تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

مهاجرت به گرجستان

کشور گرجستان با زیبایی مثال زدنی ،از لحاظ موقعیت جغرافیایی در قاره آسیا و در امتداد دریای سیاه قرار دارد و دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است . وسعت کشور گرجستان را می توان کوچکتر از کارولینای جنوبی در نظر گرفت و از نظر همسایگی و مرزی باکشورهای ترکیه ،روسیه، ارمنستان، آذربایجان  دارای مرز مشترک است. پایتخت کشور گرجستان تفلیس نام دارد که از حیث جاذبه های توریستی فراوانی ،از پرطرفدار ترین مقاصد برای گردشگران سراسر دنیا محسوب می گردد و همچنین دارای امتیازهای مثبت زیادی است که موجب ترغیب افراد به مهاجرت به گرجستان می شود. از این رو خرید ملک در گرجستان توصیه می شود.درست است که کشور گرجستان موقعیت جغرافیایی عالی دارد اما از لحاظ خطر بلایای طبیعی ،بررسی ها نشان داده کشوری زلزله خیز است. از لحاظ مذهبی ،تقریبا ۸۴٪  از جمعیت کشور گرجستان را مذهب مسیحی ارتدوکس تشکیل می دهند.

کشور گرجستان کشوری جمهوری است که تنها دارای یک مجلس نمایندگان آن هم به صورت نمایشی در این کشور برقرار است. همچنین کشور گرجستان با دیدگاه طرفدار غرب و توسعه اقتصاد که در پیش گرفته است، سعی دارد به ناتو و اتحادیه اروپا ملحق شود. اگر این اتفاق بیفتد کار و زندگی در این کشور طرفداران زیادی پیدا می کند.
جالب اینجاست که امکان ورود به کشور گرجستان برای اتباع خارجی بیش از ۱۰۰ کشور ، بدون داشتن ویزا هم امکان پذیر است. این افراد بدون ویزا میتوانند تا حدود یک سال در کشور گرجستان بدون هیچگونه مشکلی در زندگی خود ،حضور داشته باشند. بر اساس سیاست هایی کم دردسر و راحتی که در مهاجرت به گرجستان وضع شده، باعث افزایش ورود مهاجرین از کشورهای مجاور و مختلف به گرجستان شده است. البته باید یادآور شد که شهروندان این کشورها حداکثر ۹۰ روز متوالی مجاز به اقامت در گرجستان می‌باشند.این در حالی است که برای گرجستانی ها امکان مهاجرت ، فقط  به ۱۲ کشور از جمله کشورمان ایران، کشور ترکیه و … وجود دارد.

روش های  مهاجرت به گرجستان
مهاجرت به گرجستان دارای شیوه ها و روش های مختلفی است که هرکدام شرایط مختص خود را دارند و آگاهی کامل از این شرایط  می تواند جهت انتخاب و اقدام برای مهاجرت به گرجستان از طرق مختلف ،راهنمای خوبی برای سایرین باشد.

مهاجرت به گرجستان از طریق کار
اخذ اقامت کاری در کشور گرجستان و شرایط کاری با دقت به موقعیت گرجستان در بین قاره اروپا و قاره آسیا ، برای انجام فعالیت های تجاری بین المللی ، در حال حاضر دارای شرایط خیلی خوب و موقعیت عالی می باشد و گزینه ای مناسب جهت مهاجرت به گرجستان محسوب می شود. برای انتخاب گرجستان به عنوان مقصد مهاجرت گزینه خوبی است.گرفتن ویزای کار برای گرجستان تنها برای اشخاصی امکان پذیر است که برای ایجاد کار و مولد کار هستند و یا به قصد کار به عنوان کارگر به کشور گرجستان وارد می شوند و با ورود خود به کشور گرجستان، شروع به کسب و کارهای خصوصی یا انجام کارهای غیررسمی در مشاغل آزاد و غیر دولتی می کنند.

مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل

امروزه رفتن به خارج از کشور جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی و سایر رشته ها ،بسیار مرسوم شده است و با کمی دقت و تحقیق می توان گرجستان را به عنوان مکانی برای ادامه تحصیل انتخاب کرد. زیرا شرایط تحصیلی و رفاهی در کشور گرجستان بسیار ایده آل  می باشد از این حیث افراد زیادی علاقمند و متقاضی ادامه ی تحصیل پزشکی در گرجستان می باشند. افراد علاقه مند به تحصیل پزشکی در گرجستان ، به دلیل مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی می توانند از یک اقامت به مدت شش سال بر خوردار شوند. نکته قابل توجه اینجاست که گرفتن اقامت از طریق تحصیل پزشکی در گرجستان به این صورت انجام می پذیرد که ، افراد در ابتدا یک اقامت شش ماهه می گیرند و بعد از این شش ماه مجدد اقدام به گرفتن اقامت می کنند .در نهایت موفق به گرفتن اقامت یک ساله می شوند. پس از آن برای هر سال جدید که آغاز می شود، اقامت هر فرد بصورت سالیانه تمدید می شود.تمدید اقامت می تواند تا شش سال متوالی ادامه داشته باشد. مورد دیگر در مهاجرت به گرجستان، لین کارت است که تنها برای اشخاصی که برای ادامه تحصیل در موسسات آموزشی مجاز و دانشگاه های گرجستان وارد گرجستان می شوند صادر می گردد نه برای همه افراد. زبان تدریس در گرجستان در رشته پزشکی و دندانپزشکی زبان انگلیسی، روسی و گرجی است اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید مهاجرت به گرجستان جزو بهترین انتخاب ها برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور می باشد.از دانشگاه های گرجستان می توان به دانشگاه پزشکی ایالتی تفلیس (TSMU) که بهترین دانشگاه علوم پزشکی در منطقه قفقاز (روسیه، گرجستان، آذربایجان و ارمنستان) می باشد اشاره کرد. برای افراد متقاضی تحصیل پزشکی در کشور گرجستان اقامت به مدت شش سال داده می شود.

مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اینکه از طریق سرمایه گذاری در گرجستان اقدام به ورود و اخذ اقامت کندبرای هر فرد مراحل و شرایطی خاصی دارد.برای فردی که با عنوان یک سرمایه گذار بین المللی یا خارجی قصد دارد در کشور گرجستان سرمایه گذاری کند، هنگامی امکان پذیر خواهد بود که حداقل میزان مبلغ ۰۰۰/۳۰۰ دلار امریکا را برای سرمایه گذاری در کشور گرجستان مهیا کرده باشد و این مبلغ را همراه خود وارد کشور گرجستان کند. بعد از انجام فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت ، فرد می تواند بر اساس قوانین مقرر در کشور گرجستان برای اخذ اقامت اعضای خانواده ی خویش، شامل همسر و فرزندان پایین تر از ۱۸ سال خود، درخواست داده ونسبت به مهاجرت به گرجستان بستگانش اقدام نماید.

مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذاریچگونگی مهاجرت به گرجستان از طریق تولد

مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذارییک کودک می تواند شهروند گرجستان در نظر گرفته شود در صورتی که یکی از موارد زیر شامل حال آن کودک  شود:

۱-اگر کودک در خاک کشور گرجستان متولد شده باشد، و کشورهای مبدأ زندگی هیچ کدام از والدینش ،آن کودک را شهروند خود ندانند کودک می تواند شهروند گرجستان محسوب گردد.

۲-در هنگام تولد یک کودک، حداقل یکی از والدین کودک موردنظر ،شهروند کشور گرجستان بوده باشد؛

۳-اگر آن کودک فرزند پدرو مادری بدون ملیت در کشور گرجستان باشد و در خاک گرجستان متولد شده باشد کودک شهروند گرجستان است.

۴-کودکی که در خاک کشور گرجستان متولد شده است و یکی از والدین او در گرجستان بدون ملیت است و یا والدین دیگر او مشخص نباشد.

۵-کودکی که زیر سن قانونی است و در کشور گرجستان زندگی می کند و پدر و مادر او مشخص نیستند، به عنوان شهروند گرجستان محسوب می شود تا زمانی که برعکس آن ثابت شود.بنابراین در کشور گرجستان تولد تابع سیستم خون است.

مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج

دولت گرجستان نیز مانند هر کشوری برای ازدواج شهروندانش با شهروندان یک کشور دیگر قوانین خاص خودش را دارد و شرایط سختگیرانه ای را برای اتباع خارجی که قصد ازدواج با شهروندان کشور گرجستان دارند وضع کرده است. این روش به این صورت است که باید به مقامات گرجستان اثبات شود که فردی که قصد ازدواج در خاک گرجستان را دارد، در حال حاضر مجرد، ویا اینکه قبلاً ازدواج نکرده است و یا اگر طلاق گرفته ، طلاق او باید بصورت رسمی ثبت شده باشد. همچنین احراز هویت آن فرد نیز باید انجام شود و پیگیری می شود که هرگز در کشور گرجستان مرتکب بزه و جنایتی نشده است. در این صورت با گرفتن مجوز های قانونی امکان ازدواج شخص خارجی با شهروند گرجستانی امکان پذیر خواهد شد.

مهاجرت به گرجستان از طریق پناهندگی

در برخی کشورهای خارجی، برنامه ی پناهندگی برقرار شده است یعنی برای افرادی که جانشان در معرض خطر قرار گرفته است و اگر به کشور خود بازگردند به خطر می افتند می توانند از طریق پناهندگی وارد گرجستان شوند. طبق روشهای خاص وتحقیقات دقیق و سختی صحت حرف افراد که آیا واقعا جانشان در خطر است یا فقط از خطر جان به عنوان بهانه استفاده شده ،تعیین می شود.با این وجود تعداد پناهندگان از این روش همچنان روز به روز افزایش می یابد. روزانه اخبار مختلفی در ساعات متفاوت از برخوردهای ناشایست با پناهندگان در کشور های مختلف می شنویم که بسیار ناگوار و ناخوشایند هستند. با این اوصاف ، می توان گفت که پناهندگی راه مناسبی جهت مهاجرت به گرجستان و سایرکشور ها در بین شیوه های مختلف مهاجرت می باشد و به دلیل سختی های فراوان اصلا به اشخاص توصیه نمی شود.

گروه اپلای من با داشتن کادری مجرب و متخصص در راستای مهاجر فرستی به گرجستان و سایر اقسا نقاط جهان ،آماده ارائه هرگونه خدمات، مشاوره و پیشنهاد بهترین راه به شما جهت مهاجرت به گرجستان و سایر کشورها متناسب با شرایط شما و کمترین خطر می باشد.

سخن پایانی

مهاجرت به گرجستان و شیوه های مختلف آن را در این مقاله تحلیل و بررسی کردیم .امید است که سوالاتی که در رابطه با نحوه مهاجرت به گرجستان در ذهن شما پیش آمده بود پاسخ یافته باشد.قابل ذکر است که کشور گرجستان یک کشور زیبا و سر سبز با جاذبه های فراوان است و برای اخذ اقامت آن ، راه های به خصوصی وجود دارد که با کمی دقت در بررسی شرایط هر فرد و به نسبت میزان پول و سرمایه یا شغل یا اهداف شخصی افراد می توان بهترین شیوه جهت مهاجرت به گرجستان را پیشنهاد داد.همچنین به افرادی که توانایی خرید ملک در گرجستان را دارند پیشنهاد می کنیم این کار را انجام دهند زیرا با خرید ملک در گرجستان و خانه می توانید سرمایه گذاری عالی با دلار آمریکا ،در بیرون از بازار پر تنش ایران داشته باشید. خرید ملک در گرجستان می تواند سبب افزایش ارزش پولی شما شود اگر درت زمان مناسب اقدام به خرید ملک کنید. همچنین اگر در آینده کشور گرجستان عضوی از اتحادیه اروپا و معاهده شنگن شود ارزش ملک در گرجستان با سرعت بسیار زیادی بالا می رود و از اینجا نیز شما سود خواهید برد.
در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و متخصصان مجرب ما در گروه اپلای من تماس حاصل فرمائید.

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.