تحصیل در بلژیک

مزایای تحصیل در بلژیک

یکی از کشورهای اروپایی برای تحصیل به بلژیک می باشد آثار تاریخی بسیار بالا غذاهای متنوع ،دیوارهای گوناگون جشن ها و جشنواره های متعدد در این کشور وجود دارد و علاوه بر اینها جاذبه های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارد که

اطلاعات بیشتر

مزایای تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

یکی از کشورهای اروپایی برای تحصیل بلژیک می باشد. آثار تاریخی بسیار بالا،  غذاهای متنوع، فستیوال های گوناگون،  جشن ها و جشنواره های متعدد و جاذبه ‌های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارد که شما را جذب این کشور اروپایی خواهد کرد. این کشور اروپایی قلب اروپا شناخته شده است و روابط بین المللی بسیار زیادی دارد. مردم این کشور علاوه بر زبان‌ های بومی خود زبان انگلیسی را روان صحبت می ‌کنند و این برای شما که به عنوان یک فرد تازه وارد به آن کشور می روید بسیار مناسب و مفید می باشد. همچنین خونگرمی و مهمان نوازی مردم باعث می‌شود که شما آسوده خاطر باشید در کشور بلژیک مراکز بین المللی زیادی همچون اتحادیه اروپا و ناتو وجود دارد.

با تحصیل در بلژیک از فرهنگ غنی و اروپایی و یک تحصیل عالی و مملو از فهم و دانش و فرهنگ و غنی از هرگونه آموزش بهره مند خواهید شد. در این کشور سطح تحصیلات بسیار عالی و متفاوت با سایر دانشگاه های کشورهای دیگر میباشد. در دانشگاه‌های بلژیک از نظر آموزشی در سطح بالایی قرار دارند تحصیل در بلژیک می تواند عالی و مفید باشد.

گروه مهاجرتی اپلای من سعی کرده است که دلایل تحصیل در بلژیک را برای شما مفید و مختصر بیان کند به همین دلیل به بیان برخی از دلایل و خوبی هایی که با تحصیل در بلژیک میتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید را برای شما توضیح خواهیم داد.


کمک هزینه های تحصیلی

دولت بلژیک بیشتر کمک هزینه‌های تحصیلی و بورسیه های خود را برای کشورهای در حال توسعه گذاشته است اما میتوان برای دریافت بورسیه ها و هزینه های تحصیل در کشور نیز اقدامات کرد و در یکی از بندهای آن پذیرفته شد. اولین موردی که می ‌توان در مورد آن صحبت کرد بورسیه دولت این کشور می‌باشد.

بورسیه دولتی

بورسیه دولتی برای تحصیل در بلژیک خود به گزینه های متفاوتی تقسیم می‌شود اولین بورسیه دولتی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد بورسیه آژانس توسعه بلژیک می باشد.

بورسیه آژانس توسعه بلژیک

بورسیه های زیادی برای چندین کشور از این کشور با همکاری اتحادیه توسعه بلژیک برای تحصیلات مانند دکترا و کارشناسی ارشد در این کشور ارائه می‌شود که برای ۱۸کشور در حال توسعه تخصص داده شده است. حدود ۹۰۰۰ جایزه  به همراه چهار هزار کمک هزینه تحصیلی این بورسیه را در بردارند.

بورسیه های آموزش و بورسیه ارشد سالیانه

حدود ۱۸۰ دانشجوی بورسیه می شوند این ۱۸۰ دانشجو می‌توانند از ۵۴ کشور مختلف برای رشته های مختلف در دوره ارشد و دکترا تحصیل کنند. این بورسیه برای تحصیل در بلژیک می تواند بورسیه هزینه های زیادی مثل هزینه شهریه زندگی و هزینه های مرتبط با زندگی در بلژیک را فراهم کند تحصیل در بلژیک با وجود بورسیه های متعدد دارای هزینه های  زیاد نمی باشد.

بورسیه Ciuf-cud

یکی از کمیته های دانشگاهی و کمک های دانشگاهی بلژیک حدود ۱۵۰ بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هدیه می‌دهد.

بورسیه اراسموس

برای تحصیل در بلژیک میتوانید از بورسیه اراسموس استفاده کنید برنامه برای  دانشجویان بین المللی در رشته‌های بدون هزینه تحصیلی می باشد بسیار عالی میباشد و شما میتوانید در یکی از رشته های عالی در این کشور با بورسیه اراسموس شرکت کنید.

بورسیه های خصوصی

 تحصیل در بلژیک همانگونه که گفتیم بورسیه های متفاوت و متعددی دارد از جمله بورسیه های خصوصی و بورسیه های دولتی  با انواع بورسیه های دولتی آشنا شدید و اما بورسیه های خصوصی که شامل چندین بورسیه برای دانشگاه بین المللی می شود و تحصیل برای آنها راحت و آسوده میکند.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی با توجه به نمرات تحصیلی و همچنین کارنامه تحصیلی دانشجویان حدود ۸ هزار یورو در هر سال برای این دانشجویان تهیه می‌شود. البته اگر نمرات و همچنین کارنامه آنها درخشان باشد ممکن است برای سال دوم  دانشجو نیز این بورسیه را بگیرد. این بورسیه برای ایجاد روحیه برای دانشجویی بین المللی برای تحصیل در رشته ها یی مانند: اختر شناسی، زیست، بیوفیزیک و سلول شیمیایی داده می شود.


کیفیت زندگی و تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک به خاطر امنیت و همچنین کیفیت بالای زندگی و طراوت و تازگی آن بسیار معروف می باشد. مراکز بهداشتی این کشور در سطح بالای جهانی  قرار گرفتند و شهرهای غنی از معماری مثل بروکسل  را در خود جای داده‌اند همچنین آثار تاریخی و بناهای تاریخی بسیار با شکوه و زیبایی وجود دارد که می توان آنها را در رتبه سی و سوم جهانی قرار داد.


تحصیل به زبان انگلیسی

تحصیل در بلژیک

اگر شما برای تحصیل در بلژیک به خوبی تحقیق کرده باشید متوجه میشوید که در این کشور چند زبان  وجود دارد و عموماً تحصیلات و آموزش های این کشور به زبان انگلیسی می باشد و باید به زبان مراکز آموزشی آن دقت کنید. در سایر کشورها شما ممکن است مجبور باشید در یک مقطع تحصیلی به تحصیل  با زبان خاص آن کشور بپردازد اما در برای تحصیل در بلژیک  به راحتی می توانید با زبان انگلیسی تحصیل کنید.

تحقیقات خود را در زمینه مطالعات انگلیسی بیان کنید و همچنین برای دانشجویانی که مقالات و تحقیقات خود را به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی نوشته اند و هدایا و جایزه های بسیاری در نظر گرفتند البته بهتر است قبل از اینکه شروع به تحصیل در موسسه خاصی نمایید در مورد زبان  آن موسسه  تحقیق کرده و زبان تحصیلی خود را مشخص کنید البته اغلب زبان تحصیلی بلژیک انگلیسی می باشد.


بهره بردن از برنامه های Mba و Emba

تحصیل در بلژیک

با تحصیل در بلژیک از مزیت دوره های عالی و همچنین دوره رایج آن و اجرای آن برخوردار می‌شود و دوره  اجرایی که در حال حاضر ارائه می‌شود حدود ۳۵۰۰ دوره‌ی emba در سطح جهانی دارد.

از دلایل شهرت این کشور می توان تسهیلات بین المللی آن را نام برد و به خصوص زمانی که اقتصاد و کارفرمایان در چشم انداز های بین المللی تمرکز می کنند و  دوره های mba را بیان میکنند. این دوره از اهمیت زیادی برخوردار است و همچنین  بازدهی زیادی نیز دارد و شغل های  زیادی را در دولت، و ملت های متفاوت، در بخش غیر دولتی و … به وجود آورده است و بعد از فارغ ‌التحصیل شما می توانید در بروکسل و یا حتی در خارج از آن به کار خاصی در این رشته مشغول شوید.


مقالات پیشنهادی:

مهاجرت به بلژیک

کار در بلژیک

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید