مهاجرت به اکراین

اکراین

راهنمای مهاجرت به اکراین

مهاجرت به اکراین به دلیل بزرگ بودن از نظر مساحت، پذیرش بیشترین تعداد مهاجرین در سال، توجه به تولیدات داخلی، زندگی مناسب به دلیل رشد اقتصادی، و صنعتی آن و .. درخواست بیشتری دارد..

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به اکراین

شما می توانید با بررسی کلیه روش های مهاجرت به اکراین بهترین راه را برای خود و خانواده‌تان برگزینید. و برای ادامه زندگی به این کشور سفر کنید.

مهاجرت به اوکراین

همانطور که ذکر شد، اوکراین کشور پهناوری است؛ که، اکثر مردم آن را مسیحیان و مابقی را مسلمانان و یهودیان تشکیل می دهند. منابع غنی این کشور باعث شده است؛ تا به آن توجه ویژه ای شود. آب و هوای این کشور معتدل قاره ای می باشد. و اقتصاد آن بر مبنای اقتصاد بازاری است.

نکته ی جالب توجه در این میان این است که، در این کشور شما می توانید از تحصیل رایگان برخوردار شوید. در نتیجه می توانید در رشته مورد نظر خودتان در موسسات آموزشی اوکراین مشغول به تحصیل شوید. و در نهایت کاری مرتبط با آن‌ را برای پیشبرد زندگی اقتصادی خود انتخاب کنید. زبان مردم عمدتا به زبان روسی نزدیک است. با این حال می توان گفت که بعد از این زبان، زبان اوکراینی بیشترین رواج را دارد. در عین حال که این دو زبان تفاوت فاحشی با یکدیگر ندارند.

از شهر های مهم و بزرگ اوکراین می توان به کی یف، دنیپروپتروفسک، اودسا و خارکوف اشاره کرد. اگر قصد مهاجرت به اوکراین را دارید بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید. و در صورت وجود سوال و مشاوره های بیشتر با موسسه اپلای من تماس برقرار کنید.


بررسی راه های مهاجرت به اکراین

بطور کلی مهاجرت به اوکراین شامل موارد زیر است.

مهاجرت به اکراین از راه تحصیل در این کشور

یکی از مهم ترین روش های مهاجرت به اوکراین روش تحصیل است. تحصیل ارزان در کشور اوکراین جالب توجه است. این کشور دانشگاه های معتبر و مناسبی را جهت گذراندن دوره پزشکی و مهندسی دارا می باشد. اگر قصد تحصیل در اوکراین را داشته باشید باید در ابتدا در یک دوره ابتدایی شرکت کنید؛ که به آن پادفک گفته می شود. شروع تاریخ این قسمت حدودا از سپتامبر تا نیمه ماه نوامبر است.

مهاجرت به اوکراین

در این دوره شما زبان روسی، تاریخ این کشور و دروس تخصصی لازم هر رشته را بطور جداگانه می آموزید. در صورت حتمی بودن تصمیم‌تان در این رابطه باید بدانید که ماه آغاز تحصیل در این کشور سپتامبر و فوریه است. پس اگر به زبان رسمی این کشور مسلط نباشید جای نگرانی وجود ندارد و قبل از ورود به دانشگاه این دوره را خواهید گذراند. فقط توجه داشته باشید که قبل از شروع این دوره مطلع شوید که رشته مورد نظرتان به چه زبانی ارائه خواهد شد. روسی یا اوکراینی؟

برخی از دانشگاه های معتبر این کشور جهت تحصیل و مهاجرت به اوکراین عبارتند از : دانشگاه ملی پزشکی خارکف، دانشگاه بوگامولتس ( برای تحصیل پزشکی )، دانشگاه شفچنکو، دانشگاه پلی تکنیک ( مهندسی)، دانشگاه هوا و فضا و .. می باشند. برای دریافت ویزا دانشجویی در این رابطه شما باید مدارکی مانند شناسنامه، ریز نمرات، عکس، دعوتنامه دانشگاه، بیمه مسافرتی، و میزان حساب بانکی خود را به فرم چاپ شده ارائه دهید. توجه داشته باشید که تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.


تحصیل در اکراین در مقطع کارشناسی

زبان تدریس در این کشور روسی و اوکراینی است. پس حتما قبل از مهاجرت به اوکراین از این طریق، این مسئله را مد نظر داشته باشید. مدت زمان تحصیل در دوره‌ی کارشناسی 4 سال به طول می انجامد. امکان تحصیل در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی در این مقطع نیز برای شما فراهم است. فقط باید در دوره قبل از ورود به دانشگاه، امتیاز و نمره کافی را اخذ نمایید.

مهاجرت به اوکراین

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اکراین

همانطور که در ابتدا اشاره شد تحصیل در اوکراین بسیار ارزان است. مخصوصا وقتی که بخواهید در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید. شما می توانید با یک دوره ی یک الی دو ساله در دانشگاه های این کشور هم مشغول به کار شوید، و در مقاطع بالاتر تحصیل کنید.

تحصیل در مقطع دکترا در اکراین

مدت زمان تحصیل در این مقطع 3-4 سال بسته به رشته شما  متفاوت است. انتخاب یک استاد راهنما مناسب و ارائه نمودن بیشتر از 3 مقاله علمی، برای ادامه تحصیل در این مقطع نکته ی کلیدی است که باید به آن توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که، امکان کار، بعد و حتی در حین تحصیل در این دوره نیز، برای شما فراهم است.


مهاجرت به اکراین از راه کار

مهاجرت به اوکراین

این روش مهاجرت به اوکراین نیز می تواند انتخاب مناسبی برای ادامه روند زندگی در این کشور باشد. درست است که تقاضا کار در این کشور چندان بالا نیست. اما شرایط خاصی وجود دارد که باید به آن توجه کنید تا دریافت ویزا و مهاجرت به اوکراین به راحتی انجام شود. به همین سبب بهتر است قبل از هرگونه اقدام با مشاوران مجرب موسسه اپلای من ارتباط برقرار کنید.

شما باید برای دریافت ویزای کار این کشور “اجازه” داشته باشید. یکی از راه ها پیدا کردن کار از طریق آگاهی یک کارفرما معتبر در این کشور است. که باید قبلا در اتحادیه اروپا و خود این کشور جستجو های لازم انجام شده باشد. سومین ویزا برای جستجوی کار شخص و امکان کار کردن وی در این کشور، مانند بسیاری از ویزاهای کشور های دیگر طراحی شده است.

برای مطالعه مطالب بیشتر در زمینه کار در اکراین کلیک کنید.


روش های اخذ اقامت دائم کشور اکراین

شما بعد از مهاجرت به اوکراین از راه های ذکر شده می توانید؛ برای اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

مدت حضور و زندگی در این کشور باید دست کم 5 سال باشد تا بتوانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید. راه های مختلفی برای اخذ اقامت دائم کشور اوکراین وجود دارد. که بطور کلی به شرح زیر هستند:

  • دریافت اقامت دائم از راه ازدواج با یک فرد اوکراینی، و زندگی با وی بیشتر از 2 سال.
  • دریافت اقامت دائم از راه سرمایه گذاری با سرمایه کافی در حد 100 هزار دلار آمریکا، و پرداخت مالیات امکان پذیر است.
  • دریافت اقامت دائم از راه تولد فرزند: مهم این است که یکی از والدین اقامت دائم این کشور را در اختیار داشته باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در اکراین چگونه است؟

اگر قصد مهاجرت به اوکراین را داشته باشید باید هزینه تحصیل و زندگی در این کشور را جدی بگیرید. بطور کلی هزینه مربوط به تحصیل در اوکراین به شرح زیر است:

اگر در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشید هزینه زندگی شما ماهانه حداکثر 400-350 دلار است. ولی اگر قصد زندگی مستقل و با پرداخت اجاره بها داشته باشید؛ این هزینه نزدیک به عدد 800 دلار در ماه خواهد شد. ( ممکن است این هزینه در سال های آتی افزایش یابد).

هرچه رشته تحصیلی شما به پزشکی ( 3300 دلار در سال) یا مهندسی نزدیک تر باشد، این هزینه افزایش خواهد داشت.

زندگی در اوکراین بسته به شغل شما می تواند کلیه هزینه هایتان را ساپورت نماید. پایین ترین حقوق حدود 400 دلار در نظر گرفته می شود. در نتیجه هرچه بتوانید شغل بهتری برای خودتان ( با توجه به اقتصاد بازاری اوکراین) دست و پا کنید، به طبع زندگی بهتری خواهید داشت. در نهایت اگر تصمیم به مهاجرت به اوکراین دارید؛ برای داشتن یک تجربه مناسب، و البته بهره‌مندی از بهترین راهنمایی‌ها، حتما با مشاوران موسسه اپلای من تماس برقرار کنید.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در اکراین

کار در اکراین

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید