تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس راه های متفاوتی دارد. و شما با شناخت این راه ها بهتر می توانید؛ در روند مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید. اگر قصد مهاجرت به سوئیس را دارید باید بدانید که کدام انتخاب  برای شما بهترین نتایج را رقم خواهد زد. در ابتدای کار بهتر است؛ تا کمی با این کشور ارتباط برقرار کنیم. سوئیس کشور زیبا و امنی است که موقعیت فیزیکی در اروپای مرکزی می باشد. دیگر کشورهای هم مرز با این کشور عبارتند از : آلمان، اتریش، ایتالیا و فرانسه. به دلیل همین نزدیکی می توان گفت که، زبان رسمی این کشور شامل آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی و رومانش است. اما اکثر مردم ایتالیایی صحبت می کنند.امن بودن سوئیس زبانزد خاص و عام است. اهمیت دادن این کشور به روند زندگی شهروندانش را، نمی توان دست کم گرفت. جمعیت این کشور به نسبت مساحت کوچک آن بسیار جالب توجه و محدود است. وجود دانشگاه های معروف و معتبر سوئیس باعث شده است؛ تا بسیاری از دانشجویان برای تحصیل به دنبال پذیرش در این کشور باشند. و اگر بخواهیم از لحاظ زیبایی ظاهری به آن دقت کنیم می توانیم بگوییم؛ که هیچ چیز کم ندارد. به همین دلیل های به ظاهر ساده، عمده افراد در تلاشند؛ تا از راه های ممکن مهاجرت به سوئیس را جدی دنبال کنند.

سوئیس

.     مهاجرت به سوئیس از راه سرمایه گذاری

سرمایه گذاری راه بعدی مهاجرت به سوئیس است. این راه دشواری های خاص خود را دارد و نیاز است؛ تا با استفاده از مشاوره های لازم در این رابطه سرمایه گذاری را انجام دهید. سرمایه گذاری در سوئیس از راه ثبت شرکت امکان پذیر است. این شرکت باید بتواند دست کم حدود ده شهروند سوئیسی را مشغول به کار نماید.
هزینه ثبت شرکت در این کشور برای مهاجرت به سوئیس حدودا ۲۰۰۰۰ فرانک در نظر گرفته می شود. پس از سرمایه گذاری شما می توانید، تابعیت این کشور را پس از دریافت اقامت دائم دریافت کنید. پس باید بدانید که برای مهاجرت از این طریق مجوز B (ذکر شده در بخش قبل) به شما داده می شود. پس از فعالیت کاری بیشتر از ۵ سال در این کشور، به شما اقامت دائم اعطا می شود.
عمدتا کارآفرین بودن در این کشور پس از دریافت اقامت دائم ممکن می شود. البته شما باید برای این کشور سود اقتصادی داشته باشید، تا بتوانید به عنوان یک کارآفرین ایجاد شغل نمایید. که این مورد نیاز به اثبات نمودن دارد.

دریافت ویزای سوئیس و مهاجرت به سوئیس

دو نوع ویزا در این رابطه به متقاضیان ارائه می شود که به شرح زیر است:

 • ویزای سوئیس نوع c: این ویزا به اجازه ورود به شینگن معروف است. این ویزا به کسانی ارائه می شود که در جهت دیدار دوستان و یا افراد نزدیک خود، بازدید کردن (توریستی) از یک رویداد خاص اقدام به سفر به سوئیس می کنند. لازم به ذکر است که امکان تمدید ویزای c وجود ندارد و اعتبار آن کمتر از ۹۰ روز است.
 • ویزای سوئیس نوع d: برعکس ویزای قبلی مدت اعتبار این ویزا بالاتر است.و بیش از ۳ ماه متوالی اجازه خواهید داشت که در این کشور بمانید. برای دریافت این ویزا باید اجازه داشته باشید.برای دریافت ویزای نوع d بسته به دلیل سفر شما،(که می‌تواند تحصیلی،‌کاری، ملحق شدن به خانواده و .. باشد)مدت مشخصی می‌طلبد.
 • برای دریافت مجوز کار در کشور سوئیس باید مدارک لازم را آماده کنید. این مدارک عبارتند از عکس، گذرنامه، رزومه، فرم درخواست کار، کپی مدارک تحصیلی، کپی مدارک مهارت شغل شخص. مجوز ها عبارتند از:
  • مجوزB:

  اعتبار این مجوز یکساله و قابل تمدید است. صدور آن سهمیه ای است و اجازه اقامت کوتاهی را در مهاجرت به سوئیس به شما می‌دهد.

  • مجوز L:

  این مجوز نیز مدت کمی دارد و بسته به قرارداد شما عموما یکسال معتبر است.

  • مجوز c:

  این مجوز برای کسانی صادر می شود که حدودا ده سال در این کشور حضور داشته اند.

  • مجوز G:

  برای مسافران مرزی مشغول به کار در بخش دیگری از این کشور صادر می‌شود.

موضوع هزینه تحصیل و هزینه زندگی برای مهاجرت به سوئیس را نباید دست کم گرفت. طبق بررسی های انجام شده در این رابطه یک خانواده بطور ماهانه با میانگین ۱۵ میلیون تومان می توانند زندگی مناسبی در کشور سوئیس داشته باشند. این در حالی است که هزینه زندگی در سوئیس در یک ماه حدودا ۶۰۰ تا ۲ هزار یورو برای یک فرد محاسبه می شود. و عمده هزینه در این رابطه به اجاره بها مرتبط است.هزینه تحصیل در سوئیس بسته به نوع دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستید متغیر است. البته نباید فراموش کنید که نوع رشته تحصیلی شما نیز  در روند پرداخت هزینه ها موثر است. هزینه تحصیل در سوئیس در مقاطع مختلف با یک جمع بندی ساده به شرح زیر است:

 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی این کشور : ۸۰۰ و حداکثر ۱۳۰۰ یورو سالیانه
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه این کشور : ۱۶۰۰ یورو بطور سالیانه
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی سوئیس ۱۶ هزار یورو بطور سالیانه
 • هزینه بیمه دانشجویی در سوئیس ۲۵۰ الی ۳۰۰ یورو

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.