قبرس

راهنمای مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس امکانی است؛ که در پیش روی مهاجرین به دلیل شرایط مناسب برای زندگی وجود دارد. موقعیت جغرافیایی قبرس در شرق دریای مدیترانه است. این کشور جزیره ای بوده، و..

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس امکانی است؛ که در پیش روی مهاجرین به دلیل شرایط مناسب برای زندگی وجود دارد. موقعیت جغرافیایی قبرس در شرق دریای مدیترانه است. این کشور جزیره ای بوده، و به دو بخش تقسیم میشود. مهاجرت به قبرس با توجه به قوانین اتحادیه اروپا شکل می گیرد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. در صورت نیازمندی به دریافت راهنمایی های بیشتر برای مهاجرت به قبرس از طریق راه های موجود، حتما با گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.

اگر بخواهیم قبرس را از لحاظ اقتصادی بررسی کنیم می توانیم بگوییم که مبنای آن بر اساس بازار آزاد می باشد. بر همین اساس عمده محصولاتی که شامل صادرات می شوند در حوزه کشاورزی و صنعتی مثل پوشاک و کفش می باشند. عمده مردم این کشور تبار ترکی و یونانی دارند؛ که مورد اول بیشتر در آن مشاهده می شود.

از شهر های معروف و مهم جزیره قبرس می توان به، نیکوزیا، لیماسول، آسروولوس، لارناکا است. اگر بخواهید از جاذبه ها و مکان های گردشگری این کشور مطلع شوید می توانید با بررسی قلعه گیرنه، ساحل لاک پشت، کلیسای بلاپایس، قلعه سنت هیلاریون و .. خاطرات خوشی را از سفر یا حتی زندگی در قبرس رقم بزنید.


راه های مهاجرت به قبرس

اگر دوست دارید تا مهاجرت به قبرس را هدف مهاجرتی خود قرار دهید؛ حتما ادامه این مطلب را از سایت گروه مهاجرتی اپلای من از دست ندهید. مهاجرت به قبرس مانند عمده کشور های دنیا مراحل و راه های مختلفی دارد که با توجه به توانایی و امکان مورد نظر شما می تواند انتخاب شود.


مهاجرت از راه تحصیل در این کشور

مهاجرت تحصیلی به قبرس راه مناسب برای سفر به این کشور است. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید وجود شرایط مناسب و کیفیت آموزشی در دانشگاه های این کشور امکان تحصیل مناسبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده است. به همان دلیلی که در بخش قبل ذکر شد اگر شهروندی از اتحادیه اروپا نباشید باید در صدد دریافت ویزا تحصیلی کشور قبرس برآیید. به همین سبب با اخذ چنین ویزایی امکان تحصیل و حضور تمام وقت شما در قبرس را تضمین می کند. تا زمانیکه درستان پایان یابد.

مهاجرت به قبرس

برای اینکه بتواند به دانشگاه های کشور قبرس وارد شوید و تحصیلات خود را در آن به پایان برسانید آشنایی با زبان انگلیسی الزامی است. برای ورود به هر دانشگاه در این کشور حتما قبولی در امتحان ورودی آن ها باید صورت گیرد. پس از قبول شدن شما می توانید تحصیلات خود را در قبرس آغاز کنید.

مقاطع تحصیلی در دوره های مختلف دانشگاهی

بسته به دوره ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید؛ مدت تحصیلات شما نیز ادامه می یابد. به همین دلیل نیز در دوره لیسانس عمدتا 4 سال ملزم به درس خواندن هستید. در دوره ارشد 1 یا دو سال و در دوره دکترا این زمان از 3 الی 4 سال بسته به رشته انتخابی متغیر است. در پایان هر یک از این دوره ها نیز مدرک معتبری به شما ارائه می شود.

از جمله دانشگاه های معروف کشور قبرس می توان به:
 • دانشگاه مدیترانه شرقی
 • دانشگاه آمریکایی گیرنه
 • دانشگاه خاور نزدیک
 • Health and Social Sciences University
 • دانشگاه اروپایی لفکا
 • دانشگاه بین المللی قبرس
 • Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi
 • Atatürk Teacher Training Academy

جهت مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در قبرس اینجا کلیک کنید.


مدارک لازم برای دریافت ویزا تحصیلی قبرس چیست؟

مانند پروسه دریافت ویزا تحصیلی در اکثر کشور های جهان اخذ این نوع ویزا نیز شامل مدارک لازم در این رابطه خواهد شد. از جمله این مدارک به موارد زیر می توان اشاره کرد:

در صورت در اختیار نداشتن چنین مدرکی، باید مدارک تحصیلی شما توسط موسسات دیپلماتیک این کشور مورد بررسی های لازم قرار گیرد. همچنین برای پذیرفته شدن در جهت تحصیلات تکمیلی خود باید مدرک دیپلم کارشناسی را که در این کشور معتبر است ارائه کنید. پس از ارائه این مدارک به شما ویزا دانشجویی داده می شود.

 • کپی گذرنامه شخص
 • کپی از مدارک تحصیلی ( بسته به هر مقطع)
 • 4 عدد عکس پاسپورتی
 • گواهی عدم مجازات کیفری
 • گواهی نشان دهنده پاسپورت توانایی مالی شخص
 • ارائه هزینه مربوط به صدور ویزا
 • ارائه فرم پر شده مخصوص دریافت ویزا تحصیلی
مهاجرت به قبرس
هزینه تحصیل و زندگی در قبرس به چه میزان است؟

بر اساس برآورد های انجام شده هزینه یک زندگی عادی در کشور قبرس عمدتا 41 درصد بیشتر از زندگی در ایران است. و با این حال برعکس بیشتر کشور های دنیا شما هزینه ی بیشتری بابت اجاره بهای یک خانه نمی پردازید و این میزان 22 درصد پایین تر از پرداخت اجاره در ایران می باشد. پس از این منظر بهتر می توان زندگی جدیدی در قبرس آغاز نمود.

هزینه تحصیل در قبرس عمدتا به پرداخت شهریه دانشگاه، بیمه، درخواست مهاجرت، پذیرش از دانشگاه و .. می باشد.

 • هزینه تحصیل در دوره کارشناسی 4100 یورو
 • هزینه تحصیل در دوره ارشد 3100 یورو
 • هزینه تحصیل در دوره دکترا 5200 یورو است.

در صورت نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر می توانید با گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید و مهاجرت به قبرس را بسیار آسان و با اطمینان خاطر آغاز نمایید.


مهاجرت از راه کار در این کشور

کار در کشور قبرس و دریافت ویزا کار این کشور نیز یکی دیگر از روش های مهاجرت به قبرس است. اگر شهروند یکی از کشور های اتحادیه اروپا محسوب نمی شوید باید حتما این ویزا را دریافت کنید. اما در غیر این صورت نیازی به دریافت ویزا نیست.

به همین منظور برای دریافت چنین مجوزی باید از سوی یک کارفرما یک دعوتنامه معتبر داشته باشید. این دعوتنامه شخص را برای امکان کار و اخذ مجوز از این کشور آماده می کند. مجوز مذکور یکسال اعتبار دارد که در صورت اتمام و نیاز به مدت زمان بیشتری برای زندگی در قبرس می توانید آن را تمدید کنید.

مهاجرت به قبرس
برای اینکه ویزای کار این کشور را دریافت کنید باید حتما مدارک لازم را ارائه نمایید. این مدارک بطور کلی شامل موارد زیر هستند:
 • گذرنامه معتبر با اعتبار بیشتر از دو سال
 • ویزا موقت
 • بیمه
 • گواهی عدم مجازات کیفری
 • قرارداد مذکور
 • هزینه های مربوط به اداره مهاجرت
 • فرم ها M58 , M64 در این مورد
 • اجاره نامه و مدارک مربوط به محل زندگی شما در این کشور
 • ضمانت نامه های بانکی ( 300 تا هزار و دویست یورو)

شما پس از ارائه این مدارک مربوطه می توانید به قبرس و شروع کار مربوطه سفر کنید. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر و کسب اطلاعات لازم حتما با گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.

جهت مطالعه بیشتر در زمینه کار در قبرس اینجا کلیک کنید.


مهاجرت از راه سرمایه گذاری در این کشور

سرمایه گذاری در قبرس راه های متفاوتی دارد. شما برای امکان سرمایه گذاری در این کشور لزومی به یادگیری و تسلط بر زبان با ارائه مدرک مربوطه نخواهید داشت. از طرفی دیگر شرط حضور شما اصلا الزامی نیست. و جالبتر آنکه پس از گذشت 90 روز به شما اقامت اعطا می شود.

گفتیم که سرمایه گذاری در قبرس راه های مختلف دارد. یکی از این راه ها خرید ملک است که با در اختیار داشتن موجودی 350 تا 500 هزار یورو امکان خرید و سرمایه گذاری و در نهایت کسب اقامت وجود دارد. ( البته دریافت اقامت با دریافت پاسپورت متفاوت است).  برای این امکان و دریافت پاسپورت قبرس باید مبلغ سرمایه گذاری شما حدود دو و نیم میلیون باشد.

دومین راه برای امکان سرمایه گذاری در این کشور کارآفرینی و ایجاد یک کار جدید است. شرایط مربوط به این مورد نیز نیاز به بررسی های لازم دارد و شما می توانید برای دریافت اطلاعات لازم با گروه مهاجرتی اپلای من تماس برقرار کنید.


مهاجرت به قبرس از راه ازدواج

در مهاجرت به قبرس از راه ازدواج امکان دریافت تابعیت دائمی یا موقت وجود دارد. در حالت موقت شما پس از گذراندن اصول رسمی در این کشور امکان دریافت اقامت دائم را هم خواهید داشت. پس در صورت ازدواج با کسی که شهروند و تبعه قبرس محسوب می شود بعد از گذشت مدت مشخصی به شما اقامت دائم ارائه می شود. شما می توانید برای انجام این ازدواج به طور رسمی وارد این کشور شده و مراحل ازدواج را انجام دهید.

مدت زمان مربوط به دریافت این اقامت اصولا 3 سال ذکر شده است. در این میان شروط لازم نیز وجود دارد. یکی از این شروط این است؛ که حتما باید شخص مورد نظر توانایی مالی برای گذران یک زندگی مشترک را داشته باشد. دومین شرط لازم در این مورد، آشنایی با زبان رسمی این کشور است. که در کنار ارائه مدارک مربوط به قبل از ازدواج این مراحل تکمیل خواهند شد. بعد از انجام ازدواج رسمی شدن ازدواج پس از گذشت نیمه ی یک ماه توسط شهردار شهر محل سکونت شما انجام می شود.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در قبرس

کار در قبرس

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید