نکات مهم برای تحصیل در خارج از کشور

Applyman

یکی از چالش برانگیزترین موضوعات، چگونگی کنار آمدن با مردم یک کشور دیگر و همچنین دوری از خانواده و در کل مشکلات غربت است که برای هر کسی می تواند سخت باشد ولی خوب هر سختی ای لذت خودش را داشته و مسلما دارای تجربیات خاص خودش است که اگر در زندگی عادی و بدون چالش خود باقی بمانیم هیچگاه این تجربیات را فرا نخواهیم گرفت بنابراین بهترین کار این است که نکاتی را برای پشت سر گذاشتن این سختی ها رعایت کنیم که ما در ادامه این نکات را برای شما عزیزان که طالب تحصیل در خارج از کشور هستید مطرح می کنیم.


1- وسیله های مورد نیاز خود را جمع آوری کنید

یکی از ملزومات مسافرت و همچنین تحصیل در خارج از کشور این است که وسایل مورد نیاز خود را بر اساس ضرورت بالا بردارید، که هم بار خود را سنگین نکرده باشد و هم در آن سوی دیوار کم و کسری نداشته باشید.

درست کردن چک لیست یکی از بهترین کار ها در این رابطه است، زیرا به غیر از وسایل کلی مانند ویزا، پاسپورت و لباس ها که در اولین ضرورت به فکر همه خواهند رسید شاید وسایل مورد نیاز دیگری نیز باشد که احتیاجات مبرم و ضروری به آنها باشد.

پس همین حالا اگر قصد تحصیل در خارج از کشور و یا مسافرت قطعی دارید با برداشتن یک کاغذ و خودکار شروع به نوشتن کنید، در نوشتن چک لیست نیازی به فکر کردن در مورد حجم و اندازه ی چمدان نیست و تا آنجا که فکر کار میکند بنویسید زیرا بعد از نوشتن و موقع بستن چمدان باید فکر کنید که به چه چیزهایی نیاز دارید و اولویت بندی کنید و ببینید به چه چیزهایی احتیاج و به چه چیزهایی احتیاج ندارید.

هر موقع که قصد تحصیل در خارج از کشور قطعی شد و یا به این نتیجه رسیدید که باید در خارج تحصیلات خود را بگذرانید و در این جا دیگر برای آرزو های شما کوچک است سریعا از جای خود پا شوید و به نزدیک ترین محل برای انجام این فرآیند اداری بروید و درخواست پاسپورت و ویزا را صادر کنید زیرا این کار ها فرآیندی طولانی دارند و ممکن است در صورت عدم اقدام به موقع مدارک شما دیر حاضر شوند و فرصت تحصیل در خارج از کشور در این سال از دست برود که در این صورت چیزی جز پشیمانی برای شما نمی ماند.


2- آشنا شدن با کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید

یکی از مهم ترین کار ها در این هنگام این است که شروع به مطالعه و تحقیق در رابطه با کشوری که قرار است در آنجا تحصیل کنید بکنید زیرا آشنا شدن با فرهنگ، مردم، زبان، دین، نوع پوشش و حتی غذا های موجود در آن جا می تواند در تصمیمات شما تاثیر بگذارد.

برای تحصیل در خارج از کشور شما باید خودتان را با فرهنگ و مردم آن جا وفق دهید تا بتوانید مانند یک شهروند عادی در آن جا زندگی کنید، در این جا دین و نوع پوشش نیز نکته ی خیلی مهمی در رابطه با همرنگ شدن با مردم یک کشور دیگر است زیرا ممکن است ندانسته کاری را انجام دهیم که هنجار شکنی تلقی شده و به دین یک کشور به احترامی کرده باشیم.

یکی از بهترین روش ها برای تحقیق سرچ کردن و جست و جو در گوگل است که می تواند راه حل بسیار آسان و قابل دسترس برا همگان باشد و از نظر درستی مطالب نیز تا درصد بسیار بالایی اطمینان بخش است.

یکی دیگر از راه ها پرسش از گروه ها و افراد قابل اطمینان و کسانی که در آن کشور زندگی کرده اند است که می تواند شما را برای دریافت اطلاعات یاری کند.


3- با آگاهی و قاطعیت تصمیم بگیرید

تحصیل در خارج از کشور

در این دنیا هیچ چیز آن طور که پیش بینی شده پیش نمی رود و ممکن است در صورت در نظر گرفتن همه چیز نیست یک جای کار خراب شود اما با یک تصمیم آگاهانه همه چیز عوض می شود، اگر شما در کاری آگاهانه و ثابت قدم ظاهر شوید و بر روی حرف خود پافشاری کنید و دست از تلاش خود نکشید تحصیل در خارج از کشور هم مانند بقیه ی کارها است و از همه لحاظ می تواند دقیق و روی برنامه پیش برود.

اگر نمی توانید روی این کار که واقعاً کار سخت و طاقت فرسایی است برنامه ریزی کرده و وقت بگذارید می توانید این کار را به گروه مهارتی ما یعنی گروه مهاجرتی اپلای من بسپارید که این یعنی یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده که می تواند شما را برای رسیدن به آرزوی سبز همیشگی برساند.


4- در هنگام تحصیل در خارج از کشور دوست پیدا کنید

تحصیل در خارج از کشور

یکی از بهترین راه های کنار آمدن با غربت و دوری از خانواده داشتن یک دوست خوب و صمیمی است که می تواند تا حدود زیادی شما را در این امر یاری کند

داشتن دوستی که شما را در شادی ها و غم ها یاری کند یکی از نعمت های بزرگ الهی است که واقعاً از هر چیزی بهتر است بنابراین در صورت خروج از کشور سریعا و قبل از هر کاری به دنبال چنین دوستی بگردید و حتما آن را بیابید.


5- در شهر های جدید پیاده روی کنید

هر گاه به شهر جدیدی رفتید چه در داخل و چه در خارج از کشور مدتی را در آنجا پیاده روی کنید و شهر را بگردید زیرا با این کار با مکان ها و فرهنگ آن شهر آشنا می شوید که در صورت استفاده از وسایل نقلیه این امکان وجود ندارد.

در هنگام پیاده روی همه چیز را زیر نظر داشته باشید تا هیچ چیز از نگاه شما پنهان نماند تا بتوانید راه های ارتباط بیشتری برای برقراری ارتباط با مردمان آن شهر پیدا کنید.

در هنگام پیاده روی حتما از کفش های استاندارد استفاده کنید تا در بین راه خسته و کلافه نشوید.


6- مانند توریست ها نباشید

تحصیل در خارج از کشور

توریست ها چند روزی را مهمان یک شهر یا کشور می شوند و بعد از مدتی آن جا را ترک می کنند، پس برای آنها مهم نیست که بقیه راجع به آنها چگونه فکر می کنند.

اما شما فرق دارید زیرا برای تحصیل در خارج کشور وارد آن شهر یا کشور شده اید برای همین قرار است مدت زمان زیادی را در آن جا سپری کنید پس نوع رفتار و طرز فکر مردم مهم است و آن ها باید شما را در بین خودشان بپذیرند و هیچگاه شما را یک مزاحم و غریبه فرض نکنند.

یکی از روش های برقراری ارتباط پوشیدن لباس هایی مانند لباس های آنان و صحبت کردن با آنان با زبان خودشان است که می تواند موثر باشد.


7- در هنگام تحصیل در خارج از کشور با خانواده در تماس باشید

تحصیل در خارج از کشور

بی شک مهمترین و اساسی ترین افراد برای هر کسی خانواده است که بدون شک در هنگام تحصیل در خارج از کشور دلتنگ آنها می شویم و دوست داریم پیش آن ها برگردیم.

با پیشرفت تکنولوژی و علم خوشبختانه در حال حاضر در هر خانه ای یک تلفن همراه یافت می شود و می توان با هر کسی حتی هزاران کیلومتر آن طرف تر تماس برقرار کرد.

تا می توانید و در هر زمانی که می توانید با خانواده ی خود تماس برقرار کنید.

بهترین نوع تماس با به وجود آمدن اینترنت تماس تصویری است که می تواند شما را به مراتب خوشحال تر کند.


8- برای تجربه کردن در تحصیل در خارج از کشور وقت بگذارید

تحصیل در خارج از کشور

به گونه ای که سعی کنید چیز های جدیدی که تا به حال تجربه نکردید را تجربه کنید و در عین تحصیل با انجام دادن کارهایی در اوقات فراغت خوش بگذرانید و به خود سخت نگیرید.


9- با تجربه تحصیل در خارج از کشور خاطرات خود را ثبت کنید

تحصیل در خارج از کشور

همیشه در آخر روز با داشتن یک دفتر خاطرات بنام تحصیل در خارج از کشور هر چه که در آن روز گذشته است را با ذکر تاریخ و ساعت بنویسید و اینگونه خاطرات تلخ و شیرین خود را برای سال هایی که دیگر در تحصیل نیستید ثبت کنید و یاد و خاطرات این روز های به یاد ماندنی را زنده نگه دارید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید