روش های مهاجرت به اتریش

Applyman

اتریش یکی از زیباترین کشورهای اروپایی واقع در اروپای مرکزی است و در دهه های اخیر افراد زیادی از سراسر دنیا به این کشور زیبا مهاجرت کرده اند. روش های مهاجرت به اتریش نیز مانند سایر کشورهای اروپایی، متنوع است و از مهمترین روش های مهاجرت به اتریش می توان به مهاجرت کاری، دانشجویی، سرمایه گذاری و ازدواج اشاره کرد. بسیاری از راه های مهاجرت به اتریش با رعایت الزامات لازم، در نهایت منجر به اقامت دائم این کشور می شوند و متقاضیان با 6 الی 8 سال اقامت مداوم، قادر به اخذ اقامت اتریش و حق شهروندی این کشور می شوند. در این مقاله قصد داریم بهترین روش های مهاجرت به اتریش 2020 را برای شما عزیزان توضیح دهیم، با ما همراه شوید.

روش های مهاجرت به اتریش: Rot-Weiß-Rot – Karte چیست؟

 از اول ژوئیه 2011، مهاجرت افراد متخصص و کارگران ماهر از سراسر جهان به اتریش از طریق کارت قرمز- سفید- قرمز یا سیستم امتیازات، امکان پذیر شده است. این سیستم مهاجرت با معیارها (سیستم امتیازات) به افراد واجد شرایط کشورهای ثالث (کشورهای غیر اتحادیه اروپا) و اعضای خانواده آنها اجازه می دهد تا از این طریق به اتریش مهاجرت کرده و مقیم این کشور شوند. به طور کلی کارگران بسیار ماهر، کارگران ماهر در مشاغل خاص و نادر و سایر کارگران کلیدی، افراد خود اشتغال و بنیانگذاران نوپا، فارغ التحصیلان خارجی و خانواده ها می توانند از طریق این سیستم برای مهاجرت به اتریش اقدام نمایند. در واقع این یکی از مهمترین روش های مهاجرت به اتریش به شمار می رود.

سیستم امتیازات مبتنی بر معیارهایی از قبیل صلاحیت ها، تجربه کاری، مهارت های زبان، سن و داشتن مدرک از دانشگاههای اتریش (برای افراد بسیار ماهر) می باشد. این کارت اقامت موقت به مدت 24 ماه صادر می شود و به متقاضی اجازه ورود به بازار کار و دسترسی نامحدود به این بازار را اعطا می کند. افرادی که با این کارت به اتریش مهاجرت می کنند، لازم نیست مهارت های زبان آلمانی را قبل از ورود به کشور اثبات کنند، ولی داشتن مدرک آلمانی یا انگلیسی می تواند به افزایش امتیاز شما کمک کند. اعضای خانواده کارگرانی که با استفاده از کارت قرمز- سفید- قرمز به اتریش مهاجرت می کنند نیز مجاز به زندگی و کار تمام وقت در اتریش هستند.


مهاجرت به اتریش از طریق کار

مهاجرت به اتریش از طریق کار

مهاجرت کاری یکی از مهمترین روش های مهاجرت به اتریش است که معمولا دو روش کلی دارد. یک روش برای اخذ ویزای کاری اتریش از طریق داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای اتریشی است که برای این منظور، متقاضی باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشد و با ارائه نامه پیشنهاد شغلی و دعوتنامه رسمی کارفرما، می تواند ویزای کاری و اجازه اقامت یک ساله دریافت و سپس آن را تمدید کند. برای واجد شرایط بودن در این روش باید حداقل امتیاز یعنی 55 را از فاکتورهای مختلف به دست آورید.

یکی دیگر از روش های مهاجرت به اتریش با استفاده از ویزای جستجوی کار است که متقاضی برای واجد شرایط بودن در این روش باید حداقل 70 امتیاز را در سیستم کسب نماید. این روش در مقایسه با روش پیشنهاد شغلی راحت تر است، چرا که در آن نیازی به آگهی کردن شغل مورد نظر در اتریش و سایر کشورهای اتحادیه اروپا نیست و کارفرما قادر به استخدام سریع شما خواهد بود. در این روش شما یک ویزای اقامت 6 ماهه اتریش را دریافت می کنید و در این مدت می توانید در این کشور کار کنید. در صورتی که کاری که با مدرک تحصیلی شما مرتبط است، بیابید، می توانید برای کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش اقدام کرده و اقامت کاری دریافت نمایید و پس از 4 سال که مالیات پرداخت کردید، نسب به اخذ اقامت دائم اتریش اقدام نمایید. اگر فارغ التحصیل در رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی پردازش داده ها و آی تی، حرفه های ویژه، مدیریت بازرگانی، اقتصادی و پزشکی هستید، می توانید از طریق ویزای کاری برای مهاجرت به اتریش اقدام نمایید.


مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

قبل از هر چیزی لازم است بدانید، اقتصاد اتریش با کارآفرینی قوی با نسبت صادرات بالا و قدرت ابتکاری مشخص می شود و موقعیت آن در قلب اروپا، اتریش را به یک نقطه محوری بین کشورهای صنعتی اروپای غربی و بازارهای نوظهور اروپای مرکزی و شرقی تبدیل کرده است. کارآفرینان نوپا از سراسر جهان می توانند از این شرایط رقابتی و ماهیت بین المللی موقعیت اتریش بهره مند شوند. یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به اتریش، سرمایه گذاری است که بسته به شرایط و موقعیتی که هر متقاضی دارد، نوع سرمایه گذاری متفاوت خواهد بود. سرمایه گذاری در اتریش قابل مقایسه با سرمایه گذاری در کشورهای دیگر اروپایی و یا آمریکایی نیست و با مبالغ بسیار کمتر قادر به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری خواهید بود.


مهاجرت به اتریش، استارت آپ

مهاجرت به اتریش، استارت آپ

یکی از روش های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری، استارت آپ و یا راه اندازی یک تجارت جدید است. برای این منظور باید حداقل 50 هزار یورو بابت سرمایه اولیه شرکت داشته باشید و حداقل امتیاز مهاجرتی نیز باید 50 باشد. یکی دیگر از روش های مهاجرت به اتریش، خود اشتغالی است و یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری به شمار می رود. چرا که در این روش نیازی به هیچ سرمایه ای ندارید و تنها اثبات تمکن مالی بسیار خوب برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کفایت می کند. برای این منظور، موجودی حساب بانکی متقاضی اصلی به ازای هر کدام از اعضای خانواده باید در حدود 22 هزار یورو باشد. افراد با این روش تنها می توانند شرکت و یا ملک در اتریش داشته باشند و اجازه کار نخواهند داشت. یکی دیگر از روش های مهاجرت به اتریش از طریق ایجاد و ثبت شرکت و استخدام کارمندان اتریشی است. اگر قصد مهاجرت به اتریش را از طریق سرمایه گذاری دارید، همین حالا با کارشناسان و مشاوران متخصص گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید و اطلاعات جامع را دریافت نمایید.


مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

یکی از متداول ترین و محبوب ترین روش های مهاجرت به اتریش، اخذ ویزای تحصیلی است. از آنجایی که تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش تقریبا رایگان است، بسیاری از دانشجویان بین المللی جذب دانشگاههای این کشور می شوند. توجه داشته باشید برای تحصیل در اتریش باید مدرک C1 زبان آلمانی داشته باشید. در گذشته دانشجویان با داشتن مدرک B2 می توانستند وارد دانشگاهها شوند ولی قوانین کمی تغییر کرده است. البته برای اخذ پذیرش دانشگاهی نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و پس از ورود به کشور اتریش، با گذراندن دوره های زبان و قبولی در آزمون زبان آلمانی می توانید وارد دانشگاه شوید. دانشجویان در اتریش می توانند همزمان با تحصیل 20 ساعت در هفته کار کنند. پس از اینکه تحصیل شما به پایان رسید، 6 ماه فرصت دارید تا کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خود و یا کارفرمایی که شما را استخدام کند، بیابید و مشغول به کار شوید. در این صورت می توانید اقامت کاری اتریش را دریافت کنید و پس از 4 سال پرداخت مالیات، برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.


مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به اتریش، ازدواج با یک شهروند و یا مقیم دائم اتریش است. البته این ازدواج باید واقعی باشد و برای اخذ اقامت دائم اتریش از طریق ازدواج باید الزاماتی را نیز رعایت کنید. پس از اخذ ویزای ازدواج و ورود به اتریش، اقامت موقت اتریش به شما داده می شود که قابل تمدید کردن است و تنها در صورتی به شما تابعیت و یا اقامت دائم اتریش اعطا می شود که از تاریخ ازدواجتان، 6 سال گذشته باشد، برای مثال اگر 3 سال از ازدواج شما با همسرتان گذشته باشد، پس از 3 سال اقامت در اتریش می توانید تقاضای اقامت دائم دهید. اگر به دنبال بهترین و ارزانترین روش های مهاجرت به اتریش هستید، با گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید و فرم ارزیابی رایگان را پر کنید.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در اتریش

مهاجرت به اتریش

ویزای جستجوی کار اتریشدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید