مهاجرت به اسپانیا

  • تحصیل
  • کار
  • ازدواج
  • سرمایه گذاری
  • تمکن مالی

ازدواج

مهاجرت به اسپانیا

یکی از راه های مهاجرتی، ازدواج با یک فرد از اسپانیا می باشد در این روش  که آسان ترین روش می باشد فرد باید از طریق سفارت اسپانیا قصد خود را اعلام کند و مدارک خود را مبنی بر ازدواج با فرد ارائه نماید.

همچنین فرد باید مدارکی دال بر اینکه می تواند هزینه زندگی همسرش را نیز بپردازد ارائه کند. پس از ازدواج و ارائه ویزای شینگن، فرد می ‌تواند در اسپانیا ساکن شود. هم چنین پس از یک سال زندگی مشترک میتواند، درخواست شهروندی و اقامت دائم در اسپانیا را نمایند. همانطور که مشاهده کردید این راه یکی از آسان ترین راه های اقامت در اسپانیا می باشد.


مهاجرت کاری به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

یکی دیگر از راه های مهاجرتی، از طریق کار می باشد. در این روش فرد به وسیله درخواست کار فرمایی برای مهارت یا کاری در اسپانیا استخدام می‌شود، که در این روش باید کارفرما برای وی دعوتنامه ارسال نماید. برای اینکار باید به وکیل مراجعه نمایند اما در برخی موارد امکان اقدام بدون مراجعه به وکلا نیز وجود دارد. در این شرایط میتوانید بدون مراجعه به وکلا و پرداختن هزینه‌های زیادی به آنها در این کار استخدام شوید.


مهاجرت تحصیلی اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

دانشگاه های این کشور از مزایای تحصیلی و مزایای بالایی برخوردار است. بعضی از دانشگاه‌ های این کشور به زبان اسپانیایی و بعضی به زبان انگلیسی تدریس می کنند. و بنابراین اگر فردی به زبان انگلیسی مسلط باشد به راحتی میتواند جهت تحصیل در این کشور اقدام کند. هزینه تحصیل در اسپانیا سالانه حدود ۱۹ الی ۲۴ میلیون تومان می باشد که در مقاطع و رشته های مختلف متفاوت است.


مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا

عموما مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به دو روش انجام می‌شود:

  • از طریق خرید ملک
  • از سرمایه ‌گذاری در کار خرید ملک در اسپانیا

شما برای مهاجرت و گرفتن اقامت و ویزای شینگن ۶ ماه در این کشور باید ملکی به قیمت ۵۰۰ هزار یورو یعنی نزدیک به ۵ میلیارد تومان در این کشور خریداری کنید و باید بتوانید ثابت کنید که از چه طریق می‌ خواهید در اسپانیا امرار معاش نمایید و پس از گرفتن ویزای شینگن ۶ ماهه و مهاجرت به کشور از طریق سرمایه گذاری در بازار، سرمایه خود را وارد بازار کار اسپانیا کرده واز این کشور از طریق کار اقدام به دریافت اقامت کرده، که البته برای اطمینان بهتر است این کار را به وسیله وکیل انجام دهید.


مهاجرت از طریق اثبات تمکن مالی

اگر متقاضی ثابت کند که از طریق مالی می تواند هزینه های خود و خانواده خود را بپردازد می ‌تواند برای مهاجرت اقدام نماید. این روش مزایای زیادی دارد، اول اینکه از نظر زمانی روند سریعی دارد و نیاز به مهارت های زبانی ندارد و به راحتی می تواند ویزای اقامت خود را تمدید نماید و اقامت دائم بگیرد .


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در اسپانیا

کار در اسپانیا

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید