فنلاند

راههای مهاجرت به فنلاند

یکی از کشورهای مورد توجه در مهاجرت، کشور فنلاند است، کشوری که به قولی یک جامعه مدرن اطلاعاتی و پیشرفته است، اگر قصد مهاجرت به فنلاند را دارید با مطالعه این مقاله می توانید راههای مناسب خودتان را پیدا کنید .

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به فنلاند

فنلاند در شمال اروپا و در همسایگی نروژ قرار گرفته است، فنلاند در همسایگی سوئد بوده و با روسیه هم مرز است، کشوری که به کشور دریاچه ها و جنگل ها مشهور است، حدود 73 درصد از خاک این کشور را جنگلها پوشانده اند و در گذشته بیشترین منبع درآمد این کشور از طریق کشاورزی بوده است ولی با پیشرفت و دگرگونی عظیمی که در دهه های اخیر داشت ضعف اقتصادی خود را به یک جامعه مدرن تبدیل کرد.

مهاجرت به فنلاند

این کشور در شمالی ترین نقطه اروپا واقع شده است و در برخی از نقاط کشور خورشید در تابستان برای 73 روز متوالی در حال تابش است و کل 24 ساعت هوا کاملا روشن است، همچنین در زمستان 51 روز کامل خورشید طلوع نمی کند.

رشد سریع اقتصادی و همچنین سیاست اقتصادی مبتنی بر درآمد برابر ، این کشور به یک کشور توسعه یافته تبدیل شده است که توانسته میزان فقر را در سطح پائینی نگه دارد، این مسائل مهاجرت به فنلاند را تبدیل به جاذبه ای بزرگ نموده است. فنلاند نه تنها در زمینه اقتصاد بلکه شاخص های زیادی این کشور را متمایز از کشورها می نماید.

به هر شکل مهاجرت به فنلاند با توجه به شرایط آن، یک خواسته از سوی بسیاری از افراد جامعه است. راههای مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری، از طریق تحصیلی، از طریق ازدواج و غیره در مطلب آورده شده است.


بررسی راه های مهاجرت به فنلاند

فنلاند کشوریست که به قولی یک جامعه مدرن اطلاعاتی و پیشرفته است.

اگر قصد مهاجرت به فنلاند را دارید با مطالعه این مقاله می توانید راههای مناسب خودتان را پیدا کنید .

مهاجرت به فنلاند از راه تحصیل در این کشور

مهاجرت به فنلاند

همانطور که گفته شد کشور فنلاند دارای یک سیستم آموزشی بسیار قدرتمند نسبت به دیگر سیستم های آموزشی در سراسر جهان است، کسانی که از طرق تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند و دوره تحصیلاتشان را به اتمام می رسانند می توانند با دریافت ویزای کار اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند، این یک سیستم جذاب برای مهاجرت به فنلاند است

دولت فنلاند همچنین برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری امکان دریافت بورسیه تحصیلی را فراهم نموده است، با این حال تا قبل از سال 2017 تحصیل برای همه در فنلاند به صورت رایگان بود ولی از این سال برای اتباع خارجی پرداخت شهریه و بودجه در نظر گرفته شد.

برای دریافت شرایط بورسیه از دولت فنلاند برای تحصیل در مقطع های کارشناسی ارشد و دکترا لازم است تا مواردی را در نظر بگیرید، شما می توانید با تماس با مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من تمامی این شرایط را بررسی کرده و به کمک کارشناسان ما اقدام نمائید، کافیست تا با شماره های موسسه تماس بگیرید.


تحصیل در فنلاند مقطع کارشناسی و ارشد

برای تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی لازم است تا شما به زبان فنلاندی و یا سوئدی مسلط شوید.

در مقطع کارشناسی ارشد با شرط معدل 15 از 20 در کارشناسی از یک دانشگاه معتبر و نیز داشتن آیلتس 6.5 ورود نموده و در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی تحصیل خواهید کرد، دانشجویان ارشد بین 20 تا 25 ساعت در هفته مجاز به کار می باشند، دوره کارشناسی ارشد یک دوره 2 ساله تحصیلی خواهد بود.


تحصیل در فنلاند مقطع دکترا

در مقطع دکترا علاوه بر شرط معدل 16 و آیلتس 7 شما باید یک پروپوزال قوی ارائه داده باشید و همچنین نیاز است کارشناسی ارشدتان را از یک دانشگاه معتبر دریافت کرده باشید.

برای کسانی که به دنبال یک آینده شغلی خوب و مطمئن همراه با توانایی در کار و دانش هستند مهاجرت از طریق تحصیل یک گزینه بسیار مناسب است، شما می توانید تمامی شرایط را از طریق مشاورین ما ( گروه مشاورین اپلای من ) دریافت نموده و سوالاتتان را از طریق تلفن مطرح نمائید.

برای آگاهی بیشتر در زمینه تحصیل در فنلاند این مطلب را مطالعه کنید.


مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای کار

یکی از راحت‌ترین روشهای مهاجرت به کشور فنلاند دریافت ویزای کار است در این شرایط به سه صورت می توانید به هدفتان برسید:

مهاجرت به فنلاند
  • اول اینکه با دریافت یک جاب آفر (job offer) و یا به اصطلاح فرصت شغلی وارد کشور فنلاند شوید، در این حالت کسی که دعوتنامه کاری دریافت می کند باید مراحل آن را پشت سر بگذارد، کارفرمایی که برای شما دعوتنامه ارسال می کند قبل از ارسال آن بایست به مدت سه ماه این شغل را در فنلاند آگهی نموده و اگر از افراد فنلاندی کسی واجد شرایط بود کارفرما موظف به استخدام وی می باشد، همچنین در صورت عدم وجود نیرو در فنلاند وی (کارفرما) موظف است تا به مدت سه ماه در کل اتحادیه اروپا نیز آگهی را اعلام نماید، پس از آن اگر شخص مناسب نبود شما می توانید از وی دعوتنامه را دریافت نمائید.
  • در حالت بعد شما می توانید برای کاریابی به فنلاند بروید و در طول شش ماه به دنبال کار باشید، اگر در این مدت کارفرمایی را پیدا کنید و با وی قرارداد ببندید می توانید درخواستتان را برای ویزای کار اعلام کنید.
  • سومین راه برای کسانی که قصد دارند از طریق ویزای کار اقدام به مهاجرت به فنلاند نمایند برای اشخاصی است که در این کشور تحصیل نمودند، این افراد پس از پایان تحصیلات خود می توانند درخواست ویزای کار نموده و به صورت قانونی به کار و زندگی در کشور فنلاند بپردازند.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.


مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به فنلاند

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در فنلاند نیز از دیگر گزینه های پیش روی شما برای مهاجرت به فنلاند است.

سرمایه گذاری در فنلاند بنا به شرایط مالیاتی این کشور و همچنین عدم وجود طرح های تشویقی برای سرمایه گذاری های خارجی به دلیل ثبات اقتصادی که در این کشور حاکم است شاید در مرحله بعدی انتخاب مهاجرین قرار بگیرد، به دلیل وجود هزینه های بالا در سرمایه گذاری و عدم آشنایی با بازار مالی این کشور بهتر است قبل از سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت به ویزای کار فکر کنید.


مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

یکی از سریعترین راههای مهاجرت به کشور فنلاند ازدواج با یک تبعه این کشور است، ویزاهای نامزدی و یا ازدواج در فنلاند روشی است که مورد توجه بسیاری از جوانان است،

در این صورت فرد می تواند با وجود عقدنامه به سفارت کشور خود مراجعه نموده و برای دریافت تابعیت اقدام نمایند.


مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

تولد نوزاد می تواند راهی برای مهاجرت به فنلاند باشد به این طریق که اهدای تابعیت از طریق خون صورت پذیرد این شرایط عبارتند از :

کودکی که از مادر فنلاندی به دنیا بیاید تبعه فنلاند خواهد بود.

کودکی که از پدر فنلاندی به دنیا بیاید چه در فنلاند متولد شود و چه در خارج از فنلاند و با مادری خارجی اگر هویت پدر اثبات شود می تواند تابعیت فنلاند را دریافت کند.

همچنین پدر و مادر فنلاندی که تا سن 18 سالگی کودک ازدواج کنند و کودک خارج از فنلاند متولد شده باشد می تواند تابعیت فنلاند را داشته باشد.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در فنلاند

کار در فنلاند

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید