مجارستان

راهنمای دریافت اقامت مجارستان

طرفداران بسیار زیادی جهت مهاجرت به کشور مجارستان اقدام میکنند زیرا مجارستان دارای موارد مثبت زیادی مانند پرداخت مالیات بسیار پایین، تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه های پایین زندگی در برابر سایر کشورهای اروپایی، دسترسی راحت به بازار اروپا و …. می باشد. در این مقاله سعی داریم تا  شما را در انتخاب بهترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت به مجارستان مانند : مهاجرت تحصیلی،کاری یا سرمایه گذاری ، اطلاعاتی جامع و بدون نقص در اختیار شما قرار دهیم تا شما به پاسخ سوالاتی قبیل :چرا مجارستان را انتخاب کنیم؟ چرا در مجارستان شرکت ثبت کنیم؟ شرایط لازم برای تحصیل در مقاطع پزشکی و دندانپزشکی مجارستان چیست؟ و … برسید.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مجارستان جزو کشورهای اروپای غربی محسوب می شود و همچنین عضو پیمان شینگن می باشد و با مهاجرت به مجارستان می تواتنید از کلیه مزایای اقامت در محدوده شنگن بهره مند شوید.

مجارستان در سال 2004 عضو اتحادیه اروپا شد. کشور مجارستان مساحتی برابر 93030 کیلومتر مربع دارد. کشورهای همسایه با مجارستان عبارتنداز : از سمت شمال با اسلواکی ، از شرق با رومانی، از شمال غرب با اتریش، از شمال شرق با کشور اوکراین و از جنوب غرب با اسلوونی مرز مشترک دارد. پایتخت مجارستان شهر بوداپست است و زبان رسمی مردم مجارستان، مجاری می باشد. واحد پول کشور مجارستان فورینت می باشد.

کشور مجارستان از کشورهای توریستی جهان است ، که به دلیل طبیعت بسیار زیبا و حاصل خیز خود هرساله توریست های زیادی را پذیراست. مهم ترین شهر های مجارستان عبارتند از میشکولتس ، سگد ، دبرتسن ، پچ ، گیور و… .

مجارستان دارای گرمای شدیدی در تابستان ها و آب و هوای بسیار سردی در زمستان ها است. جمعیت کشور مجارستان بالغ بر ده میلیون و سیصد و سیزده هزار نفر است.


بررسی راه های مهاجرت به مجارستان

در این بخش از مقاله ، راه های مهاجرت به اروپا از طریق مهاجرت به مجارستان را به صورت کاملا جداگانه تحلیل و بررسی می کنیم.در کلیه ی شیوه ها، هر فرد پس از ورود ، باید نسبت به اخذ اقامت مجارستان و همچنین تابعیت یا شهروندی مجارستان اقدام کند، یعنی در واقع مهاجرت سرمایه گذاری ، مهاجرت تحصیلی و … در واقع راه های ورود به کشور مجارستان می باشند. در حقوق بین الملل ، به این نوع مهاجرت ، مهاجرت اکتسابی می گویند.

انواع ویزا برای کشور مجارستان:

 • گردشگر / بازدید کننده
 • ویزای تجاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کار (استخدام)

مهاجرت به مجارستان از راه تحصیل در این کشور

نکته حائز اهمیت جهت تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان این است که، دانشگاه های کشور مجارستان اکثراً مورد تایید ایران و در مقاطع مختلف ، جهت ثبت نام از دانشجویان خارجی اقدام می کند.

مهاجرت به مجارستان

دانشگاه فنی بوداپست ازدانشگاه های مطرح اروپا است و به چهار زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و مجاری تدریس دارد. علاوه بر این 5 دانشگاه این کشور در لیست 400 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند. جهت ورود به دانشگاه های کشور مجارستان نیازمند به دانش زبان انگلیسی، همچنین اطلاعات و دانسته های تحصیلی فراوانی هستید تا دانشجوی موفقی باشید. برای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور مجارستان نیازمند اخذ آیلتس 5.5 و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیازبه داشتن آیلتس 6 میباشد. هزینه تحصیل در این مقاطع تحصیلی حدودا 5000 تا 9500یورو بصورت سالیانه می باشد. دانشجویان مجارستان می توانند از امکانات حق بیمه، بهره مندی از خوابگاه دانشجویی و داشتن حساب بانکی استفاده کنند. جهت ورود به کلیه مقاطع تحصیلی مجارستان بایستی دوره یکساله کالج سپری شود و پس از قبولی در این دوره میتوان بسته به امتیاز کسب شده وارد دانشگاه های پزشکی یا فنی و مهندسی این کشور شد. افراد متقاضی در دوره یکساله کالج برای گروه های پزشکی درس های زیست، شیمی، آناتومی و زبان را پاس می کنند و برای ادامه تحصیل در رشته های فنی دانشجویان موظف به خواندن دروس ریاضی، مکانیک، رسم و درس فنی و زبان می باشند.


مهاجرت به مجارستان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

با توجه به سطح علمی دانشگاه های پزشکی کشورمجارستان ، مهاجرت به مجارستان از طریق رشته پزشکی و دندانپزشکی نیز بسیار پرطرفدار می باشد. رشته پزشکی و دندان پزشکی از پرطرفدارترین رشته ها در ایران و جهان می باشد و در کشور مجارستان نیزبسیار محبوب و طرفداران خاص خود را دارد. مجارستان به دلیل هزینه های مناسب تحصیل و کیفیت بسیار بالای دانشکده های پزشکی هر سال متقاضیان زیادی را جذب کرده است.

تحصیل به زبان انگلیسی، مورد تایید بودن مدرک مجارستان توسط وزارت بهداشت ایران، امکان ادامه تحصیل در سایر کشورهای اروپایی و اعتبار مدارک تحصیلی این کشور در بین دیگر کشورهای جهان باعث شده تا تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان ، مورد استقبال دانشجویان ایرانی قرار گیرد. فرد متقاضی باید در ابتدا دوره یکساله پری مدیکال (Pre-medical) یا پیش دانشگاهی پزشکی را در کالج های مخصوص این دوره یا در دانشگاه های معتبر مجارستان سپری کند، سپس جهت تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان اقدام نماید. کالج اینترنشنال مک دانیال ارائه دهنده دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی و دارای اساتید بسیار مجرب است.

از کالج های مطرح در شهر بوداپست، می توان آویسینا را نام برد که از امکانات تحصیلی و آموزشی خاصی دارا می باشد، همچنین کالج دانشگاه پزشکی پچ در 220 کیلومتری شهر بوداپست پایتخت مجارستان که بدلیل هزینه های پایین زندگی نسبت به دیگر کالج ها از طرفداران خاص خود را دارد. دانشجویان در پایان دوره تحصیلی با کسب حد نصاب نمرات، راه ورود به دانشگاه های پزشکی و فنی مهندسی این کشور را کسب می کنند. هزینه هرسال تحصیل در رشته دندان پزشکی 14000 تا 17000یورو و هزینه تحصیل پزشکی 17000 یورو می باشد.

هزینه تحصیل در کالج های مختلف  با هم فرق می کند. این هزینه برای کالج اینترنشنال مک دانیال 5700 یورو، کالج دانشگاه پچ 8000 دلار، کالج آویسینا 5500 یورو سالیانه می باشد. همچنین طول دوره تحصیل پزشکی در کشور مجارستان شش ساله و دندان پزشکی پنج ساله می باشد. کسانی که متقاضی تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی مجارستان هستند با دارا بودن مدرک دیپلم ریاضی و تجربی بدون نیاز به مدرک پیش دانشگاهی میتوانند برای پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام کنند.

برای مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در مجارستان اینجا کلیک کنید.


مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری

از روش های مهاجرت به مجارستان ، اقدام از طریق سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری مجارستان  یکی از بهترین روش های گرفتن اقامت یک کشور اروپائی و عضو پیمان شینگن می باشد، که از سال 2012  تصویب شده است. سرمایه گذاری در مجارستان فرصتی استثنائی است که در کمتر از یک ماه امکان اقامت دائم اروپا را می دهد و می توان آزادانه در اتحادیه اروپا زندگی کرده و به کار مشغول شد.

مهاجرت به مجارستان

یکی از انواع سرمایه گذاری در مجارستان، که بدون ریسک نیزمی باشد، خرید اوراق قرضه بانکی به ارزش سیصد هزار یورو، مربوط به کشور مجارستان است. این مبلغ بعد از گذشت 5 سال و بدون هیچ بهره بانکی به شخص عودت داده می شود.

موردی که قابل توجه است اینست که اوراق قرضه قابل خریدو فروش نیستند و سرمایه گذاری در مجارستان صرفا جهت این برنامه طراحی شده است.مدت زمان مورد نیاز جهت انجام این سرمایه گذاری یک ماه به طول می انجامد و کارت اقامت موقت به مدت  شش ماه برای فرد وهمراهان  شخص شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال صدر می گردد و پس از شش ماه این کارت اقامت موقت به دائمی تبدیل می شود. در این شش ماه ، شخص می تواند آزادانه در اروپا سفر و زندگی کند، همچنین با گذشت هشت سال پاسپورت مجارستان برای وی صادر می شود.


مهاجرت از طریق ثبت شرکت

از سایر روش های سرمایه گذاری و با صرف هزینه های پایین تر می توان به ثبت شرکت در کشور مجارستان اشاره کرد. مجارستان کشوریست با اقتصاد موفق که باعث جذب سرمایه گذاران خارجی بسیاری ، از سراسر جهان شده است. مراحل ثبت شرکت در مجارستان حداقل 3 تا 4 ماه طول می کشد و پس از ثبت شرکت و اخذ مجوز یکساله و اقامت کاری به حداقل سرمایه 5000 تا 50000 یورو برای شخص متقاضی نیاز خواهد شد، که باید برای فعال نشان دادن شرکت و امور مربوط به آن هزینه کرد.. شخص متقاضی باید آدرسی را به عنوان دفتر محل کار به دولت مجارستان معرفی کند و یا می توان بیزینسی را بطور کامل خریداری نموده و در راستای شرکت خود به دولت مجارستان معرفی کند ، یا از شرکت های ثبت شده قابل واگذاری استفاده کند. از مزایای ثبت شرکت در مجارستان که حائز اهمیت است، پرداخت مالیات بر سود شرکت به صورت سالیانه است، که فقط شامل 10 درصد می باشد که این مبلغ در بین کشورهای اروپائی پایین ترین مالیات پرداختی می باشد.

مزیت های ثبت شرکت در مجارستان:
 1. گرفتن اقامت دائم قاره اروپا بواسطه ی ثبت شرکت برای شخص متقاضی و خانواده پس از گذشت سه سال.
 2. پرداخت مالیات به مقدار 10 درصد.
 3. اجازه غرفه های نمایشگاهی در کل اروپا ، جهت شرکت ثبت شده.
 4. امکان افتتاح حساب برای شخص و همچنین شرکت.
 5. هر شخص به عنوان مدیر یک شرکت اجازه کار و تجارت خواهد داشت.
 6. بدون محدودیت بودن رفت و آمد در حوزه اروپا و کشورهای شینگن.
 7. در این نوع ثبت شرکت ،یک سهامدار یا مدیر کافی است.

برای مطالعه بیشتر در زمینه کار در مجارستان اینجا کلیک کنید.


مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به مجارستان

گرفتن اقامت از طریق ازدواج ، از روش های مهاجرت به مجارستان می باشد که سالیانه مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد. در نظام حقوقی ایران ازدواج با مرد ایرانی سبب تحمیل تابعیت می شود، ولی این قانون در نظام حقوقی دیگر کشورهای جهان متفاوت است و ازدواج با هر شخصی تبعه آن کشور- زن یا مرد- سبب اعطای اقامت کشور مذکور می گردد.

مجارستان نیز از این قانون مستثنی نیست و زمانی که فردی با تبعه این کشور ازدواج کند ،تابعیت به فرد مقابل تعلق میگیرد. توجه شود که اقامت و تابعیت دو مقوله متمایز می باشند که فرآیند برای همسر مقیم یا تبعه با هم فرق می کند.


هزینه های زندگی

خرج زندگی در مجارستان 9.6 درصد ازهزینه های زندگی در ایران بیشتر است. این هزینه ها برای یک نفر در ماه تقریبا 500 تا 600 یورو تخمین زده می شود. واحد پول کشور مجارستان فورینت می باشد که معادل 108.26ریال ایران است. هر ماه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر هزینه ای شامل 94.788.92 فورینت در بر دارد و هزینه های اصلی برق، آب و وسایل گرمایشی 46.401.86 فورینت است. همچنین هزینه های اجاره مسکن درمجارستان کمتر ازایران می باشد.

در قانون برخی کشورها، تولد فرزند باعث اخذ اقامت می گردد، ولی قابل توجه است که، تابعیت مجارستان ازطریق قانون خون است و تولد فرزند در مجارستان باعث صدور اقامت برای فرزند و والدین آن نمی شود.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در مجارستان

کار در مجارستان

دوره زبان در مجارستان

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید