همه چیز دربارۀ مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال
برای مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر فدرال یا FSWP متقاضی باید از طریق ادارۀ شهروندی کانادا یا همان CIC اقدام نماید. ارسال تقاضاهای جدید از طریق سیستم اکسپرس اینتری انجام می گردد. بر اساس این برنامه – اکسپرس اینتری- طی مدتی شش ماهه پس از پذیرفته شدن، متقاضیان وارد کانادا خواهند شد. باید خاطر نشان کرد برنامۀ نیروی کار ماهر فدرال با گذشته تفاوت بسیاری پیدا کرده و دیگر امکان اخذ اقامت دائم کانادا با روش فدرال وجود ندارد. در ابتدای امر متقاضی باید در سیستم استخر اکسپرس اینتری منتظر مانده تا انتخاب شود، سپس نامۀ ITA را دریافت خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پیش از مهاجرت به کانادا دانستن این نکات خالی از لطف نخواهدبود. کانادا با مساحتی حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع دومین کشور پهناور جهان است. با وجود وسعت بسیار بالا این کشور تنها حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت دارد؛ بنابراین تراکم جمعیت در کانادا کم و هم چنین فاصلۀ شهرها از یکدیگر به نسبت زیاد است. کانادا در شمالی ترین قسمت قارۀ آمریکا قرار گرفته است و تنها با ایالات متحدۀ آمریکا مرز مشترک دارد. به دلیل پهنای وسیع، بارندگی مناسب، بهره برداری اصولی و منابع طبیعی کافی کانادا از جایگاه بسیار خوبی از لحاظ تولید و هم چنین صادرات محصولات کشاورزی برخوردار است. ذخایر طبیعی و معادن غنی از دیگر نقاط قوت این کشور محسوب می شوند.
باوجودی‌ که کمتر از صد سال از استقلال این کشور میگذرد و در عین حال هنوز ملکۀ انگلستان، فرماندار کل کانادا را تعیین می‌کند، در این مدت کوتاه این کشور پیشرفت بسیار خوبی داشته است. حضور آن در بین کشورهای توسعه یافتۀ صنعتی جهان که با اصطلاح G8 شناخته می‌شوند، گویای این مسئله است. گفتنی است که دانشگاه ها و مراکز علمی این کشور در سطح جهان از اعتبار علمی بالایی برخوردار است. با وجود داشتن وسعت بالا، ثبات سیاسی و اجتماعی، جمعیت کم و هم چنین درآمد سرانۀ بسیار عالی، افراد از سراسر جهان برای مهاجرت، کانادا را انتخاب می کنند. به طوریکه بومیان کانادا تنها حدود ۴ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل میدهند.

کانادا

نام رسمی: کانادا

پایتخت: اتاوا

نوع حکومت: دولت فدرال چندحزبی پارلمان همراه با دو مجلس قانونگذاری

رییس کشور: ملکه یا پادشاه انگلستان

رییس دولت: نخست وزیر

تاریخ استقلال: ژوئن 1867 از انگلستان

روز ملی: اول ژوئن

زبان رسمی: انگلیسی، فرانسوی

تراکم جمعیت

طبق آمار جمعیت در سال 2008، در هر کیلومتر مربع از کانادا به طور میانگین 2/3 نفر زندگی می‌کنند. این میزانِ کمِ تراکم، کانادا را در ردۀ 219 اُمین کشور از نظر تراکم قرار می‌دهد. این تراکم در همه جا یکسان نیست؛ حدود سه چهارم جمعیت کانادا در شهرهای جنوبی این کشور و در 300 کیلومتری مرز آمریکا سکونت دارند. حدود دوسوم جمعیت در ایالات کبک و اونتاریو ساکنند؛ این دو ایالت، بزرگترین مراکز شهری را در خود جای داده‌اند. گفتنی است که در سال‌های اخیر جمعیت این کشور در غرب رشد خوبی داشته است و افراد برای زندگی به این سمت از کشور متمایل شده اند. این تغییر، بر جمعیت ایالات بریتیش کلمبیا و آلبرتا تاثیر مثبت و رو به رشدی داشته است. ناگفته نماند که کانادا از نظر پذیرش مهاجر در جهان، در مرتبۀ بالایی قرار دارد.

دلایل انتخاب مهاجران توسط دولت کانادا

1. مهاجرت به کانادا برای پیوستن به اقوام نزدیک و خانواده

2. پناهندگانی که برای مسائل بشر دوستانه نیاز به اسکان مجدد داشته باشند

3. دلایل اقتصادی

4. دلایل علمی بیشتر مهاجران برای اقامت کانادا، شهرهای بزرگ از جمله تورنتو، مونترال و ونکوور را برای سکونت انتخاب می کنند.

پیش نیازهای مهاجرت به کانادا

دارا بودن حداقل یکی از شرایط ذکر شده در این قسمت برای متقاضیان کار در مهاجرت به کانادا، طبق برنامۀ جدید الزامی است:

1. حداقل 12 ماه (1560 ساعت) سابقه و تجربۀ کاری پیوسته و مستمر به صورت تمام وقت یا 24 ماه به صورت نیمه وقت، در 10 سال پیش از درخواست داشته باشد؛ هم چنین در یکی از مشاغل ردۀ NOC: 0/A/B ( سیستم گروه بندی مشاغل کانادا) متقاضیان میبایست شرح وظایف گفته شده در قسمت Lead statements و نیز شرح وظایفی در قسمت main duties که کلمۀ Essential برای آن ها ذکر شده است را دارا باشند.

2. عدم سوء پیشینه و بیماری های پرهزینه

3. تمکن مالی کافی برای مخارج خود و خانواده پس از ورود به کانادا (اگر جاب آفر یا پیشنهاد کار در کانادا دارید این مورد ضروری نیست.)

4. معادل سازی مدرک تحصیلی با سیستم آموزشی کانادا و یا داشتن حداقل یک دیپلم کانادایی

5. حداقل سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی مورد نیاز: CLB7

6. متقاضی، برنامه و قصدی برای زندگی در کبک را نداشته باشد.

متقاضیانی که حداقل از یکی از موارد ذکر شده برخوردارند، باید حداقل سطح زبان را نیز داشته و مدرک تحصیلی خود را ارزیابی و معادل آن را دریافت نمایند. به این ترتیب در سیستم امتیاز بندی، 67 امتیاز را از آن خود خواهند کرد.

باید بدانید حتی در صورتی که تمام موارد بالا را داشته باشید تضمینی برای پذیرش مهاجرت به کانادا وجود نخواهدداشت. چراکه در سیستم اکسپرس اینتری باید حداقل امتیاز در CRS را دریافت کنید.

تاثیر پیشنهاد شغلی معتبر برای مهاجرت به کانادا از طریق روش فدرال

اگر متقاضی مهاجرت به کانادا پیش از ورود به کانادا پیشنهاد شغلی تمام وقت داشته باشد -شغل پیشنهاد شده فصلی نباشد و دائم باشد- که ادارۀ کار در کانادا نیز آن را تایید کند و همچنین شغل پیشنهادی در گروه شغلی خاصی باشد (برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از مشاورۀ کارشناسان ما بهره ببرید.) قادر به اخذ امتیاز از این بخش خواهندبود. حداکثر امتیاز این قسمت 10 است.

انطباق پذیری در مهاجرت به کانادا

چنانچه متقاضی متاهل باشد و همسر متقاضی هم قصد مهاجرت به کانادا و همراهی متقاضی را دارد در تمام موارد ذکر شده امکان امتیاز گیری برای همسر هم وجود دارد. البته امکان امتیازگیری در هر بخش فقط یک بار میسر است. بیشترین امتیاز قابل دریافت در این بخش 10 است.

مدارک خانوادگی مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا (شامل متقاضی اصلی، همسر و فرزندان)

1. تمامی پاسپورت‌ها در ده سال گذشته (ترجمه + مهر دادگستری + مهر وزارت خارجه)

2. شناسنامه (ترجمه + مهر دادگستری + مهر وزارت خارجه)

3. کارت سربازی برای آقایان بالای 18 سال (ترجمه + مهر دادگستری + مهر وزارت خارجه)

4. سند ازدواج/ طلاق (ترجمه + مهر دادگستری + مهر وزارت خارجه)

5. 6 قطعه عکس در اندازۀ 5/3*5/4 که متقاضی پشت آن ها را امضا کرده باشد و تاریخ گرفتن عکس به میلادی نوشته شود. عکس باید طی 6 ماه گذشته گرفته شده باشد. (دقت کنید در عکس فاصلۀ چانه تا بالای مو 3 سانتیمتر باشد.)

6. آدرس، شمارۀ تماس و کد پستی محل یا محل های زندگی در 10 سال گذشته

7. چنانچه متقاضی در کانادا فامیل درجۀ یک دارد با مشورت با کارشناسان مدارک مربوط را تهیه کند.

ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

انجام این مرحله فقط برای متقاضی اصلی ضروری است و باید در سازمانهای مورد تایید ادارۀ مهاجرت کانادا انجام شود. مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا (مشترک بین متقاضی اصلی – همسر و فرزندان بالای 18 سال) - مدارک دانشگاهی همراه با ریز نمرات آن ها (ترجمه+مهر دادگستری+مهر وزارت خارجه) - مدرک پیش دانشگاهی (در صورت اخذ) (ترجمه+مهر دادگستری+مهر وزارت خارجه) - مدرک دیپلم (ترجمه+مهر دادگستری+مهر وزارت خارجه) - سایر مدارک مانند کارتهای عضویت، دوره‌های مرتبط با کار یا رشته‌های تحصیلی که تحت نظر مشاور انجام شود. (برای آگاهی کامل از نحوۀ ترجمه‌ها -رسمی یا غیر رسمی- و هم چنین برابر اصل بودن مدارک با مشاور مشورت شود.) مدارک زبان خارجی متقاضی (فرانسه یا انگلیسی) مدارک کاری مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا با روش نیروی متخصص فدرال در صورت اشتغال به کار همسر و فرزندان متقاضی، مدارک کاری آن ها نیز ارسال شود. مدارک مورد نیاز شامل: 1 . گواهی مشاغل (متناسب با نظر مشاور) سوابق شغلی همراه با نام، آدرس و شمارۀ تماس محل کار ذکر شود. این موارد همراه با شرح کوتاهی از وظایف متقاضی در هر شرکت برای مشاور پروندۀ متقاضی ارسال شود. مشاور پس از بررسی هر یک از سابقۀ کارها، نامه ای را برای متقاضی می فرستد. متقاضی باید هر نامه را در سربرگ هر شرکت چاپ نموده و به ترجمۀ آن بپردازد. برای تایید گواهی کار، متقاضی نیازمند آگهی تاسیس شرکت در روزنامۀ رسمی است. این روزنامه از شرکت و یا دفتر رسمی روزنامه قابل دریافت است. چنانچه متقاضی در ادارات دولتی مشغول به کار بوده است، برای تایید گواهی، آگهی تاسیس شرکت مورد نیاز نیست. 2. سابقه بیمه 36688012 متقاضی پس از اینکه نامۀ تقاضا را از دارالترجمه دریافت نمود، برای اخذ سابقۀ بیمه باید به ادارۀ بیمه مراجعه کند. 3. سه فیش حقوقی آخرین کار (در صورت نیاز) 4. قرارداد کاری (در صورت نیاز) 5. گواهی عدم سو پیشینه ( تا یک ماه معتبر است.)

کانادا دارای سیستم مهاجرتی پیچیده با روش های مختلف مهاجرتی است.برای مهاجرت کاری نیز روش های مختلفی وجود دارد که محبوب ترین آنها مهاجرت از طریق سیستم ورود سریع یا مهاجرت از طریق تخصص و مهاجرت کاری از طریق برنامه های استانی میباشد.در این مقاله قصد داریم روش ورود سریع نیروی متخصص ماهر فدرال را بررسی کنیم.

چرا کانادا؟

کسانی که موفق به دریافت ویزای کاری کانادا میشوند موفق به دریافت اقامت دائم کانادا برای خود ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میشوند همچنین خدمات تحصیلی و بهداشتی در این کشور رایگان بوده و در سطح بالایی قرار دارد.این کشور از امنیت بالایی برخوردار است به طوریکه جزو ۱۵ کشور امن دنیا حساب میشود همچنین به دلیل میزان بالای مهاجرت به این کشور از تنوع نژادی و فرهنگی بالایی برخوردار است.قوانین راه اندازی کسب و کار در این کشور بسیار راحت است.همچنین این کشور در بسیاری از شهر ها آب و هوای معتدلی دارد و از مناظر بسیار زیبایی برخوردار است.

سیستم ورود سریع Express entry  چیست؟
یک سیستم جدید برای انتخاب افراد جهت مهاجرت به کانادا می باشد که بر اساس امتیاز بندی فعالیت کرده و متقاضیان را بر اساس مهارت و توانایی ها امتیاز بندی میکند.در این سیستم از متقاضیانی که امتیازات قابل قبول دریافت کرده اند دعوت میشود تا اقامت دائم کانادا دریافت کنند.

پرداخت هزینه ها

پرداخت کلیه هزینه ها به صورت آنلاین در پروفایل قابل پرداخت است.

پس از تکمیل موارد فوق پرونده ارسال میگردد و در صورتی که اداره مهاجرت مدارک دیگری از شما نخواهد ویزای شما صادر خواهد شد.

در مقالات بعدی درباره روش های دیگری مهاجرتی به کانادا از طریق کار صحبت خواهیم کرد.

معیار های امتیاز بندی چیست؟

سیستم ورود سریع دو مرحله امتیاز دهی دارد که افراد پس از قبولی مرحله اول وارد مرحله دوم میشوند.

مرحله اول – در این مرحله متقاضی باید ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز به دست آورد تا واجد شرایط برای ورود به مرحله دوم شود.در این مرحله ۶ معیار برای امتیاز دهی وجود دارد:

مهارت در زبان انگلیسی و فرانسه که حداکثر میتواند ۲۸ امتیاز داشته باشد.امتیاز دهی بر اساس مهارت های خواندن، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن انجام میگیرد.نکته مهم این است که داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه برای ورود به این سیستم الزامی است.یعنی حتی اگر بدون مدرک زبان هم امتیازات لازم را دریافت کنید واجد شرایط شناخته نخواهید شد.
تحصیلات میتواند حداکثر ۲۵ امتیاز داشته باشد.برای دریافت امتیاز در این بخش مدرک تحصیلی شما باید توسط موسسات مورد تایید دولت کانادا ارزیابی و معادل سازی بشود یا مدرک کانادایی داشته باشید.در این بخش مدرک دکتری در بالاتری سطح ۲۵ امتیاز داشته و دیپلم در پایین ترین سطح ۵ امتیاز دارد.
سابقه کاری حداکثر ۱۵ امتیاز قابل دریافت دارد.تجربه کاری باید به صورت تمام وقت (حداقل ۳۰ ساعت در هفته) یا معادل آن باشد و بابت آن دستمزد دریافت کرده باشید که به این معناست که کار های داوطلبانه قابل قبول نیست.
سن که میتواند برای متقاضی تا ۱۲ امتیاز دریافت کند.امتیاز این بخش در بالاترین حالت ۱۲ امتیاز برای افراد ۱۸ تا ۳۵ سال می باشد.
دریافت پیشنهاد کاری قبل از اقدام برای ثبت نام میتواند ۱۰ امتیاز داشته باشد.این کار باید تمام وقت باشد و در سطح ۰ ، A یا B  قرار داشته باشد.
سازگار پذیری که شامل امتیازاتی مربوط به خودتان مانند تحصیلات یا سابقه کار قبلی در کانادا می باشد و یا اگر متاهل هستید مربوط به توانایی های همسرتان مانند مهارت زبان و یا داشتن اقوام در کانادا می باشد که حداکثر ۱۰ امتیاز دارد.
مرحله دوم – بعد از کسب امتیاز قبولی در مرحله اول وارد مرحله دوم که استخر نام دارد میشوید.در این مرحله متقاضی میتواند تا ۱۲۰۰ امتیاز دریافت کند از این ۱۲۰۰ امتیاز ۶۰۰ امتیاز مربوط به داشتن پیشنهاد کاری توسط کارفرمای کانادایی میباشد و ۶۰۰ امتیاز دیگر مربوط به عوامل شخصی است.متقاضیان این مرحله بر اساس امتیاز دسته بندی میشوند و در ۲۵ نوبت در یکسال به ترتیب از بیشترین امتیاز برای آن ها دعوت نامه اقامت دائم صادر میشود.متقاضیانی که بعد از یکسال دعوت نامه دریافت نکردند میتوانند سال بعد دوباره ثبت نام کنند.

در این بخش در صورتی که فرد متقاضی متأهل باشد میتواند امتیاز بیشتری بر اساس توانایی های همسر خود کسب کند.معیار های این بخش برای ۶۰۰ امتیاز فردی شامل سه دسته میباشد:

۱-معیار های اصلی انسانی شامل سن ، تحصیلات ، زبان و تجربه کاری کانادایی

۲-معیار های امتیاز گیرنده همسر متقاضی شامل مهارت زبان ، تحصیلات و تجریه کار کانادایی

۳-معیار های مهارتی که شامل مدرک بالاتر از لیسانس و سطح زبان خوب ، مدرک بالاتر از لیسانس و سابقه کاری ، سابقه کاری و مدارک مهارت تجارت

در مقاله ای دیگر ریز امتیازات معیار ها را بررسی میکنیم.

مشاغل مورد قبول این طرح چیست؟

اداره مهاجرت کانادا برای سهولت در شناسایی مشاغل مهاجرتی از یک کد NOC استفاده میکند. NOC های سطح صفر ، A  و B  شامل سیستم بالا میشوند:

مشاغل سطح ۰ شامل : مشاغل مدیریتی مانند مدیریت رستوران ، معادن ، کارگاه ها و…

مشاغل سطح A شامل : مشاغل حرفه ای که نیاز به مدرک دانشگاهی دارند مانند پزشکی ، معماری ، الکترونیک و …

مشاغل سطح B شامل : مشاغلی که نیاز به مدرک دیپلم همان رشته یا کارآموزی و سابقه کار دارند مانند سرآشپزی ، آرایشگری ، لوله کشی و …

حداقل شرایط مورد نیاز

یک سال سابقه کار تمام وقت در ۱۰ سال گذشته

مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه حداقل CLB7

مدرک تحصیلی حداقل دیپلم که قابل تطبیق با مدارک کانادایی باشد

داشتن گواهی عدم سوء پیشینه

نداشتن بیماری پر هزینه

دارای پس انداز نقدی در صورتی که پیشنهاد شغل ندارید

برای ۱ نفر ۱۱٫۸۲۴ دلار

برای ۱ نفر و همسر ۱۴٫۷۲۰ دلار

برای زوج و یک فرزند ۱۸٫۰۹۷ دلار

برای زوج و دو فرزند ۲۱٫۹۷۱ دلار

برای زوج و سه فرزند ۲۴٫۹۲۰ دلار

برای زوج و چهار فرزند ۲۸٫۱۰۵ دلار

برای زوج و ۵ فرزند یا بیشتر ۳۱٫۲۹۱ دلار

بعد از دریافت دعوت نامه

در صورتی که امتیازات فرد متقاضی به حداقل امتیاز دعوت شده در هر یک از دوره ها برسد دعوت نامه برای وی صادر میشود.پس از دریافت دعوت نامه باید مراحل زیر را بگذرانید:

تکمیل فرم های مربوط

این کار به صورت آنلاین انجام میشود.در پروفایل متقاضی برخی سوال های تکمیلی اضافه میگردد یا اطلاعات قبلی نیاز به تایید پیدا میکنند که شامل:

اطلاعات پرسنلی:تعداد فرزند ، قد ، رنگ چشم ، وضعیت تأهل ، مقدار وجه پشتیبانی همراه ، فعالیت های سیاسی و تجاری که در آن ها شرکت داشتید ، جزئیات خدمت سربازی ، مدت و مکان سفر های خارجی و اطلاعات تماس

اطلاعات وکیل یا نماینده در صورت وجود

اطلاعات تحصیلی مجددا تایید گردد

اطلاعات شغلی مجددا تایید گردد و در صورت نیاز مواردی اضافه شود

آماده سازی مدارک

مدارک مورد نیاز به صورت آنلاین در پروفایل آپلود میگردد و نیازی به ارسال پستی نیست.مدارک به صورت خلاصه شامل:

گذرنامه و تمامی صفحات که دارای مهر یا ویزا است

مدارک و گواهی های تحصیلی

گواهی عدم سوء پیشینه از تمامی کشور هایی که بیش از ۶ ماه اقامت داشتید به جز کانادا

عکس دیجیتال با استاندارد های مورد نیاز کانادا

گواهی آزمایشات پزشکی با عنوان IMM 1017B که باید به صورت آپ فرانت قبلا انجام شده باشد

مدارک سابقه کاری که شامل عنوان شغل ، تاریخ بازه کاری و تعداد ساعات کاری

نامه تمکن مالی از بانک به صورت دلاری

سند ازدواج و ترجمه آن در صورت تأهل

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ

دولت کانادا با ایجاد ویزای استارت آپ در تلاش است که کارآفرینانی که دارای خلاقیت هستند و پتانسیل ایجاد شرکت را دارند را جذب نموده تا بتواند گام های پیشرفت را در تجارت الکترونیک محکم تر بردارد.در صورتی که در ذهن خود یک ایده ناب دارید و می توانید سازمان مربوطه را قانع به سرمایه گذاری در طرح خود کنید،ویزای استارت آپ به شما و خانواده شما داده خواهد شد.
ویزای استارت آپ میتواند منجر به اقامت دائم شود.نکته ی حائز اهمیت در این مورد این است که شخص معمولا اجازه ی سرمایه گذاری شخصی را ندارد مگر اینکه سازمان های مربوطه درخواست سرمایه گذاری شخصی کنند.از این نوع ویزا به عنوان ویزای خود اشتغالی کانادا نیز یاد می شود و می توان گفت یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور کانادا است و به دلیل وجود شرکت های واسطه که به عنوان سرمایه گذار عمل می کنند اخذ اقامت را آسان تر می کنند. اگر شما می خواهید ویزای استارت آپ کانادا را بگیرید کافی است با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

استارت آپ چیست؟

استارت آپ سازمانی موقت،مخاطره پذیر ،نوآور،مقیاس پذیر و تکرار پذیر می باشد که در بستر دنیای کسب و کار الکترونیک صورت می گیرد.استارتاپ ها معمولا در مراحل ابتدایی فعالیت خود با سود همراه نیستند و میزان هزینه ها از درآمد بیشتر است.در فرآیند ایجاد استارت آپ ها سرمایه گذار هانیز نقش بسیار مهمی دارند که اغلب سرمایه طرح های کسب و کار استارتاپی از صندوق های سرمایه گذاری مخاطره آمیز،خانواده و آشنایان و فرشتگان سرمایه گذار تامین می شود.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا

برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا شما باید دارای شرایطی باشید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

۱٫عدم استقرار در شهر کبک(در بقیه ی استان ها و شهر ها این ویزا صادر می شود)
۲٫باید آنقدر طرح کسب و کار شما خوب باشد تا توسط یکی از سازمان های مربوطه تایید شود که شرکت ها در رابطه با پذیرفته شدن طرح به شما نامه ای خواهند داد.نکته ی دارای اهمیت در این شرط میزان حداقل سرمایه گذاری می باشد.
اگر سرمایه مورد نیاز شما توسط انکوباتور های تجاری کانادا تامین شود دیگر نیازی به سرمایه اولیه نخواهید داشت فقط باید نمره قبولی در برنامه های آموزشی مربوطه را بیاورید.
اگر سرمایه مورد نیاز شما توسط گروه سرمایه گذار فرشته کانادا تامین شود میزان حداقل سرمایه ۷۵ هزار دلار خواهد بود.
اگر سرمایه مورد نیاز شما توسط گروه صندوق سرمایه گذاری کانادا تامین شود میزان حداقل سرمایه ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود.
۳٫اثبات توانایی فرد در زبان انگلیسی یا فرانسوی
در آزمون آیلتس امتیاز کل باید حداقل پنج باشد و نمرات بخش های نوشتن،خواندن،گوش دادن و صحبت کردن بین ۴ تا ۴٫۵ حداقل باید باشد.
در آزمون تافل امتیاز کل حداقل باید پنج باشد و نمرات بخش های مختلف به شکل زیر است:

خواندن:۱۲۱-۱۴۹

نوشتن:۱۸۱-۲۲۴

گوش کردن:۱۴۵-۱۷۹

صحبت کردن:۱۸۱-۲۲۴

۴٫آخرین شرط اخذ این ویزا داشتن تمکن مالی برای گذراندن شش ماه اول حضور در کانادا می باشد.که هزینه های مربوط به خانواده های یک تا شش نفره به صورت میانگین به صورت زیر می باشد.

میزان هزینه(دلار) تعداد افراد خانواده
۱۱۸۲۴ ۱ نفر
۱۴۷۲۰ ۲ نفر
۱۸۰۹۷ ۳ نفر
۲۱۹۷۱ ۴ نفر
۲۴۹۲۰ ۵ نفر
۲۸۱۰۵ ۶ نفر

سوالات رایج درباره اخذ ویزای استارت آپ کانادا

۱٫صندوق های سرمایه گذاری کانادا چه هستند؟
گروه هایی برای تامین مالی افرادی که قصد ایجاد کسب و کار دارند که مورد قبول سازمان مهاجرت کانادا اند.

۲٫فرشتگان سرمایه گذار چه کسانی هستند؟
اینها افرادی هستند که در طرح تجاری فرد متقاضی سرمایه گذاری می کنند.ویژگی جالب فرشتگان سرمایه گذار این است که اگر طرح با شکست مواجه شود هیچ پولی بابت اینکه طرح شکست خورده است از فرد پس نمی گیرند ولی اگر طرح به سود دهی خوبی برسد میزان سهم آن ها زیاد خواهد بود.

۳٫آیا می توان از حمایت دو نفر بهره برد؟
بله ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که در صورت این کار باید حداقل میزان سرمایه گذاری توسط گروهی که مبلغ بیشتری در حالتی که به تنهایی سرمایه گذاری می کرد را تهیه کنند.برای مثال حداقل سرمایه تامین شده از صندوق سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلار و فرشتگان کسب و کار ۷۵ هزار دلار است.اگر فردی از آن دو حامی استفاده کند باید ۲۰۰ هزار دلار مجموعا از این دو سرمایه گذار سرمایه بگیرد.

۴٫آیا با هر کسب و کاری می توان ویزای استارت آپ گرفت؟
خیر باید طرح کسب و کار شما به گونه ای باشد که علاوه بر توجیه اقتصادی باید پتانسیل رشد و توسعه ی زیادی داشته باشد.

۵٫چگونه باید به صندوق ها و افراد سرمایه گذار اعتماد کنیم؟
بهترین و مطمئن ترین راه برای حصول اطمینان از اعتبار این شرکت ها استعلام نام آن ها در سایت اداره مهاجرت کانادا می باشد.در صورتی که هر کدام از این سرمایه گذار ها با طرح کسب و کار شما موافقت کنند دو نامه مبنی پذیرش درخواست شما یکی برای شما و دیگری برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می شود.پس از آن می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

۶٫چند نفر می توانند از طریق یک طرح کسب و کار ویزای استارت آپ کانادا دریافت کنند؟
حداکثر پنج متقاضی.باید به این نکته توجه داشت که حضور این تعداد افراد در پروژه مورد نظر نیاز باشد.باید عنوان شغلی هر فرد ذکر شود و پس از بررسی توسط اداره مهاجرت تایید یا عدم تایید ان را دریافت کند.

۷٫آیا پس از اینکه فرد اقامت دائم اخذ کرد می تواند کسب و کار خود را راه اندازی نکند؟
خیر می تواند این کار را انجام ندهد.

پشتیبانی سازمان ها از ویزای استارت آپ

افرادی که تقاضای ویزای استارت آپ دارند تحت حمایت سازمان هایی با نام سندیکا قرار می گیرند.این سازمان با در ارتباط بودن با اداره مهاجرت،پناهندگی و شهروندی کانادا پرونده ی افراد متقاضی را بررسی و در صورت تایید برای آن ها گواهی تعهد صادر می کند . نامه حمایت و پشتیبانی به فردی که تقاضا داده است داده می شود.

در مقاله بالا سعی بر این بود مطالب کاملی در رابطه با اخذ ویزای سرمایه گذاری بیان شود.در صورت هر گونه سوال و یا داشتن قصد اخذ این ویزا می توانید با کارشناسان و مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من ارتباط برقرار کنید.

اکسپرس انتری

در اوایل سال ۲۰۱۵ بود که روش اکسپرس انتری تحت سامانه ای آنلاین و مبتنی بر اینترنت برای مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت دائم این کشور ایجاد شد. تا قبل از سال ۲۰۱۵ کسانی که میخواستند به کانادا مهاجرت کنند از طریق نیروی متخصص فدرال این کار را انجام می دادند ولی با راه اندازی روش اکسپرس انتری سیستم گرفنم اقامت کانادا تغییر یافت و دیگر نیازی نبود که افراد برای اخذ این اقامت ساعت های زیادی پشت درهای بسته منتظر بمانند. برای گرفتن این اقامت نیازمند حداقل امتیازی هستیم این حداقل امتیاز توسط اداره مهاجرت کانادا به صورت ماهیانه اعلام می‌شود.

اگر شما می خواهید از طریق روش اکسپرس انتری ویزای کانادا را بگیرید کافی است با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره بگیرید و همینطور با انجام دادن فرآیند اقامت در کنار شما هستیم.

روند رو به رشد روش اکسپرس انتری با افزایش استقبال مهاجران از روش اکسپرس انتری در سال ۲۰۱۸ سازمان مهاجرت کانادا، 8900 دعوتنامه به متقاضیان داد که در مقایسه با سال ۲۰۱۵. افزایش خیلی زیادی داشته است.جالب است بدانید تعداد این دعوت نامه ها در سال 2017 برابر با 86023 بود و پیش بینی می شود این رقم در سال 2019 بسیار بیشتر شود در سال 2021 روش اکسپرس انتری نقش اساسی در جذب نیروی متخصص را خواهد داشت.طبق آمار های منتشر شده قرار است دعوتنامه های روش اکسپرس انتری در سه نوع کلاس تجربه کانادایی،کارگران فدرال و کارفرمایان فدرال به تعداد 96400 در سال 2019 و به تعداد 100800 در سال 2020 به متقاضیان داده شود.

گزینش و انتخاب به روش اکسپرس انتری در حال حاضر هر دو هفته یکبار صورت می گیرد که قرار است این زمان کوتاه تر شود و حداقل امتیاز جذب شده در این گزینش ها در سال 2018 بین 445 و 439 بوده است.استان انتاریو کانادا یکی از پر استفاده ترین استان های این کشور در رابطه با دادن ویزای کانادا از طریق روش اکسپرس انتری می باشد که از سهمیه 6600 نیروی خود تقریبا 95 درصد را با این روش پذیرش می کنند.

در این فرآیند فرد متقاضی باید دو مرحله را طی کند که برخی از این ،رایند به صورت اینترنتی و انلاین خواهد بود.

• مرحله اول:تکمیل فرم مربوط به روش اکسپرس انتری برای نشان دادن علاقه مندی به گرفتن اقامت کانادا،افراد متقاضی باید فرم های خاصی را پر کنند.در واقع در این مرحله افراد به صورت اینترنتی در سایت سازمان مهاجرت کانادا بیان علاقه مندی خواهند کرد.در این مرحله سیستم امتیاز بندی جامع صورت خواهد گرفت که در آن بر اساس میزان سن،تحصیلات،رزومه ی کاری و میزان مهارت در زبان به افراد متقاضی که وارد یک استخر امتیازات می شوند امتیاز خاصی تعلق خواهد گرفت.لازم به ذکر است در صورتی که فرد تقاضا دهنده نتواند پیشنهاد کاری خوبی دریافت کند باید در بانک شغل کانادا ثبت نام به عمل آورد.دقت کنید که در هنگام دادن اطلاعات شخصی و کاری صداقت و درستی اطلاعات را در دستور کار قرار دهید چرا که در صورت اشتباه دادن اطلاعات ممکن است تا چندین سال نتوانید به کانادا مهاجرت کنید.

• مرحله دوم:دعوت از متقاضی برای پیش بردن کار های اداری

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد در روش اکسپرس انتری استخری از امتیازات شکل میگیرد و افراد با توجه به میزان امتیازاتی که کسب میکنند میتوانند وارد شغل دلخواه خود شوند.دولت کشور کانادا و استانداری های آن از همین استخر افرادی را بر اساس امتیاز های کسب کرده انتخاب می کنند.فرد تقاضا دهنده باید به صورت اینترنتی درخواست خود را در مدت کمتر از 60 روز از سال کند.پس از ارسال درخواست 6 ماه به طول می انجامد تا به آن پاسخ داده شود.اگر پس از 12 ماه شغلی برای فرد پیدا نشد او باید بار دیگر اطلاعات خود را وارد استخر کند.

در این قسمت فرد متقاضی باید تمام مدارکی که در پایین بیان می شوند را برای اخذ اقامت تهیه کند که به صورت کلی این مدارک می تواند شامل اطلاعات شخصی مانند:آدرس محل زندگی،تحصیل و شغل باشد.برای در ارتباط بودن با کارفرماهای کانادایی نیاز است که مدارکی مورد نیاز است که شامل:همه ی مدارک کاری فرد تقاضا دهنده و گواهی های مهارتی فرد متقاضی می باشد. مدارک خانوادگی مورد نیاز برای اقامت از طریق اکسپرس انتری

• همه ی پاسپورت ها به همراه ترجمه شان ،آنها که در ده سال گذشته از آن استفاده کرده اید.باید توجه کنید که مهر دادگستری و وزارت خارجه بسیار مهم است.

• شناسنامه به همراه ترجمه مهر دادگستری و مهر وزارت خارجه

• کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی برای افراد بالای 18 سال به همراه ترجمه و مهر دادگستری و وزارت خارجه

• ترجمه سند ازدواج یا طلاق به همراه مهر دادگستری و وزارت خارجه

• تعداد 6 قطعه عکس که در پشت آن امضا شده باشد و تاریخ گرفتن آن ذکر شده باشد.(نباید بیش از 6 ماه از گرفتن عکس ها گذشته باشد)

• مشخصات محل زندگی در 10 سال گذشته

بررسی مدارک تحصیلی توسط اداره مورد نظر در کانادا برای ویزای اکسپرس انتری

• ترجمه ی مدارک دانشگاهی و ریز نمرات به همراه مهر دادگستری و وزارت اطلاعات

• در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی ترجمه مدرک دبیرستان مهر وزارت خارجه

• ترجمه مدرک دیپلم به همراه مهر دادگستری و مهر وزارت خارجه

• مدارک اخذ شده زبان خارجی

• مدارک و رزومه مرتبط با کار یا رشته های تحصیلی

مدارک کاری فرد متقاضی همسر و فرزندان در صورت اشتغال برای ویزاس اکسپرس انتری

• گواهی کار ها شرح رزومه ی شغلی در تجربه های کاری قبلی که شامل مشخصات شرکت و آدرس و همچنین توضیح کوتاهی در مورد نوع کار می شود.

• سابقه بیمه

• در صورت نیاز فرد متقاضی باید 3 فیش حقوقی آخرین کار خود را ارائه کند.

• قرارداد کاری

• نامه عدم سوء پیشینه نکات تکمیلی در رابطه با مدارک مورد نیاز برای اقامت از طریق اکسپرس اینتری

1.دولت کانادا بابت ویزا مبلغ 490 دلار و برای هزینه های قانونی فدرال نیز 550 دلار دریافت می کند.

2.تغییر کردن هزینه های پرداختی به اداره مهاجرت

3.امکان پرداخت هزینه های نام برده با چک کانادایی یا کارت اعتباری

4.تمامی مدارک ترجمه شده حتما باید مهر وزارت خارجه و دادگستری را داشته باشند

• عوامل مربوط به انسان،فنون و مهارت

• عوامل مربوط به شخص همراه متقاضی

• عوامل مربوط به استان یا نامه پیشنهاد شغلی

به طور کلی در سیستم امتیاز بندی جامع 1200 امتیاز وجود دارد که افراد با توجه به شرایط زیر امتیاز اکتسابی خود را در می یابند.

متقاضیانی که همراهی ندارند:

• 500 امتیاز برای عوامل سرمایه انسانی

• 100 امتیاز مربوط به فاکتور های انتقال

• 600 امتیاز برای انتخاب استان یا نامه شغلی متقاضیان دارای همراه:

• 460 امتیاز برای عوامل سرمایه انسانی (متقاضی اصلی)

• 40 امتیاز برای عوامل سرمایه انسانی(همراه متقاضی)

• 100 امتیاز مربوط به فاکتور های انتقال

• 600 امتیاز برای انتخاب استان یا نامه شغلی

سیستم امتیاز بندی اکسپرس انتری

همانطور که در بخش های قبلی بیان شد روش اکسپرس انتری دارای سیستم امتیازات می باشد که در زیر به تفصیل به آنها خواهیم پرداخت.

عوامل مربوط به سرمایه انسانی

سن

سن متقاضی اصلی دارای همراه

تحصیلات

عوامل مربوط به انتقال

مجموع امتیازات فاکتور های انتقال 100 امتیاز است.این امتیازات میان 5 ترکیب با حداکثر 50 تقسیم شده است.در صورتی که فرد مجموع امتیازات آن از 5 ترکیب، بالای 100 شود همان 100 امتیاز برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

ترکیب تجربه کانادایی و تجربه غیر کانادایی

 

در تاریخ 31 مارس 2017 اعلام شد که در سیستم اکسپرس انتری تغییراتی به صورت زیر و در تاریخ 6 ژوئن همین سال اعمال خواهد شد.

1.دادن حداکثر 15 امتیاز به متقاضیانی که خواهر یا برادرشان شهروند کانادا هستند و سنشان بالای 18 سال است.نکته ی حائز اهمیت در این موضوع این است که به ازای هر کدام 15 امتیاز تعلق نمی گیرد بلکه کل این امتیاز 15 می باشد.

2.تخصیص 15 تا 30 امتیاز برای افرادی که از سطح بالای زبان فرانسه برخوردار هستند.(سطح زبان CLB7)

افرادی که در کنار مهارت داشتن در زبان فرانسه سطح زبان انگلیسی بالایی دارند می توانند از 30 امتیاز برخوردار شوند.

با توجه به جدول های بالا مثالی برای فهم بهتر موضوع بیان می شود.

حداقل امتیاز برای پذیرش فرد مجرد در روش اکسپرس انتری 470 می باشد که برای کسب این امتیاز فرد متقاضی باید دارای شرایط زیر باشد:

• باید سن فرد بین 24 تا 30 سال باشد.

• سطح بالای زبان فرانسه(CLB9)

• سطح مناسب زبان انگلیسی(IELTS 7.5)

• داشتن کارشناسی ارشد در مورد فرد متاهل شرایط برای فرد متقاضی همانند بالا است اما همسر وی هم باید دارای شرایط زیر باشد:

• داشتن کارشناسی ارشد

• سطح مناسب زبان انگلیسی(IELTS 7.5)

نکات مهم در رابطه با روش اکسپرس انتری

• در این نوع ویزا فقط مدرک تحصیلی مهم است و رشته ای که در آن تحصیل کرده اید چندان اهمیت ندارد.

• پذیرفته شدن هر فرد هیچگونه ارتباطی به زمان ارسال مدارک و ثبت نام ندارد.

• داشتن تمکن مالی به شرح جدول زیر تعداد اعضای خانواده حداقل پول نقد 1 15 هزار دلار کانادا 2 18 هزار دلار کانادا 3 21 هزار دلار کانادا 4 25 هزار دلار کانادا 5 28 هزار دلار کانادا 6 32 هزار دلار کانادا 7 نفر به بالا 35 هزار دلار کانادا

در مقاله بالا سعی بر این بود مطالب کاملی در رابطه با اخذ ویزای روش اکسپرس انتری بیان شود.در صورت هر گونه سوال و یا داشتن قصد اخذ ویزای اکسپرس انتری می توانید با کارشناسان و مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من ارتباط برقرار کنید و با پر کردن فرم های مربوط و طی کردن فرآیند تقاضای این ویزا به آن دست پیدا کنید.