نیوزیلند

راهنمای دریافت انواع اقامت نیوزیلند

روش های مختلفی برای مهاجرت به نیوزیلند وجود دارد که رایج ترین آنها، مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و ازدواج است. نیوزیلند یکی از کشورهای قاره اقیانوسیه است که در فاصله کمی از استرالیا قرار دارد و به دلیل آب و هوای بسیار خوب و معتدل و همچنین اقتصاد پویا و پیشرفته ای که دارد، در چندین دهه اخیر، تبدیل به مقصد مهمی برای مهاجرت از سراسر جهان شده است.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به نیوزیلند

نیوزیلند یا زلاندنو، یک کشور مستقل در جنوب غربی اقیانوس آرام است که از دو سرزمین اصلی: جزیره شمالی (Te Ika-a-Māui) و جزیره جنوبی (Te Waipounamu) و حدود 600 جزیره کوچکتر تشکیل شده است. نیوزلند در حدود 2000 کیلومتری از شرق استرالیا در دریای تاسمان و در هزار کیلومتری از جنوب اقیانوس آرام قرار گرفته است و به دلیل دور بودن آن از خشکیهای دیگر، آخرین سرزمین بزرگ قابل سکونتی است که انسانها در آن ساکن شدند. پایتخت نیوزلند، شهر ولینگتون و پرجمعیت ترین شهر آن، شهر اوکلند است. مهاجرت به نیوزیلند از سال 1280 توسط پولینی ها شروع شد و تا سال 1350 ادامه داشت و امروزه بیش از 4.9 میلیون نفر از جمعیت نیوزیلند، اروپایی تبار هستند. در دهه های اخیر، جمعیت بسیار زیادی از سراسر جهان به این کشور زیبا مهاجرت کرده اند و همین باعث شده تا نیوزیلند، تبدیل به یک کشور چند فرهنگی شود. زبانهای رسمی نیوزیلند، انگلیسی و مائوری هستند که برای مهاجرت به نیوزیلند باید سطح مهارت های زبان انگلیسی خود را افزایش دهید.

مهاجرت به نیوزیلند

نیوزیلند، یکی از کشورهای توسعه یافته با زیرساخت های بسیار قوی در زمینه های مختلف است و سطح زندگی و رفاه عمومی در آن بسیار بالاست. کیفیت بالای زندگی، بهداشت، آموزش، حمایت از آزادی های مدنی و شرایط اقتصادی خوب و همچنین آب و هوای معتدل و چهار فصل نیوزیلند، باعث شده تا این کشور پیشرفته تبدیل به مقصدی محبوب برای مهاجرت در چندین دهه اخیر شود. در این مقاله قصد داریم، بهترین روش های مهاجرت به نیوزیلند در سال 2020 را به شما عزیزان معرفی کنیم و شرایط مهاجرت به نیوزیلند را مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

برای تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت به نیوزلاند، می توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید.


شرایط مهاجرت به نیوزیلند 2020

برای مهاجرت به نیوزیلند، متقاضیان باید شرایط عمومی و الزامات اولیه را برآورده سازند. برای مثال، متقاضی اصلی برای مهاجرت به نیوزلند باید: حداکثر 56 سال سن داشته باشد. همچنین متقاضی و خانواده او باید، مراحل پزشکی و امنیتی را با موفقیت پشت سر بگذارد و علاوه بر این، متقاضی اصلی و همراهان 16 سال به بالای او، باید الزامات مهارت های زبان انگلیسی را برآورده کنند و متقاضی اصلی نیز باید مدرک آیلتس جنرال یا آکادمیک با حداقل نمره 6.5 ارائه دهد. مهاجرت به کشور نیوزلاند، مبتنی بر یک سیستم امتیازبندی است که متقاضی برای واجد شرایط بودن، باید در این سیستم، حداقل 100 امتیاز کسب کند. فاکتورهای مختلفی از قبیل: سن، سابقه کاری، میزان تحصیلات، پیشنهاد کاری، تجربه کار یا تحصیل در نیوزیلند، برای کسب امتیاز در این سیستم مورد توجه قرار می گیرند. حداکثر امتیازات در این سیستم برای سن 30 امتیاز، برای مهارت و تجربه کاری 50 امتیاز، داشتن پیشنهاد کار از کارفرمای نیوزیلندی 50 امتیاز، تحصیل در نیوزیلند 15 امتیاز و مهارت همسر 40 امتیاز می باشد.

پروسه مهاجرت به نیوزیلند و پردازش پرونده متقاضیان، معمولا یک الی یک سال و نیم، طول می کشد. اگر محدودیت زمانی دارید و می خواهید در اسرع وقت به نیوزیلند مهاجرت کنید، همین حالا با متخصصان مهاجرت نیوزیلند در گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید. این سازمان با هزینه های مقرون به صرفه، در کوتاهترین زمان، پرونده مهاجرتی شما را به جریان می اندازد و در کمتر از یکسال، ویزای کشور نیوزیلند برای شما و خانواده تان صادر می شود.


مهاجرت به نیوزیلند از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت به نیوزیلند، تحصیل در دانشگاههای این کشور است که در سالهای اخیر در بین دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا، بسیار محبوب و رایج شده است. تحصیل در نیوزیلند، یکی از آسان ترین راههای مهاجرت به نیوزیلند و اخذ اقامت دائم این کشور است که پروسه آن نیز کوتاه است. از آنجایی که دانشگاههای نیوزلند از رتبه های خوبی در جهان برخوردارند، با فارغ التحصیل شدن از آنها، می توانید به راحتی وارد بازار کار این کشور و حتی استرالیا شوید و پس از چند سال، با پرداخت مالیات، اقامت دائم و حق شهروندی نیوزلند را دریافت کنید. برای مهاجرت به نیوزیلند از طریق تحصیل، علاوه بر داشتن رزومه علمی قوی و معدل بالا، باید از مهارتهای زبان انگلیسی خوبی نیز برخوردار باشید. حداقل نمره قبولی آیلتس برای تحصیل در نیوزیلند، در مقطع کارشناسی 6، برای مقطع فوق لیسانس 6.5 و برای دکتری 7 است. هزینه تحصیل در این کشور، بین 10 الی 30 هزار دلار نیوزیلند می باشد و تحصیل رایگان در نیوزیلند، تنها با اخذ بورسیه تحصیلی امکان پذیر خواهد بود. از جمله بهترین دانشگاه های نیوزیلند می توان به دانشگاه اوکلند، دانشگاه اوتاگو، دانشگاه کانتربری، دانشگاه ویکتوریا ولینگتون و همچنین دانشگاه وایکاتو اشاره کرد.


مهاجرت به نیوزیلند از طریق کار

مهاجرت به نیوزیلند

یکی از بهترین راههای مهاجرت به نیوزیلند، اخذ ویزای کاری و مهاجرت کاری است. البته این روش، در مقایسه با روشهای دیگر مانند، مهاجرت تحصیلی یا سرمایه گذاری، با دشواریهای بیشتری همراه است. برای مهاجرت کاری به نیوزیلند، متقاضی باید جزء افراد متخصص و حرفه ای باشد تا بتواند به راحتی در نیوزیلند که نرخ بیکاری در آن، 4 درصد است، کار پیدا کند. همچنین، مهاجرت به نیوزیلند از طریق کار، تنها برای افرادی امکان پذیر است که دارای یک پیشنهاد کاری از کارفرمای نیوزیلندی هستند.

توجه داشته باشید، افراد زیر 55 سال، واجد شرایط مهاجرت به نیوزیلند از طریق کار هستند و برای این منظور، امتیاز متقاضی اصلی در سیستم امتیازات، باید حداقل 110 امتیاز باشد. با مراجعه به وب سایت رسمی گروه مهاجرتی اپلای من و پر کردن فرم ارزیابی رایگان، می توانید از امتیاز خود مطلع شوید. همچنین گروه اپلای من با داشتن سابقه طولانی در زمینه دریافت پیشنهاد کاری، می تواند کمک شایانی به شما برای اخذ یک پیشنهاد کاری خوب از کارفرمای نیوزیلندی نماید.

برای مطالعه بیشتر درباره تحصیل در نیوزلند اینجا کلیک کنید.


مهاجرت به نیوزیلند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به نیوزیلند

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به نیوزیلند، سرمایه گذاری در این کشور است. همانطور که گفته شد، نیوزیلند یکی از کشورهایی است که اقتصاد بسیار خوب و پویا و همواره رو به رشدی دارد، همین موضوع باعث شده تا بسیاری از سرمایه داران، در سالهای اخیر، جذب سرمایه گذاری در این کشور شوند. مهاجرت به نیوزیلند از این طریق، در ابتدا منجر به اخذ اقامت 3 ساله نیوزیلند می شود که متقاضی با رعایت و برآورده کردن برخی الزامات و شرایط، پس از چند سال، می تواند برای اقامت دائم این کشور اقدام نماید. حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور، 100 هزار دلار است و متقاضی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری باید، ابتدا یک طرح توجیهی یا همان بیزینس پلن مناسب ارائه دهد.

در صورت تایید این پلن توسط مقامات دولتی و اداره مهاجرت نیوزیلند، ویزای سرمایه گذاری برای متقاضی صادر می شود. سرمایه گذار، پس از ورود به خاک کشور نیوزیلند، تنها 12 ماه فرصت دارد تا سرمایه گذاری کند و در صورت اثبات مفید بودن بیزینس و کسب و کار وی برای اقتصاد نیوزیلند، اقامت او برای 3 سال دیگر، تمدید می شود. توجه داشته باشید، برای اینکه واجد شرایط مهاجرت به نیوزیلند از طریق سرمایه گذاری شوید، باید حداقل 120 امتیاز در سیستم امتیاز بندی کسب نمایید.


مهاجرت به نیوزیلند از طریق ازدواج

اگر به دنبال روشی بسیار ساده برای مهاجرت به نیوزیلند هستید، ازدواج یکی از ساده ترین روش هاست. به طور کلی، ازدواج برای مهاجرت به هر کشوری، ساده ترین روش به شمار می رود، البته ازدواج، باید واقعی باشد و با سند و مدرک، حقیقت آن باید اثبات شود. در صورتی که فردی با یک شهروند نیوزلند و یا کسی که اقامت دائم نیوزیلند را دارد، ازدواج کند، با ارائه مدارک لازم و سند ازدواج واقعی، می تواند ویزای ازدواج دریافت نماید. متقاضی مهاجرت به این کشور، با دریافت ویزای ازدواج، اجازه اقامت یکساله در این کشور را دریافت می کند و در صورت تداوم ازدواج، این ویزا تا دو سال دیگر نیز قابل تمدید است. پس از اقامت متقاضی به مدت 3 سال در این کشور، اقامت دائم به او اعطا می شود و برای اخذ پاسپورت نیوزلند، باید 3 سال دیگر نیز در این کشور بماند.

توجه داشته باشید، در صورت اثبات غیر واقعی بودن ازدواج، متقاضی به عنوان کلاهبردار از خاک این کشور اخراج شده و تا حداقل 5 سال، اجازه ورود به نیوزیلند به او داده نمی شود. همچنین باید بدانید، قوانین تابعیت نیوزیلند، از خون پیروی می کند. بدین ترتیب که اگر نوزادی از پدر و مادر غیر نیوزیلندی در خاک نیوزیلند متولد شود، از تابعیت نیوزیلند برخوردار نخواهد شد.


ویزای استعدادهای برتر نیوزلند چیست؟

نیوزیلند نیز مانند بسیاری از کشورهای غربی، گزینه ای را برای مهاجرت افراد با استعداد و بسیار موفق در نظر گرفته است تا از این طریق، افراد نخبه و هنرمندان و ورزشکاران بسیار با استعداد و خاص را جذب نماید. ویزای استعدادهای برتر نیوزیلند، امکان اخذ اقامت دائم و حق شهروندی این کشور را برای هنرمندان و ورزشکاران زیر 55 سال که دارای مقامات بین المللی و جایزه های جهانی هستند، فراهم می کند.

لازم به ذکر است، اخذ تابعیت نیوزیلند، تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که متقاضی، پس از ورود، به مدت 5 سال در این کشور، کار کند و مالیات و بیمه بپردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم امتیاز بندی مهاجرت نیوزیلند و مشاوره رایگان، با کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

تحصیل در سنگاپور

راهنمای تحصیل استرالیا

تحصیل در سوییس

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید