تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

آشنایی کلی با مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند به سبب تورم پایین و رشد اقتصادی مناسب، همواره از توجه ویژه ای برخوردار بوده است. با شنیدن نام کشور هلند، بیشتر تصویر گل های زیبای آن در ذهن شنونده منعکس می‌شود. هلند یکی از کشور های اروپایی است؛ که موقعیت جغرافیایی آن در شمال غربی اروپا واقع شده است. همسایگی آن با دیگر کشور های مهم مانند آلمان و بلژیک، از ویژگی های مهم و موثر دیگر در آن است. شهر های آمستردام، روتردام، لاهه و آیندهوون و .. از شهر های معروف آن است. زبانی که عموم مردم هلند با آن صحبت می کنند؛ هلندی بوده که به زبان آلمانی شباهت نزدیکی دارد. همچنین مردم این کشور به دین مسیحیت ( پروتستان) اعتقاد دارند. در نتیجه اگر قصد مهاجرت به هلند را داشته باشید، باید این فاکتور های ابتدایی را در نظر داشته باشید. و سپس به سراغ روش های مهاجرت به هلند بروید. موسسه اپلای من برای ارائه مشاوره و راهنمایی های لازم در این رابطه آماده همکاری با شما می باشد.

هلند

شرایط اولیه اقامت در هلند

مهاجرت به هلند دارای شرایط اولیه است. این شرایط اولیه به طور کلی مربوط به دریافت اجازه اقامت از سوی سفارت این کشور است.

 • ویزای بلند مدت یا MVV : برای دریافت این ویزا باید اجازه دریافت کنید. این اجازه با ارائه پاسپورت و دیگر مدارک به سفارت هلند انجام شده، و مدت زمان اعتبار آن بیشتر از ۹۰ روز است.
 • ویزای کوتاه مدت: برای دریافت ویزا کوتاه مدت نیاز به دریافت ویزای شنگن است. برای دریافت آن نیز باید مدارک خود را به سفارت تقدیم کنید. مدت زمان این پاسپورت کمتر از ۹۰ روز است.

این مدارک بطور کلی شامل پاسپورت، محل اقامت و ارائه مدارک مرتبط با تمکن مالی مشخص است.

مهاجرت به هلند از راه تحصیل

یکی دیگر از راه های پرطرفدارمهاجرت به هلند تحصیل کردن و درس خواندن در دانشگاه های این کشور است. انجام این کار مزایای فراوانی دارد. از جمله:

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر
 • اقتصاد و فرهنگ مناسب در هلند
 • تبدیل ویزا تحصیل به ویزا کار
 • اخذ اقامت کمتر از ۵ سال
 • امکان به همراه داشتن خانواده برای تحصیل

برای دریافت ویزای تحصیلی هلند باید مانند دریافت اجازه کار، اقامت این کشور را بدست آورید. دریافت این اجازه به مواردی مانند کشوری که در آن زندگی می کنید؛ متفاوت است. طرفداری بیشتر مهاجرت به هلند از راه تحصیل به علت هزینه پایین تحصیلات در آن قابل توجه است.

بنابراین اگر به این حوزه اهمیت می دهید و قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر با بهترین شرایط را دارید؛ مهاجرت تحصیلی به هلند را انتخاب کنید. در صورت راهنمایی های بیشتر می توانید با مشاوران اپلای من تماس حاصل کنید. شرایط عمومی لازم برای دریافت این ویزا عدم سوء پیشینه، گذرنامه معتبر، سلامت شخص یا تست TB، دارا بودن تمکین مالی مناسب،  و .. می باشد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند

شرط تحصیل در این مقطع و مهاجرت به هلند از این راه ارائه مدرک دیپلم است. مدت زمانی که درس خواندن شما به طول می انجامد حدودا ۴ سال است و لازم به ذکر است که در صورت لزوم امکان کار پاره وقت برای شما فراهم خواهد شد. مدرک آیلتس ۶ و در صورت نیاز آشنایی با زبان آلمانی در سطح b1 -b2  نیاز است.

چون دروس عمدتا به زبان آلمانی در این مقطع ارائه می شود شما می توانید در کنار درس خواندن، آموختن این زبان را نیز آغاز کنید. دانشگاه های مناسب برای تحصیل در این مقطع عبارتند از: دانشگاه توئنته، دانشگاه صنعتی ایلندون، دانشگاه واژینگن و دانشگاه اوترخت.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز یکی از راه های مهاجرت به هلند از طریق تحصیل است. مدت تحصیل شما در این بخش یک تا دو سال بسته به رشته مورد نظرتان متغیر است. توانایی سطح b2 زبان آلمانی برای شما بسیار واجب است.

 • تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند

طول مدت زمان اشتغال به تحصیل شما در دوره دکترا حدودا ۴ ساله است. همانطور که در دو بخش قبلی نیز یادآوری شد؛ مدرک زبان آلمانی برای ادامه تحصیل در این حوزه بسیار اهمیت دارد. اگر متقاضی تحصیل در مقطع دکترا باشید به شما دستمزد تعلق می گیرد. ولی با این حال، شما در کنار درس خواندن اجازه کار در هفته را برای پرداخت هزینه های زندگی‌تان خواهید داشت. البته بورسیه شدن در این مقطع نقطه قوت آن به حساب می آید. در صورت وجود نیاز به مشاوره های لازم در این رابطه، تماس با موسسه اپلای من را فراموش نکنید.

مهاجرت به هلند از راه سرمایه گذاری

این روش مهاجرت به هلند برای کسانی که میخواهند برای ادامه زندگی امکانات مالی و رفاهی هلند را برگزینند مناسب است. برای سرمایه گذاری در هلند، به شخص داوطلب یک ویزای ۳ ساله داده می شود؛ که باید در طی این مدت رعایت قوانین اقتصادی و مالی هلند تحت نظر قرار بگیرد. در کشور هلند بطور کلی سه نوع سرمایه گذاری، کارآفرینی، ثبت شرکت، نوآوری، سرمایه گذاری اشتراکی یا دولتی و علمی داریم. در نتیجه و بر همین اساس می تواند روند دریافت اقامت و سرمایه گذاری در این کشور را آغاز کنید.

در حالت ثبت شرکت شما باید یک پلن اقتصادی با تمام جزئیات مرتبط با سرمایه گذاری در آن، یا خرید شرکت انجام دهید. در این حالت باید به شما نمره دهی صورت گیرد.  امتیاز تحصیلات،امتیاز کارآفرین، کارمند بودن و .. در نظر گرفته می شود. در حالت سرمایه گذاری مشترک باید رزومه قوی داشته باشید و توانایی خود را در آن اثبات کنید.

مهاجرت به هلند از راه ازدواج

اگر شما در کشوری مانند ایران باشید؛ و همسر آینده‌تان شخصی با امکانات کافی در هلند باشد؛ می توانید از این طریق برای مهاجرت به هلند اقدام کنید. در این میان باید این امکانات کافی کاملا دقیق به اثبات برسد. مثلا اینکه همسر شما در کشور هلند امکان پرداخت هزینه های زندگی را دارد. شما باید زبان این کشور را بیاموزید. و هزینه ای در حدود ۲۴۰ یورو به عنوان صادر کردن ویزا بپردازید. این روش زیاد پرطرفدار نیست اما می توان روی آن حساب کرد.

 مهاجرت به هلند از راه کار

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، اقامت گرفتن شما در هلند، از ابتدایی ترین راه های مهاجرت به این کشور است. اگر شما کمتر از ۹۰ روز بتوانید در این کشور اقامت بگیرید، ویزای کار در هلند شما باید کوتاه مدت باشد. و برعکس! اگر بیشتر از این تعداد روز اجازه کار دارید، باید چند مورد پیش روی خودتان را مد نظر داشته باشید.
یکی از این راه ها جابجا شدن از شرکتی که مشغول فعالیت در آن هستید؛ به شرکتی دیگر در این کشور است. که روند درخواست این روش توسط کارفرما انجام می‌شود. نوع بعدی آن اسکیل ورکر است. این روش هم باید درخواستی از جانب کارفرما باشد؛ و شما در یکی از حوزه های فعالیت مورد نظر کاری به انجام خدمات مشغول می شوید.
روش سوم برای مهاجرت به هلند از راه کار و دریافت ویزای آن استفاده از بلوکارت است. این گزینه برای کسانی که اسکیل ورکر هستند؛ و می توانند در کشور های منطقه اروپایی مشغول به فعالیت شوند مفید است. پس برای انتخاب هر یک از این روش های ذکر شده باید موردی که برای شما مناسبتر است را، انتخاب نمایید. شغل های مورد درخواست در کشور هلند شامل : کارگر ماهر و مجرب، مهندس، کارشناس it و فروش و .. می باشند. در صورت وجود سوال بیشتر می توانید روی مشاوره های موسسه اپلای من حساب باز کنید.

محاسبه هزینه تحصیل و زندگی در هلند

مهاجرت به هلند می تواند رویایی باشد؛ که با در نظر گرفتن شرایط درست و مناسب امکان پذیر شود. یکی از این شرایط هزینه تحصیل و هزینه زندگی در این کشور است که نباید دست کم گرفته شود. شما اگر متقاضی مهاجرت به هلند باشید و هزینه ها را کنار بگذارید نمی توانید به موفقیت درستی برای ادامه زندگی خود برسید. پس اصطلاحا بی گدار به آب نزنید.

 • هزینه تحصیل در هلند

این هزینه عمدتا با هزینه جابجایی، خورد و خوراک، خرید های متفرقه و .. مرتبط است. هزینه تحصیل در هلند به تفکیک مقاطع به شرح زیر است:
هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی نهایتا ۱۱۰۰۰ یورو بسته به رشته و دانشگاه مورد نظر شما متغیر است. هزینه تحصیل در بخش کارشناسی ارشد ۱۵۰۰۰ یورو حساب می شود. و همین مقدار برای مقطع دکترا با توجه به دریافت بورسیه تحصیلی متفاوت است. با این حال شما می توانید با حقوقی که از دانشگاه دریافت می کنید؛ هم هزینه های تحصیل خود در این کشور را بپردازید.

هزینه زندگی در هلند

برای مهاجرت به هلند هزینه زندگی گاهی بیشتر از هزینه تحصیل حساب می شود. بنا به کم هزینه تر بودن زندگی در هلند می توان با کار مناسب زندگی مناسبی را در این کشور ایجاد کرد. بیشترین هزینه زندگی شما به بخش اجاره بها مرتبط می شود. لازم به ذکر است که، بزرگ و یا کوچک بودن محل زندگی شما، یا شهر محل زندگی‌تان بر این رقم تاثیر بسزایی دارد.
با این حال اگر دانشجو باشید ۶۰۰ یورو باید بپردازید. بطور کلی هزینه تحصیل و زندگی در این کشور در طول یک سال ۶ هزار یورو برای تحصیل و ۱۰۳۵۰ یورو برای زندگی، محاسبه می شود. در صورت وجود مشاوره های بیشتر در رابطه با مهاجرت به هلند می توانید با مشاوران موسسه اپلای من اقدام کنید.

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.