تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

آشنایی با شرایط مهاجرت بر برزیل

مهاجرت به برزیل و سفر به این کشور اغلب برای بسیاری از افراد در جهان جذاب است. برزیل کشوری است که در آمریکای جنوبی قرار دارد و پنجمین کشور بزرگ دنیاست. بیش از ۸ میلیون کیلومتر مربع مساحت و غریب به ۲۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت آن برازیلیا است و از شهرهای بزرگ این کشور سائوپائولو، زبان رسمی این کشور پرتغالی است، مردمانش مسیحی و پول رسمی آن رئال برزیل است. برزیل سرشار از جنگل و زمین‌های کشاورزی است. به لحاظ تقسیمات سیاسی ۲۶ ایالت دارد و یک منطقه فدرالی؛ اگر قصد مهاجرت به برزیل دارید، باید ابتدا اهداف خود را مشخص کنید. بهتر است یک بار پیش از هر تصمیمی سفر به برزیل را تجربه کنید. گروه مهاجرتی اپلای من می‌تواند گام به گام شما را راهنمایی کند.

اهداف مهاجرت به برزیل

برای کار به برزیل می‌روید؟ پس در این صورت به ویزای کار نیاز دارید. برای داشتن ویزای کار ابتدا باید در برزیل یک کارفرما پیدا کنید. این کارفرما قاعدتا باید به شما پیشنهاد کار بدهد. کمپانی پیشنهاد دهنده حتما باید در کشور برزیل ثبت شده باشد. در یک روند کاری برای استخدام شما درخواست کار خود را می‌نویسید و به کارفرما ارائه می‌دهید. کارفرما به وکالت از شما درخواستتان را به وزارت کار برزیل ارائه می‌دهد. در صورتی که این درخواست تایید شود شما قادر خواهید بود که برای مهاجرت به برزیل از این راه اقدام کنید. به یاد داشته باشید که مسئولان مهاجرت برزیل، پرونده‎ها را مو به مو بررسی می‌کنند. در صورت پذیرفته شدن ویزای کار دو ساله صادر می‌شود که البته مجموعا به مدت ۴ سال قابل تمدید خواهد بود. پس از گذشت ۴ سال و در ورود به سال پنجم دیگر شما اقامت دائم برزیل را به دست آورده‌اید و پس از آن می‌توانید تمرکز خود را بر روی درخواست شهروندی و تابعیت برزیل بگذارید. برای شروع این پروسه و در صورتی که شما بتوانید کارفرمایی را در برزیل پیدا کنید او مدارک اولیه‌ای را از شما درخواست می‌کند. مدارک باید به زبان پرتغالی ترجمه شده باشد و دادگستری نیز آن‌را تایید کرده باشد. در اینجا یادآوری یک نکته ضروری است و آن هم آگاهی از نرخ بیکاری در کشور برزیل است. نرخ بیکاری بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ به نسبت کشور کانادا، هلند، اتریش، استرالیا و آلمان که کشورهای گرید یک جهانی هستند بالا بوده؛ این خود عاملی است که مهاجرت به برزیل از طریق پیدا کردن کار را کمی مشکل‌تر می‌کند همین دلیل پیشنهاد می‎کنیم پیش از هر اقدامی در زمینه مهاجرت به برزیل با متخصصان گروه مهاجرتی اپلای من تماس حاصل کنید.

تحصیل در برزیل

دانشگاه‌های برزیل در سطح لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشجو می‌پذیرند.

  • تحصیل در دوره لیسانس را به همه پیشنهاد نمی‌کنیم. زیرا برای تحصیل در این مقطع شما باید زبان پرتغالی را فرا بگیرید.
  • تحصیل در سطح فوق لیسانس در دانشگاه‌های برزیل امکان پذیر است البته اگر ایلتس ۶ داشته باشید. اگر می‌خواهید
  • در مقطع دکتری تحصیل کنید باید دارای موقعیت بالایی باشید. به عنوان مثال مقالات ISI داشته باشید؛ داشتن یک استاد راهنما الزامیست و آیلتس بالای ۶٫۵ از شرایط تحصیل در مقطع دکتری است.

شناخت دانشگاه‌ها با هدف تحصیل در برزیل

دانشگاه‌های برزیل شامل دانشگاه‌های خصوصی، دولتی و فدرال است. دانشگاه‌های خصوصی هزینه‌بر هستند بنابراین اگر قصد مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی را دارید حتما هزینه‌ها را کنترل کنید اما دانشگاه‌های فدرال و دولتی رایگان است. توصیه ما این است که اگر قصد دارید پس از اتمام تحصیلات در برزیل کار کنید؛ این کشور را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم؛ زیرا به نسبت کشورهای درجه یک دنیا امکان کاریابی در این کشور زیاد نیست و دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی حداکثر پس از ۱۲ ماه باید موفق به پیدا کردن کار شده باشند.

مهاجرت به برزیل و سرمایه گذاری

اگر قصد مهاجرت به برزیل را دارید و می‌خواهید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید  و در نهایت اقامت برزیل را دریافت کنید به سه طریق می‌توانید به انجام این کار مبادرت ورزید. راه اول سرمایه گذاری به قصد کارآفرینی است. راه دوم، ثبت شرکت و راه سوم خرید ملک است. در این صورت شما باید اسنادی را به اداره مالیات برزیل ارائه دهید که نشان دهد شما میزان بالایی از سرمایه را وارد برزیل کرده‌اید. هر سال وزارت کار و شورای ملی مهاجرت برزیل میزان این سرمایه را مشخص می‌کند. متولی دادن ویزای سرمایه‌گذاری به منظور مهاجرت به برزیل وزارت کار این کشور است. در صورت خرید ملک شما دست کم ۳۵۰ هزار دلار را صرف خرید یک ملک تجاری می‌کنید. پولی را که باید در حساب خود داشته باشید ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار است. از این گذشته به دلیل نرخ بالای بیکاری در این کشور شما ملزم هستید تعدادی از افراد بیکار برزیلی را به استخدام شرکت خود درآورید. هر چه تعداد این افراد بیشتر باشد امکان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری برای شما بیشتر خواهد بود. در مهاجرت به برزیل به طریق سرمایه گذاری شما در اول کار اقامت یکساله دریافت می‎‌کنید. اگر به مدت ۵ سال توانستید که موقعیت شغلی خود را حفظ کنید و هر ساله به موقع مالیات بپردازید مشمول اقامت دائم می‌شوید و پس از گذراندن مجموع ۷ سال می‌توانید تبعه برزیل شوید. آنچه را که باید برای مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری در نظر داشت امنیت سرمایه‌گذاری در این کشور است. در سال ۲۰۱۷ رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است.

مهاجرت به برزیل و ازدواج

برای مهاجرت به تقریبا همه کشورها اگر شخص مهاجر به یکی از اتباع کشور مورد نظر ازدواج کند به طور اتوماتیک می‌تواند تابعیت کشور مورد نظر خود را کسب کند. در سال‌های اخیر در بسیاری از کشورها این قانون به دلیل نرخ بالای مهاجرت تغییر یافته است. برزیل هم از این قاعده مستثنی نبوده. به این معنی که ازدواج یک فرد غیر برزیلی با یکی از اتباع برزیل لزوما به اعطای تابعیت منجر نمی‌شود و فرد متقاضی باید مدارک مثبتی را به اداره مهاجرت برزیل تسلیم کند. در مهاجرت به برزیل و ازدواج در آن کشور دو پروسه قابل پیش‌بینی است: اگر فرد مهاجر با یک برزیلی ازدواج کند، پروسه به دست آوردن اقامت حداکثر ۶ ماه به طول می‌انجامد اما اگر فرد مهاجر با شخصی ازدواج کند که صرفا مقیم برزیل باشد این زمان به ۴ سال افزایش می‌یابد. در مورد اول فردی که اقدام به مهاجرت به برزیل کرده است و درخواست اقامت نموده، اقامت یکساله دریافت می‌کند و پس از آن حداکثر تا ۵ سال می‌تواند این اقامت را تمدید کند و پس از گذشت ۵ سال اقامت او دائمی می‎شود. تقاضای تابعیت پس از درخواست او و پس از گذراندن حداقل ۶ سال زندگی در برزیل می‌تواند به انجام برسد.

تابعیت و اقامت برزیل از طریق تولد

تابعیت کشورها به دو طریق خون و خاک داده می‎شود. به این معنی که اگر پدر و مادر تابعیت کشوری را داشته باشند فرزند آن‌ها هم تابعه همان کشور خواهد بود. حالا این فرزند در هر کشوری هم به دنیا بیاید می‌تواند از این حق تابعیت استفاده کند. قوانین تابعیت بسیاری از کشورها از این سیستم پیروی می‌کند اما بسیاری دیگر از کشورها پیرو نظام خاک هستند یعنی اگر کودکی در خاک سرزمین آن‌ها به دنیا آمده باشد به محض تولد تبعه آن کشور محسوب می‌شود اگرچه در بعضی از این کشورها هم تابعیت فرد از طریق خون اعمال می‌گردد. برای مهاجرت به برزیل باید در نظر داشت که این کشور از جمله کشورهایی است که از تابعیت خاک پیروی می‌کند. کودک از زمان تولد تابعیت شهروندی خواهد داشت و اعطای شناسنامه و پاسپورت برزیلی برای او بلامانع خواهد بود و در چنین شرایطی پدر و مادر این کودک قادر هستند تا اقامت برزیل را اخذ کنند. در برزیل حتی خواهر و برادر بزرگتر کودک متولد شده هم می‌تواند از امتیاز خواهر و برادر کوچکش برخوردار شود و موفق به دریافت اقامت برزیل شود. این مسئله برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به برزیل را دارند جذاب و پر طرفدار است. اگر کودک شما در برزیل به دنیا بیاید می‌شود کودک برزیلی و اقامت برزیل برای خانواده او هم سهل و آسان می‌گردد. جذابیت قوانین مهاجرت برزیل به این علت است که شما با داشتن ویزای این کشور قادر خواهید بود تا به ۱۴۶ کشور  در سراسر جهان سفر کنید بدون نیاز به اخذ ویزا.

مهاجرت به برزیل و شرایط پناهندگی

پناهندگی راه مناسبی برای مهاجرت به برزیل نیست. ما به هیچ وجه این راه را به شما توصیه نمی‌کنیم زیرا تقریبا تمامی جهان و به خصوص برزیل در ۳ یا ۴ سال اخیر با بحران پناهندگی مواجه است. کمیته پناهندگان برزیل که مسئول سروسامان دادن به وضعیت پناهندگان است در سال‌های اخیر آماری را به این مضمون منتشر کرده است: برزیل از ۷۹ ملیت مختلف با تعداد نزدیک به ۵ هزار نفر پناهنده روبروست که غریب به ۳۴ درصد آنان زن می‌باشند. این تشکیلات موظف است بر طبق قوانین سازمان ملل هر شخصی را که به عنوان پناهنده اقدام به مهاجرت به برزیل کرده باشد و خطرناک تشخیص داده شود به کشور مبدا مسترد کند.

برای مهاجرت به برزیل از هزینه‌های زندگی در این کشور اطلاع حاصل کنید

در سال ۲۰۱۸ هزینه زندگی در برزیل حدود ۴ درصد کمتر از ایران بوده است و هزینه اجاره مسکن حدود ۴۰ درصد کمتر از ایران با توجه به تغییرات واحد نرخ ارز این ارقام به شدت دچار تغییرات می‌شود و هزینه‌ها به تومان افزایش خواهد داشت بنابراین برای اقامت برزیل و یا سفر به برزیل می‌توان روی نرخ پایین هزینه اقامت و مخارج روزمره حساب کرد.

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.