مهاجرت تحصیلی به اتریش

Applyman

امکان تحصیل کم هزینه و حتی رایگان، بهره مندی از سطح کیفیت آموزشی مطلوب، وجود دانشگاه های مطرح در سطح جهان، اخذ اقامت کشور های اتحادیه اروپا پس از تحصیل و… همه علت هایی است که متقاضیان زیادی را به سمت مهاجرت مهاجرت تحصیلی به اتریش سوق میدهد.

امنیت اجتماعی و به طبع آن رونق اقتصادی از دلایلی است که به تاسیس سازمان بین المللی انرژی هسته ای، سازمان بین المللی اوپک و دفتر اروپایی نهاد سازمان ملل متحد در وین اتریش ختم شده است. اتریش تا مدتها به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته میشد.

این مزایا باعث شده تا مهاجرت تحصیلی به اتریش در میان متقاضیان بین المللی طرفداران زیادی پیدا کند و درخواست برای تحصیل در دانشگاه های تراز اول آن روز به روز افزایش یابد. اما در این میان مسائل مهمی از جمله زبان تحصیل، هزینه ها، مدارک لازم و دیگر فاکتورهایی وجود دارد که باید به آنها توچه شود.

در این مقاله درباره مهاجرت تحصیلی به اتریش صحبت خواهد شد. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده ارائه مشاوره و راهنمایی شما در زمینه تحصیل در اتریش هستند.


مقطع کارشناسی در اتریش

مقطع کارشناسی در اتریش

در مهاجرت تحصیلی به اتریش این نکته قابل توجه است که مدت زمان در مقطع کارشناسی 4 ساله خواهد بود. از جمله ملزومات مهم در کسب پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش میتوان به لزوم داشتن قبولی کنکور سراسری (دانشگاه‌های دولتی) ایران و یا گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو در یکی از دانشگاه‌های ایران اشاره کرد. در صورت تقاضا برای ورود به مقطع کارشناسی در اتریش نیاز دارید تا هچنین یک دوره کالج یا پیش دانشگاهی اقدام نمایید و دوره های زبان آلمانی را پشت سر بگذارید.

برای ورود به دانشگاه های اتریش داشتن مدرک B2 زبان آلمانی الزمیست و در صورت نداشتن آن میتوانید بدون هیچ مدرک زبانی و با اخذ پذیرش مشروط به کشور اتریش رفته و در اتریش از کالج های زبان آلمانی استفاده نمایند. هزینه ی کالج در حدود ۱۰۰۰ یورو در هر ۳ ماه براورد میشود.

ناگفته نماند که در کشور اتریش برای برخی رشته مانند هنر آزمون ورودی تعریف شده است که به زبان آلمانی برگزار خواهند شد. دانستن این نکته ضروری است که خط مردم اتریش لاتین میباشد.

امکان تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی (در برخی رشته های محدود) نیز فراهم است و برای شرکت در دوره های انگلیسی زبان متقاضیان نیاز مدرک آیلتس 6 خواهند داشت.

برای آگاهی از هزینه تحصیل در اتریش اینجا کلیک کنید.


مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع کارشناسی ارشد طرفداران بیشتری دارد. امکان بهره مندی از کیفیتی فوق العاده و تراز اول و آینده اقامت در اتحادیه اروپا بدون پرداخت هزینه های سنگین مانند کشور های انگلستان، آمریکا و استرالیا. باعث این افزایش طرفدار شده است.

امان تحصیل رشته های نظیر مهندسی در اتریش به زبان انگلیسی فراهم است ولی رشته های علوم انسانی، علوم زیستی، علوم پزشکی و علوم مدیریتی به زبان آلمانی ارائه می گردند. در صورت داشتن مدرک لیسانس و یا تحصیل در اتریش در این مقطع شانس بیشتری برای کسب پذیرش مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های اتریش را دارید.

لزوم مرتبط بودن رشته مدرک لیسانس با رشته مورد نظرتان در مقطع ارشد نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید.


مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع دکترا

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع دکترا

از لولین ملزومات مهاجرت تحصیلی به اتریش برای تحصیل در مقطع دکترا داشتن مدرک فوق لیسانس با معدل مطلوب و مدرک زبان آلمانل و یا انگلیسی (تمامی دروس در این مقطع هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود) است. نکته دیگر حائز اهمیت این است که تحصیل در اتریش در مقطع دکترا 4 سال به طول می انجامد.

کشور اتریش توجه ویژه ای به مقطع دکتری دارد و تسهیلات فراوانانی به دانشجویان مقطع دکتری ارائه میکند. همانند سایر کشور ها برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در اتریش نیاز است تا دانشجو نظر استاد راهنما را جلب کند، ارائه مدارک ذیل نیز در راستای مهاجرت تحصیلی به اتریش راهگشا خواهد بود:

مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر، اخذ مدرک دال بر تسلط کافی زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)، جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor)، داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …. داشتن هر یک از این آپشن ها میتواند به تسهیل اخذ پذیرش در این مقطع کمک کند.


مهاجرت تحصیلی به اتریش به لحاظ داشتن سطح فرهنگی و آموزشی بالا و همچنین امکان رفاه و کار دانشجویی متقاضیان بسیاری را در میان دانشجویان بین المللی دارد.


رتبه های جهانی دانشگاه های اتریش

کشور اتریش دانشگاه ها و موسسات آموزشی مطرح زیادی در سطح جهانی و علی الخصوص در رشته های هنر دارد که مهاجرت تحصیلی به اتریش را در میان کشور های برتر قرار میدهد.

در میان دانشگاهان اتریش هفت دانشگاه آن در میان دانشگاه های برتر جهان در فهرست QS قرار دارند. دانشگاه هایی نظیر University of Vienna با رتبه جهانی 154 ، Vienna University of Technology با رتبه جهانی 192 ، Universität Innsbruck با رتبه جهانی 266 ، Graz University of Technology با رتبه جهانی 311 ، Johannes Kepler University Linz با رتبه جهانی 412 ، Karl-Franzens-Universitaet Graz با رتبه جهانی 541 و Alpen-Adria-Universitaet Klagenfurt با رتبه جهانی 601.


امکان اخذ اقامت در صورت یافتن کار پس از اتمام تحصیل در تمام کشورهای اتحادیه اروپا برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های کشور اتریش وجود دارد.


مزایای تحصیل در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش امکان بهره مندی از تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان مخصوصا در رشته های هنر و مهندسی ، امکان تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی(در برخی رشته ها) و امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی مطلوب در مقطع دکتری از مزایایی است که تحصیل در اتریش را بین متقاضیان محبوب کرده است.

کار دانشجویی در اتریش

دانشجویان در اتریش حق کار پاره وقت و به طور میانگین 20 ساعت در هفته (از 10 تا 30 ساعت) را خواهند داشت که با داشتن توانایی هایی از قبیل سطح زبان و روابط اجتماعی میتوانند بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند.

هزینه های تحصیل و شهریه در اتریش به قدری پایین است که نسبتا رایگان محسوب میشود. هزینه تحصیل در اتریش حدودا برای هر ترم در سال بین 380 یورو تا 720 یورو میباشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور اتریش نیز بستگی به رشته تحصیلی مد نظر دانشجو دارد. میانگین حدودی هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش در برخی رشته ها سالیانه 10000 یورو و در برخی رشته ها مثل رشته هنر و موسیقی تا 20000 یورو هم میرسد.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در اتریش

مهاجرت به اتریش

ویزای جستجوی کار اتریشدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید