کار در اسلواکی

کار در اسلواکی

کار در اسلواکی، یکی از روش‌های رایج مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت این کشور محسوب می‌شود. برای مهاجرت از طریق ویزای کار، باید ابتدا یک کارفرمای اسلواک واجد شرایط پیدا کرده و یک پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کنید. با داشتن پیشنهاد شغلی، می‌توانید با ارائه سایر مدارک لازم، برای درخواست ویزای کاری اقدام نمایید. ویزای کاری، پس از 5 سال، منجر به اقامت دائم این کشور می‌شود.

اطلاعات بیشتر
کار در اسلواکی

یکی از روش های مهاجرت به اسلواکی، اخذ ویزای کاری و مجوز کار در اسلواکی است. اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که اقتصاد نسبتاً کوچکی دارد و نرخ بیکاری آن در مقایسه با کشورهای حوزه شینگن، بسیار بالا است. به عبارتی وضعیت کار در اسلواکی، چندان ایده آل نیست، از این رو، اخذ ویزای کاری اسلواکی، کار ساده ای نیست. چرا که متقاضی کار در اسلواکی برای اینکه مجوز کاری دریافت کند، باید ابتدا از یک کارفرمای اسلواک، پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشد. بهترین روش برای کار در اسلواکی و مهاجرت به این کشور، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است که تمکن مالی خوبی را می طلبد. در این مقاله، قصد داریم مهاجرت کاری به اسلواکی و نحوه اخذ ویزای کاری اسلواکی را بررسی کنیم.  

اگر به دنبال کار در اسلواکی و مهاجرت به اروپا هستید، همین حالا با مراجعه به وب سایت رسمی گروه مهاجرتی اپلای من، فرم ارزیابی آنلاین را تکمیل کنید و یا با کارشناسان متخصص این گروه در زمینه ویزای کاری اسلواکی تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید.


وضعیت کاری در اسلواکی

کشور اسلواکی، بعد از اینکه از جمهوری چک جدا شد و استقلال خود را اعلام کرد، با ایجاد زیرساخت های زیاد در زمینه های مختلف، پیشرفت های چشمگیری داشته و در سال های اخیر، افراد بسیاری از سراسر جهان از جمله ایران، از طرق مختلف به این کشور زیبا مهاجرت کرده اند. یکی از این روش ها، کار در اسلواکی است که منجر به اخذ ویزا کاری اسلواکی و در نهایت، اقامت دائم این کشور می شود. از آنجایی که اسلواکی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است، با داشتن اقامت موقت آن، می توانید بدون محدودیت به تمامی کشورهای این اتحادیه، تردد کنید. در صورت داشتن اقامت دائم اسلواکی، می توانید در کشورهای این اتحادیه بدون محدودیت کار و زندگی هم بکنید. لازمه کار در اسلواکی، اخذ ویزای کاری اسلواکی است و لازمه اخذ ویزای کاری، دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از سوی یک کارفرمای اسلواکیایی واجد شرایط است. کارفرمای اسلواک باید قادر به پرداخت حقوق و دستمزد، بیمه و مالیات کارمند خارجی را داشته باشد تا واجد شرایط استخدام اتباع خارجی باشد.

پروسه کاریابی جهت کار در اسلواکی و اخذ ویزای کاری، به دلیل بازار کوچک کاری این کشور، کمی پیچیده است. به طور کلی، کارفرمایی که می خواهد کارمندی را استخدام کند، باید شغل مورد نظر را ابتدا در اسلواکی و سپس در اتحادیه اروپا به مدت 6 ماه، آگهی کند. شهروندان اسلواکی و اتحادیه اروپا که به دنبال یافتن شغل در اسلواکی هستند، 3 ماه فرصت دارند تا از طریق آگهی برای به دست آوردن شغل مورد نظر اقدام کنند. پس از 9 ماه، اگر هیچ متقاضی از اسلواکی و اتحادیه اروپا برای کار در اسلواکی، درخواست ندهد، کارفرمای اسلواک می تواند شغل مورد نظر را به اتباع خارجی غیر اتحادیه اروپا که متقاضی کار در اسلواکی هستند، پیشنهاد دهد. با توجه به نرخ بالای بیکاری در اسلواکی و اتحادیه اروپا، بدون شک، متقاضیان زیادی برای این امر وجود دارند و با این که ناامید کننده است، باید بگوییم که پیدا کردن کار در اسلواکی از ایران، غیر ممکن به نظر می رسد، مگر اینکه متقاضی در اسلواکی حضور داشته باشد و یا شرایط و مهارت های خاصی داشته و یا تسلط کامل به زبان اسلواک داشته باشد.


مدارک لازم برای درخواست ویزای کاری در اسلواکی

مدارک لازم برای درخواست ویزای کاری اسلواکی، عبارتند از: پاسپورت معتبر متقاضی به همراه 2 قطعه عکس پاسپورتی، فرم درخواست ویزای کار اسلواکی (به زبان اسلواک)، هدف از درخواست ویزای کاری (به منظور ایجاد کسب و کار در اسلواکی یا استخدام)، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی پزشکی مبنی بر عاری بودن متقاضی از هرگونه بیماری واگیردار، گواهی تمکن مالی متقاضی، بیمه درمانی، گواهی مسکن مبنی بر اینکه متقاضی، محلی برای اقامت در اسلواکی دارد، نامه پیشنهاد شغلی معتبر با تاییدیه اداره کار اسلواکی. متقاضیان، پس از اینکه مجوز کاری را به دست آوردند، می توانند برای اخذ ویزای کاری اقدام نمایند.

اگر قصد مهاجرت به اروپا را دارید و تمکن مالی شما، برای ثبت شرکت کافی نیست، باید از طریق پیدا کردن کار در اسلواکی، به این کشور مهاجرت کنید. برای دریافت پیشنهاد کاری در کوتاهترین زمان و با هزینه های مقرون به صرفه، همین حالا با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید.


میانگین درآمد در اسلواکی

دستمزد و حقوق کار در اسلواکی، تقریبا نصف دستمزد در کشورهای اروپای غربی مانند آلمان و اتریش است. حداقل حقوق برای یک کارمند ساده در اسلواکی، 560 یورو در ماه است و افرادی که از حداقل حقوق اداره کار، بیشتر دریافت می کنند، باید مبلغی را بابت مالیات پرداخت کنند. دو بار در سال، حقوق ها دو برابر می شود: برای کریسمس و سال نوی میلادی و با شروع تابستان، به عنوان کمک هزینه سفرهای تابستانی. توجه داشته باشید، کارمندان تمام وقت، 40 ساعت در هفته و دانشجویان و افرادی که به صورت نیمه وقت کار می کنند، 10، 20 و یا 30 ساعت در هفته کار می کنند و حقوق و دستمزد کار در اسلواکی، به صورت ساعتی محاسبه و پرداخت می شود. برخی از وب سایت های جستجوی کار در کشور اسلواکی، عبارتند از: profesia.sk، eures.sk، careerjet.sk، topjobs.sk، trhprace.sk و ponuky.sk.


اخذ اقامت دائم با ویزای کاری اسلواکی

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، با پیدا کردن کار در اسلواکی و اخذ ویزای کاری، می توانید به این کشور اروپایی مهاجرت کنید و پس از مدتی، با رعایت شرایط و الزامات تعیین شده، اقامت دائم اسلواکی را دریافت نمایید. با دریافت اقامت دائم اسلواکی، از تمامی خدمات و ویژگی هایی که یک شهروند اسلواک از آن بهره مند است، برخوردار خواهید شد. در صورت مهاجرت به اسلواکی و اقامت بدون وقفه، می توانید پس از 5 سال برای اقامت دائم اسلواکی، اقدام کنید. برای این منظور باید، 2 سال قبل از ارسال درخواست اقامت دائم، کارت آّی اسلواکی را دریافت نمایید. دریافت کارت آبی، مشروط به پرداخت مالیات و فعالیت شغلی در اسلواکی به مدت یک سال است و 3 سال اعتبار دارد. درخواست کارت آبی، در صورتی امکان پذیر است که شما یک قرارداد کاری معتبر به مدت حداقل یک سال داشته باشید.


کار در اسلواکی

به طور کلی، پیدا کردن کار در اسلواکی و یا هر کشور دیگری در جهان، کار ساده ای نیست و مهاجرت از طریق کار در اسلواکی، یکی از روشهای دشوار و پیچیده به شمار می رود. اگر تصمیم خود را برای مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا گرفته اید، کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من، بر اساس شرایط و فاکتورهای شما، بهترین گزینه ها را برای شما انتخاب می کنند و شما در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، می توانید به اسلواکی مهاجرت کنید و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.


گروه مهاجرتی اپلای من، از زمان درخواست ویزای کار در اسلواکی تا زمان ورود به خاک این کشور، دریافت اقامت دائم و حق شهروندی اسلواکی، در کنار شما خواهد بود و به شما مشاوره رایگان خواهد داد.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

کار در اتریش

کار در بلژیک

کار در دانمارک

کار در آلمان

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید