روش های مهاجرت به استرالیا

Applyman

روش های مهاجرت به استرالیا بسیار متعدد و تنوع ویزاهای اقامت دائم و موقت استرالیا بسیار زیاد است. مهم این است که بدانید با توجه به شرایط و فاکتورهایی که دارید، چه روشی برای مهاجرت شما به استرالیا بهتر و مناسب تر است. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و با بهترین روش های مهاجرت به استرالیا آشنا شوید.


ویزای دانشجویی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

یکی از متداولترین روش های مهاجرت به استرالیا، اخذ ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در این کشور زیباست. استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد برای تحصیل در بین دانشجویان بین المللی از سراسر دنیاست و اگر تحصیلات و پذیرش دانشجویان خارجی را به عنوان یک صنعت در نظر بگیریم، بعد از استخراج معادن و صنعت کشاورزی، سومین منبع بزرگ درآمد این کشور به شمار می رود، به طوری که در سال 2016، درآمد استرالیا از این بخش معادل 13.7 بیلیون دلار بوده است. جالب است بدانید بیش از 320 هزار دانشجو از 130 کشور جهان در دانشگاههای مختلف استرالیا مشغول تحصیل هستند. تحصیل در استرالیا یکی از روش های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم این کشور است. چرا که سالهای تحصیل در استرالیا به شکل دهی و تسریع در روند ادغام با فرهنگ و بازار کار استرالیا کمک می کند، همچنین دولت استرالیا شرایط ورود به بازار کار جهت اخذ اقامت دائم استرالیا را برای کسانی که از دانشگاههای این کشور فارغ التحصیل شده اند، فراهم می کند. تحصیل در استرالیا یکی از آسان ترین و ارزان ترین روش های مهاجرت به استرالیا است و در هر شرایط سنی و تحصیلی که هستید، می توانید برای ویزای دانشجویی استرالیا اقدام کنید.

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیا

در سالهای اخیر، افراد زیادی از سراسر دنیا با استفاده از ویزای کاری به استرالیا مهاجرت کرده اند. از جمله ویزاها و روش های مهاجرت کاری به استرالیا می توان به ویزای مهاجرت ماهر و ویزای حمایت کارفرما اشاره کرد. اگر در شغلی حرفه ای هستید و تجربه کافی دارید و شغل مورد نظر در لیست مشاغل مهاجرت ماهر ANZSCO قرار دارد، احتمالاً شما واجد شرایط مهاجرت به استرالیا هستید و می توانید از این طریق ویزای کار بگیرید و بعد از چند سال، برای اقامت دائم اقدام نمایید.

لازم به ذکر است در 18 آوریل 2017 لیست مشاغل ماهر (SOL) با لیست مهارتهای استراتژیک میان مدت و بلند مدت (MLTSSL) جایگزین شد.MLTSSL  لیست مشاغلی است که در استرالیا تقاضا می شود و در صورتی که برای شغلی که شما در آن حرفه ای هستید در استرالیا تقاضا وجود داشته باشد، صلاحیت شغلی شما منطقی است و تایید می شود. توجه داشته باشید اگر توسط یک ایالت یا قلمرو انتخاب شده باشید، یک لیست شغلی دیگر وجود دارد که می توانید از طریق آن نامزد دریافت ویزای کاری استرالیا شوید، این لیست STSOL یا لیست مشاغل ماهر کوتاه مدت نام دارد. ویزای ماهر عمومی یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به استرالیا است، به این دلیل که این روش، چشم اندازهای وسیع تری از نظر سن و شغل را هدف قرار داده و از این رو برای جمعیتی گسترده مناسب تر است، همچنین استرالیا به حفظ مداوم نیروی کار برای حفظ اقتصاد خود نیاز دارد و مهمتر از همه اینکه فرصت های شغلی زیادی در استرالیا وجود دارد که متقاضیان می توانند برای آنها نامزد شوند. برای اینکه بدانید واجد شرایط دریافت ویزای کار استرالیا هستید یا خیر، همین حالا با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید و یک فرم ارزیابی رایگان را پر کنید.


ازدواج / حمایت مالی خانواده در استرالیا

ازدواج / حمایت مالی خانواده در استرالیا

یکی دیگر از انواع روش های مهاجرت به استرالیا، از طریق ازدواج و یا حمایت مالی خانواده است. برای واجد شرایط بودن در این مسیر باید همسر و یا یک شریک زندگی استرالیایی (شهروند یا اقامت دائم) داشته باشید و یا یک عضو خانواده که شهروند یا اقامت دائم است از شما برای اخذ ویزای اقامت دائم، حمایت مالی کند. شخص حمایت کننده می تواند یکی از والدین، خواهر، برادر، خواهرزاده و برادرزاده، نوه، پدربزرگ و یا مادربزرگ باشد. توجه داشته باشید، اگر قصد دارید از طریق ازدواج به استرالیا مهاجرت کنید باید اسنادی دال بر واقعی بودن ازدواج ارائه دهید، ازدواج های غیر واقعی به عنوان کلاهبرداری شناخته می شوند و مجازات های شدیدی را به همراه خواهد داشت.


ویزای Working Holiday استرالیا

ویزای Working Holiday استرالیا

ویزای تعطیلات کاری یکی دیگر از روش های مهاجرت به استرالیا است که برای نوجوانان و جوانان با سنین بین 18 تا 30 سال و کسانی که مجرد هستند و تمکن مالی خیلی خوبی ندارند، بسیار مناسب است. این ویزای 12 ماهه فرصت کار و تفریح را به طور همزمان در استرالیا برای آنها فراهم می کند. آنچه که این ویزا را بسیار جذاب می کند، امکان تبدیل کردن آن به ویزای حمایت مالی کارفرما است. بدین ترتیب که در مدت 6 ماه که متقاضی در استرالیا مشغول به کار است، می تواند با تحت تاثیر قرار دادن کارفرما، او را برای حمایت مالی از خود تحت برنامه Subclass 186 متقاعد کند و از این طریق برای اقامت دائم استرالیا اقدام نماید.


ویزای سرمایه گذاری استرالیا

یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به استرالیا، سرمایه گذاری در این کشور است. البته این روش برای افرادی که تمکن مالی و ارزش خالص دارایی بسیار بالایی دارند، مناسب است. بسیاری از ثروتمندان در دهه های اخیر بدون نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی از طریق سرمایه گذاری به استرالیا مهاجرت کرده اند. حداقل سرمایه برای این روش، یک میلیون دلار استرالیا است و متقاضی باید با این سرمایه، یک تجارت و کسب و کار مورد قبول دولت را در استرالیا خریداری و یا راه اندازی کند. افراد سرمایه دار و کارآفرین به راحتی می توانند از این طریق به استرالیا مهاجرت کرده و اقامت استرالیا را دریافت نمایید.


ویزای بازنشستگی استرالیا

ویزای بازنشستگی یکی دیگر از روش های مهاجرت به استرالیا است و همانطور که از نام آن برمی آید، مناسب برای بازنشستگان عزیز است. این ویزا تحت دو جریان 405 Subclass  و 410 Subclass  صادر می شود. به یاد داشته باشید ویزای 410 Subclass  منجر به اقامت دائم یا تابعیت نمی شود، همچنین متقاضی برای دریافت آن نیاز به پول قابل توجهی دارد و یکی از الزامات برای واجد شرایط بودن، داشتن دارایی خالص 500 هزار دلار استرالیا می باشد.


با روش های مهاجرت به استرالیا آشنا شدید و همانطور که مشاهده کردید برای هر گروه سنی، حداقل دو گزینه مهاجرتی و ویزا وجود دارد. با مشاورین متخصص اپلای من تماس بگیرید و اطلاعات کامل درباره شرایط، معیارها و امتیازات لازم برای واجد شرایط بودن مهاجرت به استرالیا را کسب نمایید.


مقالات پیشنهادی:

راهنمای تحصیل استرالیا

راهنمای دریافت انواع اقامت استرالیا

مهاجرت کاری به کشور استرالیادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید