مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

Applyman

امکان تحصیل کم هزینه و حتی رایگان، بهره مندی از سطح کیفیت آموزشی مطلوب، وجود دانشگاه های مطرح در سطح جهان، اخذ اقامت کشور های اتحادیه اروپا پس از تحصیل و… همه علت هایی است که متقاضیان زیادی را به سمت مهاجرت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا سوق میدهد.

ایتالیا با وجود دانشگاه های برتر در سطح جهان، همیشه یکی از گزینه های محبوب مهاجرت تحصیلی بوده. کم هزینه و بعضا رایگان بودن آموزشدر این کسور و امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی DSU به جذابیت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در بین متقاضیان می افزاید. در این میان نمیتوان کیفیت آموزشی دانشکاه های کشور ایتالیا را نادیده گرفت. این کیفیت در رشته های هنر، طراحی، معماری و علوم کاربردی نمود بیشتری دارد.

در این مقاله به صورت کلی اما مفید درباره مهاجرت تحصیلی به ایتالیا صحبت خواهد شد. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده ارائه مشاوره و راهنمایی شما در زمینه تحصیل در ایتالیا هستند.


مقطع کارشناسی در ایتالیا (Laurea)

مقطع کارشناسی در ایتالیا (Laurea)

در مهاجرت تحصیلی به ایتالیا این نکته قابل توجه است که مدت زمان در مقطع کارشناسی 4 ساله خواهد بود. امکان تحصیل در طیف گسترده ای از رشته ها از جمله هنر، طراحی، معماری در دانشگاه های ایتالیا وجود دارد . برای ورود به دوره کارشناسی دانشگاه های ایتالیا و اخذ پذیرش از آنها داشتن مدرک 12 ساله دیپلم و آمادگی در زبان ایتالیایی(دوره های تحصیلی در این کشور به زبان ایتالیایی برگزار می شود ) الزامی است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا از سن 18 تا 30 سالگی امکانپذیر است و این میتواند خبر خوشی برای متقاضیانی که نگران شرایط سنی خود هستند باشد. امکان تحصیل دوره زبان در کشور ایتالیا فراهم است اما بهتر است تا متقاضیان دوره زبان خود را در ایران بگذرانند.

امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی (در برخی رشته های محدود) نیز فراهم است و برای شرکت در دوره های انگلیسی زبان متقاضیان نیاز مدرک آیلتس 6 خواهند داشت.

تحصیل در ایتالیا


مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا (Laurea Magistrale)

مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا (Laurea Magistrale)

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد طرفداران بیشتری دارد. دوره کارشناسی ارشد در ایتالیا 2 سال به طول می انجامد اما امکان طولانی تر بودن آن برای دانشجویان فراهم است و حتی در برخی از رشته های تحصیلی مانند حقوق، معماری و پزشکی، در معدودی از دانشگاه ها برنامه پنج یا شش ساله کارشناسی ارشد ارائه می شود. حدود ۳۵۰ رشته تحصیلی مختلف در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا ارائه می گردد و برای رشته های مهندسی و مدیریت در اغلب دانشگاه کسب نمره مناسب در آزمون های GRE و GMAT الزامی می باشد.

دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد تفاوتی میان دانشجویان بومی و متقاضیان بین المللی قائل نمیشوند و تقریبا شرایط برای همه متقاضیان یکسان است و هزینه تحصیل در دانشگاه ها برای متقاضیان تفاوتی نمیکند.

مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط از دانشگاه های معتبر، ریز نمرات، مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی، انگیزه نامه (SOP)، توصیه نامه و نامه تمکن مالی از مدارکی هستند که برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد نیاز دارید.


مقطع دکترا در ایتالیا (Dottorato di Ricerca)

مقطع دکترا در ایتالیا (Dottorato di Ricerca)

از لولین ملزومات مهاجرت تحصیلی به ایتالیا برای تحصیل در مقطع دکترا داشتن مدرک فوق لیسانس با معدل مطلوب و مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 (تمامی دروس در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می شود) است. نکته دیگر حائز اهمیت این است که تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا برای دانشجویان خارجی ممکن است 4 تا 5 سال بطول بی انجامد.

به خاطر امکان بهره مندی از بورسیه (همراه با حقوق ماهیانه) و کمک هزینه های مطلوب در مقطع دکتری تحصیل در این مقطع طرفداران زیادی دارد. یافتن استاد راهنما، مذاکره با وی و گرفتن تایید او از چالش های پیش روی متقاضیان اخذ پذیرش و بورسیه در مقطع دکتری در ایتالیا میباشد. ابتدا دانشجویان رزومه های خود را برای بررسی به استاد راهنمای مد نزرشان ارسال و پس از تایید استاد برای جلسه حضوری و یا آنلاین مصاحبه با استاد آماده میشوند.

معدل بالای ۱۷ مدرک فوق لیسانس، مدرک زبان انگلیسی (نمره ۶٫۵ آزمون آیلتس)، توصیه نامه از اساتید برجسته، مقالات بین المللی از جمله ISI و AAA و پروپزال از جمله مدارکی است که برای اخذ پذیر مقطع دکتری در پروسه مهاجرت تحصیلی به ایتالیا الزامی است.


*بصورت خلاصه امکان برخورداری از کمک هزینه های متنوع، شانس اخذ ویزا بسیار بالا، بدون محدودیت سنی، هزینه زندگی پایین، دانشگاههای ممتاز با شهریه پایین، امکان کسب پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان ویژه گیهای بارز مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هستند.


رتبه های جهانی دانشگاه های ایتالیا

به علت اعتبار و قدمت بالای دانشگاه های کشور ایتالیا، دوره های مشترک دانشگاهی بسیاری به بین دانشگاه های برتر دنیا و دانشگاه های ایتالیا برگزار می شود که تحصیل در این دوره ها به بصورت همزمان علاوه بر تجربه زندگی و تحصیل در دو کشور، موجب می شود که دانشجو از دو دانشگاه یا حتی بیشتر مدارک پایان دوره دریافت نماید.

در میان دانشگا های کشور ایتالیا دانشگاه پلی تکنیک تورین (جزو 30 دانشگاه برتر جهان) پلی تکنیک میلان (جزر 50 دانشگاه برتر جهان) از اعتبار بالایی برخوردار هستند. همچنین نام دانشگاه هایی همچون ساپینزا رم، فلورانس، بولونیا و پاویا نیز در میان دانشگاه های مطرح جهان میدرخشد. دانشگاه بلونیا نیز گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا میباشد.


امکان اخذ اقامت در صورت یافتن کار پس از اتمام تحصیل در تمام کشورهای اتحادیه اروپا برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های کشور ایتالیا وجود دارد.


مزایای تحصیل در ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا امکان بهره مندی از تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان مخصوصا در رشته های هنر، طراحی، معماری و علوم کاربردی، امکان تحصیل به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی و امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی مطلوب از مزایایی است که تحصیل در ایتالیا را بین متقاضیان محبوب کرده است.

حق کار دانشجویی در ایتالیا

دانشجویان در ایتالیا حق کار پاره وقت و به طور میانگین 20 ساعت در هفته (از 10 تا 30 ساعت) را خواهند داشت که با داشتن توانایی هایی از قبیل سطح زبان و روابط اجتماعی میتوانند بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند.

هزینه تحصیل در ایتالیا با توجه به زبان تدریس، مقطع تحصیلی و دولتی بودن یا نبودن دانشگاه متفاوت خواهد بود اما به طور میانگین دوره های کارشناسی در موسسات دولتی بین ۹۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال هزینه می شود. هزینه های سالانه در دانشگاه خصوصی معمولا از ۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو می باشد که البته امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی و کمک هزینه نیز فراهم است.


مقالات مرتبط با مهاجرت تحصیلی به ایتالیا جهت مطالعه بیشتر:

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

راهنمای مهاجرت به ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

کار در ایتالیا


دیدگاه‌ها

Dear sir and madam
i am Najibullah shinwari from Afghanistan and i have worked from 2012 upto 2019 i wanted leave come to italia

دیدگاهتان را بنویسید