هزینه زندگی در اتریش

Applyman

یکی از اولین مسائلی که در مهاجرت تحصیلی باید به آن توجه داشت بحث هزینه های کشور مقصد است. هزینه زندگی در اتریش به عنوان یکی از کشورهای مطلوب و با کیفیت چه در امر آموزش و چه در بحث سبک زندگی و امکانات به نسبت سایر کشور های هم تراز خود بسیار مطلوب است.

امکان تحصیل کم هزینه و حتی رایگان، بهره مندی از سطح کیفیت آموزشی مطلوب، وجود دانشگاه های مطرح در سطح جهان، اخذ اقامت کشور های اتحادیه اروپا پس از تحصیل و… همه علت هایی است که متقاضیان زیادی را به سمت مهاجرت مهاجرت تحصیلی به اتریش سوق میدهد.

آشنایی با هزینه های کشور مقصد دید بسیار خوبی نسبت به مهاجرت به آن کشور در اختیار متقاضیان قرارا میدهد. موضوع بحث این مقاله هزینه زندگی در اتریش است.


انواع هزینه های تحصیل در اتریش

انواع هزینه های تحصیل در اتریش

دامنه هزینه تحصیل در اتریش به چند بخش کلی از جمله: شهریه تحصیلی دانشگاه ها ، هزینه های جاری زندگی ، هزینه استفاده از خمات عمومی و هزینه های متفرقه تقسیم میشوند که در ادامه به صورت جداگانه به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

این نکته قابل توجه است که دانشجویان در کشور اتریش این امکان را دارند تا به صورت میانگین 20 ساعت در هفته به کار پاره وقت دانشجویی بپردازند و از این طریق بخش قابل توجهی از هزینه های خود را تامین کنند.

برای آگاهی از مهاجرت تحصیلی به اتریش اینجا کلیک کنید.


شهریه دانشگاه ها در اتریش

شهریه دانشگاه ها در اتریش

به صورت خلاصه میتوان گفت تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش نیمه رایگان محسوب میشوند و دانشجویان تنها مبلغی در حدود 700 تا 750 یورو را در هر ترم به دانشگاه پراخت کنند. البته این هزینه ها در دانشگاه های دولتی اینچنین است و با توجه به رشته و مقطع تحصیلی تا حدی امکان تغییر دارند.

در مقابل هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه ها و موسسات خصوصی ممکن است از حدود 1000 یورو تا 40000 یورو در سال نیز هزینه داشته باشد. این در حالی است که امکان تحصیل رایگان برای متقاضیانی از کشور های توسعه نیافته وجود دارد.

این نکته قابل ذکر است که دانشجویان امکان استفاده از بورسیه ها و کمک هزینه های مختلفی که دولت اتریش در اختیار آنها قرار داده است را دارند، این موضوع تا به مدیریت هزینه تحصیل در اتریش کمک بسیاری میکند


هزینه های جاری و هزینه زندگی در اتریش

هزینه های جاری و هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در کشور اتریش به نسبت امکانات و کیفیتی که در اختیار شخص قرار میگیرد در مقایسه با سایر کشور های همتراز آن پایین تر و به صرفه ار است. همین امر کشور اتریش را به مقصد مورد علاقع متقاضیات تحصیل در خارج از کشور بدل کرده.

هزینه های زندگی روزمره در کشور اتریش برای دانشجو معمولا به شرح ذیل است:

  • هزینه های خوراک و موارد مصرفی منزل ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو (بدون لوازم لوکس) در ماه
  • کارت سالیانه مترو (که هزینه های آن ماهیانه پرداخت می شود) ماهیانه ۳۰ یورو (برای دانشجویان زیر ۲۶ سال: کارت ۶ ماهه ۷۵ یورو)
  • هزینه پوشاک که در بسیاری از موارد از ایران بسیار ارزان تر است: به میزان مصرف شما بستگی دارد.
  • هزینه کتاب در اتریش بسیار بالاست اما برای دانشجویان بیشتر منابع به صورت رایگان در اینترنت موجود است و یا اینکه دانشجویان می توانند از کتاب های کتابخانه دانشگاه به صورت رایگان استفاده کنند
  • بیمه دانشجویی ماهیانه ۵۶ یورو (بیمه دانشجویی اجباری است)
  • خوابگاه به ازای هر نفر ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو متوسط ۳۵۰ یورو در ماه
  • آپارتمان یک خوابه میانگین ماهیانه 650 یورو

بورسیه تحصیلی در اتریش

این نکته قابل ذکر است که دولت اتریش از دانشجویان بین المللی حمایت بسیار مطلوبی می کند. در همین راستا و برای کاهش هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان به دانشجویان برتر بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی در این کشور همچنین مجاز به کار کردن به صورت پاره وقت (میانگین 20 ساعت در هفته) همزمان با تحصیل می باشند. همچنین سازمان ها و دانشگاه ها در اتریش به دانشجویان بین المللی کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی ارائه می دهند.

برای دانشجویان بین المللی و در برخی از رشته های خاص کمک های فدرال ارائه می شود. این کمک هزینه مبلغی معادل 500 تا 680 یورو در هر ماه می باشد. سازمان بورسیه تحصیلی کشور اتریش به دانشجویان بین المللی که در خوابگاه دانشجویی زندگی می کنند انواعی از بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهد. این بورسیه های تحصیلی مبلغی حدود 950 یورو بدر هر ماه می باشد که هزینه های مسکن را نیز شامل میشوند.


مقالات پیشنهادی :

ویزای جستجوی کار اتریش

تحصیل در اتریش

مهاجرت به اتریش

ویزای جستجوی کار اتریشدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید