جمهوری چک

راهنمای بهترین روش های مهاجرت به چک

مهاجرت به چک، یکی از آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه‌های اخذ اقامت اروپا است. روش های متعددی برای مهاجرت به این کشور زیبای اروپایی وجود دارد که مهمترین آنها، عبارتند از: تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج. بیشتر روش‌های مهاجرتی، در نهایت منجر به اقامت دائم جمهوری چک می‌شوند. با داشتن اقامت دائم چک، می‌توانید بدون محدودیت در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، تردد، زندگی و کار کنید.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به چک

جمهوری چک در گذشته با کشور اسلواکی، یک کشور واحد را تشکیل می داد، ولی امروز، این دو کشور از یکدیگر مستقل هستند و دولت و قوانین جداگانه ای دارند. مهاجرت به چک، مانند مهاجرت به کشورهای اروپای غربی، چندان در بین ایرانیان رایج نیست، ولی پس از استقلال چک از اسلواکی، آمار مهاجرت افزایش پیدا کرد.

مهاجرت به چک

امروزه بیشتر مهاجران در جمهوری چک، اتباع کشورهایی مانند: اوکراین، اسلواکی، ویتنام، روسیه، لهستان و همچنین آلمان هستند.

راههای مهاجرت به چک، متعدد است، ولی یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به کشور چک، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. هزینه تحصیل در چک در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، بسیار پایین است و همین موضوع باعث شده تا این کشور در سال های اخیر، به یکی از مقاصد مهم و محبوب تحصیلی در بین دانشجویان بین المللی تبدیل شود.

در این مقاله، بهترین روش های مهاجرت به چک را به شما عزیزان، معرفی کرده و شرایط مهاجرت به چک را در سال 2020 بررسی می کنیم، با ما همراه باشید.


روش های مهاجرت به چک

مهاجرت به چک، یکی از آسانترین روش های دستیابی به اقامت دائم اروپا است. پروسه مهاجرت به چک،در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، به خصوص کشورهای اروپای غربی، کمتر پیچیده و زمانبر است. البته، مدت زمان پروسه مهاجرت به این کشور، بسته به روشی که برای مهاجرت انتخاب می کنید، متفاوت خواهد بود. بهترین روش های مهاجرت به چک، تحصیل، ویزای کار، سرمایه گذاری و ازدواج است که از بین اینها، تحصیل و ازدواج، به مراتب آسان‌تر هستند. مهاجرت به این کشور در بیشتر مواقع، منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می‌شود، مشروط بر اینکه متقاضی، شرایط لازم را داشته باشد و الزامات را برآورده سازد. در ادامه مقاله، روش های مهاجرت به چک را به تفصیل برای شما عزیزان، توضیح خواهیم داد.

اگر به دنبال وکیل مهاجرت به چک هستید، گروه مهاجرتی اپلای من، با سالها تجربه درخشان و داشتن صدها پرونده موفق در زمینه مهاجرت به کشور چک، این افتخار را دارد تا شما عزیزان را در این مسیر، به درستی مشاوره و راهنمایی کند. برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، همین حالا با کارشناسان متخصص این گروه مهاجرتی تماس بگیرید.


ویزای تحصیلی جمهوری چک

جمهوری چک، پس از اینکه به کشوری مستقل تبدیل شد، با ایجاد زیرساخت های جدید و قوی در زمینه های علمی، به پیشرفت های چشم‌گیری دست یافت و امروز، نظام آموزشی جمهوری چک، یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزش در اروپا محسوب می شود. بسیاری از دانشگاه های این کشور نیز ار اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردارند. تمامی این موارد در کنار هزینه های مقرون بصرفه زندگی و تحصیل، باعث شده تا تحصیل در چک، تبدیل به اولین گزینه برای کسانی باشد که قصد مهاجرت به اروپا را دارند. جالب است بدانید، در حدود 65 درصد از دانشجویانی که در دانشگاههای چک مشغول تحصیل هستند، اتباع خارجی هستند. تحصیل در چک، یکی از ارزانترین و آسانترین راههای دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور چک است، بدین ترتیب که فارغ التحصیلان، باید طی 6 ماه، شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند و از این طریق ویزای کاری دریافت نمایند. متقاضیان مهاجرت به چک و اخذ اقامت دائم این کشور، باید به صورت تمام وقت کار کنند و مالیات بپردازند تا پش از گذشت مدت تعیین شده، قادر به ارائه درخواست برای اخذ ویزای اقامت دائم چک باشند.


مهاجرت کاری به جمهوری چک

مهاجرت به چک

یکی از روش های مهاجرت به چک، اخذ ویزای کاری جمهوری چک است. لازمه دریافت ویزای کاری و مهاجرت به چک، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از طرف یک کارفرما در کشور چک است. لازم بذکر است، اقتصاد چک در حال حاضر، وضعیت پویایی ندارد و دریافت پیشنهاد کاری برای متقاضیانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، می تواند بسیار دشوار باشد. به طور کلی مهاجرت به چک از طریق ویزای کاری، در مقایسه با سایر روش های مهاجرتی، دشوارتر و پروسه آن، طولانی تر است. در صورت داشتن جاب آفر، می توانید برای ویزای کاری کشور چک، درخواست دهید. مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چک، عبارتند از: فرم تکمیل شده درخواست ویزا، پاسپورت معتبر و سایر مدارک شناسایی متقاضی و کارفرما در جمهوری چک، آدرس متقاضی در ایران و آدرس دفتر یا شرکت کارفرما در کشور چک به همراه شماره ثبت شرکت، نامه تایید شده استخدام متقاضی توسط اداره کار کشور چک، مدارک تحصیلی و گواهینامه های حرفه ای که به صورت رسمی ترجمه شده اند به همراه 500 تا 1000 کرون چک جهت بررسی پرونده و صدور ویزا.

اگر متقاضی مهاجرت به چک از طریق کار هستید و هنوز موفق به دریافت پیشنهاد کاری نشده‌اید، همین حالا با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید و اطلاعات جامعی را کسب کنید.


اخذ اقامت چک طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری، یکی از بهترین راههای مهاجرت به چک است. در سال های اخیر، بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا که از تمکن مالی خوبی برخوردارند، سرمایه گذاری در چک را برای رسیدن به این هدف برگزیده اند. مهاجرت به این کشور می باشد. این کشور نیز برای افزایش درآمدهای خود، از سرمایه گذاری های خارجی، بسیار استقبال می کند. از آنجایی که این جمهوری در برخی از سازمانهای مهم و تاثیرگذار بین المللی، از قبیل: سازمان تجارت جهانی  (WTO)، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی  (OECD) و همچنین صندوق بین المللی پول (IMF) ، آژانس چند جانبه تضمین سرمایه گذاری (MIGA) و گروه بانک جهانی عضو است، سرمایه گذاری در آن می تواند منجر به سودآوری های بسیار شود. مهاجرت به چک از طریق سرمایه گذاری بصورت: ثبت شرکت با مسئولیت محدود، خرید ملک و ویزای کارآفرینی امکان پذیر است که هر کدام شرایط خاصی را می طلبد.

مهاجرت به چک

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری و مهاجرت به چک، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. مدارک لازم برای ثبت شرکت و اخذ اقامت چک، عبارتند از: فرم تکمیل شده ثبت شرکت، پاسپورت معتبر تمامی اعضا و سهامداران شرکت، بیزینس پلن، مدارک تحصیلی، سوابق کاری و نام تعیین شده برای شرکت مورد نظر در چک. توجه داشته باشید، هزینه مهاجرت به چک از طریق ثبت شرکت، با توجه به نوع فعالیت شرکت تعیین می شود و حداقل 35 هزار یورو می باشد. ویزای سرمایه گذاری از این طریق، 6 ماهه و قابل تمدید برای 2 سال است. در صورتی که فرد، طی این مدت تمامی الزامات را برآورده سازد، می تواند برای اقامت دائم چک درخواست دهد. این امر با ویزای کارآفرینی، شرایط دشوارتری دارد و هزینه های بیشتری را نیز می طلبد. حداقل سرمایه در این روش، بیش از 3.5 میلیون دلار است و فرد باید برای 20 نفر از شهروندان چک یا اتحادیه اروپا، ایجاد اشتغال کند تا بتواند از این طریق، اقامت دائم کشور چک را دریافت نماید. یکی از روش های خوب و آسان برای مهاجرت به چک، خرید ملک در این کشور است.

شما می توانید با قیمت هایی مقرون به صرفه در جمهوری چک، به خرید ملک بپردازید. یکی از معایب خرید ملک در چک این است که تنها اقامت موقت به خریدار اعطا می شود و خبری از اقامت دائم نخواهد بود.


اخذ اقامت چک از طریق ازدواج

یکی از مزایای مهاجرت به چک از طریق ازدواج، قابل قبول بودن انواع ازدواج مدنی و مذهبی در این کشور برای به جریان افتادن پرونده متقاضی است. شما می توانید با یک تبعه این کشور و یا مقیم دائم این کشور، ازدواج کرده و اقامت دائم چک را دریافت کنید. برای این منظور: محل و تاریخ ازدواج باید از قبل تعیین شود، اگر ازدواج بصورت مذهبی است، باید با جامعه مذهبی یا کلیسا، هماهنگی های لازم به عمل آید و در صورت مدنی بودن ازدواج نیز باید با اداره ثبت اساسی (Office of Vital Records)، واقع در حوزه مربوط به امور ازدواج، هماهنگ شود. در صورت داشتن سند رسمی ازدواج، پروسه مهاجرت به چک، با سرعت زیادی انجام می شود. توجه داشته باشید، سن قانونی ازدواج در جمهوری چک، 17 سال است و متقاضی مهاجرت‌به این کشور باید حداقل 17 سال داشته باشد.

اگر به دنبال اخذ اقامت اروپا هستید، مهاجرت به چک می تواند گزینه ای بسیار مناسب، ارزان و آسان برای رسیدن به این هدف باشد. متخصصان گروه مهاجرتی اپلای من، در زمینه مهاجرت به کشور چک، در هر ساعت از شبانه روز، آماده ارائه مشاوره تلفنی رایگان به شما عزیزان هموطن هستند. همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید و ابهامات را برطرف سازید.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

مهاجرت به اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اتریش

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید