جمهوری اتریش یکی از کشور های اروپای مرکزی است.پایتخت این کشور شهر وین و واحد پول آن یورو است.این کشور جزء اتحادیه اروپا و کشور های شینگن است.زبان رسمی این کشور آلمانی است ولی به طور منطقه ای زبان های اسلوونیایی ، کرواتی و مجاری نیز رواج دارد.جمعیت اتریش حدود ۹ میلیون نفر و مساحت آن ۸۳۸۷۸ کیلومتر مربع می باشد.جمهوری اتریش در سال ۲۰۱۵ در رتبه چهاردهم ۱۴ کشور های ثروتمند دنیا بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی قرار گرفت.جنبش کارگری در اتریش قدرت زیادی دارد.گردشگری و توریسم مهمترین منبع درآمد اتریش می باشد.
مهاجرت اتریش معمولا با هدف دریافت اقامت دائم اروپا صورت میگیرد.کشور های اتریش ، آلمان و دانمارک نسبت به دیگر کشور های اروپایی درخواست بیشتری برای مهاجرت کاری دارند.مهاجرت به اتریش جزء مطمئن ترین روش های برای دریافت اقامت دائم اروپا است.افرادی که ویزای کاری اتریش دریافت میکنند و در مشاغل رده بالا مشغول میشوند پس از گذشت ۴ سال کار و پرداخت مالیات میتوانند درخواست اقامت دائم کنند.همچنین افرادی که در کشور اتریش یا اروپا تحصیل میکنند و یا فارغ التحصیل شده اند شانس بیشتری برای تصاحب مشاغل مناسب در اتریش دارند.

اتریش

شرایط عمومی دریافت مجوز های اقامتی اتریش

برای اینکه مراجع مربوط کشور اتریش به شما مجوز اقامتی اعطا کنند نیاز به شرایطی دارید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

معیشت مناسب
شما باید درآمدی شخصی به صورت ثابت و منظم در اختیار داشته باشید به طوریکه هزینه های زندگی و رفاهی خود را بدون نیاز به کمک محلی از سوی مراجع تأمین نمایید.حداقل این درآمد باید با نرخ تأمین مساوات قانون بیمه اجتماعی عمومی برابر باشد.این نرخ از اول ژانویه سال ۲۰۱۸ برای افراد مجرد۹۰۹٫۴۲ یورو ، برای زوج ها ۱۳۶۳٫۵۲ یورو می باشد و به ازای هر فرزند ۱۴۰٫۳۲ یورو افزوده میشود.توجه داشته باشید که همه شرایط ویژه مربوط به درآمدتان را در نظر داشته باشید.
اثبات مزایای اجتماعی که پس از دریافت مجوز اقامت شامل آن میشوید (کمک های رفاهی یا منابع مساوات) در قانون فوق لحاظ نمیشود.

بیمه سلامت
برای دریافت مجوز اقامت اتریش باید تحت پوشش بیمه سلامت باشید که تمام ریسک ها را پوشش بدهد.

مسکن مناسب
باید شواهدی قانونی برای اثبات توانایی تأمین مسکن مناسب با توجه به تعداد نفرات خانواده ارائه دهید.این شواهد میتواند قرارداد اجاره یا خرید منزل باشد.

همخوانی با شرایط امنیتی
اقامت شما و خانواده تان در اتریش نباید آسیبی به امنیت یا نظم عمومی وارد کند یا روابط اتریش با دیگر کشور ها را تحت تأثیر قرار دهد.

راه های مختلف مهاجرت به کشور اتریش

هر ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا درخواست ویزای کشور اتریش را دارند که بر اساس اولویت زمانی و شرایط متقاضی ویزا تایید یا رد می شود. بنابراین در پذیرش ویزای شما زمان بسیار مهم است.قبل از اقدام به هر کاری باید تمام شرایط و قوانین مهاجرتی اتریش را مورد بررسی قرار دهید. موسسه اپلای من خدماتی در حوزه مهاجرت انجام می دهد و شما می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز را از این موسسه دریافت نمایید.

اتریش یکی از کشورهای سطح بالای اروپا است و همچنین در پیمان شینگن نیز عضو می باشد. کشورهای اتحادیه اروپا از لحاظ اقتصادی تقریبا در یک سطح قرار دارند و واحد پول در تمامی این کشورها یورو می باشد. بعضی از متقاضیان قصد دارند از طریق مهاجرت کاری وارد خاک اتریش شوند و از درآمدهای عالی بازار جهانی بهره مند گردند. اگر شما نیز قصد اخذ ویزای کاری اتحادیه اروپا را دارید باید امتیازات لازم را بدست آورید تا ویزای شما مورد تایید سفارت خانه این کشور قرار بگیرد.
کشورهای اتریش، آلمان، دانمارک و …. نسبت به سایر کشورهای اروپایی متقاضیان بیشتری برای مهاجرت کاری دارند. در واقع این متقاضیان قصد دارند با گرفتن ویزای کاری اقامت دائم این کشورها را نیز دریافت نمایند. در این میان ویزای کاری اتریش طرفداران بسیاری را دارد.
بعد از تشکیل اتحادیه اروپا اقتصاد کشورهای منطقه منسجم شد و تقریبا شرایط مهاجر پذیری در آنها به یک صورت شکل گرفت. اگر شما در این حوزه تحصیل کرده باشید و مدرک تحصیلی خود را از کشورهای اتحادیه اروپا اخذ کرده باشید قطعا در هنگام کاریابی در این منطقه به راحتی شغل مناسب خود را خوهید یافت. بیشتر افرادی که با ویزای کاری آنها در این کشور موافقت می شود شغل مناسب با درآمد نسبتا خوبی را پیدا می کنند و بعد از گذشت حدود ۴ سال با پرداخت کردن مالیات می توانند اقامت دائمی این کشور را دریافت نمایند.
آگهی های کاری در اتریش به این صورت است که ابتدا کارفرما باید آگهی کار خود را حدود ۳ ماه در سایت های کاریابی اتریش منتشر نماید اگر شخص مناسبی پیدا نشد در مرحله بعدی این آگهی حدود ۳ ماه دیگر هم در سایت های کاریابی اتحادیه اروپا قرار می گیرد. اگر در این مدت کسی از ۲۸ کشور اتحادیه اروپا شرایط پذیرفته شدن در این شغل را نداشت، کارفرما اقدام به انتشار آگهی به کاریابی های خارج از منطقه اتحادیه اروپا می کند و به این شکل افراد خارجی می توانند برای گرفتن این شغل داوطلب شوند. معمولا این آگهی ها در روزنامه های رسمی اتریش منتشر می گردد و نیاز به دعوت نامه های خاص کاری می باشند.

اولویت انتخاب فرد در کاریابی ها به این صورت است:

شهروند اتریشی

شهروند خارج از کشور اتریش که پاسپورت اتریشی دارد.

اشخاص عضو اتحادیه اروپا

پناهندگانی که دارای مجوز کارهستند.

دانشجویان دارای اجازه کار حین تحصیل به صورت پاره وقت

فارغ التحصیلان دارای مجوز جستجوی کار

شخص مورد نظر کارفرما

این قوانین برای شغل یابی افرادی است که در این منطقه مشغول تحصیل می باشند. در واقع یافتن کار برای کسانی که در اتحادیه اروپا قرار ندارند سخت است. امروزه به دلیل بیکاری در کشورهای در حال توسعه افراد تحصیل کرده اشتیاق بیشتری برای یافتن کار در مناطق اتحادیه اروپا می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر برای مهاجرت کاری به اتریش می توانید به صورت حضوری یا آنلاین به موسسه اپلای من مراجعه فرمایید.
در واقع شما باید ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را داشته باشید تا مدارک شما برای اخذ ویزای جستجوی کار تایید گردد. بعد از تایید این مدارک شما می توانید در طی ۶ ماه از طریق اداره کار اتریش شغل مناسب خود را پیدا کنید. بعد از یافتن شغل و ایجاد قرار داد با کارفرما شما باید اقدامات لازم را برای گرفتن کارت کار در اتریش انجام دهید و بعد از پذیرش می توانید همراه با خانواده خود به کشور اتریش مهاجرت نمایید.

شرایط امتیاز گیری برای مهاجرت کاری به اتریش

۱. شروط سنی
سن امتیازبندی
زیر ۲۰ سال ۰
۲۰ تا ۳۵ سال ۲۰
۳۵ تا ۴۰ سال ۱۵
۴۰ تا ۴۵ سال ۱۰
بالای ۴۵ سال ۰
حداکثر ۲۰ امتیاز

۲ . مدرک زبان
مدرک امتیازبندی
زبان آلمانی یا انگلیسی مبتدی A1 ۵
زبان آلمانی یا انگلیسی متوسط A2  ۱۰
حداکثر ۱۰ امتیاز

۳ . سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی
سابقه کاری امتیازبندی
زیر ۱ سال ۰
۱ سال ۲
۲ سال ۴
۳ سال ۶
۴ سال ۸
۵ سال ۱۰
۶ سال ۱۲
۷ سال ۱۴
۸ سال ۱۶
۹ سال ۱۸
۱۰ سال ۲۰
بیش از ۱۰ سال ۲۰
۶ ماه سابقه کار در کشور اتریش ۱۰
حداکثر ۲۰ امتیاز

۴ . تحصیل در کشور اتریش
تحصیلات امتیازبندی
مدرک کاردانی برای دانشجویان تبادل شده از دانشگاه های کشور اتریش ۵
مدرک دیپلم یا کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور اتریش ۱۰
حداکثر ۱۰ امتیاز

۵ . سازگار پذیری ،شرایط ویژه و مهارت های شخص
شرایط امتیازبندی
مدرک تحصیلی دکتری یا مدرک تحصیلات توانبخشی ۴۰
فارغ التحصیلان در رشته های ریاضیات، علوم طبیعی و فناوری، انفورماتیک ۳۰
داشتن فعالیت های پژوهشی، ثبت اختراع و نواوری ۲۰
داشتن جوایز رسمی ۲۰
فارغ التحصیلان ۴ ساله دوره های موسسات آموزش عالی ۲۰
درامد ناخالص فرد در جایگاه مدیریت ارشد شرکتی که در بورس اوراق بهادار  یا شرکتی که در تجارت خارجی اتریش سابقه مثبت در زمینه فعالیت های بازرگانی دارا باشد
۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ یورو       ۲۰
۶۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ یورو       ۲۵
بیش از ۷۰۰۰۰ یورو          ۳۰

حداکثر ۴۰ امتیاز

افرادی که تابع یکی از کشورهای زیر باشند نیازی به اخذ ویزای جستوجوی کار ندارند:

آلبانی، کانادا، آنتیگوا و باربودا، آرژانتین، استرالیا، مقدونیه، باربادوس، بوسنی و هرزگوین، اروگوئه، برونئی، شیلی، کاستاریکا، آندورا، کرواسی، السالوادور، گواتمالا، هندوراس، هنگ کنگ، اسرائیل، ژاپن، برزیل، ماکائو، مالزی، موریس، مکزیک، باهاما، موناکو، مونته نگرو، نیوزیلند، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، صربستان ، سیشل، سنگاپور، خیابان کریستف و نویس، تایوان، ایالات متحده آمریکا، ونزوئلا و واتیکان.
کسانی که موفق به دریافت کارت قرمز سفید قرمز گردند می توانند در کشور اتریش مشغول به کار شوند.

گرفتن کارت قرمز سفید قرمز از طریق مهاجرت تحصیلی

اگر شما مشغول تحصیل در دانشگاه های اتریش باشید و مدرک فارغ التحصیلی خود را از این دانشگاه ها دریافت نمایید به راحتی می توانید کارت قرمز سفید قرمز اتریش را اخذ کنید. به عنوان مثال اگر مدرک لیسانس خود را از دانشگاه های اتریش دریافت نمایید بدون نگرانی درباره ی ادامه تحصیل یا اقامت می توانید با دریافت این کارت شغل مناسب خود را پیدا کنید.
در اصل اگر کسی شرایط مهاجرت کاری اتریش را نداشته باشد می تواند از طریق اقدام به مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش کارت قرمز سفید قرمز خود را دریافت نماید. همچنین در صورت تحصیل در دانشگاه های اتریش امکان یافتن شغل مناسب راحت تر خواهد بود.
موسسه مهاجرتی اپلای من با دارا بودن سال ها سابقه درخشان مشاوران متخصصی را دارد که به شما در انجام مهاجرت صحیح کمک می نمایند. به یاد داشته باشید که قبل از انجام هر کار و پرداخت هزینه باید مشاوره انجام دهید تا دچار ضرری نگردید.

اتریش

چرا اتریش؟ در اروپا کشور هایی مانند آلمان و اتریش که اقتصاد قوی و در حال پیشرفت دارند متقاضیان بسیاری برای دریافت ویزای کاری نسبت به دیگر کشور های اروپایی دارند.همان طور که ذکر کردیم اکثر متقاضیان به قصد دریافت اقامت دائم اتریش اقدام به دریافت ویزای کاری میکنند.اتریش به عنوان یکی از ثروتمند ترین و امن ترین کشور های اروپایی با نرخ بیکاری 5.9 درصد که حدود یک چهارم بسیاری از کشور های اروپایی می باشد مقصد محبوبی برای مهاجران کاری است.

روند دریافت ویزای کاری اتریش متقاضیانی که قصد کار یا راه اندازی کسب و کاری در اتریش را دارند باید مجوز دریافت کنند.مهاجرت به اتریش برای ایرانیان از طریق یک سیستم امتیازی امکان پذیر است که به نام کارت قرمز سفید قرمز شناخته میشود.همچنین مانند بسیاری از کشور ها اروپایی برای کار در اتریش ابتدا باید از طرف یک پیمانکار پیشنهاد کاری دریافت کرد و همچنبن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس قابل قبول است.پس از دریافت پیشنهاد کار پیمانکار باید برای شما دعوتنامه ارسال کند.این کارفرما باید در کشور اتریش دارای مجوز معتبر باشد تا فرد بتواند ویزای کاری دریافت کند.

با توجه به قوانین اتحادیه اروپا به کارگیری افرادی که خارج از اتحادیه اروپا اقامت دارند در صورتی امکان پذیر است که فرد دیگری جهت شغل پیشنهاد شده در کل اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد.به این منظور کارفرما ابتدا باید در یک دوره سه ماهه آگهی استخدام خود را اتریش و سپس سه ماه دیگر در کل اروپا منتشر کند.

با توجه به اینکه در اروپا افراد تحصیل کرده و ماهری وجود دارد و برخی از کشور های اروپایی در رکود به سر میبرند و آماده کار در دیگر کشور های اروپایی هستند دریافت پیشنهاد کاری برای متقاضیان کشور های دیگر بسیار سخت است.حداقل زمان اقدام در این روش 5 ماه می باشد.

چه مشاغلی در اتریش مورد نیاز است؟

هر ساله در کشور اتریش مشاغل مورد نیاز در آیین نامه ای که توسط وزارت فدرالی کار صادر میشود عنوان میشود.این که کدام شغل در این آیین نامه قرار میگیرد بستگی به شرایط در حال حاضر بازار کار و نیاز های کاری دارد.در ادامه لیست مشاغل مورد نیاز اتریش در جدیدترین آیین نامه را ذکر میکنیم.

1- کارگر ساختمانی

2- فرزکار

3- تکنسین با سطح بالای آموزشی (مهندس) برای مهندسی مکانیک و فناوری مهندس قدرت

4- مهندس متخصص قدرت

5- تراشکار فلزات

6- تکنسین مهندس برای پردازش داده ها

7- مهندس تجهیزات کشاورزی

8- فارغ التحصیلان مکانیک

9- فارغ التحصیلان برق قدرت

10- سازندگان دیسک ، برش و پانچ

11- سقف ساز

12- فارغ التحصیلان مهندسی برای پردازش داده ها

13- جوشکار و اپراتور برش و لحیم کاری

14- متخصصین مهندسی مکانیک

15- نصاب الکتریک و تعمیر کار برق

16- نجاران ساختمانی

17- مهندسی جریان ضعیف و ارتباط از راه دور

18- تعمیر کاران بتون

19- نجار

20- تعمیرکاران متخصص

21- کاشی کار کف و دیوار

22- مکانیک موتور

23- تعمیر کار و نصاب لوله

24- فارغ التحصیلان پرستاری که قبل از سال 2018 آموزش تکمیلی خود در اتریش را به پایان رسانده باشند.

لازم است بدانید سیستم اطلاعات مشاغل اطلاعات دقیقی را در مورد شغل شامل شرح کار ، دستمزد و آموزش های مورد نیاز ارائه میدهد.

در قسمت دوم این مقاله با ما همراه باشید تا روش مهاجرت برای سایر نیروهای کلیدی ، نیروهای کار کلیدی خود اشتغال ، موسسان مشاغل نوآور و روش دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا را با هم بررسی کنیم.

برای دریافت ویزای جست و جوی کار چه مدارکی نیاز است؟

پاسپورت معتبر

شناسنامه یا کارت ملی

عکس جدید در ابعاد 45*35 میلیمتر

اثبات توانایی تهیه مسکن(اجاره نامه ، توافق اولیه با حقوق اجاره یا اسناد مالکیت)

اثبات بیمه سلامت که تمامی ریسک ها را پوشش میدهد (بیمه تکمیلی سلامت یا مشابه آن)

اثبات توانایی تأمین معیشت (قرارداد های کاری ، شواهد مستمری یا مزایای بیمه، سرمایه یا دارایی شخصی، اوراق پرداخت یا اسناد پرداخت)

مدارک اثباتی برای سیستم امتیازی (مدرک تحصیلی ، مدارک درجات علمی ، اثبات حقوق ماهیانه ، گواهی ثبت اختراع ، مدارک کاری نشان دهنده تجربه ،مدرک زبان و ...) توجه داشته باشید که باید اصل و کپی این مدارک را ارائه دهید و همچنین آن ها را به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه کنید.نماینده دولت اتریش صلاحیت و اعتبار اسناد را سنجیده و آن ها را برای سیستم امتیاز دهی ارسال میکند. هزینه دریافت این نوع ویزا 100 یورو و 20 یورو بابت شخصی سازی عکس و امضا میباشد.

ویزای جستجوی کار اتریش/ پیش نیاز ها

ویزای جستجوی کار اتریش همواره یکی از راه های ورود و اقامت در کشور اتریش میباشد .

اگر بتوانید ویزای جستجوی کار اتریش را دریافت نمایید فرصتی ۶ماهه خواهید داشت که بتوانید علاوه بر اجازه ورود به این کشور زیبا امکان پیدا کردن شغلی مناسب و قرارداد بستن با کارفرمایی دلخواه را داشته باشید.

گروه مهاجرتی اپلای من پیشرو و پیشگام در ارائه ی خدمات مربوط به انواع ویزاهای اقامتی و تحصیلی و کاری در این مقاله سعی میکند به به تمامی سوالات شما در مورد ویزای جستجوی کار اتریش پاسخ دهد.

پرسش های متداول

ویزای جستجوی کار اتریش چیست؟

اتریش چگونه کشوری است؟

شرایط کاری و بازارکار اتریش چگونه است؟

مراحل دریافت ویزای جستجوی کار چیست؟

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای جستجوی کار اتریش چه میباشد؟

مزایا و معایب ویزای جستجوی کار اتریش چیست؟

آیا امکان دریافت ویزا برای خانواده نیز وجود دارد؟

امتیاز بندی برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش چگونه میباشد؟

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش چیست؟

کارت قرمز سفید قرمز چیست؟

اپلای من چه خدماتی جهت اخذ ویزای جستجو کارارائه میکند؟

درباره اتریش

اتریش کشوری واقع در اروپای مرکزی است از همسایگان اتریش می توان به کشورهای آلمان و چک از شمال ، ایتالیا سوئیس و لیختن  اشتاین از سمت غرب ، مجارستان از شرق و ایتالیا و اسلوونی از جنوب اشاره کرد .
اتریش کشوری ثروتمند محسوب می شود بر اساس آخرین آمارهای بانک جهانی این کشور جزء ۷ کشور  ثروتمند دنیا بعد از سوئیس، دانمارک ،سوئد ، آمریکا ، آلمان و ژاپن است .
زبان رسمی کشور اتریش ،آلمانی است . جمعیت این کشور در حدود ۹ میلیون نفر است .بنابراین اتریش کم جمعیت ترین کشور اروپایی مرکزی می باشد واحد پول کشور اتریش یورو است.
مساحت کشور اتریش در حدود کیلومتر مربع است .
کشور اتریش کشوری بسیار ثروتمند است اکثر درآمد این کشور از طریق صنعت گردشگری و توریسم به دست می آید.
پاسپورت اتریش در مقام سوم این پاسپورت ارزشمند و پرطرفدار دنیا محسوب می شود و با استفاده از ویزای این کشور امکان سفر کردن به ۱۵۹ کشور بدون ویزا وجود دارد .
اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بقیه شرایط زندگی در کشور اتریش از جمله شرایط جغرافیایی و زیستی دارید می توانید به راحتی با مشورت با مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من اطلاعاتی جامع و کامل در این زمینه کسب نمایید .

شرایط کلی اخذ ویزای جستجوی کار اتریش / بازار کار

یکی از روش های مهاجرت به اتریش از طریق دریافت ویزای جستجوی کار یا job seeker است.

کشور ارایشتون کشوری با نرخ تورم و بیکاری بسیار پایین است از مرزهای این کشور اتریش میتوان به قیمت بسیار مناسب اجاره بهای مسکن و دفتر کار اشاره نمود بنابراین مردم کشور اتریش می توانند زندگی راحت و کم هزینه ای داشته باشند .
یکی از گزینه های بسیار مناسب جهت اقامت تحصیل و کار است. بر همین اساس ویزای جستجوی کار اتریش همواره مورد توجه خیلی از این افراد به خصوص جوانان و متخصصان رشته‌های مختلف بوده است .
گروه مهاجرتی اپلای من یکی از برترین موسسات مهاجرتی و اخذ ویزای جستجوی کار و ارائه دهنده برترین و کاملترین خدمات مربوط به مهاجرت کاری ، اقامتی و تحصیلی سعی میکند  در این مقاله شما را با تمامی جنبه‌های اخذ ویزای جستجوی کار اتریش آشنا نماید و به تمامی  اطلاعات  مورد نیاز جهت اخذ ویزای جستجوی کار اتریش بپردازد .
پروسه ی اخذ ویزای جستجوی کار اتریش به این طریق است که کارفرما یا  شرکت که نیازمند نیروی کار باشد در کشور اتریش جهت کسب نیروی کار مورد نظر خود یک آگهی به مدت سه ماه منتشر می کند .
اگر پس از پایان سه ماه نتوانست نیروی کار مورد نظر خود را از کشور اتریش بیابد . آنگاه به مدت سه ماه دیگر این آگهی جذب نیروی کار را در اتحادیه اروپا منتشر می نماید پس از پایان شش ماه اگر نیروی کار مدنظر کارفرما یا  شرکت مورد نظر از کشور اتریش و اتحادیه اروپا به دست نیامد.
این شانس  به افراد متقاضی کار در اتریش جهت اخذ ویزای جستجوی کار اتریش داده می شود که برای این آگهی متقاضی کار شوند. وبا  ارائه مدارکی که در زیر به آن اشاره می کنیم  به وزارت کار بتواند در لیست نفرات قابل بررسی برای این شغل قرار بگیرند البته اتباع کشور اتریش و اتحادیه اروپا با در اولویت بررسی برای این شغل می باشند .

ویزای جستجوی کار اتریش/ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش

ارائه شناسنامه یا مدرک شناسایی

 ارائه پاسپورت

 ارائه عکسی از شما که حداکثر متعلق به شش ماه گذشته باشد

پرینت حساب شخصی که اثبات کننده تمکن مالی کافی جهت رفع نیازها و هزینه های زندگی در کشور اتریش در زمان اقامت شما باشد

دارا بودن بیمه مسافرتی و بیمه پزشکی درمانی که جهت بیمه نمودن شما در مدت زمان اقامت در کشور اتریش ضروری است

 ارائه مدرک تأیید کننده موقعیت شغلی شما

ارائه مدرک جهت داشتن مقاله یا اختراع که شانس شما را در اخذ ویزای جستجوی کار بیشتر می‌کند

مدرک زبان انگلیسی و آلمانی

ویزای جستجوی کار اتریش/ اقدامات مورد نیاز برای دریافت ویزای جستجوی کار

اگر تمایل به اخذ ویزای جستجوی کار اتریش دارید. باید حتما مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جستجوی کار اتریش را که به آنها اشاره کردیم به سرکنسولگری یا سفارت اتریش تحویل داده آنها با بررسی مدارک شما در مصاحبه ای که جهت اخذ ویزای جستجوی کار اتریش از شما می گیرند .
سفارت در حدود ۱ تا ۲ ماه زمان برای بررسی مدارک و شرایط شما صرف میکند. در صورت تایید شما از طریق تماس از سفارت به شما به عنوان می‌شود که برای دریافت ویزای خود به سفارت مراجعه نموده و با در دست داشتن پاسپورت بعد از ۳ هفته ویزای جستجوی کار اتریش را دریافت نمایید.
دریافت ویزای جستجوی کار اتریش  به معنای اجازه کار و اقامت دائم شما در کشور اتریش نمی باشد بلکه بدان معناست که شما با در دست داشتن ویزای جستجوی کار اتریش به مدت زمان ۶ ماه اجازه ورود ، دیدن و جستجوی کار در این کشور را دارید و حداکثر می توانید تا در مدت ۶ ماه برای خود کارفرما و یا کار مورد نظر را بیابید و بتوانید که قرارداد کاری خود را ببندید. این ویزا تمدید نمی‌شود و اگر نتوانید ظرف مدت شش ماه شغل و  کارفرمای برای خود پیدا کنید این ویزا باطل میشود .

کارت قرمز سفید قرمز red-white-red چیست؟

اگر شما بتوانید که ویزای جستجوی کار اتریش را دریافت نموده و ظرف مدت ۶ ماه با کارفرمای خود قرارداد کاری ببندید. آنگاه مدارک شما به اداره کار اتریش فرستاده می شود و کارت قرمز سفید قرمز(red-white-red  (برای شما صادر می شود .
این کارت بیانگراجازه اقامت شما در کشور اتریش به مدت ۶ ماه میباشد و همچنین نشان دهنده ویزای جستجوی کار شما می باشد .
اگر کارت قرمز سفید قرمز را دریافت کرده باشید و به مدت ۱۲ ماه پس از صدور این کارت  به مدت ۱۰ماه را شاغل باشید می توانید کارت قرمز سفید قرمز خود را به کارت قرمز سفید قرمز پلاس تغییر دهید .
مزیت داشتن پلاس بر روی کارت قرمز سفید قرمز بدین معنی می باشد که امکان اخذ ویزا برای اعضای خانواده شما نیز فراهم می شود به طور کلی کارگران  متخصص و ماهر و فارغ التحصیلان دانشگاههای اتریش و کارگران خویش فرما می توانند جهت اخذ ویزای جستجوی کار اتریش و کارت قرمز سفید قرمز اقدام نمایند .

اگر به مدت ۵ سال در کشور اتریش مشغول به کار باشید و به طور منظم مالیات خود را پرداخت کنید می توانید برای دریافت اقامت دائم اتریش اقدام نمایید .

ویزای جستجوی کار اتریش/ امتیازبندی جهت اخذ ویزا

 به دلیل تقاضای بسیار زیاد مهاجران کاری برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش، دولت این کشور به جهت جذب نیروی کار جدید از سایر کشورها از سیستم امتیاز دهی خاصی استفاده می کند . به این صورت که پس از ارائه مدارک شما و آنالیز شرایط و مدارک  شما امتیازی از نظر سن تحصیلات و سابقه ی کاری به شما داده میشود.
نکته ی  مهم در مورد ویزای جستجوی کار اتریش این مسئله است که ویزای جستجوی کار اتریش فقط به شخص شما تعلق می گیرد و به فرزندان و همسر شما متعلق نمیشود. اما  اگر توانسته باشید با پیدا کردن شغل مناسب و گذراندن مدت زمان مشخص و دریافت کارت قرمز سفید قرمز پلاس ویزای کاری اتریش را کسب کنید آنگاه این ویزا به خانواده شما نیز متعلق می شود.
درصورت بررسی رزومه فردی شما اگر از ۱۰۰ امتیاز ممکن ۷۰ امتیاز را کسب کنید و در صورت تایید شدن مدارک شما آنگاه کاندیدای دریافت ویزای جستجوی کار اتریش می باشید .

مدرک تحصیلی

دکترا ۴۰ امتیاز

فارغ التحصیل رشته های  فنی مهندسی ۳۰ امتیاز

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از اتریش ۱۰ امتیاز

مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس ۲۰ امتیاز

سن

۲۰-۳۵           ۲۰ امتیاز

۳۵-۴۰            ۱۵ امتیاز

۴۰-۴۵          ۱۰ امتیاز

 سابقه کاری

سابقه کاری هر سال ۲ امتیاز

حداکثر امتیاز سابقه ی کاری ۲۰ امتیاز است

اگر فردی سابقه حداقل ۶ ماه کار در کشور اتریش را داشته باشد ۱۰ امتیاز

مدرک زبان

با داشتن مدرک زبان آلمانی و انگلیسی بصورت مبتدی و پیشرفته             ۵-۱۰ امتیاز

اگر که  امتیازات شما حداقل ۷۰ باشد می توانید از ویزای جستجوی کار اتریش استفاده نمایید .
نکته مهم:  داشتن مدرک زبان برای ویزای جستجوی کار اتریش الزامی نیست اگر شما با زبان انگلیسی آلمانی و… آشنایی داشته باشید کافی است. اما اگر مدرک زبان آلمانی و اتریشی داشته باشید شانس دریافت ویزای جستجوی کار برای شما افزایش پیدا می کند .

هزینه های مربوط به اخذ ویزای جستجوی کار اتریش

نکته : تمامی این هزینه ها تقریبی میباشد و شما میتوانید برای دریافت هزینه های دقیق با گروه مهاجرتی اپلای من مشاوره نمایید.

۱۰۰ یورو هزینه جهت ترجمه مدارک به آلمانی

۵۰۰یورو جهت تایید مدارک شما در سفارت اتریش

۱۵۰۰ یورو اجاره نامه مسکن اتریش

مزایا و معایب ویزای جستجوی کار اتریش

مزایای ویزای جستجوی کار اتریش

مدت زمان نسبتاً کوتاه جهت کسب ویزای جستجوی کار اتریش

عدم نیاز  به ارائه مدرک زبان

هزینه مناسب جهت زندگی و کار و دریافت ویزا در کشور اتریش

امکان تبدیل ویزای جستجوی کار اتریش به ویزای کاری

معایب ویزای جستجوی کار اتریش

امکان تمدید ندارد

حضور خانواده در هنگام دارا بودن ویزای جستجوی کار اتریش در کشور اتریش  وجود ندارد

تضمینی جهت دریافت این ویزا از سفارت اتریش وجود ندارد

عدم تضمین تبدیل ویزای جستجوی کار اتریش به ویزای کاری توسط سفارت  و دریافت  blue card

عدم امکان ادامه تحصیل در کشور اتریش بعد از دریافت ویزای کاری اتریش

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش

مهندسی فولاد و فلزات

مهندسی مکانیک مهندسی

مکاترونیک

مهندسی ساخت و تجهیزات

مهندسی فناوری و اطلاعات

بهداشتی مراقبت و درمان

مهندسی جوش و اتصال

مکانیک ساخت و ساز

مشاغل مرتبط با سازه های الکترونیکی

تکنولوژی ماشین های الکترونیکی

مهندسی برق

مهندسی ساختمان

مهندسی فناوری اطلاعات

مهندسی فناوری فلزی

فناوری مواد

مشاغل مرتبط با ساخت و ساز ساختمان

 مشاغل مرتبط با لوله کشی گرمایش و تهویه مطبوع

 برنامه‌نویسی

مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری

پرستاری

 ارتوپدی

 توانبخشی

شنوایی سنجی

 مهندسی الکترونیک و رباتیک

الکترونیک با گرایش انرژی ساختمان

توانبخشی

تکنولوژی صنعت

مهندسی اتوماسیون صنعتی

الکترونیک با گرایش سیستم ساخت و ساز

الکترونیک با گرایش مهندسی

صنایع مهندسی برق

فرایند مدیریت برق

 ردیابی خودرو

 سنگ تراشی

 برق صنعتی با گرایش مهندسی

مهندسی تجهیزات پزشکی

ماشین آلات و تکنولوژی

نکته برای فعالیت در هر رشته ای دارا بودن مدرک تحصیلی مربوط به آن اجباری است.

شرکت مهاجرتی اپلای من با سابقه ای بسیار درخشان در زمینه ی ارائه  انواع خدمات مهاجرتی و اخذ ویزا جهت انواع مهاجرت اقامتی تحصیلی و کاری  همراه و همگام شما در زمینه ی دریافت انواع ویزا و اقامت در تمامی کشورهای جهان میباشد.

اپلای من با داشتن مشاور انی دلسوز کار آزموده همواره سعی در ارائه بهترین خدمات مهاجرتی  هموطنان عزیز میباشد.

مشاغل مورد نیاز اتریش در سال ۲۰۱۸

اتریش از کشورهای پیشرفته اروپا است که چند سال پی در پی رتبه ممتازی را در کیفیت زندگی داشته است. به دلیل بالا بودن استانداردها و کیفیت زندگی سالانه افراد زیادی در سراسر دنیا متقاضی مهاجرت به اتریش می باشند. این کشور از نظر اقتصادی بسیار پیشرفته است و بازار کار خوبی در آن وجود دارد. این کشور از فارغ التحصیلان و دانشجویان با سواد استقبال بسیاری می کند و شرایط رفاهی را برای این افراد فراهم می نماید. در سال ۲۰۱۲ سیستم امتیازی برای اخذ ویزای کاری تغییر یافت و به این صورت افراد متخصص و حرفه ای راحت تر می توانند ویزای کاری اتریش را دریافت نمایند. هر سال لیست مشاغل مورد نیاز اتریش در سایت اداره مهاجرت قرار می گیرد تا افراد متقاضی برای مهاجرت کاری به اتریش از آن ها اطلاع پیدا کنند.

گروه فنی

۱ـ  تراشکاری ماشین

۲ـ تکنسین و مهندس مکانیک

۳ـ مهندس سازه

۴ـ مهندس سیستم تهویه

۵ـ مهندس قطعات و ابزار

۶ـ مهندس مکاترونیک

۷ـ مهندس خدمات ساختمان گرمایش،تهویه،بهداشتی

۸ـ مهندس برنامه ریزی

۱ـ مهندس IT

۲ـ مهندس وب

۳ـ مهندس تکنولوژی تصویر برداری

۴ـ مهندس مدیریت کالا

۵-  مهندس  نرم افزار

۶ـ متخصص  سرپرست اینترنت

۷ـ مهندس برنامه نویس سیستم

۸ـ مهندس  برنامه نویس

۱ـ تکنسین و مهندس برق

۲ـ مهندس تکنولوژی انرژی

۱ـ مهندس مکانیک

۲ـ مهندس معدن

۳ـ مهندس کسب و کار

۴ـمهندس اتوماسیون

۵ـ مهندس سیستم

۱ـمهندس ساخت و ساز

۲ـمهندس طراحی

گروه پرستاری

۱­ پرستاری

۲ـ روانپزشکی

۳ـ کارشناس مراقبت های بهداشتی

۴ـ پرستار کودک

۵-کارشناس بهداشت حرفه ایی

گروه کشاورزی

کشاورزی و جنگل داری         پرورش دهنده زنبور عسل

کشاورزی و جنگل داری         درخت شناس

کشاورزی و جنگل داری         پرورش گاو گوشتی (مدیریت مزرعه) ،  پرورش گاور شیرده مدیریت مزرعه

کشاورزی و جنگل داری         پرورش گاو شیرده

کشاورزی و جنگل داری         پرورش دهنده ماکیان

کشاورزی و جنگل داری         باغبانی بازاری

کشاورزی و جنگل داری        پرورش خوک مدیر مزرعه یا دستیار مدیر مزرعه

کشاورزی و جنگلداری            تولید کننده شراب ،شراب ساز

گروه ساخت و ساز

بازرس ساختمان

نقشه بردار ساختمان

مدیر پروژه ساختمانی  (جاده سازی و زیر ساختار(

نقشه برداری و یا تکنسین علوم فضایی (متخصص مدل سازی اطلاعات ساختمانی(

نقشه بردار (کارشناس علوم فضایی / کارشناس هیدروگرافی(

کارشناس نقشه برداری (کارشناس علوم فضایی / کارشناس نقشه برداری زمینی(

آموزش     دوره تحقیقاتی فوق دکترا (طبقه بندی تحت  مدرس دانشگاه(

آموزش     مدرس دانشگاه

گروه پزشکی

تکنسین بیهوشی

دندان پزشک

کارشناس آزمایشگاه پزشکی (کارشناس خون گیری و بافت شناسی(

پرستار مراقبت های سالمندان

افسر رزیدنت پزشکی (به استثنای افسران رزیدنت پزشکی سال اول و دوم(

پزشک متخصص (پزشک عمومی) (متخصص قلب) (متخصص اطفال(

پزشکان متخصص nec

متخصص طب اورژانس

چشم پزشک

کارشناس پزشکی nec(تکنسین دیالیز

کارشناس داروخانه

گروه فناوری ارتباطات و مخابرات

متخصص داده ها و ارتباطات از راه دور

کارشناس مخابرات

گروه تفریحی و گردشگری

مربی اسب

گروه تجارت

کارمند تجارت تجهیزات الکتریکی

متخصص عملیات کف سازی

شیشه بر تجارت

کارگر تجارت ریخته گری فلزات

ساخت فلزات

متخصص ماشین آلات فلزی

مکانیک موتور (عمومی) (کارشناس تهویه وسایل نقلیه(

کارشناس پلاستیک

کارشناس پلاستیک

مهندس پلاستیک

متخصص داربست

کارگر صنعت فلز  ورقه ای

سنگ تراش

تمامی افرادی که خواستار مهاجرت کاری و یا تحصیلی به کشور اتریش می باشند می توانند با مطلع شدن از قوانین و سیستم امتیاز دهی به راحتی ویزای مهاجرت اتریش را اخذ نمایند. اگر شما به مدت چند سال در اتریش تحصیل و یا کار کنید می توانید بعد از پرداخت مالیات اقامت دائم این کشور را کسب نمایید.

موسسه اپلای من تنها یک موسسه مهاجرتی است و به هیچ عنوان موسسه کاریابی نمی باشد. برای کسب اطلاع بیشتر و مهاجرت کاری به اتریش با موسسه اپلای من در تماس باشید.

پس از یافتن شغل

در صورتی که از طریق ویزای جست و جوی کار یا دیگر روش ها پیشنهاد شغلی دریافت کنید که الزام آور باشد و کارفرما برای حداقل حقوق قانونی توافق تنظیم کند میتوانید نسبت به درخواست کارت قرمز سفید قرمز اقدام نمایید اگر:

قادر به اثبات تکمیل آموزش ها برای شغل مورد نظر با مدارک باشد.

به حداقل امتیاز ۵۵ از جدول معیارات زیر دست پیدا کنید.

معیار امتیاز میزان امتیاز
قابلیت ها حداکثر ۳۰ امتیاز
تکمیل آموزش ها و تحصیلات فنی و حرفه ای مربوط ۲۰
صلاحیت و آمادگی پذیرش در دانشگاه ۲۵
تکمیل دوره تحصیلی حداقل ۳ساله آموزش عالی ۳۰
تجربه کاری مربوط به قابلیت های فرد حداکثر ۲۰ امتیاز
سابقه کاری به ازای هر سال ۲
سابقه کاری در اتریش به ازای هر سال ۴
مهارت زبان آلمانی حداکثر ۱۵ امتیاز
استفاده از زبان آلمانی سطح اولیه A1 ۵
مهارت زبان آلمانی سطح متوسط A2 ۱۰
مهارت زبان آلمانی تکمیلی B1 ۱۵
مهارت زبان انگلیسی حداکثر ۱۰ امتیاز
مهارتهای متوسط زبان انگلیسی A2 ۵
مهارت زبان انگلیسی تکمیلی B1 ۱۰
شرط سن حداکثر ۱۵ امتیاز
تا ۳۰ سال سن ۱۵
از ۳۰ تا ۴۰ سال ۱۰
مجموع امتیازات مجاز ۹۰

برای درخواست کارت قرمز سفید قرمز مدارکی که نیاز خواهید داشت با مدارکی که در قسمت قبل برای ویزای جست و جوی شغل عنوان کردیم مشابه است.همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم اصل و کپی تمام مدارک نیاز است و در صورتی که به زبانی به غیر از آلمانی یا انگلیسی هستند باید ترجمه شوند.