تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

آشنایی با کشور بلاروس

مهاجرت به بلاروس راه های مختلفی دارد. باید مسیر خود را درست انتخاب کنید و به سوی آن گام بردارید. کشور بلاروس که به روسیه سفید هم معروف است؛ با کشورهای دیگری نظیر لهستان، اوکراین مرز مشترک دارد. این کشور حکومتی جمهوری انوکراسی دارد؛ و عمده جمعیت آن را افراد باسواد تشکیل می دهند. زیبایی های این کشور کم نیست. و می توان به طبیعت زیبای آن، جنگل بیالوویزا، پارک گورگی، کاخ گومل و.. اشاره کرد.  یکی از دلایل قوی مهاجرت و ادامه زندگی افراد به بلاروس را چنین موضوعی می توان توصیف کرد.از شهر های پرجمعیت و معروف بلاروس می توان به مینسک، گومیل، موگلیف  و ویتبسک اشاره نمود. دانشگاه های مختلفی در این کشور وجود دارد که همه ساله اقدام به پذیرش تحصیلی دانشجویان بین المللی می کنند. عمده ایرانیان برای تحصیل در رشته پزشکی به این کشور سفر می کنند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی و پذیرش آسان نیز یکی دیگر از دلایل معروف برای مهاجرت به بلاروس است.برای دریافت تابعیت از این کشور لازم است؛ تا حتما به زبان روسی تسلط کافی داشته باشید. همچنین رعایت قوانین این کشور یکی دیگر از ملزوماتی است که در صورت عدم رعایت آن تابعیت بلاروس را از دست خواهید داد. در صورت وجود سوالات لازم در این زمینه می توانید با گروه مهاجرتی اپلای من تماس گرفته؛ و سوالات و جزئیات لازم را جویا شوید.

مهاجرت به بلاروس از راه کار در این کشور

عمده فعالیت های کاری در کشور بلاروس دولتی می باشد. البته وجود ثبات اقتصادی در این کشور کاملا جالب توجه است. اگر در اموری مانند مهندسی، مواد شیمیایی، منسوجات و … آشنایی دارید می توان گفت که یافتن کار در این حوزه ها برای شما بسیار آسانتر است. چرا که صنایع اصلی این کشور براساس این زمینه ها بنا نهاده شده است.عمده افرادی که در این کشور کار می کنند قرارداد مشخصی در زمان یک تا نهایتا پنج ساله دارند. اگر قصد کار در بلاروس را دارید باید بدانید که نمی توانید به طور مستقیم ویزای کار یا حتی ویزای جستجو کار بلاروس را دریافت کنید. برای توانایی انجام کار در این کشور نیاز به دریافت یک دعوتنامه معتبر از سوی کارفرما با اعتبار است. این مسئله از آن جا ممکن می شود که شما به شرطی می توانید شغل مورد نظر را در اختیار بگیرید که هیچ شهروند بلاروسی از پس آن برنیاید. یا امکان کار کردن برای وی وجود نداشته باشد.

مهاجرت به کشور بلاروس از راه تحصیل در این کشور

همیشه جالب توجه ترین امکان برای مهاجرت افراد تحصیل در کشور های دیگر است.  اخذ اقامت همیشگی در بلاروس عمدتا از راه سرمایه گذاری یا خرید ملک پس از تحصیل ممکن می شود. در نتیجه نمی توانید انتظار داشته باشید که پس از اتمام تحصیل و کار در این کشور، امکان اقامت دائم را داشته باشید.
با این حال اگر قصد تحصیل در بلاروس را دارید می توان گفت که شرایط مناسب دانشگاه های این کشور باعث شده است تا متقاضیان عمدتا از این راه به بلاروس سفر کنند. لازم به ذکر است که اگر قصد تحصیل در دانشگاه های بلاروس را دارید بهتر است بدانید که امکان اسکان شما در خوابگاه های مربوطه وجود دارد.

 این شرایط مناسب عبارتست از:

 • پذیرش آسان در رشته های پزشکی، مهندسی
 • رنکینگ دانشگاه های این کشور با توجه به قدمت آن ها
 • پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی
 • عدم وجود تبعیض نژادی در این کشور

تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس

همانطور که ذکر شد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور بلاروس در بین ایرانیان طرفداران بیشماری پیدا کرده است. این مسئله به دلیل هزینه های پایین تحصیل توانسته است تا نظر بسیاری از داوطلبان را به سمت خود جلب کند. مدرک تحصیلی نهایی شما بجز ایران در مابقی کشور های دیگر قابل قبول است. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی عمدتا ۵ الی ۶ ساله است.
درصورتیکه مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت نکرده اید و می خواهید که به تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در این کشور بپردازید می توانید این مقطع را نیز در بلاروس پشت سر بگذارید. این دوره به نام پاتفک معروف است و در صورت دریافت نمره قبولی می توانید در دانشگاه های مربوط به رشته پزشکی یا دندانپزشکی به ادامه تحصیل بپردازید.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های این کشور

 درست است که تحصیل در کشور بلاروس ارزان تر از مابقی کشور های حوزه غرب اروپا است. با این حال، سازمان های دولتی و خصوصی این کشور اقدام به ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط می کنند. برای دریافت بورسیه این سازمان ها باید درخواست خود را به مراجع مربوطه در زمان دریافت ویزا تحصیلی ارائه کنید. بورسیه تحصیلی ارائه شده در این رابطه عبارتست از:

 • بورس ملی بلاروس. که در بالاترین بخش از بورسیه های موجود قرار می گیرد. این نوع بورسیه تحت حمایت دولت ارائه می شود و برای کسانی است که در جهت تاثیر گذاری مستقیم بر روی سیستم اجتماعی یا فرهنگی این کشور اقدام کنند. یا یک پروژه نو و ایده خلاقانه در اختیار داشته باشند. کمک هزینه این بورس بطور کلی یک میلیون روبل در ماه می باشد.
 • بورس غیر دولتی و سازمان های تجاری: این بورس همانطور که از نامش مشخص است از سوی موسسات غیر دولتی و تجاری ارائه می شود. بورسیه BSA، مرکز توسعه طرح های دانشجویی، بازار Art Manor انجمن عمومی movement for freedom و .. بورسیه اعطا می کنند.

مهاجرت به بلاروس از راه ازدواج

ازدواج با یک شهروند بلاروسی، یکی دیگر از راه های مناسب برای مهاجرت به این کشور است. این ازدواج باید در طی مراحل مختلف انجام شده و به اثبات رساندن آن به جهت صوری نبودن ازدواج از موارد حتمی امکان مهاجرت به بلاروس است. شما باید مدارک لازم در این مورد را به مراجع مربوطه ارائه کنید. توانایی و تسلط بر زبان روسی در این رابطه بسیار اهمیت دارد.
یکی از مدارک مهم برای این کار، فرم درخواست ازدواج است. اگر تبعه ی کشور دیگر باشید باید حتما آن را لغو کرده تا توانایی کسب تابعیت بلاروس را بدست آورید. همسر بلاروسی نیز باید شرایط لازم را در اختیار داشته باشد. از جمله این شرایط توانایی و امکان پرداخت هزینه های زندگی مشترک در این کشور است.

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری در این کشور

همانطور که گفتیم شرط اخذ اقامت دائم در این کشور، سرمایه گذاری در بلاروس است. به نوعی می توان این روش را یکی از با اطمینان ترین روش ها در بلاروس دانست. سرمایه گذاری در بلاروس به دو روش

 • خریداری ملک
 • ثبت شرکت

صورت می گیرد. خرید ملک در بلاروس نیازمند سرمایه ای به اندازه اگر خرید ملک را انتخاب کنید، می توانید هزار دلار است. مطمئن باشید که از پرداخت مالیات معاف خواهید شد. در صورت اقدام در این حالت شما امکان همراه بردن خانواده و اخذ اقامت آن‌ها را نیز خواهید داشت.
خرید ملک در این کشور بسیار پر طرفدار شده است. لابد می پرسید چرا؟ دلیل های آن به طور خلاصه به شرح زیر است:

 1. بالا بودن استاندارد و کیفیت زندگی در بلاروس
 2. بالا بودن امنیت سرمایه گذاری در این کشور
 3. سود دهی بالا
 4. ثبات اقتصادی
 5. دریافت ویزا ۵-۳ ساله
 6. دسترسی مستقیم به بازار های جهانی

هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس به چه میزان است؟

برآورد هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس بسیار اهمیت دارد. این مسئله برای جابجایی و زندگی به مدت مشخص در یک کشور خارجی از آن جهت با اهمیت است که شما نیاز دارید تا از پس موارد مربوط به هزینه های ادامه زندگی برآیید. بطور کلی این هزینه ها به شرح زیر هستند:

 • هزینه تحصیل در رشته‌ی پزشکی به زبان انگلیسی ۴۵۰۰ دلار و به زبان روسی ۳۸۰۰ دلار در سال
 • هزینه تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی به زبان انگلیسی ۵ هزار دلار و ۴ هزار دلار در سال
 • هزینه مربوط به خوابگاه ۸۰ تا ۱۲۰ دلار
 • ۸۵ دلار بابت بیمه
 • هزینه تحصیل در رشته مهندسی به زبان انگلیسی ۳ هزار دلار و به زبان روسی ۲۵۰۰ دلار در سال

این هزینه ها در رشته های دیگر متغیر است و بسته به میزان خرج کردن و سبک زندگی شما متفاوت است. ولی با توجه به مبلغ ذکر شده می توانید از پس خرج های مربوط به زندگی در بلاروس برآیید. بطور کلی هزینه های مربوط به یک زندگی عادی در بلاروس ۳۵۰-۴۵۰ دلار برآورد شده است. عمده هزینه های زندگی در این کشور مربوط به اجاره مسکن است.
با این حال باید تصمیم بگیرید؛ که کدام روش برای مهاجرت و زندگی در این کشور برای شما مناسب تر است. در مورد هریک از روش های ذکر شده و در صورت وجود سوالات و نیاز به راهنمایی های بیشتر با گروه مهاجرتی اپلای من ارتباط برقرار کنید.
در صورت دریافت اطلاعات لازم در این مورد می توانید، با گروه مهاجرتی اپلای من تماس حاصل کنید و به جواب سوالات خود دست پیدا کنید.

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.