فرانسه

راهنمای دریافت اقامت فرانسه

جذابیت های بی شمار کشور فرانسه باعث شده است؛ تا فکر مهاجرت به فرانسه مد نظر بسیاری از افراد باشد. این جاذبه ها فقط به مسائل ظاهری کشور فرانسه خلاصه نمی‌شوند و در زمینه های خدمات و رفاه اجتماعی، کیفیت زندگی و تحصیل، امکان جست و جوی شغل در انواع آن و بهره مندی از دسترسی آسان به کشورهای اتحادیه اروپا در کنار دیگر مزایای اقامت این کشور، مهاجرت به فرانسه را در اولویت مهاجرتی متقاضیان بین المللی قرار داده است. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من با سابقه زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی از جمله کشور فرانسه، آماده مشاوره و همراهی شما عزیزان در خصوص مهاجرت به فرانسه هستند.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به فرانسه

جذابیت های بی شمار کشور فرانسه باعث شده است؛ تا فکر مهاجرت به فرانسه مد نظر بسیاری از افراد باشد. این جاذبه ها فقط به مسائل ظاهری کشور فرانسه خلاصه نمی‌شوند.

مهاجرت به فرانسه

و عوامل دیگری مثل فرهنگ غنی موجود در آن، جذابیت های مربوط به دنیای آشپزی و زیبایی های گردشگری باعث شده است؛ تا در چند اولویت ابتدایی مهاجران امروزی، مهاجرت به فرانسه نیز به چشم بخورد.

فرانسه یکی از کشور های اروپای غربی می باشد. این کشور سومین و بزرگترین کشور در این قاره بوده، و دین مردم آن غالبا کاتولیک است. آب و هوای مناسب و شهرهای معروف آن مانند پاریس، بوردو، مارسی، لیل، لیون و .. است. مردم آن به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند. در نتیجه می تواند انتخاب جالبی برای مهاجرین مشتاق به خود باشد. اما این جمله تنها به زبان آسان بازگو می شود. موارد بسیار زیادی وجود دارد که باید در ابتدای این راه در نظر گرفته شود. اگر به فکر مهاجرت به فرانسه ، این کشور غنی و جذاب هستید حتما با مشاوران موسسه اپلای من تماس بگیرید.


بررسی راه های مهاجرت به فرانسه

در ابتدا بجای شمردن جزئیاتی که برای مهاجرت به فرانسه باید در نظر گرفت؛ بیایید نگاهی به روش های اخذ ویزا و نقل مکان به این کشور زیبا را بررسی کنیم.

مهاجرت به فرانسه از راه تحصیل در این کشور

تحصیل کردن در فرانسه یکی از شایع ترین انتخاب های افراد برای گزینه مهاجرت است. در فرانسه نیز سه مقطع اصلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به متقاضیان ارائه می شود. برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه باید بعد از طی کردن مراحل مربوط به تعیین سطح زبان و توانایی پرداخت هزینه های زندگی، و جزئیات بیشتر که در مورد آن به بحث خواهیم پرداخت؛ توانایی تحصیل و زندگی فرد در فرانسه تعیین شود.


مهاجرت به فرانسه

شرایط تحصیل در کشور فرانسه

وجود دانشگاه های معتبر و آموزش با کیفیت بالا کشور فرانسه باعث شده است؛ تا بسیاری از افراد، از میان مابقی روش های مهاجرتی این روش را در نظر داشته باشند. اگر قصد مهاجرت به فرانسه و تحصیل در فرانسه را دارید، باید از ماه سپتامبر گوش به زنگ باشید. همانطور که اشاره شد باید برای آغاز این راه، از نظر توانایی لازم در این رابطه، در آزمون tcf شرکت نمایید. اگر این میزان، به سطح B2 رسیده باشد؛ می توانید مطمئن شوید که از این لحاظ مشکلی وجود نخواهد داشت. نمرات بالای 14 نیز مهم‌ترین شرط مهاجرت به فرانسه از راه تحصیل است.


آشنایی با دوره های مختلف تحصیلی در فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در فرانسه سه مقطع کلی را شامل میشود. عمده رشته هایی که در مقاطع مختلف به دانشجویان ارائه می شود؛ عبارتند از:

 • حقوق
 • روانشناسی
 • پزشکی
 • علوم سیاسی
 • هنر
 • علوم اجتماعی
 • ادبیات

در صورت در اختیار نداشتن چنین مدرکی، باید مدارک تحصیلی شما توسط موسسات دیپلماتیک این کشور مورد بررسی های لازم قرار گیرد. همچنین برای پذیرفته شدن در جهت تحصیلات تکمیلی خود باید مدرک دیپلم کارشناسی را که در این کشور معتبر است ارائه کنید. پس از ارائه این مدارک به شما ویزا دانشجویی جهت مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در این کشور تعلق میگیرد.


تحصیل در مقطع کارشناسی

برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در این کشور باید در جریان باشید که تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور نیز مانند بسیاری دیگر از نقاط دنیا 4 سال طول می کشد. همانطور که اشاره شد، از شرایط اصلی تحصیل در فرانسه و مهاجرت به فرانسه از این طریق، آشنایی مناسب با زبان ملی این کشور است.

از دیگر شرایط با اهمیت برای تحصیل در دانشگاه های کشور فرانسه در این مقطع داشتن نمرات کافی بالاتر از 14 است. اگر نیازمند کار پاره وقت در کنار تحصیل باشید نیز این امکان به راحتی برای شما فراهم خواهد شد. اکثر رشته های روز دنیا در دسته بندی های ذکر شده، در دانشگاه های کشور فرانسه ارائه می شوند.


تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان سپری کردن این دوره در کشور فرانسه، بطور کلی 2 سال است. دروس در این مقطع به زبان اصلی کشور فرانسه ارائه می شوند. پس یادگیری این زبان، برای کسانی که می خواهند مهاجرت به فرانسه را بر این اساس انجام دهند؛ امری ضروری محسوب می شود. تحصیل در فرانسه در این حوزه نیازمند توجه به بالاترین نمره یعنی حداقل عدد 15 است.

اگر می خواهید در این مقطع به تحصیل مشغول شوید؛ باید توجه داشته باشید که بعد از سال اول، یکی از دو دوره ی تحقیقاتی (Research) و تخصصی (Professional) را انتخاب نمایید. در دوره اول پس از اتمام تحصیل میتوان برای خواندن و تحصیل در مقطع دکتری نیز اقدام کنید. در حالت دوم نیز می توانید برای کار در فرانسه اقدام کنید.

جالب است بدانید کسانی که بعد از پایان این دوره مشغول به کار می شوند، نسبت به مقطع قبلی یعنی کارشناسی از حقوق بالاتری برخوردارند. شما حتی در حین تحصیل نیز می توانید به کار پاره وقت نیز مشغول باشید. در نتیجه امکان گذراندن یک زندگی خوب در فرانسه را تجربه کنید. اگر برای مهاجرت به فرانسه از این طریق علاقه مند هستید، حتما با مشاوران متخصص و مجرب موسسه اپلای من تماس برقرار کنید.


تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه

تحصیل در فرانسه در این مقطع نهایتا 5 سال طول می کشد. پس اگر برای مهاجرت از این طریق فکر می کنید، حتما زمان را در نظر داشته باشید. برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل آشنایی با زبان فرانسه در سطح حداقل ضروری است. اما اگر در یک دانشگاه غیر دولتی مشغول به تحصیل هستید می توانید از امکان درس خواندن به زبان انگلیسی هم بهره مند شوید. داشتن حداقل نمرات کافی و امکان کار در ساعات غیر درسی نیز از بدیهیات تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری می باشد.


هزینه تحصیل در فرانسه

مهم ترین اولویت شما برای مهاجرت به فرانسه باید در نظر گرفتن هزینه های مربوط به آن در طول مدت زندگی‌تان باشد. باید توجه داشته باشید که عمده هزینه تحصیل در مهاجرت به فرانسه و زندگی در آن، بی ربط با محل زندگی و خورد و خوراک نیست. البته هر مسئله ای در مورد مهاجرت به فرانسه بسته به تحصیل و زندگی شما در این کشور متغیر است. اگر در دانشگاه های دولتی فرانسه درس می خوانید، باید بدانید که ممکن است 190 یا 620 یورو در سال، بسته به رشته و مقطع تحصیلی خود بپردازید. اما اگر دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستید؛ غیر دولتی است ممکن است این هزینه تا 600 یورو در سال برسد. برای بهره‌مندی از مزایای مشاوره های موسسه اپلای من ، این فرصت را از دست ندهید، و با ما تماس بگیرید.


بورسیه تحصیلی در فرانسه

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل نیز امکان پذیر است که برای این امر و در راستای حمایت از دانشجویان، کشور فرانسه و وزارت علوم این کشور تسهیلاتی را از جمله بورس ها و کمک هزینه ها در اختیار دانشجویان قرار داده اند. این بورس ها در کنار کمک هزینه اسکان که شهرداری ایم کشور ارئه میدهد عبارت اند از:

 • بورسیه تحصیلی ایل دو فرانسه: همانطور که از نامش مشخص است؛ برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است. و هزینه 10 هزار یورویی و محل زندگی شخص را پوشش می دهد.
 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه فرانسه: این بورس تحت حمایت کلی ENS با مبلغی به میزان 1000 یورو به تعدادی از دانشجویان بین‌المللی ارائه می شود.
 • بورسیه اکول پلی تکنیک : این بورسیه تحصیلی از طرف نهاد Polytechnic In Ingénieur ارائه شده و برای استعداد های درخشان در نظر گرفته می شود.
 • بورسیه mba پاریس HEC: برای هر دانشجو براساس نیاز های آن، حدودا مبلغ 6 تا 24 هزار یورو در نظر گرفته می شود.
 • بورسیه INSEAD MBA: که براساس شاخص های مختلفی به دانشجویان ارائه می شود. و از 5 تا 25 هزار دلار، حمایت مالی را برآورده می کند.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

بسیاری از کشور های دنیا مانند فرانسه نیروهای کار خود را از دیگر کشور ها نیز می پذیرند. برای انجام این کار شما باید از سمت یک شرکت و کارفرما معتبر اجازه داشته باشید.

مهاجرت به فرانسه

این روش مهاجرت به فرانسه نیازمند تسلط به زبان فرانسه و همچنین سابقه کار مناسب و سن و مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و .. است. انجام مهاجرت کاری به فرانسه، از طریق بلو کارت نیز امکان پذیر است. و این بلو کارت بر اساس تخصص و حرفه ای بودن شما اخذ می شود.

برای دریافت ویزای کار و مهاجرت به فرانسه از همین راه باید از موسسات کاریابی معتبری مانند EURES یا The local France به دنبال شغل مورد نظرتان بگردید.

لازم به ذکر است بدانید که کار در کشور فرانسه به میزان کافی وجود دارد و مشاغل مختلف در آن، مانند کشاورزی، تولید، معدن، تجارت، مهندسی و .. نیازمند افراد بیشتری برای استخدام کردن هستند. به همین جهت گزینه مهاجرت به فرانسه از طریق کار انتخاب چندان سخت و ناشدنی به نظر نمیرسد و متقاضیان میتوانند برای مهاجرت به فرانسه روی این گزینه یعنی مهاجرت کاری سرمایه گذاری کنند.


مهاجرت به فرانسه از راه سرمایه گذاری و ثبت شرکت

برای مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور فرانسه دو حالت وجود دارد:

 • برای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری ابتدا ویزای تجاری این کشور را دریافت کنید؛ و سپس برای انجام امور تجاری به سفر بپردازید. حقوق و دستمزد اینگونه شرکت های خارجی موجود در کشور فرانسه باید در ابتدا به روشنی تعیین شود.
 • در روش دوم مهاجرت به فرانسه از راه تجاری، خرید کار و شغل مورد نظر است. برای انجام این کار باید مبلغ مشخصی را تا نهایت 200 هزار یورو بپردازید. آشنایی به این روش بسیار اهمیت دارد و لازم است؛ که تا قبل از تصمیم گیری با مشاوران موسسه اپلای من تماس بگیرید. عمدتا ثبت شرکت را از روش سرمایه گذاری بهتر می دانند زیرا دارای مزایایی همچون:
 • تحصیل رایگان
 • زندگی به همراه خانواده
 • عدم وارد کردن هزینه به فرانسه
 • دریافت حق شهروندی

این بستگی به شما دارد، که کدام روش را برای مهاجرت به فرانسه انتخاب کنید. البته راه های دیگری مانند ازدواج و تولد نیز در این زمینه می تواند یاری‌تان کند. اما سه روش یاد شده بهترین و مطمئن ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور هستند.


در خصوص مطالعه بیشتر در مورد مهاجرت به فرانسه مقالات ذیل را پیشنهاد میکنیم:

ویزای تحصیلی فرانسه

دانشگاه های فرانسه

ویزای کاری فرانسه

تحصیل در فرانسه


مهاجرت به فرانسه

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید