اقامت و مهاجرت کاری

Applyman

کسب اقامت و مهاجرت کاری در کشور های اروپایی می تواند بسیار ساده باشد. اما این سادگی زمانی میسر می شود که شما دارای شرایط مورد نظر آن کشور باشید. هر کشوری برای پذیرش مهاجران کاری شرایط ویژه و خاص خود را ارائه نموده اند که با کسب امتیاز مورد نظرشان می توانید اقدام به اخذ ویزای اقامتی نمایید.

اقامت و مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی

از آنجایی که هزینه های سرمایه گذاری و تحصیل در کشورهای اروپایی بالا رفته است، علاقه مندان به زندگی در کشورهای اروپایی به فکر مهاجرت کاری افتاده اند. با این روش می تواند در ابتدای ورود به کشور دیگری به کسب درآمد بپردازند. می توانیم بگوییم این مسئله ی خواسته ی بسیاری از متقاضیان مهاجرت می باشد از این رو باید به عنوان بهترین روش مهاجرتی از ان یاد کنیم.

وکلا و کارشناسان مجرب در گروه مهاجرتی اپلای من برای شما مهاجرت کاری را با تمام جزئیات بیان می کنند و در این زمینه می توانید از ان ها کمک بسیاری بخواهید. این گروه مهاجرتی، نحوه ی مهاجرت کاری را برای شما به سه دسته ی کلی تقسیم نموده و بیان کرده اند.


1. نیروی متخصص Skilled Worker

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به دو کشور کانادا و استرالیا در حال حاضر با اقامت همراه می باشد. یعنی اگر شرایط لازم را داشته باشید می توانید به اقامت در این دو کشور دست یابید.


الف) مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت کاری

کسانی که می خواهند به کشور کانادا مهاجرت نمایند می توانند از چند روش به اقامت دائم در این کشور دست یابند. البته هر یک از این روش ها شرایط خاص خود را دارند و برای استفاده از این روش ها باید به امتیاز مورد نظر آنها دست یابید.

سه روش معمول برای مهاجرت کاری به کشور کانادا را می توانیم اینگونه بیان نماییم:


اکسپرس اینتری

هنگ کنگ منطقه ای خود مختار در چین است که مهم‌ترین بازارهای تجاری و مالی را نه تنها در آسیا بلکه در جهان دارد. کیفیت زندگی، بازار کار مناسب و فرصت‌های شغلی زیاد موجود در این شهر موجب شده تا در این فهرست، رتبه‌ی هشتم را در بین کشورهای مناسب برای تحصیل در خارج از کشور کسب کند اما در عین حال باتوجه به هزینه‌های بالای زندگی انتخاب خوبی برای بسیاری از دانشجویان محسوب نمی‌شود. وجود رستوران ها و مراکز خرید مختلف که تا دیروقت باز هستند برای دانشجویانی با ساعت خواب نامنظم و غیرعادی، بسیار عالی به نظر می‌رسد. هشت دانشگاه عمومی و یک دانشگاه خصوصی در این شهر واقع است که قدیمی‌ترین آنها یعنی دانشگاه هنگ کنگ (HKU) در سال‌های ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۲ تاسیس شده است.


فاکتور های لازم برای استفاده از روش اکسپرس اینتری

یکی از مهمترین فاکتور ها در استفاده از روش اکسپرس اینتری داشتن مدرک زبان با بالاترین نمرات می باشد. باید در آزمون آیلتس شرکت نمایید و نمرات خواسته شده را بدست آورید. آزمونی که برای کشور کانادا نیاز است آیلتس جنرال است و در ایران به صورت ماهیانه برگزار می شود.

روش اکسپرس اینتری که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد به دو روش است. در روش اول افرادی هستند که با کسب امتیاز 67 از 100 وارد لیست انتظار دولت کانادا شده و منتظر می مانند. در روش دوم باید از 1200 امتیاز بیش از 440 امتیاز دریافت نمایید تا بتوانید وارد سیستم اکسپرس اینتری شوید.


مهاجرت کاری با روش اکسپرس

مهاجرت کاری

برای این که بتوانید از روش اکسپرس اینتری استفاده نمایید کافیست به وب سایت گروه مهاجرتی اپلای من مراجعه نمایید تا تمام اطلاعات لازم در زمینه مهاجرت کاری به کانادا را بدست آورید. شما متقاضی گرامی می توانید به راحت با مراجعه به صفحه ی امتیاز بندی که در وب سایت گروه مهاجرتی اپلای من وجود دارد، میزان امتیاز خود را محاسبه کنید.

شما می توانید با روش های بسیاری زیادی اقدام به کسب امتیاز در این کشور نمایید. از جمله روش های کسب امتیاز بالاتر می توانیم به تحصیل و کار در این کشور اشاره نماییم. اگر مقطع تحصیلی خودتان را افزایش دهید می توانید به امتیاز  بالاتری نیز دست یابید. اگر امتیازات لازم را برای اقامت در کشور کانادا به دست آورید دیگر نیازی به کار دیگر نیست و به راحتی می توانید به این کشور مهاجرت نمایید. روش اکسپرس معمولا در کمتر از یکسال جوابگو می باشد.

اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید و متاهل نیز هستید باید این مسئله را بدانید که امتیاز همسر شما نیز مورد بررسی قرار می گیرد. پس باید همه ی اعضای خانواده امتیاز لازم را بدست آورده و پس از آن اقدام به مهاجرت نمایید. فرزندانتان را نیز اگر کمتر از 19 سال سن دارند می توانید به همراه ببرید. در این صورت همگی امتیاز لازم جهت اقامت دائم در این کشور را به دست خواهید آورد.

در صورت علاقه به کسب اطلاعات در باره برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان کانادا اینجا کلیک کنید.


مهاجرت از طریق ایالت کبک

ایالت کبک یکی از ایالتهای کشور کانادا می باشد که یک برنامه ی مهاجرتی مجزا برای خود دارد. از این رو برای استفاده از برنامه ی مهاجرتی این ایالت باید امتیازی معادل 59 برای مهاجرت کاری کسب نموده باشید. برای استفاده از روش ایالت کبک باید مهمترین فاکتور آن را داشته باشید. آن هم تسلط کامل به زبان فرانسوی می باشد. برای این که از برنامه ی مهاجرتی کبک استفاده نمایید باید حداقل امتیاز را کسب نموده باشید. نمره ی به خصوصی برای ورود به این ایالت در دست نیست.


نیروی استانی ایالت کبک

مهاجرت کاری

هر یک از استان های کشور کانادا روش مخصوص به خود را برای جذب مهاجر دارند. از این رو در ابتدای کار، یک لیست از مشاغل خود برای متقاضیان ارائه می دهند. اگر رشته ی تحصیلی متقاضی در این استان وجود داشته باشد به راحتی می تواند تقاضای مهاجرت کاری به آن استان را نماید. این مسئله را در نظر داشته باشید که مهمترین فاکتور در برنامه های استانی داشتن سابقه ی کاری بالای 6 تا 8 سال است. این مسئله می تواند در امتیاز گیری به شما کمک شایانی نماید. معمولا استان ها امتیازات خودشان را از 100 امتیاز در نظر می گیرند. پس باید از 100 امتیاز حداقل 60 امتیاز را بدست آورید.

نیروی کار ساسکاچوان امتیازی معادل 63 امتیاز برای قبول لازم دارد. این موضوع را در نظر داشته باشید که هر استانی امتیاز دهی متفاوتی دارد. برای کسب اطلاعت از این امتیازات می توانید به سایت رسمی سفارت کانادا مراجعه نموده و شرایط را مشاهده نمایید.

معمولا پروسه ی بررسی مهاجرت کاری به استان های کانادا 6 ماه تا 16 ماه به طول می انجامد. باید دو نکته ی مهم را نیز در نظر داشته باشید که کسانی که متقاضی مهاجرت به استان های کشور کانادا هستند باید تعهد بدهند که به مدت 2 سال در این استان اقامت داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به گروه مهاجرتی اپلای من مراجعه نموده و اطلاعات لازم را بدست آورید.


ب) مهاجرت به کشور استرالیا

شرایط مهاجرت کاری به کشور استرالیا نیز تقریبا شبیه شرایط مهاجرت به کانادا می باشد. از این رو اگر متقاضی بتواند شرایط را برای مهاجرت مهیا نماید می تواند به اقامت دائم در این کشور دست یابد. برای کسب مهاجرت کاری به استرالیا می توانید از دو روش استفاده نمایید. از جمله:

ویزای کلاس 189

متخصصین و نیروهای متخصص میتواند با کسب امتیاز لازم شرایط خودشان را برای مهاجرت به کشور استرالیا فراهم نمایند. حداقل امتیاز لازم جهت مهاجرت به استرالیا در حال حاضر 65 امتیاز است. شما می توانید با کسب حداقل 65 امتیاز شانس خودتان را برای اقامت در کشور استرالیا امتحان نمایید.

در این روش کسانی می توانند مهاجرت کاری در استرالیا فکر کنند که از طرف کارفرما، خویشاوندان و یا ایالات این کشور مورد حمایت قرار گرفته و به صورت مجزا وارد پروسه ی دریافت اقامت کاری شوند.

شرایطی که برای استفاده از روش ویزای کلاس 189 لازم است از قرار زیر می باشد:

 • سنی کمتر از 32 سال
 • حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
 • حداقل 8 سال سابقه ی کاری
 • مدرک زبان آیلتس 7 در همه ی مهارت ها

ویزای کلاس 190

این ویزا معمولا برای کسانیست که به روش استانی اقدام به اخذ اقامت کاری در استرالیا نموده اند. برای این کار باید همچون شرایط اقدام به دریافت ویزای کار در کشور کانادا عمل نمایید. این موضوع به این صورت است که باید ابتدا رشته ی تحصیلی خودتان را در استان مورد نظر یافته و سپس اقدام به مهاجرت کاری به آن استان نمایید.

کسانی که متقاضی مهاجرت از این طریق هستند باید حداقل 2 سال در ایالت مورد نظر اقامت کنند. این مسئله را در نظر داشته باشید که در روش مهاجرت کاری از طریق کشور استرالیا سریعتر می توانید به هدف خود برسید و به اقامت کاری در این کشور دست یابید.

برای کسب اطلاعات لازم درباره این روش مهاجرتی می توانید به گروه مهاجرتی اپلای من مراجعه نموده و تمام سوالات و ابهامات خود را در این زمینه برطرف نمایید.

در کشور استرالیا هر رشته ی تحصیلی امتیاز خاص خود را دارد از این رو نمی توانید همه ی رشته ها را با یک امتیاز کسب نموده و اقدام به اقامت اروپا نمایید. مثلا اگر رشته ها در این کشور با حداقل امتیاز 70 می باشد، رشته های خاصی همون حسابداری باید امتیازی برابر 80 داشته باشد.


2. جستجوی کار یا Job Search

یکی دیگر از متداولترین روش های مهاجرت کاری استفاده از روش جستجوی کار می باشد. در این روش شما می توانید ویزای کار دریافت نمایید. پس از آن با یافتن کار مناسب می توانید اقامت در این کشور را نیز بدست آورید. امروزه سه کشور مهم در این زمینه فعالیت دارند. از جمله کشور های آفریقای جنوبی، آلمان و نیوزلند.

ما دریان مطلب برای شما به صورت مختصر هر یک از این کشورها را تحلیل می نماییم. تا شما هر کدام را که مایل بودید انتخاب نمایید. هر سوالی که در این زمینه داشتید می توانید با مراجعه به وب سایت گروه مهاجرتی اپلای من برطرف نمایید.


الف) مهاجرت کاری به کشور نیوزیلند

یکی از کشورهای انگلیسی زبان اروپایی کشور نیوزیلند می باشد که برای مهاجر پذیری سیستم امتیازبندی مخصوصی دارد. کسانی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند باید بالای 160 امتیاز دریافت نمایند تا به صورت مستقیم به این کشور وارد شوند. کسانی که از این امتیاز کمتر دریافت می نمایند در لیست انتظار قرار خواهند گرفت.

برای اخذ ویزای کار در کشور نیوزیلند باید موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد:

 • حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
 • سن زیر 40 سال
 • سابقه ی کاری بالای 8 سال
 • نمره ی مدرک زبان ایلتس 6.5

مهمترین فاکتور برای کسب امتیاز و مهاجرت کاری به این کشور سابقه کار می باشد. یعنی سابقه کار شما باید پس از بررسی مورد تایید رسمی قرار بگیرد و تمام وقت بوده باشد. برای این بررسی باید فیش حقوقی و سابقه بیمه و یا قرارداد کاری ارسال شود.

کسانی که موفق به اخذ ویزای کار در این کشور شوند می توانند یک سال در نیوزیلند حضور داشته و قرارداد کاری دریافت نمایند. پس از آن می توانند به اقامت دائم دست اقدام کنند. اگر متاهل هستید بهتر است تنها به این کشور سفر کرده و پس از آن درخواست ویزای همراه برای همسرو فرزندان خود نمایید.


ب) مهاجرت به کشور آلمان

سیستم جستجوی کار در کشور آلمان به عنوان تنها نماینده ی کشورهای اروپا به صورت منظم ادامه دارد. کسانی که تمام شرایط لازم را برای کسب اقامت دائم از طریق مهاجرت کاری به این کشور را داشته باشند و شغل مناسب با حداقل حقوق را در این کشور بیابند می توانند برای کسب ویزای جاب سیکر اقدام کنند.

فاکتور های مهم برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان عبارتند از:

 • داشتن سنی کمتر از 40 سال
 • مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
 • سابقه کاری 5 ساله
 • داشتن مدرک زبان در زمینه دانش زبان آلمانی

پس از اخذ این ویزای کار می توانید وارد کشور آلمان شده و با اخذ قرارداد کاری به اقامت دائم در این کشور دست یابید.

ویزای جاب سیکر 6 ماهه می باشد و متقاضی باید در این مدت موفق به کسب کار مورد نظر خود شود. در حال حاضر برای اخذ بلوکارت کشور آلمان باید زمانی معادل 21 تا 26 ماه صرف نمایید.

کسانی که متاهل هستند باید ابتدا به تنهایی به این کشور سفر کرده و پس از بستن قرارداد کاری درخواست ویزای الحاق همسر به این کشور نمایند.


ج) جستجوی کار در کشور آفریقای جنوبی

معمولا دو گروه از افراد هستند که برای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی فکر می کنند این دو گروه عبارتند از:

1. افرادی که از این کشور به صورت کامل شناخت داشته باشند.

2. افرادی که از آفریقای جنوبی برای خودشان باورهای غلطی ساخته باشند.

از این رو لازم است اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در آفریقای جنوبی را مورد بررسی قرار داده و در صورت مشاهده ی هرگونه ابهامی به گروه مهاجرتی اپلای من مراجعه نمایید.

کشور آفریقای جنوبی یکدیگر از کشورهای انگلیسی زبان دنیا می باشد. البته مردم این کشور به 9 زبان دیگر نیز صحبت می کنند. اما از آنجایی که این کشور مستعمره ی انگلیس بوده است، زبان رسمی آن انگلیسی می باشد.

بیشتر مردم شهرهای پرتوریا، ژوهانسبورگ و کیپ تاون سفید پوست هستند. این مسئله برای بسیاری از مردم جالب است. شما می توانید برای کسب ویزای کار یک ساله در این کشور با داشتن مدارک زیر اقدام نمایید:

 • حداقل مدرک تحصیلی کاردانی
 • سابقه کاری بالای 3 سال
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی
 • محدودیت سنی برای این کشور بیان نشده است

نکات ویژه کسب ویزای مهاجرت کاری به کشور آفریقای جنوبی

 • کسانی که متاهل هستند می توانند به راحتی همسر و فرزندان خود را نیز وارد کشور مورد نظر خود نمایند.
 • برای همه ی افراد ویزای یک ساله صادر می شود.
 • افراد شانس بسیار بالایی برای کسب کار دارند.
 • این کشور دارای اقتصادی عالی در بین 10 کشور برتر جهان می باشد.
 • شرایط زندگی در شهر کیپ تاون بسیار مناسب است.

3. پیشنهاد شغلی یا Job Offer

یکی از ساده ترین روش های مهاجرت کاری از طریق پیشنهاد شغلی می باشد. شما می توانید به راحتی در ایران شغل مورد نظر خودتان را بررسی نموده و از روز اول وارد بازار کار شوید.

کسب اقامت اروپا با این روش می تواند کم شانس ترین روش برای مهاجرین کاری باشد. این تصور که می توانند از همان ابتدا کار مورد نظر خودشان را در کشورها اروپایی پیدا کرده و وارد این کشور شوند، غلط است. از این رو می توانیم بگوییم این روش برای متقاضیان میتواند شانس کمی به بار آورد. زیرا در این روش باید اثبات شود که هیچ فردی توانایی این را ندارد که در کشور خود مشغول به کاری شود. از این رو قصد مهاجرت و کار در کشور دیگری را دارد.دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید