بورسیه تحصیلی ایتالیا

Applyman

افرادی که قصد تحصیل رایگان در ایتالیا را دارند، باید از بورسیه تحصیلی ایتالیا که توسط دولت ایتالیا و برخی دانشگاههای این کشور ارائه می شود، استفاده کنند. بورسیه تحصیلی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی و ایتالیایی یکسان است و افراد از کشورهای مختلف به صورت یکسان از خدمات کمک مالی برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا برخوردار هستند. انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا که توسط دولت ارائه می شود، در سطح ملی و منطقه ای وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند برای دریافت آنها درخواست کنند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه های ایتالیا نیز بورسیه تحصیلی ایتالیا را به دانشجویان بین المللی شایسته و ممتاز، اعطا می کنند. در این مطلب قصد داریم انواع بورس تحصیلی 2020 و شرایط بورسیه تحصیلی ایتالیا را برای شما عزیزان به تفصیل، توضیح دهیم، با ما همراه باشید.

پادکست بورسیه تحصیلی ایتالیا
بورسیه تحصیلی کشور ایتالیا

انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا: بورسیه های دولتی برای دانشجویان خارجی

دولت ایتالیا برای تحصیل در ایتالیا به شهروندان خارجی و همچنین شهروندان ایتالیایی مقیم خارج از کشور، بورس تحصیلی اعطا می کند. بورسیه تحصیلی ایتالیا معمولا برای دوره های کارشناسی ارشد، دوره های آموزش عالی هنر، موسیقی و رقص (AFAM)، برنامه دکتری، تحقیقات تحت نظارت آکادمیک و دوره های زبان و فرهنگ ایتالیایی ارائه می شود و شامل شهریه دانشگاه، بیمه خدمات درمانی و کمک هزینه ماهیانه برای زندگی دانشجویان است. توجه داشته باشید، بورسیه های دولتی ایتالیا در سه نوع 3، 6 و یا 9 ماهه ارائه می شود. برنامه Invest your Talent in Italy، یکی از انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا است که با حمایت وزارت امور خارجه و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا به دانشجویان از جمهوری آذربایجان، کلمبیا، مصر، اتیوپی، غنا، هند، اندونزی، ایران، قزاقستان، مکزیک، ترکیه، تونس و ویتنام ارائه می شود. دانشجویان این کشورها می توانند از این فرصت طلایی استفاده کنند و مهارت های خود را توسعه دهند و در دوره های کارشناسی ارشد به زبان ایتالیایی و یا انگلیسی، در رشته های مهندسی، فن آوری های پیشرفته، معماری و طراحی، اقتصاد و مدیریت در دانشگاه های معتبر ایتالیا تحصیل کنند. بورسیه تحصیلی ایتالیا به بهترین دانشجویان که شایستگی دریافت آن را دارند، اعطا می شود و رقابت برای دریافت بورسیه های دولتی بین دانشجویان بین المللی بسیار تنگاتنگ است.

بورسیه تحصیلی ایتالیا: بورسیه های EDISU Piemonte

دانشجویان از جمله دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که در دوره کارشناسی تمام وقت، کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد تک دوره و یا دوره های دکترا در یکی از دانشگاه های Piedmont ثبت نام کرده اند (یعنی دانشگاه پلی تکنیک تورینو، دانشگاه تورینو  و دانشگاه پیمونت شرقی)، در صورت برآورده کردن شایستگی و الزامات اقتصادی رقابت، می توانند برای بورسیه های EDISU اقدام نمایند. دانشجویان پاره وقت کارشناسی نیز در صورتی که ثبت نام کرده اند، می توانند برای این بورسیه تحصیلی ایتالیا اقدام کنند. مبلغ بورس تحصیلی بسته به بسیاری از شرایط، متفاوت است و خدمات اسکان دانشجویی نیز ممکن است به دانشجویان خارجی ارائه شود.

بورسیه دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین المللی

بورسیه تحصیلی ایتالیا توسط دانشگاه بولونیا به دانشجویان بین المللی شایسته ای که مایل به ثبت نام در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا برنامه های تک دوره در این دانشگاه هستند، ارائه می شود. هر کمک هزینه تحصیلی برای یک سال تحصیلی اهدا می شود و در مجموع 11،059 یورو به همراه شهریه کامل دانشگاه به دانشجو تعلق می گیرد.

بورسیه دانشگاه پاویا برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه

دانشگاه پاویا (UNIPV)، به منظور ارتقاء همکاری های بین المللی با کشورهای در حال توسعه، به دانشجویان برجسته این کشورها برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شود، بورسیه می دهد و هر بورس تحصیلی در حدود 8000 یورو ارزش دارد. بورسیه های CICOPS که مخصوص دانشگاهیان و سایر محققان کشورهای در حال توسعه که مایل به انجام تحقیقات با همکاری یک استاد دانشگاه پاویا هستند نیز یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا است که توسط این دانشگاه ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی ایتالیا: Bocconi Merit and International Awards

دانشگاه Bocconi، بورسیه های مبتنی بر شایستگی را به دانشجویان بین المللی که در هر دوره لیسانس واجد شرایط یا کارشناسی ارشد علوم در این دانشگاه ثبت نام کنند، ارائه می دهد. این بورسیه شامل نیمی از شهریه دانشگاه یا تمامی شهریه به ارزش 12000 یورو در سال برای برنامه لیسانس و حداکثر 13،000 یورو در سال برای برنامه کارشناسی ارشد علوم می باشد.

انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورس های مبتنی بر شایستگی دانشگاه پلی تکنیک میلان برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه پلی تکنیک میلان، هر سال تعدادی از بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی را به با استعدادترین نامزدهای بین المللی پذیرفته شده در یک برنامه کارشناسی ارشد علوم اعطا می کند. دانشجویان دریافت کننده این بورسیه تحصیلی ایتالیا فقط باید مبلغ 200 یورو از هزینه اداری را بپردازند و مابقی هزینه ها را این بورسیه تحصیلی پوشش می دهد. ارزش این بورس های تحصیلی از 5000 تا 10.000 یورو در سال است و شهریه دانشگاه نیز از طریق این بورسها پرداخت می شود.

بورس های تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک تورین

این بورس مختص دانشجویان بین المللی است که در رشته های خاصی مانند انواع رشته های مهندسی و معماری ثبت نام کرده اند.

بورس های تحصیلی بین المللی Università Cattolica

بورسیه تحصیلی بین المللی UCSC یک کمک هزینه تحصیلی برای پرداخت شهریه سالانه است که توسط Università Cattolica به منظور تقویت دسترسی دانشجویان بین المللی به برنامه های مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می شود. با دریافت این بورسیه در حدود 30 درصد از کل هزینه دانشگاه کسر می شود.

بورس های تحصیلی دانشگاه پادوا برای کلیه دوره ها

دانشگاه پادوا می تواند منابع مالی منطقه ای را برای تامین منابع مالی دانشجویان کم درآمد، اعم از ایتالیایی و خارجی که دارای سابقه علمی خوب هستند و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند، اداره کند. بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط این دانشگاه شامل پول نقد و بخشی از خدمات مانند محل اقامت و یا وعده های غذایی در ناهارخوری های دانشگاه است. برای سال تحصیلی جاری، دانشگاه پادوا همچنین برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی پادوا را ارائه می دهد که مختص برای دانشجویان آینده دار بسیار با استعدادی است که مایل به گذراندن دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی هستند.


نحوه گرفتن بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه های دکتری Scuola Normale Superiore

78 بورسیه کامل دکتری توسط Scuola Normale Superiore به شهروندان ایتالیایی و دانشجویان بین المللی ارائه می شود و دانشجویانی که در برنامه دکترا پذیرفته شده اند، می توانند با دریافت این بورسیه های تحصیلی، از کمک های مالی، شامل شهریه و هزینه های زندگی برخوردار شوند.

نحوه گرفتن بورسیه تحصیلی ایتالیا

برای گرفتن بورسیه تحصیلی ایتالیا باید ابتدا لیست کشورهایی که مشمول این بورس می شوند را بررسی کنید تا ببینید آیا کشور شما برای بورس های تحصیلی ایتالیا مجاز است یا خیر، برای این منظور می توانید به وب سایت رسمی بورس تحصیلی ایتالیا مراجعه نمایید. همچنین باید بررسی کنید که آیا رشته و مورد نظر شما در دانشگاه های ایتالیا به زبان انگلیسی ارائه می شود یا خیر، سپس باید اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر کنید. بعد از این مرحله می توانید به صورت آنلاین، درخواست خود را در سایت بورسیه تحصیلی ایتالیا ارسال کنید و منتظر ایمیل آنها باشید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا باید شرایط و معیارهای خاصی را داشته باشید. به طور کلی مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی ایتالیا عبارتند از: رزومه تحقیقاتی بسیار قوی، مدرک آیلتس با نمره حداقل ۷، داشتن دو یا سه مقاله در  ISI و توصیه نامه از حداقل دو استاد در ایران. برای اینکه بتوانید در مقطع دکتری، بورسیه بگیرید باید یک استاد راهنما در ایتالیا که قبلا با شما مصاحبه کرده و مایل به همکاری با شما در یک پروژه علمی است، داشته باشید. سن متقاضی یکی دیگر از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا است و معمولا این بورسیه ها به افراد زیر 30 سال اعطا می شوند.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

شرایط تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید