تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

مهاجرت به بلژیک

بلژیک یکی از کشورهای اروپای شمالی است و می توانیم این کشور را به عنوان یک کشور سلطنتی معرفی کنیم. این کشور جزو کشورهای اتحادیه اروپایی می باشد. بلژیک در سال ۱۸۳۰ جزئی از کشور های فرانسه، اسپانیا و هلند به شمار می رفت. اما بعد از آن استقلال خود را بدست اورد. شرایط مهاجرت به بلژیک چندان مشکل نیست. از این رو می توانیم به بلژیک به عنوان محلی برای مهاجرت فکر کنیم. پایتخت کشور بلژیک بروکسل می باشد و نوع حکومت در این کشور سلطنتی و دموکراسی است. واحد پول بلژیک یورو بوده و زبان مردم این کشور نیز آلمانی، فرانسوی و هلندی می باشد. این کشور از نظر آب و هوایی، کشوری معتدل است و بارندگی در ان تقریبا زیاد است. از همین رو زمستان های سرد و تابستان های خنک و معتدلی دارد. مردم این کشور از نظر اقتصادی می توانیم بگوییم این کشور کمترین نرخ بیکاری را داشته و تورم اقتصادی در این کشور معادل ۸/۱ درصد می باشد. از این رو مهاجرت به بلژیک می تواند یک انتخاب خوبی باشد. انقلاب صنعتی در این کشور به سال ۱۸۰۰ رخ داد و پس از آن بلژیک توانست وارد بخش های صادرات نفت خام، ماشین آلات، مواد غذایی، و مواد شیمیایی شده و از این طریق کسب درآمد نماید.

برای مهاجرت به بلژیک باید با حداقلی از فرهنگ ها  مذاهب این کشور آشنا شوید. از این رو ما به بخشی در این زمینه می پردازیم. مردم کشور بلژیک به شدت به نظافت شخصی و بهداشت عمومی خود اهمیت می دهند. از همین رو شهرهای بزرگ این کشور آلودگی هوایی خیلی کمی دارند. این کشور از نظر معماری بسیار معروف است. تقریبا ۶۰ درصد مردم این کشور به زبان هلندی صحبت می کنند و حدود ۴۰ درصد آنها به زبان فرانسوی. اما در شهر بروکسل هر دو زبان فرانسوی و هلندی رایج است. اگر قصد مهاجرت به بلژیک را دارید باید تابعیت این کشور را بپذیرید. حال از خود می پرسید چطوری تابعیت بلژیک را کسب کنیم؟

مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج

برای این که از این طریق بتوانید تابعیت کشور بلژیک را بدست آورید، باید حداقل ۵ سال در بلژیک اقامت کن و در طی این ۵ سال، ۳ سل را با همسر خود زندگی کنید. علاوه بر این شرایط باید ثابت کنید که به یکی از زبان های رسمی این کشور یعنی هلندی، آلمانی و فرانسوی تسلط کامل دارید. باید به گونه ای نشان دهید که فعالیت های اجتماعی فعالی دارید مثلا دارای شغل باشید. همه ی این موارد برای کسب تابعیت بلژیک از طریق ازدواج لازم است.

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به بلژیک، روش سرمایه گذاری است. بلژیک را می توانیم پایتخت مالی در اروپا معرفی نماییم. از این رو افراد بسیاری خواهان سرمایه گذاری در این کشور هستند. کسانی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند می توانند به مدت ۳ سال اقامت این کشور را دریافت نمایند. از همه مهمتر کسانی که اقامت کشور بلژیک را دارند می توانند به ۱۰۰ کشور دیگر مهاجرت کنند آن هم بدون نیاز به ویزا.
تنها کشوری که به افراد پس از ۳ سال اقامت مستمر تابعیت می دهد کشور بلژیک است. پس با مهاجرت به بلژیک به راحتی می توانید تابعیت این کشور را کسب نمایید. اگر به مدت ۷ سال در این کشور زندگی کنید دیگر تابعیت این کشور برای شما حق تلقی می شود.
کسانی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به بلژیک انجام دهند باید شایستگی هایی داشته باشند. از جمله: پس زمینه ی تجاری خوب، سابقه کیفری پاک، تاسیس یک شرکت بلژیکی و…

مهاجرت به بلژیک به عنوان یک کارآموز

کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیلات خود به عنوان کارآموز به بلژیک سفر کنند باید سنی بین ۱۸ تا ۳۰ داشته باشند. از این طریق می توانند برای مهاجرت به بلژیک اقدام کنند. اما برای این مورد باید شما از طرف یک کمپانی مجوز کار دریافت نموده و به مدت یک سال در این کشور به کارآموزی بپردازید.
شما علاوه بر این می توانید از طریق دریافت ویزای کار که خود به انواع مختلفی تقسیم می شود، اقدام به مهاجرت به بلژیک نمایید.
انواع مجوز های کاری از نوع A و B و C بوده و یک نوع مجوز کار حرفه ای نیز وجود دارد که می توانید کسب نمایید.
مجوز کاری نوع A: این نوع مجوز را به همه ی کارفرمایان و مشاغل موجود در بلژیک می دهند. البته مدت زمانی محدود دارند. برای این که این مجوز را بدست آورید باید ثابت کنید که به مدت ۴ سال از مجوز کاری نوع B استفاده نموده و همچنین ثابت نمایید که به مدت ۱۰ سال به صورت قانونی در این کشور کار کرده اید.
این مجوز برای برخی کارمند ها محدودیت دارد. مثلا افرادی که کارمند های با تخصص بالا، تکنسین های متخصص، محققان، افرادی که عضو یک خانواده هستند و… این افراد نمی توانند مجوز کاری نوع A دریافت نمایند.
مجوز کاری نوع B: از این نوع مجوز فقط برای یک سری مشاغل خاص استفاده می شود. به صورت ۱۲ ماهه صادر شده و قابلیت تمدید نیز دارد. اگر از این نوع مجوز کاری دریافت نمایید و کارفرمای شما یکی از افراد کشورهای عضو اتحادیه باشد می توانید از این طریق اقامت بلند مدت کسب نمایید.
مجوز کاری نوع C: این جوز معمولا برای افرادی که ملیت خارجی دارند صادر می شود. مثلا دانش آموزان، یا کنسولگری ها، و یا کسانی که به دنبال کسب پناهندگی هستند. این مجوز یک ساله می باشد و قابلیت تمدید نیز دارد.
مجوز کار حرفه ای: افرادی که ملیت EU  و EEA و همچنین ملیت سوئیسی ندارند می توانند برای بیزینس و خود اشتغالی درخواست چنین مجوزی نمایند. از طرفی فقط قادر هستند در همان زمینه به بیزینس بپردازند.

مهاجرت و تحصیل در بلژیک

بهترین روش برای مهاجرت به بلژیک دریافت ویزای تحصیلی می باشد. این که شخص متقاضی تحصیل در بلژیک چه شرایط و ملیتی دارد می تواند در دریافت ویزای تحصیلی او تفاوت ایجاد نماید. مگر این که شما از محدوده ی اتحادیه ی اروپا که شامل کشور های ایسلند، نروژ و لهستان هستند، باشید. در این حالت کافیست یک ویزای تحصیل در بلژیک دریافت کنید.
قبل از این که بخواهید یک ویزای تحصیلی در بلژیک تهیه نمایید باید از طرف یک دانشگاه شناخته شده و یا موسسه ی تحصیلی پذیرش شده باشید.
کسانی که به قصد تحصیل به فکر مهاجرت به بلژیک می افتد باید شرایطی داشته باشند. از جمله ی این شرایط: داشتن منابع کافی برای حمایت در طول اقامت در بلژیک از طرف شخص متقاضی تحصیل در این کشور، تحت پوشش بیمه بودن شخص متقاضی، تهدیدی برای امنیت عمومی این کشور نباشند، تحصیل را باید به عنوان حرفه ی اصلی خود در این کشور بر گزینند. اگر تمام این شرایط را دارا هستید می توانید به اخذ ویزای تحصیلی مبادرت ورزید.

شرایط پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های بلژیک

شما باید اثبات نمایید که پیش از ورود به بلژیک قصد تحصیل داشته اید و مدارک لازم جهت ثبت نام و ورود به امتحان را ارسال نموده اید. باید کپی تمام مدارک تحصیلی خود را به همراه داشته باشید، گواهینامه ی سوء پیشینه  کیفری لازم است، شاید لازم باشد مدارک خودتان را به یکی از زبانهای فرانسوی، آلمانی و یا هلندی به این کشور ارسال نمایید. پس با تمام این تفاسیر می تواند به اخذ ویزای تحصیلی مبادرت ورزید.

تهیه ی بورس تحصیلی و مهاجرت به بلژیک

اگر شما وضعیت مالی تحصیل در این کشور را ندارید باید به وزارت امور خارجه بلژیک اطلاع داده و با جزئیات بیان نمایید.پس از این که وارد این کشور شدید باید سریعا به شهرداری رفته و اجازه اقامت دائم و ثبت نام را ظرف ۸ روز انجام دهید. تا به این طریق درخواست اقامت کرده و در جمعیت خارجیان این کشور ثبت نام کنید.کسانی که از طریق تحصیل اقدام به مهاجرت به بلژیک می کنند، می توانند همسر و فرزندان خودشان را نیز به همراه برده و از سفارت بلژیک در خواست اقامت و ویزا نمایند.

هزینه های تحصیل و زندگی در بلژیک

عموما هزینه های زندگی در بلژیک بسیار بالا می باشد. اما کسانی که برای تحصیل به این کشور مراجعه می کنند از هزینه های به صرفه تری برخوردار شوند. مثلا از تخفیف های دانشجویی استفاده کنند. شهریه در کل این کشور به صورت استاندارد مشخص می شود. اما شما باید تقریبا مبلغی معادل ۹۰۰ یورو برای یک سال تحصیل در بلژیک داشته باشید. زیرا شهریه ی سالانه معمولا متغیر است.این مبلغ برای دانشجویانی است که از اتحادیه ی اروپا برای تحصیل به بلژیک می روند. وگرنه دانشجویانی که خارج از این اتحادیه برای تحصیل به بلژیک مراجعه می کنند باید هزینه ای بیش از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال پرداخت کنند.همه ی این موارد و مهاجرت به بلژیک را می توانید از گروه مهاجرتی اپلای من دریافت نمایید. این گروه مهاجرتی با مجرب ترین کارشناسان به شما کمک می کنند تا بتوانید به اخذ ویزای تحصیلی در این کشور، و یا مهاجرت به آن اقدام کنید. گروه مهاجرت اپلای من می تواند کمک شایانی برای شما باشد تا از هر طریقی که می خواهید به این کشور زیبا مهاجرت نمایید.

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.