هلند

راهنمای دریافت انواع اقامت هلند

مهاجرت به هلند به سبب تورم پایین و رشد اقتصادی مناسب، همواره از توجه ویژه ای برخوردار بوده است. با شنیدن نام کشور هلند، بیشتر تصویر گل های زیبای آن در ذهن شنونده منعکس می‌شود. شهرهای آمستردام، روتردام، لاهه و آیندهوون و .. از شهر های معروف آن است.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند به سبب تورم پایین و رشد اقتصادی مناسب، همواره از توجه ویژه ای برخوردار بوده است. با شنیدن نام کشور هلند، بیشتر تصویر گل های زیبای آن در ذهن شنونده منعکس می‌شود. هلند یکی از کشور های اروپایی است؛ که موقعیت جغرافیایی آن در شمال غربی اروپا واقع شده است.

همسایگی آن با دیگر کشور های مهم مانند آلمان و بلژیک، از ویژگی های مهم و موثر دیگر در آن است. شهر های آمستردام، روتردام، لاهه و آیندهوون و .. از شهر های معروف آن است. زبانی که عموم مردم هلند با آن صحبت می کنند؛ هلندی بوده که به زبان آلمانی شباهت نزدیکی دارد. همچنین مردم این کشور به دین مسیحیت (پروتستان) اعتقاد دارند.

در نتیجه اگر قصد مهاجرت به هلند را داشته باشید، باید این فاکتور های ابتدایی را در نظر داشته باشید. و سپس به سراغ روش های مهاجرت به هلند بروید. موسسه اپلای من برای ارائه مشاوره و راهنمایی های لازم در این رابطه آماده همکاری با شما می باشد.


بررسی راه های مهاجرت به هلند

این روش های مهاجرت به هلند براساس شرایط و موقعیت شما تعیین می شوند؛ اما بطور کلی شامل موارد زیر هستند.


مهاجرت از راه تحصیل در هلند

یکی دیگر از راه های پرطرفدار مهاجرت به هلند تحصیل کردن و درس خواندن در دانشگاه های این کشور است. انجام این کار مزایای فراوانی دارد. از جمله:

مهاجرت به هلند
  • تحصیل در دانشگاه های معتبر
  • اقتصاد و فرهنگ مناسب در هلند
  • تبدیل ویزا تحصیل به ویزا کار
  • اخذ اقامت کمتر از 5 سال
  • امکان به همراه داشتن خانواده برای تحصیل

برای دریافت ویزای تحصیلی هلند باید مانند دریافت اجازه کار، اقامت این کشور را بدست آورید. دریافت این اجازه به مواردی مانند کشوری که در آن زندگی می کنید؛ متفاوت است. طرفداری بیشتر مهاجرت به هلند از راه تحصیل به علت هزینه پایین تحصیلات در آن قابل توجه است.

بنابراین اگر به این حوزه اهمیت می دهید و قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر با بهترین شرایط را دارید؛ مهاجرت تحصیلی به هلند را انتخاب کنید. در صورت راهنمایی های بیشتر می توانید با مشاوران اپلای من تماس حاصل کنید. شرایط عمومی لازم برای دریافت این ویزا عدم سوء پیشینه، گذرنامه معتبر، سلامت شخص یا تست TB، دارا بودن تمکین مالی مناسب،  و .. می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند

شرط تحصیل در این مقطع و مهاجرت به هلند از این راه ارائه مدرک دیپلم است. مدت زمانی که درس خواندن شما به طول می انجامد حدودا 4 سال است و لازم به ذکر است که در صورت لزوم امکان کار پاره وقت برای شما فراهم خواهد شد. مدرک آیلتس 6 و در صورت نیاز آشنایی با زبان آلمانی در سطح b1 -b2  نیاز است.

چون دروس عمدتا به زبان آلمانی در این مقطع ارائه می شود شما می توانید در کنار درس خواندن، آموختن این زبان را نیز آغاز کنید. دانشگاه های مناسب برای تحصیل در این مقطع عبارتند از: دانشگاه توئنته، دانشگاه صنعتی ایلندون، دانشگاه واژینگن و دانشگاه اوترخت.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز یکی از راه های مهاجرت به هلند از طریق تحصیل است. مدت تحصیل شما در این بخش یک تا دو سال بسته به رشته مورد نظرتان متغیر است. توانایی سطح b2 زبان انگلیسی و یا هلندی برای شما بسیار واجب است.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند

طول مدت زمان اشتغال به تحصیل شما در دوره دکترا حدودا 4 ساله است. همانطور که در دو بخش قبلی نیز یادآوری شد؛ مدرک زبان آلمانی برای ادامه تحصیل در این حوزه بسیار اهمیت دارد. اگر متقاضی تحصیل در مقطع دکترا باشید به شما دستمزد تعلق می گیرد. ولی با این حال، شما در کنار درس خواندن اجازه کار در هفته را برای پرداخت هزینه های زندگی‌تان خواهید داشت. البته بورسیه شدن در این مقطع نقطه قوت آن به حساب می آید. در صورت وجود نیاز به مشاوره های لازم در این رابطه، تماس با موسسه اپلای من را فراموش نکنید.

برای مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در نروژ اینجا کلیک کنید.


مهاجرت از راه کار در هلند

انواع مجوز های کاری عبارتند از

مهاجرت به هلند

یکی از این راه ها جابجا شدن از شرکتی که مشغول فعالیت در آن هستید؛ به شرکتی دیگر در این کشور است. که روند درخواست این روش توسط کارفرما انجام می‌شود.

نوع بعدی آن اسکیل ورکر (Skill Worker) است. این روش هم باید درخواستی از جانب کارفرما باشد؛ و شما در یکی از حوزه های فعالیت مورد نظر کاری به انجام خدمات مشغول می شوید.

روش سوم برای مهاجرت به هلند از راه کار و دریافت ویزای آن استفاده از بلوکارت است. این گزینه برای کسانی که اسکیل ورکر هستند؛ و می توانند در کشور های منطقه اروپایی مشغول به فعالیت شوند مفید است. پس برای انتخاب هر یک از این روش های ذکر شده باید موردی که برای شما مناسبتر است را، انتخاب نمایید. شغل های مورد درخواست در کشور هلند شامل : کارگر ماهر و مجرب، مهندس، کارشناس it و فروش و .. می باشند. در صورت وجود سوال بیشتر می توانید روی مشاوره های موسسه اپلای من حساب باز کنید.

برای مطالعه بیشتر در زمینه کار در نروژ اینجا کلیک کنید.


مهاجرت به هلند از راه سرمایه گذاری در این کشور

این روش مهاجرت به هلند برای کسانی که میخواهند برای ادامه زندگی امکانات مالی و رفاهی هلند را برگزینند مناسب است. برای سرمایه گذاری در هلند، به شخص داوطلب یک ویزای 3 ساله داده می شود؛ که باید در طی این مدت رعایت قوانین اقتصادی و مالی هلند تحت نظر قرار بگیرد. در کشور هلند بطور کلی سه نوع سرمایه گذاری، کارآفرینی، ثبت شرکت، نوآوری، سرمایه گذاری اشتراکی یا دولتی و علمی داریم. در نتیجه و بر همین اساس می تواند روند دریافت اقامت و سرمایه گذاری در این کشور را آغاز کنید.

در حالت ثبت شرکت شما باید یک پلن اقتصادی با تمام جزئیات مرتبط با سرمایه گذاری در آن، یا خرید شرکت انجام دهید. در این حالت باید به شما نمره دهی صورت گیرد. امتیاز تحصیلات، امتیاز کارآفرین، کارمند بودن و .. در نظر گرفته می شود. در حالت سرمایه گذاری مشترک باید رزومه قوی داشته باشید و توانایی خود را در آن اثبات کنید.


هزینه های تحصیل و زندگی در هلند

این هزینه عمدتا با هزینه جابجایی، خورد و خوراک، خرید های متفرقه و .. مرتبط است. هزینه تحصیل در هلند به تفکیک مقاطع به شرح زیر است:

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی نهایتا 11000 یورو بسته به رشته و دانشگاه مورد نظر شما متغیر است. هزینه تحصیل در بخش کارشناسی ارشد 15000 یورو حساب می شود. و همین مقدار برای مقطع دکترا با توجه به دریافت بورسیه تحصیلی متفاوت است. با این حال شما می توانید با حقوقی که از دانشگاه دریافت می کنید؛ هم هزینه های تحصیل خود در این کشور را بپردازید.

برای مهاجرت به هلند هزینه زندگی گاهی بیشتر از هزینه تحصیل حساب می شود. بنا به کم هزینه تر بودن زندگی در هلند می توان با کار مناسب زندگی مناسبی را در این کشور ایجاد کرد. بیشترین هزینه زندگی شما به بخش اجاره بها مرتبط می شود. لازم به ذکر است که، بزرگ و یا کوچک بودن محل زندگی شما، یا شهر محل زندگی‌تان بر این رقم تاثیر بسزایی دارد.

با این حال اگر دانشجو باشید 600 باید یورو بپردازید. بطور کلی هزینه تحصیل و زندگی در این کشور در طول یک سال 6 هزار یورو برای تحصیل و 10350 یورو برای زندگی، محاسبه می شود. در صورت وجود مشاوره های بیشتر در رابطه با مهاجرت به هلند می توانید با مشاوران موسسه اپلای من اقدام کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و مطرح نمودن سوالات خود در رابطه با مهاجرت به هلند و زندگی در این کشور حتما با گروه مهاجرتی اپلای من ارتباط برقرار کنید.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در هلند

کار در هلند

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید