تحصیل در دانمارک

جزئیات لازم و ضروری در مورد تحصیل در دانمارک

چرا تحصیل در دانمارک؟ شما به عنوان یک دانش‌آموز بین‌المللی جهت تحصیل در دانمارک می‌توانید از آموزش در سطح بین المللی در زمینه ‌هایی مانند مهندسی، علوم زندگی، علوم اجتماعی و فن‌آوری اطلاعات به خوبی بهره مند شوید. همچنین در محیطی امن، دوستانه و با نوآوری مطالعه خواهید کرد.

اطلاعات بیشتر

چرا تحصیل در دانمارک؟

شما به عنوان یک دانش‌آموز بین‌المللی جهت تحصیل در دانمارک می‌توانید از آموزش در سطح بین المللی در زمینه ‌هایی مانند مهندسی، علوم زندگی، علوم اجتماعی و فن‌آوری اطلاعات به خوبی بهره مند شوید. همچنین در محیطی امن، دوستانه و با نوآوری مطالعه خواهید کرد.

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک، و آموزش عالی آن بر روی چیدمان راه‌ حل برای دنیای واقعی و کسب و کار متمرکز است. بنابراین، ارائه ‌های سنتی با هم‌کاری‌ های صنعتی و روش ‌های تدریس که توانایی دانشجویان را برای استفاده از آنچه آموخته‌اند و دانش جدید را به راه‌ حل ‌های ابداعی سوق می‌دهند، ترکیب می کند.

تحصیل در دانمارک نیازمند درجه بالایی از تفکر شخصی و تفکر مستقل است. بنابراین، تحصیل در دانمارک برای برخی ها می‌تواند چالش برانگیز و متفاوت از آنچه به طور عمومی به کار می‌رود، باشد. اطمینان داشته باشید که پس از تحصیل در دانمارک آینده و شغلی مناسب در اختیارتان خواهد بود. موسسه اپلای من برای درک بهتر این موضوع این مطلب را برای شما تهیه نموده است. لطفا تا انتها همراه ما باشید.


برنامه‌های تحصیلی دانمارک

به عنوان یک دانشجوی بین ‌المللی جهت تحصیل در دانمارک، شما می‌توانید مدرک دکتری، فوق‌لیسانس، لیسانس و یا آکادمی را مطالعه کنید که در این راستا بیش از ۶۰۰ برنامه در زبان انگلیسی موجود است. مدرک کارشناسی در دانمارک به مدت سه یا چهار سال طول خواهد کشید، و شما می‌توانید در گستره وسیعی از موضوعات ادامه تحصیل دهید.

اگر می‌خواهید مقطع کارشناسی‌ارشد را جهت تحصیل در دانمارک ادامه دهید، دو سال طول خواهد کشید و دکترا نیز سه سال به طول خواهد انجامید. دانشگاه‌ها و موسسات بین‌المللی گوناگونی در دانمارک وجود دارند، از جمله مدارس تخصصی کسب ‌و کار، دانشگاه‌های پزشکی و دانشگاه‌های مهندسی که می توانید درخواست تحصیل در دانمارک را از آنها صورت دهید. چه به دنبال تحصیل برای لیسانس، فوق‌لیسانس، MBA یا دکترا هستید، گروه اپلای من می‌توانند به شما کمک کنند مکان مناسبی برای تحصیل در دانمارک بیابید.

اگربه برنامه تحقیق محور یا کاربردی علاقه داشته باشید، گزینه‌های زیادی در دانمارک خواهید داشت. بین چندین برنامه که کاملا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند قدرت انتخاب خواهید داشت:

 • برنامه‌های مقطعی
 • برنامه‌های بورسی
 • برنامه‌های کوتاه‌مدت

لازم به ذکر است که بین چند نوع موسسه آموزشی دانمارکی قدرت انتخاب دارید:

 • دانشگاه‌ها
 • کالج دانشگاهی
 • موسسات آموزش عالی هنری
 • برنامه‌های مقطعی جهت تحصیل در دانمارک

اهمیت مهارت زبان جهت کار پس از تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک معمولا به زبان دانمارکی یا انگلیسی ارایه می‌شود. اگر به زبان غیر بومی تحصیل می‌کنید، باید مدرک مهارت‌های زبانی خود را ارائه کنید. اگر قادر به تحصیل در زبان انگلیسی باشید و قصد کار پس از تحصیل در دانمارک را داشته باشید، باز هم باید تلاش کنید تا هر چه بیشتر زبان دانمارکی یاد بگیرید.

برقراری ارتباط با افراد محلی و سایر دانش آموزان بهترین راه برای تمرین است. این مهارتی است که زندگی روزمره شما را لذت بخش تر می‌کند و در رزومه تان به عنوان یک نقطه قوت در مقابل دیگر دانشجویان خارجی محسوب می شود.


مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه های دانمارک

برای دریافت اجازه اقامت جهت تحصیل در دانمارک، باید فرم درخواست پر کنید. دقت کنید که فرم درخواست را به درستی پر کنید. شما موظف به ارائه اطلاعات صحیح و درست به مقامات مهاجرت دانمارکی هستید. به یاد داشته باشید که ممکن است درخواست شما رد شود یا زمان پردازش پرونده تان به تاخیر بیفتد.

سپس باید یک مدرک مبنی بر پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه مورد نظر در دانمارک ارائه نمایید. ارائه بیمه مسافرتی که باید توسط شرکت های بیمه مورد تایید توسط سفارت این کشور صادر گردد.

دیگر مدارک لازم شامل موارد زیر هستند:

 • پاسپورت به علاوه شناسنامه ( به همراه ترجمه)
 • یک عدد عکس رنگی 5*3 و 5*4
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • گردش مالی و توانایی ساپورت مالی برای تحصیل و زندگی در دانمارک
 • پرداخت هزینه لازم جهت دریافت ویزا

تحصیل در مقاطع مختلف

مقطع تحصیلی در دانمارک

اگر به دنبال اشتغال در تجارت و صنعت هستید، یک برنامه مقطعی آکادمی حرفه ای (AP) برای شما مناسب است. با ترکیب تئوری و عمل، برنامه های مقطع AP با همکاری نزدیک با نمایندگان بخش حرفه ای مربوطه تهیه می شوند. این مورد تضمین می کند که مهارت هایی که به دست می آورید تا حد امکان فعلی و پیشرفته باشد.

در این مقطع یاد می گیرید که داده‌ها و اطلاعات را از منابع مختلف شناسایی، انتخاب و آنالیز کنید. علاوه بر شرکت در سخنرانی‌ها، دانشجویان AP اغلب در گروه‌های کوچک یا بزرگ‌تر کار می‌کنند. همچنین کار تبلیغ در شرکت‌های دانمارکی و یا خارج از کشور را کامل خواهید کرد (که به شما این فرصت را می‌دهد که مهارت‌ها و دانش خود را در عمل به کار ببرید).

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی

دو نوع مدرک کارشناسی در اختیار موسسات آموزش عالی دانمارک وجود دارد: مدرک کارشناسی حرفه‌ای و مدرک کارشناسی دانشگاه.

یک مدرک دانشگاهی حرفه‌ای شما را مجاز می‌کند که وارد یک حرفه خاص شوید. بعد از سه یا چهار و نیم سال تحصیل در دانمارک مدرک به شما اعطا می شود. علاوه بر شرکت در سخنرانی‌ها، دانشجویان در سمینارها، فعالیت‌های پروژه و فعالیت‌های گروهی شرکت می‌کنند. اساس نظری نیز عملا از طریق محل کار اعمال می‌شود. بنابراین پیش از انتخاب برنامه خود، ابتدا باید در مورد هدف تحصیل خود تصمیم بگیرید. هدف نهایی شما چیست؟ آیا یک مدرک حرفه‌ای می‌خواهید که به یک شغل خاص منجر شود؟

ممکن است بخواهید یکی از برنامه‌های آکادمی یا برنامه ‌های کارشناسی حرفه‌ای را در نظر بگیرید. در این مقطع برنامه ها نسبتا ساختاریافته هستند، و دوره‌های کار اجباری نیز در آن موجود است. با این حال، اگر بر روی موفقیت تحصیلی تمرکز داشته باشید، ممکن است مدرک کارشناسی دانشگاه را بیشتر ترجیح دهید. آن‌ها زمان بیشتری برای مطالعه مستقل، فعالیت‌های گروهی و کار پروژه ارائه می‌دهند.

در حقیقت برنامه‌های کارشناسی حرفه‌ای، مطالعات نظری را با کاربرد عملی در گستره‌ای از حوزه‌های موضوعی همچون تجارت، آموزش، مهندسی، فن‌آوری اطلاعات، پرستاری، کار اجتماعی، و غیره ترکیب می‌کنند.

تحصیل در دانمارک در دوره کارشناسی ارشد

مدرک کاندیداتور / کارشناسی ارشد یک دوره پیشرفته و مبتنی بر تحقیق است که دو سال طول می کشد. این مقطع به شما دانش نظری استثنایی می دهد، که همراه با آن امکان کار به صورت عملی نیز موجود است. تحصیل در دانمارک در مقطع ارشد، پایان نامه نهایی (به طور معمول 30-60 اعتبار ECTS) یا در موضوعات خاص، یک پروژه عملی نیاز دارد. طیف گسترده ای از برنامه های بین رشته ای برای پاسخگویی به نیازهای یک جامعه جهانی و دانش محور ساخته شده است. پس از اتمام این دوره ، می توانید وارد بازار کار شوید یا مطالعات بیشتری انجام دهید (به عنوان مثال برای خواندن دکترا اقدام کنید).

تحصیل دکتری در دانمارک

دریافت یک مدرک دکترا در دانمارک معمولا سه سال طول می‌کشد تا به دست آید. تحصیل در دانمارک در مقطع دکترا در موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌ هایی که یک موسسه دکترا را تاسیس کرده‌اند، پیشنهاد می‌شوند. این موسسات آموزشی همگی تحقیقاتی عالی، کتابخانه و آزمایشگاه را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. شما قادر به انجام تحقیقات عمیق تحت نظارت اساتید و دسترسی به آخرین تجهیزات و اطلاعات خواهید بود.

هر دو حالت آموزش و تکمیل یک مقاله مکمل این مقطع هستند. دانشجویان دکترا اغلب برای شرکت در مجموعه های تحقیقاتی از جمله مکان ‌های تبلیغ در موسسات تحقیقاتی خارج از کشور تشویق می‌شوند. طیف وسیعی از فرصت‌های تحصیل در دانمارک در مقطع دکترا موجود است که به شما اجازه می دهد زندگی و آینده بهتری داشته باشید.


اخذ پذیرش و دریافت ویزای دانشجویی دانمارک

به عنوان یک شهروند غیر عضو اتحادیه اروپا می توانید اقامت از طریق تحصیل در دانمارک را به دست آورید. به شما مجوز اقامت در دانمارک ارائه می شود، اما به شرط آنکه:

تحصیل در دانمارک
 1. به عنوان یک دانشجو در یک دوره آموزش عالی در دانشگاه، کالج یا موسسه پذیرفته شده توسط دولت دانمارک قبول شده باشید.
 2. در حال تکمیل یک برنامه آموزشی کامل باشید که توسط موسسه آموزش عالی دانمارکی ارائه می‌شود. و یا دانشجوی مهمان در یک مقطع مشخص باشید.
 3. باید بتوانید از نظر مالی برای مدت اقامت خود هزینه کنید. (لطفا توجه داشته باشید: دانش آموزان خارجی معمولا کمک‌های دولتی یا مزایا را در دانمارک دریافت نمی‌کنند). اگر کمک‌های مالی یا مزایای دولتی را در دانمارک دریافت کنید، اجازه اقامت شما لغو خواهد شد.
 4. توانایی این را داشته باشید که به زبان انگلیسی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی صحبت کنید.

دریافت بورسیه جهت تحصیل در دانمارک

اکثر موسسات دانمارکی دارای توافقنامه های دوجانبه آموزش عالی هستند. این قراردادها معمولا برای تبادل متقابل دانش آموزان، محققان و معلمان طراحی می‌شوند. آموزش عالی در دانمارک برای دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس رایگان است. برای سایر دانشجویانی که شهریه سالیانه ارائه می کنند این مبلغ از 6 تا 16 هزار یورو متغیر خواهد بود. تعدادی از بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌های مالی از سوی موسسات و طرح‌های سرمایه‌گذاری دولتی در دسترس هستند، که بسته به شرایط تحصیل در دانمارک برای متقاضیان ارائه می شوند. هزینه شهریه سالیانه برای دانشجویان درجه یک مبلغ 8/000 تا 16/000 دلار آمریکا ( 45 – 120 هزار یورو) یا (DKK 45/۰۰۰) است.

 • Nord Plus: اگر در یک موسسه آموزش عالی اسکاندیناوی یا بالتیک ثبت‌نام کنید، می‌توانید امکان تحصیل در یک کشور اسکاندیناوی یا بالتیک را داشته باشید.
 • Erasmus: برنامه اراسموس به دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس امکان تحصیل در خارج از کشور را به عنوان بخشی از تحصیلات عالیه در کشورهای خود ارائه می‌دهد. مبادله بین ۲ تا ۱۲ ماه ادامه دارد.
 • Erasmus Mundus / دوره کارشناسی ارشد مشترک: برنامه Erasmus Mundus برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا باز است. از طریق طرح Erasmus Mundus می توانید برای انجام بورس های تحصیلی ویژه برنامه های کارشناسی ارشد خود را دریافت کنید. دوره ها بطور مشترک توسط یک موسسه دانمارکی و یک دانشگاه یا کالج دیگر اروپایی ارائه می شود.
 • کمیسیون فولبرایت: از طریق برنامه اعطای اعتبار معتبر خود برای مبادله آموزشی، تفاهم فرهنگی را تقویت می کند. اگر یک محقق آمریکایی یا دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری هستید، می توانید برای یک سال تحصیلی یا تحقیق در دانمارک برای یک بورس فولبرایت اقدام کنید.

آن‌هایی که در دانمارک به مدت کم‌تر از سه ماه تحصیل می‌کنند، باید درخواست ویزای توریستی کنند (این برای برخی کشورهای غیر اتحادیه اروپا لازم نیست). شما می‌توانید برای صدور ویزا در سفارتخانه ‌های دانمارک و کنسولگری‌های خارجی درخواست کنید

کسانی که در دانمارک به مدت بیش از سه ماه تحصیل می‌کنند، باید برای مجوز سکونت درخواست دهند، که شما می‌توانید در سفارت دانمارک در کشور خود این کار را انجام دهید. این مجوز به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد تا برای مدت حداقل ۲۰ ساعت در هفته در دانمارک کار کنند. زمانی که اجازه صادر شد، مجوز اقامت برای مدت برنامه شما معتبر خواهد بود، بنابراین نیازی نیست نگران تجدید آن باشید.

هزینه شهریه که پرداخت می‌کنید بستگی به این دارد که از کدام کشور هستید. اگر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باشید، شهریه و هزینه اقامت را پرداخت خواهید کرد. هزینه‌ها در هر موسسه متفاوت هستند و همچنین مقطعی که در آن مشغول تحصیل در دانمارک هستید شهریه را تعیین می‌کند. به طور متوسط باید انتظار داشته باشید که بین 45/000 و 120/000 DKK  در سال پرداخت کنید.

بر همین اساس هزینه‌های زندگی شما به جایی که زندگی می کنید وابسته است. چون شهرهای بزرگ‌تر گران‌تر از شهرهای کوچک خواهند بود. به طور متوسط، شما باید بین 6 هزار تا 135/000 DKK در هر ماه بودجه داشته باشید. این موارد شامل محل اقامت، خورد و خوراک و سفر می‌شود. هزینه دیگری که دانشجویان باید در نظر بگیرند بیمه سلامت است.

برای پوشش دادن هزینه های زندگی خود در کنار تحصیل می توانید به کار در هفته مشغول شوید و صرفه جویی های لازم را به خرج دهید. به یاد داشته باشید که بررسی هزینه تحصیل در دانمارک به همراه زندگی از مهم ترین فاکتور ها قبل از اقدام هستند. برای کنترل و راهنمایی های بیشتر موسسه اپلای من در خدمت رسانی به شما آماده خواهد بود.


مقالات پیشنهادی:

مهاجرت به دانمارک

کار در دانمارک

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید