روش های مهاجرت به کانادا

Applyman

در حال حاضر بیش از 60 برنامه مهاجرت کانادایی برای افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند در دسترس است و روش های مهاجرت به کانادا در سالهای اخیر بسیار متعدد و متنوع شده اند. مسیر تابعیت کانادا با دستیابی به وضعیت اقامت دائم کانادا آغاز می شود و کارت اقامت دائم یا همان PR مانند گرین کارت آمریکا، شما را قادر به کار و زندگی در کانادا خواهد کرد. بهترین روش برای اینکه بدانید واجد شرایط اقامت دائم از طریق یکی از روش های مهاجرت به کانادا هستید یا خیر، پر کردن فرم ارزیابی گروه مهاجرتی اپلای من است. متخصصین مهاجرت ما، شرایط شما را بر اساس فاکتورهای ارائه شده در مدت 24 ساعت ارزیابی کرده و نتیجه را اعلام می کنند.

بهترین روش های مهاجرت به کانادا 2020

مهاجرت به کانادا با روشهای مختلفی امکان پذیر است که رایج ترین آنها از طریق ویزای کار، سرمایه گذاری، تحصیل و ازدواج است که هر کدام از این روش های مهاجرت به کانادا تحت برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال، نامزدی استانی و یا مهاجرت استان کبک قابل اجراست. بسیاری از روش های مهاجرت به کانادا تحت سیستم Express Entry قرار دارند و از طریق ورود به مجموعه اکسپرس اینتری، طی قرعه کشی های منظم، متقاضیان واجد شرایط انتخاب می شوند. برنامه های مهاجرتی کانادا که منجر به اقامت کانادا می شوند، عبارتند از: اسکیل ورکر فدرال، برنامه نامزدهای استانی، کلاس تجربه کانادا، کلاس معاملات تجاری ماهر، حمایت مالی خانواده، سرمایه گذاران و کارآفرینان، برنامه خود اشتغالی و همچنین روش های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرت کبک. توجه داشته باشید در صورتی که اجازه کار، ویزای توریستی و یا تحصیلی داشته باشید و برای تبدیل آن به اقامت دائم باید الزامات لازم را برآورده سازید.


اسکیل ورکر فدرال کانادا

اسکیل ورکر فدرال کانادا

یکی از قدیمی ترین و اصلی ترین روش های مهاجرت به کانادا، برنامه اسکیل ورکر فدرال یا افراد متخصص است که طبق آن، افرادی که دارای تجربه حرفه ای در مشاغل خاص هستند، بر اساس تواناییشان برای ایجاد اقتصادی در کانادا واجد شرایط دریافت ویزای اقامت دائم کانادا می شوند. متقاضیان این برنامه بر اساس چندین عامل از جمله تجربه کاری، توانایی های زبان و تحصیلات مورد ارزیابی قرار می گیرند. افرادی که از طریق این برنامه موفق به دریافت ویزای اقامت دائم کانادا می شوند، به راحتی می توانند به کانادا مهاجرت کنند و به همراه خانواده خود در هر نقطه از کانادا که می خواهند مشغول زندگی، کار و یا تحصیل شوند، گرچه آنها همچنان شهروند کشور خود هستند. توجه داشته باشید، ساکنان دائم برای حفظ وضعیت اقامت دائم خود و همچنین درخواست تابعیت کانادایی باید از قوانین و تعهدات اقامت کانادا پیروی کنند. خوب است بدانید، ساکنان دائم کانادا از حقوق مندرج در منشور حقوق و آزادی های کانادا برخوردار هستند و در با داشتن کارت اقامت دائم از تمام حقوق شهروندی کانادا جز حق رای برخوردار هستند.

اسکیل ورکر کبک:

اسکیل ورکر کبک یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا است که افراد متخصص و کارگران ماهری که قصد مهاجرت به کبک را دارند، می توانند تحت این برنامه اقدام نمایند. این برنامه و معیارها و الزامات آن با برنامه اسکیل ورکر فدرال تفاوت دارد. و متقاضیان تحت این برنامه به عنوان کارگران ماهر منتخب کبک شناخته می شوند.

نامزدهای استانی کانادا

نامزدهای استانی کانادا

توجه داشته باشید، تنها دولت فدرال کانادا قادر به صدور ویزای اقامت دائم است، با این حال، برنامه های نامزدهای استانی که یکی از روش های مهاجرت به کانادا است، به استان ها و قلمروهای مختلف کانادا اجازه می دهد اتباع خارجی واجد شرایط را برای درخواست اقامت دائم خود معرفی کنند. استان ها و قلمروهای کانادا، متقاضیان را بر اساس بازار کار و نیازهای اقتصادی هر استان یا قلمرو معرفی می کنند. هنگامی که متقاضی توسط یک استان یا قلمرو معرفی می شود، به وی گواهی نامزدی داده می شود که از این طریق می تواند درخواست برای ویزای اقامت دائم کانادا را به دولت فدرال ارائه دهد. تقریباً در تمامی استان ها و قلمروهای کانادا، برنامه نامزدهای استانی وجود دارد و متقاضیان این برنامه ها باید قصد زندگی در استان یا قلمرو مورد نظر را داشته باشند برنامه نامزدهای استانی به پنج دسته کارگران ماهر، کارگران نیمه ماهر، مشاغل و سرمایه گذاران، فارغ التحصیلان و دانشجویان بین المللی و اتحاد مجدد خانواده تقسیم می شود.


کلاس تجربه کانادا  (CEC)

Immigration methods to Canada
 کلاس تجربه کانادا  (CEC)

Canadian Experience Class یکی دیگر از رایج ترین روش های مهاجرت به کانادا است که شرایط مهاجرت را برای کارگران خارجی موقت کانادا که مایل به اخذ وضعیت اقامت دائم هستند، فراهم می کند. متقاضیان کلاس تجربه کانادا برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت از طریق این روش باید ظرف 36 ماه تا تاریخ درخواست مهاجرت، حداقل 12 ماه سابقه کار حرفه ای یا فنی در کانادا داشته باشند و حداقل دانش زبان انگلیسی آنها بر اساس معیار زبان کانادایی(CLB)، 5 و یا حداقل مهارت متوسط زبان بسته به شغل مورد نظر، 7 باشد. همچنین متقاضیان نباید قصد زندگی در استان کبک را داشته باشند و باید اسنادی برای اثبات تجربه کاری، فیش حقوقی، اسناد مالیاتی و نامه های مرجع را نیز ارائه دهد. کلاس تجربه کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا برای دانشجویان بین المللی است که اقامت موقت دارند، بدین ترتیب که اگر یک فارغ التحصیل حداقل یک سال سابقه کار حرفه ای در یک شغل را داشته باشد، می تواند واجد شرایط درخواست اقامت دائم تحت کلاس تجربه کانادا باشد.


معاملات ماهر فدرال کانادا

معاملات ماهر فدرال کانادا

 Federal Skilled Trades یکی از جدیدترین روش های مهاجرت به کانادا است و برای افرادی که می خواهند براساس فعالیت در یک تجارت ماهر، اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند، بسیار مناسب است. درخواست متقاضی در این روش بر اساس توانایی های وی برای به ثبات رسیدن در اقتصاد کانادا ارزیابی می شود. متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از این طریق باید: قصد زندگی در خارج از استان کبک را داشته باشند، معیارهای لازم را برای هر یک از توانایی های زبانی (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) به زبان های فرانسوی یا انگلیسی برآورده کنند، حداقل دو سال سابقه کار یا معادل آن در تجربه کار نیمه وقت در یک تجارت ماهر را در طی پنج سال قبل از ارسال درخواست خود داشته باشن و یک پیشنهاد تمام وقت اشتغال و یا حداقل یک گواهی صلاحیت که توسط یک نهاد استانی کانادا صادر شده، داشته باشند.


حمایت مالی خانواده

یکی از متداولترین روش های مهاجرت به کانادا، برنامه حمایت مالی خانواده است و درصد موفقیت متقاضیان برای اخذ ویزای اقامت دائم در این روش بسیار بالاتر از روش های دیگر است. چرا که دولت کانادا اهمیت زیادی برای وحدت و ارزش های خانواده قائل است و قانون مهاجرت کانادا به گونه ای طراحی شده که اولویت را از طریق چندین جریان مربوط به اتحاد خانواده در کانادا منعکس کند. کسانی که در کبک زندگی می کنند و می خواهند از فردی در خانواده خود از طریق این برنامه برای مهاجرت به کبک حمایت کنند، باید از طریق برنامه کلاس خانواده کبک اقدام کنند. در این روش، شهروندان کانادایی و یا کسانی که اقامت دائم دارند می توانند از همسر یا شریک زندگی، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ و فرزندان وابسته خود برای مهاجرت به کانادا، حمایت مالی کنند. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و یا ویزای نامزدی نیز تحت همین برنامه امکان پذیر خواهد بود.


سرمایه گذاری، کارآفرینی و خود اشتغالی

یکی از محبوب ترین و آسان ترین روش های مهاجرت به کانادا، اقدام برای اخذ ویزای سرمایه گذاری است. ویزای سرمایه گذاری کانادا برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال واجد شرایط صادر می شود. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیاز به سرمایه بسیار زیادی دارد و در صورت داشتن یک بیزینس پلن ایده آل، می توانید به راحتی به کانادا مهاجرت کنید و با رعایت معیارهای لازم، پس از چند سال برای تابعیت کانادا اقدام کنید. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به چهار دسته سرمایه گذار مهاجر، کارآفرین فدرال، افراد خود اشتغالی و برنامه ویزای استارت آپ تقسیم می شود.


روشهای مهاجرتی کبک

 اگرچه کبک یکی از استانهای کانادا است و برخی از رویه های مهاجرتی در آن با سایر استانها یکسان است، ولی سیستم مهاجرت کبک یک برنامه نامزدی استان نیست. براساس توافقنامه مهاجرت کانادا- کبک، دولت استان کبک نسبت به سایر استانهای کانادا، کنترل بیشتری در روند مهاجرتی متقاضیان واجد شرایط خود دارد. به این ترتیب، کبک این اختیار را دارد که قوانین و مقررات مربوط به مهاجرت خود را برای همه گروه های مهاجرتی تعیین کند، که تفاوت های آن با این برنامه ها در سطح فدرال است. کبک به دنبال انتخاب کسانی است که به بهترین وجه با زندگی در کبک سازگار شوند و به محض ورود به کبک به ثبات اقتصادی برسند. روش های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های کبک عبارتند از: اسکیل ورکر کبک، کلاس تجربه کبک، برنامه سرمایه گذار کبک، کارآفرین و خود اشتغالی کبک و حمایت مالی خانواده کبک. برای تکمیل فرم ارزیابی و دریافت مشاوره رایگان، همین حالا با متخصصین گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.


مقالات پیشنهادی:

هزینه زندگی در کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای کار کانادا

برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید