هزینه تحصیل در روسیه

Applyman

همواره یکی از دغدغه های متقاضیان مهاجرت اطلاع از هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مورد نظر بوده، در این مقاله کوتاه به بررسی هزینه های تحصیل در روسیه پرداخته ایم تا چشم انداز نسبی را برای شما ترسیم کنیم. همچنین به اختصار درباره تعدادی از دانشگاه های روسیه که مورد تایید وزارت علوم هستند اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.


هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه

به طور کلی هزینه تحصیل در روسیه به 3 بخش: دوره پادفک، هزینه دانشگاه و هزینه های زندگی تقسیم میشود.

هزینه دوره پادفک: در این دوره یک ساله متقاضی به تحصیل زبان روسی و پیش نیاز های رشته مورد نظر پرداخته که هزینه آن در حدود ۴۵۰۰ دلار در سال میباشد.

هزینه های زندگی: هزینه های زندگی در روسیه با توجه به در نظر گرفتن اجاره مسکن یا خوابگاه، هزینه های حمل و نقل و هزینه های جاری مانند خوراک حدود 7000 دلار در سال خواهد بود.

درصورت تمایل به مطالعه دوره زبان در مجارستان اینجا کلیک کنید.


شهریه دانشگاه های روسیه

شهریه دانشگاه های روسیه با توجه به رشته مورد نظر متفاوت خواهد بود به این صورت که:

هزینه تحصیل رشته های پزشکی: در حدود ۶۵۰۰ دلار در سال است و با توجه به شاخه مد نظر از قبیل دندانپزشکی، دارو سازی، … با تغییرات نسبی همراه خواهد بود.

تحصیل پزشکی در کانادا.

هزینه تحصیل رشته های مهندسی: تحصیل در رشته های مهندسی در روسیه به نسبت سایر کشور ها به صرفه تر است و در حدود ۶۰۰۰ دلار در سال هزینه خواهد داشت.

معرفی برترین دانشگاه‌های مهندسی دنیا.


دانشگاه های کشور روسیه

هزینه تحصیل در روسیه

در ذیل این مطلب به اختصار درباره برخی دانشگاه های کشور روسیه که مورد تایید وزارت علوم هستند و رتبه و کیفیت آموزشی خوبی دارند خواهیم پرداخت.

  • دانشگاه نووسیبیرسک (Novosibirsk): دانشگاه نووسیبرسک بر اساس رتبه بندی QS در رتبه ۲۹۱ جهان قرار گرفته و از معتبرترین دانشگاه های کشور روسیه محسوب می شود. موقعیت جغرافیایی شهر نووسبیرسک در منطقه سیبری از کشور روسیه و با فاصله ۳۴۰۰ کیلومتری از پایتخت (مسکو) قرار گرفته و پرواز مستقیم از مسکو به این شهر ۳ ساعت و نیم طول خواهد کشید.
  • دانشگاه پاولوف در سنت پترزبورگ  (Saint Petersburg State University): کالج دانشگاه پاولوف یکی از بهترین و با کیفیت ترین کالج های کشور روسیه می باشد.ظرفیت کالج دانشگاه محدود به ۱۰۰ نفر ظرفیت عادی و ۲۰ نفر بورس میباشد و به همین جهت سریعا تکمیل میشود.
  • دانشگاه سماشکو (Semashsko): دانشگلاه سماشکو دانشگاه تخصصى دندانپزشکى است. می توان گفت با تحصیل در روسیه در این دانشگاه  بهترین دانشگاه را براى تحصیل دندان پزشکى در روسیه انتخاب کرده اید، در عین حال که شهریه بالایى پرداخت نمى کنید. مخصوصا در مورد پادفک این دانشگاه که بسیار ارزان و در عین حال از لحاظ آموزشى بسیار سطح آموزشى خوبى دارد.

توجه داشته باشید که هزینه هایی از قبیل هزینه دوره پادفک، هزینه زندگی و هزینه های تحصیلی دانشگاه ها با توجه به عواملی مانند: شهر محل زندگی، دانشگاه مورد نظر و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود و اطلاعات بیان شده به صورت میانگین ارائه شده اند.

در صورت تمایل به مطالعه کامل تر درباره شرایط تحصیل در روسیه اینجا کلیک کنید.


مطالب و مقالات پیشنهادی زیر را در خصوص کشور روسیه مطالعه فرمایید

تحصیل در روسیه

مهاجرت به روسیه

شرایط تحصیل در روسیه

کار در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه

ویزای تحصیلی روسیه


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید