اتریش

انواع راه های مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش بخاطر زیبایی، فرهنگ و آب و هوای مناسب آن همواره یکی از انتخاب های جذاب افراد است. اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید، باید اولویت های مشخصی را در نظر بگیرید. باید بدانید که...

اطلاعات بیشتر
مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش بخاطر زیبایی، فرهنگ و آب و هوای مناسب آن همواره یکی از انتخاب های جذاب افراد است. کشور اتریش در قلب اروپا واقع شده است. شهرهای مهم کشور اتریش عبارتند از وین، گراتس، اینسبروک و زالتسبورگ و .. می باشد. این کشور با توجه به قرار گرفتن در رتبه 14 ثروتمند ترین کشور های دنیا توانسته است توجه بسیاری از مهاجرین خارجی را به سمت خود جلب نماید. اکثر مردم این کشور کاتولیک هستند و زبان رسمی این کشور آلمانی است. البته بسیاری از مردم این کشور توانایی صحبت به زبان انگلیسی را نیز دارند. در نتیجه باید این مسئله را به خوبی مد نظر قرار دهید.

اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید، باید اولویت های مشخصی را در نظر بگیرید. باید بدانید که تحصیل در اتریش یا کار در این کشور چه هزینه و محدودیت هایی دارد. سپس بهترین تصمیم گیری خود را انجام دهید. اگر قصد آشنایی کلی با این مسائل را دارید پیشنهاد می کنیم این مطلب از سایت موسسه اپلای من را از دست نداده؛ و در صورت وجود سوال یا دریافت مشاوره های لازم حتما تماس برقرار کنید.


بررسی و آشنایی با انواع روش های مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش شرایط و قوانین خاص خود را دارد. باید با توجه به نزدیکی خود به هر کدام از شرایط ذکر شده یک مورد را پیگیری نمایید. برای پیمودن مسیر درست مهاجرت حتما با مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

مهاجرت به اتریش از راه تحصیل

تحصیل در اتریش نیز یکی دیگر از شایع ترین روش ها برای ورود به این کشور به علت رایگان بودن آن است. زیرا اکثر دانشگاه های آن دولتی هستند. جالب است بدانید که در صورتی که در حال اشتغال به تحصیل باشید؛ می توانید با تطبیق واحد و جابجایی به یکی از دانشگاه های این کشور، تحصیلات خود را ادامه دهید.

مهاجرت به اتریش از راه تحصیل

تحصیل در اتریش از ماه سپتامبر آغاز می شود. اگر قصد مهاجرت به اتریش و تحصیل در این کشور را دارید، باید در یک آزمون شرکت کنید؛ تا مشخص شود که توانایی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات این کشور را دارید یا خیر. اما در صورت اطلاع نداشتن بر این مسئله می توانید، در سالهای ابتدایی تحصیل به فراگیری زبان آلمانی مشغول شوید.

مزایای تحصیل در اتریش عبارتند از :
  • تحصیل رایگان
  • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان در ابتدا
  • امکان کار در کنار تحصیل و سپس گرفتن اقامت دائم این کشور
  • عدم توجه به سن
  • بهره مندی از خدمت بیمه دانشجویی

بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل در این کشور بر اساس رنکینگ جهانی به نام های University of Vienna، Vienna University of Technology، Universität Innsbruck و .. هستند.


تحصیل در مقاطع مختلف در اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش

اگر برای مهاجرت به اتریش و تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور علاقه مند هستید باید بدانید که داشتن مدارک کافی در این زمینه بسیار اهمیت دارد. تحصیل در این مقطع نیز بمدت 4 سال طول می کشد و اگر علاقه مند باشید می توانید در کنار تحصیل به کار نیز مشغول شوید. ساعت در نظر گرفته شده برای کار پاره وقت در این مقطع حدودا 10 ساعت می باشد.

مهاجرت به اتریش از روش تحصیل
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید مدارک تحصیلی شما تکمیل شده باشد. این مدارک به طور کلی شامل مدرک کارشناسی و ترجمه آن لازم است. اگر قصد مهاجرت به اتریش و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید باید توجه داشته باشید که امکان 20-30 ساعت کار نیز برایتان فراهم است.

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش

تحصیل در اتریش در مقطع دکتری یکی از بیشترین درخواست های دانشجویان است. شما اجازه کار کردن 30 تا 40 ساعته را در این مقطع دارید. جالب است که بدانید در صورت مهاجرت به اتریش برای تحصیل در این مرحله، برای شما سابقه کار نیز لحاظ می شود. تحصیل در این مقطع نیاز به تایید استاد راهنما نیز دارد و دانستن زبان انگلیسی نیز کفایت می کند.

دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کشور اتریش

جالب است بدانید که برای تحصیل در اتریش می توانید از بورسیه فدرال استفاده کنید. برای مهاجرت و تحصیل در این کشور، باید از مبلغ دقیق این بورسیه ها مطلع باشید. عمدتا این هزینه ها از بین ارقام 475 تا 679 یورو متغیر هستند.

بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط بنیاد بورسیه تحصیلی جمهوری اتریش به دانشجو هایی با شرایط مربوطه ارائه می شود؛ که در محل اقامت تحصیلی خود زندگی می کنند. این مبلغ کمک هزینه در حدود 940 یورو را شامل می شود. برای دریافت مشاوره های بیشتر در این زمینه با موسسه اپلای من در تماس باشید.

برای آگاهی بیشتر در زمینه تحصیل در اتریش این مطلب را مطالعه کنید.


مهاجرت به اتریش با دریافت ویزای کار اتریش

اگر قصد سفر و مهاجرت به اتریش از طریق کار را دارید باید جزئیات مرتبط با آن را مد نظر قرار دهید. دریافت ویزای کار اتریش به روش های زیر امکان پذیر است:

مهاجرت به اتریش با دریافت ویزای کار اتریش
  • دریافت دعوت نامه اجازه کار به مدت یکسال با دست کم داشتن مدرک کارشناسی
  • دریافت ویزا از طریق آگهی کار از سوی یک کارفرما معتبر
  • ابتدا دریافت ویزای تحصیل و سپس اقدام برای کاریابی ،دریافت ویزای جستجو کار بمدت 6 ماه ،پس از اجازه گرفتن از اداره کار اتریش بر اساس امتیاز دهی به شخص متقاضی. سپس به فرد کارت قرمز سفید قرمز، اهدا می‌شود.

ویزای کار در اتریش یکی از اصلی ترین انتخاب های افراد برای مهاجرت به اتریش است. چرا که پیشرفته بودن امکانات رفاهی و اقتصادی آن، مورد توجه بیشتری قرار می گیرد. اگر در رشته های مهندسی یا علوم پایه، یا مدیریت و پزشکی درس خوانده اید می توانید امیدوار باشید؛ که این کشور بهترین محل برای مهاجرت و ادامه روند زندگی‌تان است.

برای آگاهی بیشتر در زمینه کار در اتریش اینجا کلیل کنید.


مهاجرت به اتریش از راه سرمایه گذاری در این کشور

این روش نیز یکی از روش های معمول ورود به اتریش است. چرا که پایین آمدن مالیات در این کشور توجه بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. اگر قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید باید دست کم 3 میلیون یورو در اختیار داشته باشید.

مدت زمانی که پروسه انجام این سرمایه گذاری به طول می انجامد عمدتا حداکثر 12 ماه است. با این حال شما می توانید از مزایای اخذ ویزا از این طریق نیز برخوردار شوید.

ثبت شرکت در اتریش نیز یکی دیگر از روش های دریافت حق شهروندی است. ثبت شرکت پروسه طولانی تری دارد و باید طرح شما توسط دولت اتریش مورد قبول واقع شود. در صورت پذیرش نیز می توانید از مزایای مرتبط با این ویزا بهره مند شوید. این روش برای معافیت های مالی شما بسیار مفید است. اگر سوالی در این رابطه دارید می توانید با موسسه اپلای من و دریافت راهنمایی های لازم بهره مند شوید.

مهاجرت به اتریش از راه ازدواج

ازدواج شما با یک فرد اتریشی راه بعدی برای ورود به این کشور محسوب می شود. اگر بالاتر از 18 سال سن داشته باشید این امکان برای شما فراهم می شود.

بعد از حدود 5 سال زندگی در این کشور امکان دریافت اقامت کامل در اتریش را کسب خواهید کرد. در صورت وجود هر گونه سوال دیگر در این رابطه می توانید، با مشاوران موسسه اپلای من تماس بگیرید.

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید، باید حتما هزینه تحصیل مرتبط با آن را در نظر داشته باشید. هزینه تحصیل بسته به تعداد اعضای خانواده‌ای که با شما زندگی می کنند متغیر است. البته این هزینه به سبک زندگی شما نیز کاملا وابسته است. هزینه زندگی در اتریش در یک ماه حدود 800 یا نهایتا 1200 محاسبه می شود.

بر همین اساس باید در ابتدای اقدام به گرفتن ویزا اتریش تمکن مالی خود را به سفارت این کشور ثابت نمایید. تحصیل رایگان در اتریش هزینه خاصی ندارد، و در حدود 700 یورو جمع بندی می شود. هزینه های مربوط به بیمه در اتریش نیز بطور کلی 100 یورو براساس هزینه زندگی محاسبه می شود. البته بیمه تحصیلی در اتریش 30 یورو محاسبه می شود، و چهار ترم را پشتیبانی می کند.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در اتریش

کار در اتریش

ویزای جستجوی کار اتریش

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید