بلژیک

راهنمای انواع راههای مهاجرت به بلژیک

بلژیک یکی از کشورهای اروپای شمالی می باشد که از نظر موقعیت مهاجرپذیری در وضعیت خوبی به سر می برد. مهاجرت به بلژیک دارای شرایطی است که باید در مورد همه ی آنها اطلاعات کافی داشته باشید. از طرفی هزینه ی زندگی در این کشور بالا می باشد.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

بلژیک یکی از کشورهای اروپای شمالی است و می توانیم این کشور را به عنوان یک کشور سلطنتی معرفی کنیم. این کشور جزو کشورهای اتحادیه اروپایی می باشد. بلژیک در سال 1830 جزئی از کشور های فرانسه، اسپانیا و هلند به شمار می رفت. اما بعد از آن استقلال خود را بدست اورد. شرایط مهاجرت به بلژیک چندان مشکل نیست. از این رو می توانیم به بلژیک به عنوان محلی برای مهاجرت فکر کنیم.

پایتخت کشور بلژیک بروکسل می باشد و نوع حکومت در این کشور سلطنتی و دموکراسی است. واحد پول بلژیک یورو بوده و زبان مردم این کشور نیز آلمانی، فرانسوی و هلندی می باشد.

این کشور از نظر آب و هوایی، کشوری معتدل است و بارندگی در ان تقریبا زیاد است. از همین رو زمستان های سرد و تابستان های خنک و معتدلی دارد.


بررسی راه های مهاجرت به بلژیک

اگر قصد اخذ اقامت بلژیک را دارید باید تابعیت این کشور را اخذ کنید.

حال از خود می پرسید چطور تابعیت بلژیک را کسب کنیم؟ برای این کار شرایطی لازم است.

مهاجرت به بلژیک از راه تحصیل در این کشور

کسانی که به قصد تحصیل به فکر مهاجرت به بلژیک می افتد باید شرایطی داشته باشند. از جمله ی این شرایط:

مهاجرت به بلژیک
  • داشتن منابع کافی برای حمایت در طول اقامت در بلژیک از طرف شخص متقاضی تحصیل در این کشور
  • تحت پوشش بیمه بودن شخص متقاضی
  • تهدیدی برای امنیت عمومی این کشور نباشند
  • تحصیل را باید به عنوان حرفه ی اصلی خود در این کشور بر گزینند

 اگر تمام این شرایط را دارا هستید می توانید به اخذ ویزای تحصیلی مبادرت ورزید.

همه ی این موارد و مهاجرت به بلژیک را می توانید از گروه مهاجرتی اپلای من دریافت نمایید. این گروه مهاجرتی با مجرب ترین کارشناسان به شما کمک می کنند تا بتوانید به اخذ ویزای تحصیلی در این کشور، و یا مهاجرت به آن اقدام کنید. گروه مهاجرت اپلای من می تواند کمک شایانی برای شما باشد تا از هر طریقی که می خواهید به این کشور زیبا مهاجرت نمایید.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.


مهاجرت به بلژیک به عنوان کارآموز

کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیلات خود به عنوان کارآموز به بلژیک سفر کنند باید سنی بین 18 تا 30 داشته باشند. از این طریق می توانند برای مهاجرت به بلژیک اقدام کنند. اما برای این مورد باید شما از طرف یک کمپانی مجوز کار دریافت نموده و به مدت یک سال در این کشور به کارآموزی بپردازید.

شما علاوه بر این می توانید از طریق دریافت ویزای کار که خود به انواع مختلفی تقسیم می شود، اقدام به مهاجرت به بلژیک نمایید.

مهاجرت به بلژیک

انواع مجوز های کاری از نوع A و B و C بوده و یک نوع مجوز کار حرفه ای نیز وجود دارد که می توانید کسب نمایید.

انواع مجوز کاری کشور بلژیک

مجوز کاری نوع A: این نوع مجوز را به همه ی کارفرمایان و مشاغل موجود در بلژیک می دهند. البته مدت زمانی محدود دارند. برای این که این مجوز را بدست آورید باید ثابت کنید که به مدت 4 سال از مجوز کاری نوع B استفاده نموده و همچنین ثابت نمایید که به مدت 10 سال به صورت قانونی در این کشور کار کرده اید.

مجوز کاری نوع B: از این نوع مجوز فقط برای یک سری مشاغل خاص استفاده می شود. به صورت 12 ماهه صادر شده و قابلیت تمدید نیز دارد. اگر از این نوع مجوز کاری دریافت نمایید و کارفرمای شما یکی از افراد کشورهای عضو اتحادیه باشد می توانید از این طریق اقامت بلند مدت کسب نمایید.

مجوز کاری نوع C: این جوز معمولا برای افرادی که ملیت خارجی دارند صادر می شود. مثلا دانش آموزان، یا کنسولگری ها، و یا کسانی که به دنبال کسب پناهندگی هستند. این مجوز یک ساله می باشد و قابلیت تمدید نیز می باشد .

مجوز کار حرفه ای: افرادی که ملیت EU  و EEA و همچنین ملیت سوئیسی ندارند می توانند برای بیزینس و خود اشتغالی درخواست چنین مجوزی نمایند. از طرفی فقط قادر هستند در همان زمینه به بیزینس بپردازند.

جهت مطالعه بیشتر در زمینه کار در بلژیک اینجا کلیک کنید.


اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به بلژیک، روش سرمایه گذاری است. بلژیک را می توانیم پایتخت مالی در اروپا معرفی نماییم. از این رو افراد بسیاری خواهان سرمایه گذاری در این کشور هستند.

کسانی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند می توانند به مدت 3 سال اقامت این کشور را دریافت نمایند. از همه مهمتر کسانی که اقامت کشور بلژیک را دارند می توانند به 100 کشور بدون نیاز به ویزا مهاجرت.

تنها کشوری که به افراد پس از 3 سال اقامت مستمر تابعیت می دهد کشور بلژیک است. پس با مهاجرت به بلژیک به راحتی می توانید تابعیت این کشور را کسب نمایید.

اگر به مدت 7 سال در این کشور زندگی کنید دیگر تابعیت این کشور برای شما حق تلقی می شود.

کسانی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری، به بلژیک مهاجرت کنند باید شایستگی هایی داشته باشند. از جمله: پس زمینه ی تجاری خوب، سابقه کیفری پاک، تاسیس یک شرکت بلژیکی و…


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در بلژیک

کار در بلژیک

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید