تحصیل در فنلاند

اقامت از طریق تحصیل در فنلاند

اقامت از طریق تحصیل در فنلاند می تواند یکی از گزینه های دوست داشتنی برای تجربه ی یک زندگی جدید در اروپا باشد.شرایط تحصیل و اقامت در فنلاند یا حتی مهاجرت به فنلاند همچون سایر کشورهای اسکاندیناوی می باشد.متقاضیان می توانند با مطالعه این متن یا مشاوره از گروه مهاجرتی اپلای من اطلاعات بسیار خوب و دقیقی در این مورد کسب کنند.

اطلاعات بیشتر

معرفی کشور فنلاند

فنلاند هشتمین کشور وسیع اروپاست در منطقه اسکاندیناوی در منطقه شمال اروپا قرار دارد که پایتخت آن هلسینکی است.همسایگان فنلاند کشورهایی مثل روسیه،سوئد و نروژ هستند.

از لحاظ جمعیت این کشور جز کشور های پراکنده محسوب شده و تنها پنج و نیم میلیون نفر جمعیت دارد.ورزش اول این کشور هاکی روی یخ می باشد که در مسابقات مختلف بین المللی جوایز و مدال های  گوناگون گرفته اند.از نظر سیاسی باید بدانیم فنلاند در سال 1901 دارای مجلس قانون گذاری شد و مردمانش حق رأی به دست آوردند و اکنون توسط جمهوری پارلمانی اداره می شوند.

تحصیل در فنلاند

قسمت عمده ای از اقتصاد فنلاند را بخش خدماتی و فولاد تشکیل می دهد و صنعت اصلی آن ها صنایعی هستند که با فولاد سر و کار دارند مثل ماشین سازی یا کارخانه مواد شیمیایی.از سایر ستون های اقتصاد فنلاند می توان به جنگل داری و تولید برق اشاره کرد.در ضمن اگر شما قصد مهاجرت،گرفتن ویزا،اقامت یا تحصیل در فنلاند را دارید گروه مهاجرتی اپلای من به شما پیشنهاد می کند حتما این هفت نکته طلایی را مطالعه کنید:

 • فنلاند بهترین کشور برای مادران است
 • چهارمین کشور دنیا از لحاظ رفاه کودکان
 • فنلاند کشوری فوق العاده قانونمند است
 • در این کشور اهمیت به سزایی به خلاقیت و نوآوری داده می شود.
 • جز 10 کشور برتر دنیا برای تجارت
 • جز 10 کشور برتر دنیا از لحاظ شادی
 • جز 10 کشور برتر دنیا از لحاظ صلح و برقراری امنیت

اقامت از طریق تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند یکی از بهترین و جدید ترین مقاصد افرادی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند و یا اینکه می خواهند از این طریق به ویزای کشور فنلاند دست پیدا کنند.

در مقاله ای که خواهیم خواند توضیحات کاملی در مورد تحصیل در فنلاند،ویزای تحصیلی،شرایط و مدارک مورد نیاز، هزینه های تحصیلی و زندگی و نیز به برخی دیگر از سوالاتی که ممکن است برای یک فرد متقاضی تحصیل در فنلاند پیش بیاید، پاسخ داده ایم. شما می توانید در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر با مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من تماس حاصل فرمایید.


هزینه زندگی و تحصیل در فنلاند

شهریه دانشگاه در فنلاند

ابتدا باید بدانیم از تابستان 2017 دولت فنلاند هزینه تحصیل در فنلاند با تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه های خود را به صورت حداقل سالانه 1500 یورو تصویب کرد که تا مقطع کارشناسی می باشد.این در حالی است که این مبلغ حداقل مبلغ بوده و دانشگاه های کشور فنلاند مبلغی بالای 10000 یورو را برای پذیرش این گروه از دانشجویان تعیین کرده اند.

تحصیل در فنلاند

در ضمن دوره های تحصیلی دکتری و فوق دکتری رایگان هستند و در سایر مقاطع تحصیلی اگر تدریس به زبان سوئدی یا فنلاندی باشد نیز تحصیل رایگان است

هزینه زندگی در فنلاند

جدا از بحث شهریه دانشگاه ها که در بالا به آن ها اشاره کردیم متقاضیان تحصیل در فنلاند باید در حساب بانکی خود 6720 یورو هزینه سالانه تحصیل در فنلاند را داشته باشد که به عبارتی همان ماهیانه 560 یورو خواهد شد.باید اشاره کنیم طبق تحقیقات به عمل آمده هزینه زندگی و تحصیل در فنلاند بدون احتساب شهریه دانشگاه ها ماهیانه چیزی بین 700 تا 900 یورو یا در مناطقی بیشتر می باشد.

روی کار پاره وقت یا کار دانشحویی (به صورت 25 ساعت کار در هفته) در کنار تحصیل در فنلاند زیاد نمی شود حساب باز کرد چون لازمه ی کار پاره وقت در این کشور دانستن زبان فنلاندی یا سوئدی می باشد ولی بطور میانگین ساعتی 8 تا 9 یورو دستمزد به این کارها تعلق می گیرد که در ماه می تواند به ماهیانه 900 یورو برسد که یک کمک خرج بسیار فوق العاده برای فرد متقاضی تحصیل در فنلاند به شمار می رود.


سیستم آموزشی در فنلاند

از سن 7 تا 16 سالگی تحصیل در فنلاند اجباری ست و دولت همه هزینه های تحصیل اعم از خوراک پوشاک و لوازم التحریر را بر عهده می گیرد از آن به بعد یعنی در سن 16 سالگی فرد به صورت اختیاری می تواند تصمیم بگیرد وارد دبیرستان شود یا خیر.

برای ورود به دانشگاه دولت فنلاند یک آزمون ورودی شبیه به کنکور سراسری کشور خودمان ایران دارد که در بسیاری از جوانب باهم تفاوت های ساختاری زیادی دارند.این آزمون ها معمولا به زبان فنلاندی یا سوئدی برگزار می شوند.دوره کار شناسی 3 ساله کارشناسی ارشد 2 ساله و دوره دکتری نیز بین 3 تا 4 سال طول می کشد.


شرایط پذیرش تحصیلی در فنلاند

تحصیل در فنلاند در دوره لیسانس با گذراندن یک آزمون ورودی ممکن است در ضمن باید بدانیم که اکثر دانشگاه ها به زبان فنلاندی یا سوئدی تدریس می کنند و تعداد کمی رشته به صورت تدریس با زبان انگلیسی وجود دارد. برای دوره کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس نیز حداقل نمره آیلتس 6.5 را جز شرایط پذیرش می دانند و همچنین معدل بالا برای اکثر دانشگاه ها شرط ورود به دانشگاه می باشد.

تحصیل در فنلاند

مدارک مورد نیاز برای اقامت در فنلاند

 • پر کردن اپلیکشن فرم
 • یک عدد عکس در سایز مناسب پاسپورتی
 • پاسپورت دارای اعتبار و دارای امضا
 • نامه پذیرش
 • مدرکی که ادرس دقیق محل اقامت شما در فنلاند را نشان دهد
 • نامه ای از طرف بانک با مضمون اینکه فرد متقاضی تحصیل در فنلاند توانایی پرداخت 6720 یورو در سال یا همان 560 یورو ماهیانه را دارد.
 • مدرک بورسیه
 • مبلغ 330 یورو هزینه اقامت
 • مدرک بیمه درمانی
 • آدرس محل سکونت دقیق متقاضی در ایران و محل فعلی برای پست کارت ویزا یا اقامت

تحصیل در فنلاند در رشته ی دندانپزشکی

معمولا در کشور های اروپایی با توجه به سطح بالای بهداشت و درمان رشته های گروه پزشکی از اقبال خیلی خوبی برخوردار نیستند البته این مقایسه در مقابل رشته های مهندسی و فناوری اطلاعات می باشد.اما به هر جهت در هر کشوری به تعداد مورد نیاز از فارغ التحصیلان گروه پزشکی نیاز است.پروسه اموزشی در رشته ی دندان پزشکی در فنلاند این گونه است که فرد ابتدا در یکی از رشته های علوم پایه لیسانس گرفته سپس به مدت سه سال دیگر درس می خواند تا با مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی فارغ التحصیل شود.

البته بعد از این مقطع هم نیز راه برای ادامه تحصیل باز است و فرد متقاضی می تواند با ارائه مدارک خود باز هم به تحصیل در این رشته بپردازد و مدرک دکترای تخصصی در یکی از زمینه های دندان پزشکی دریافت کند. شرایط اخذ پذیرش تحصیل در فنلاند در رشته ی دندان پزشکی به صورت زیر است:

 • مدرک فارغ التحصیلی معتبر در دیپلم تجربی یا کارشناسی علوم پایه به همراه ریز نمرات
 • داشتن نمره ی آیلتس حداقل 6
 • داشتن تمکن مالی (حداقل 10 هزار یورو)
 • اصل شناسنامه و پاسپورت متقاضی به همراه 2 قطعه عکس
 • تنظیم رزومه کامل یا cv

برای سهولت کار خود شما می توانید این کارها را بر عهده گروه مهاجرتی اپلای من قرار دهید و از مشاوره مشاورین زبده این شرکت نهایت استفاده را بکنید. گروه مهاجرتی اپلای من با استفاده از بهترین مشاوران همواره سعی در ارائه بهترین خدمات به شما متقاضیان تحصیل در فنلاند و سایر کشورها می باشد.


موقعیت شغلی در هنگام تحصیل در فنلاند

یکی از مزایای دیگری که تحصیل در کشور فنلاند دارد این است که دانشجو در حین تحصیل می تواند به کار پاره وقت بپردازد. میزان حقوق دریافتی و ساعات کاری در هفته برای مقطع تحصیلی متفاوت بوده و به شرح زیر می باشد:

تحصیل در فنلاند

اجازه کار در مقطع لیسانس

در این مقطع دانشجو می تواند در هفته 10 ساعت به کار کردن بپردازد که حقوق دریافتی ان بین 8 تا 10 یورو در ساعت می باشد.با توجه به حقوق دریافتی دانشجو در ماه که رقمی بین 320 تا 400 یورو می شود این مبلغ میتواند بخشی از هزینه های زندگی وی را در این کشور تامین کند.

اجازه کار در مقطع کارشناسی ارشد

در این مقطع دانشجو می تواند در هفته 20 ساعت به کار کردن بپردازد که حقوق دریافتی آن بین 8 تا 10 یورو در ساعت می باشد.با توجه به حقوق دریافتی دانشجو در ماه که رقمی بین 640 تا 800 یورو می شود این مبلغ می تواند بخشی از هزینه های زندگی وی را در این کشور تامین کند.

اجازه کار در مقطع دکتری

در این مقطع دانشجو می تواند در هفته 30 ساعت به کار کردن بپردازد که حقوق دریافتی ان بین 8 تا 10 یورو در ساعت می باشد.با توجه به حقوق دریافتی دانشجو در ماه که رقمی بین 960 تا 1200 یورو می شود این مبلغ می تواند بخشی بزرگی از هزینه های زندگی وی را در این کشور تامین کند.


مقالات پیشنهادی:

مهاجرت به فنلاند

کار در فنلاند

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید