ویزای کاری آمریکا

Applyman

ویزای کاری آمریکا به خاطر شرایط مناسبی که این کشور دارد، همواره مورد تقاضای بسیاری از اتباع خارجی بوده است. آمریکا از نظر اقتصادی، برترین جایگاه را در جهان دارد و بسیاری از افراد آرزوی مهاجرت و اقامت در ایران کشور را در سر می پرورانند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که آمریکا را برای مهاجرت کاری انتخاب کرده اند، باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. آگاهی از شرایط ورود نیروی کار به آمریکا، چگونگی اخذ اقامت، شغل های مورد نیاز و بسیاری موارد دیگر، موجب می شود که با دید باز در این مورد تصمیم گیری کنید و نتیجه بهتری بگیرید. ما در این مقاله تلاش می کنیم تا کلیه اطلاعات لازم برای اخذ ویزای کاری آمریکا را در اختیارتان قرار دهیم.

ویزای کاری آمریکا

پیشنهاد ویژه

مشاوره رایگان روشهای مهاجرت و دریافت ویزای کاری آمریکا

شرایط دریافت ویزای کاری آمریکا

ویزای کاری آمریکا برای افرادی که این کشور را به عنوان یک مقصد آرمانی برای خود می پندارند، یک گزینه مناسب است. ویزای کار این کشور انواع مختلفی دارد که هر فرد با توجه به علایق و شرایط خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب نماید. نرخ بیکاری در آمریکا قبل از شیوع بیماری کرونا به پایین ترین حد خود در چند سال اخیر رسیده بود و بنابراین حضور نیروی کار خارجی در این کشور ضروری است و فرصت های شغلی مناسبی برای آن ها وجود دارد. اما پیدا کردن شغل مناسب در آمریکا نیازمند این است که شما در حرفه مورد نظر خود مهارت و تجربه لازم را داشته و به زبان انگلیسی مسلط باشید. همچنین برخی مشاغل نیاز به مدرک معتبر دانشگاهی دارند.


انواع ویزای کاری آمریکا

انواع مختلفی از ویزای کاری آمریکا وجود دارد. این کشور به عنوان یک کشور مهاجر پذیر، پیش بینی های لازم را برای انواع ویزاهایی که به اتباع خارجی اعطا می کند، کرده است. دولت آمریکا برای افرادی که قصد ورود به بازار کار این کشور را دارند، با در نظر گرفتن تحصیلات، زمینه شغلی و تخصص آن ها ویزاهای گوناگونی صادر می نماید. در ادامه انواع ویزای کاری آمریکا را معرفی کرده و درباره هرکدام توضیح مختصری ارائه می دهیم.

 • ویزای H1B: این ویزا برای پروژه هایی ارائه می شود که مشترک با وزارت پشتیبانی آمریکا هستند و به پروژه های تولیدی و دولتی ربط دارند. افرادی که نیازمند این ویزا می باشند، باید مدرک تحصیلی معتبر داشته باشند و از آزمون های امنیتی و دفاعی این کشور عبور کنند.
 • ویزای H1B1: اتباع کشورهایی مانند سنگاپور و شیلی برای کار در آمریکا باید درخواست این ویزا را بدهند. برای صدور این ویزا، شخص متقاضی باید حداقل دارای مدرک کارشناسی بوده و پس از فارغ التحصیلی ۴ سال در زمینه تخصصی خود کار کرده باشد.
 • ویزای H2A: این ویزای کاری آمریکا یک ویزای فصلی و موقت است. در فصل هایی از سال که آمریکا برای امور کشاورزی با کمبود نیروی کار مواجه می شود، این ویزا را برای اتباع کشورهای خاص صادر می کند. البته شرایط صدور این ویزا ممکن است هر سال تغییر نماید که در سایت اداره مهاجرت آمریکا اعلام می شود.
 • ویزای H2B: این نوع ویزای نیز موقتی است، اما تنها مختص امور کشاورزی نمی باشد و برای مشاغل دیگر نیز صادر می گردد. البته فقط مردمان کشورهای خاص می توانند از ویزای H2B بهره مند شوند.
 • ویزای H3: این ویزا مخصوص افرادی است که آمریکا را برای گذراندن دوره کارآموزی خود انتخاب می کنند، اما باید به اداره مهاجرت این کشور ثابت نمایند که شرایط برگزاری این دوره در کشور خودشان میسر نیست. این ویزای کاری آمریکا به فارغ التحصیلان رشته پزشکی اختصاص نمی یابد.
 • ویزای L: اگر شرکتی دارای چند شعبه در نقاط مختلف دنیا باشد و یک شعبه آمریکا نیز داشته باشد، اگر بخواهد یکی از کارمندان خود را به آن شعبه منتقل کند، باید برای او درخواست ویزای L نماید.
 • ویزای O:  اگر جزء افراد خاصی هستید که در زمینه های ورزشی، هنری، آموزشی و علمی استعداد فوق العاده ای دارید یا به دستاوردهای چشمگیری رسیده اید، می توانید از این ویزا بهره مند گردید. صدور ویزای O برای افراد خاص با شرایط ویژه و به تعداد محدود انجام می شود.
 • ویزای P1: افرادی که در رشته های ورزشی در حال فعالیت هستند و سطح فعالیت آن ها بین المللی است، در صورتی که بخواهند برای رویدادهای ورزشی وارد خاک آمریکا شوند، باید درخواست ویزای P1 نمایند. همچنین ورزشکارانی که می خواهند به عضویت یکی از تیم های آمریکایی در بیایند، نیاز به این ویزا دارند.
 • ویزای P2: این ویزای کاری آمریکا برای آن هایی صادر می شود که بین دو ارگان خارجی و آمریکایی مشغول فعالیت هستند و برای انجام برخی امور نیاز است که به طور مداوم به آمریکا رفت و آمد داشته باشند.
 • ویزای P3: افرادی که برای اجرای کنسرت موسیقی، تئاتر یا سایر فعالیت های هنری قصد دارند به آمریکا بیایند، باید درخواست ویزای P3 نمایند. همچنین آن هایی که در زمینه مربیگری یا تدریس رشته های هنری، فرهنگی و ورزشی فعالیت دارند، نیاز به این ویزا خواهند داشت.
 • ویزای Q1: این ویزای کاری آمریکا مختص افرادی است که می خواهند برای تبادل فرهنگی در برنامه های بین المللی آمریکا شرکت کنند. همچنین آن هایی که می خواهند فرهنگ و سنت کشور خود را در آمریکا به اشتراک بگذارند یا قصد فعالیت های آموزشی علمی دارند، باید درخواست ویزای Q1 دهند.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری آمریکا

برای دریافت ویزای کاری آمریکا لازم است که افراد متقاضی، مدارکی را آماده نموده و به مسئول مربوطه در سفارت آمریکا تحویل دهند. آن ها باید به صورت اینترنتی یک وقت ملاقات در سفارت این کشور رزرو نموده و در فاصله ای که تا روز مصاحبه باقیمانده، یک سری مدارک را آماده کنند. باید توجه داشته باشید که این مدارک نباید هیچ گونه نقصی داشته باشند، زیرا تاثیر زیادی در صدور یا عدم صدور ویزا دارد. در ادامه مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری آمریکا را معرفی می کنیم.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری آمریکا
مدارک مورد نیاز ویزای کاری آمریکا
 • شناسنامه و کارت ملی متقاضی به همراه ترجمه رسمی آن ها
 • پاسپورت دارای اعتبار کافی
 • دعوتنامه از کارفرمای آمریکایی
 • رزومه تحصیلی و کاری
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری آمریکا
 • مدرک زبان معتبر
 • گواهی واجد شرایط بودن مدرک تحصیلی

ویزای کاری آمریکا و اقامت این کشور

ویزای کاری آمریکا می تواند یک فرصت مناسب برای افرادی باشد که قصد اقامت و اخذ تابعیت این کشور را دارند. اخذ اقامت آمریکا از روش های مختلفی چون ازدواج، سرمایه گذاری، تولد، تحصیل، کار و … انجام می شود. اما نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که افراد وقتی می توانند اقامت و تابعیت آمریکا را بگیرند که وارد بازار کار این کشور شده و از حقوق خود مالیات پرداخت کرده باشند. اگر به مدت سه سال پشت سر هم در آمریکا به صورت قانونی حضور داشته و مالیات پرداخت کرده باشید، می توانید درخواست اقامت دائم دهید. همچنین برای اخذ تابعیت آمریکا افراد باید آزمون هایی را پشت سر گذارند که مرتبط با تاریخ و فرهنگ آمریکا، تسلط بر زبان این کشور و … است.


ویزای کاری آمریکا و مشاغل مورد نیاز این کشور در سال

اگر جزو افرادی هستید که می خواهید برای دریافت ویزای کاری آمریکا اقدام کنید، باید در مورد فرصت های شغلی این کشور که برای اتباع خارجی فراهم است تحقیق نمایید. آگاهی از این مشاغل می تواند در انتخاب گزینه مناسب به شما کمک کند. در ادامه فهرست مشاغل مورد نیاز برای سال ۲۰۲۱ آمریکا آمده است.

مهندس معدن و زغال سنگمهندس مکانیک خاک
مهندس سیالاتمهندس حفاری
مهندس کنترلمتخصص ژئوتکنیک
مهندس شیمیمهندس هوا فضا
مهندس ژئومکانیکمهندس جوش
مهندس ابزار و کنترلمهندس برق
مهندس پنل مخزنمهندس ژئوتکنیک معدن
مهندس ژئوتکنیکمهندس نفت
مهندس مکانیک جامداتمهندس زمین شناسی
پزشک اورژانسجراح عمومی
مددکار اجتماعیمتخصص زنان و زایمان
پرستارپزشک عملیات
متخصص فیزیولوژی قلبمتخصص رادیو گرافی
متخصص فیزیولوژی خوابمتخصص آب
متخصص سونوگرافیمتخصص بیهوشی
روانپزشک عمومیروانپزشک قانونی

ویزای کاری آمریکا و میزان حقوق دستمزد در این کشور

یکی از مهمترین مسائلی که برای متقاضیان ویزای کاری آمریکا مطرح است، میزان حقوق و دستمزد در این کشور می باشد. افراد با آگاهی از این مقوله با توجه به شرایط تحصیلی و سوابق شغلی خود می توانند مشاغلی را انتخاب کنند که دارای میزان حقوق بهتری نسبت به دیگر شغل ها باشد. آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۷ نشان می دهد، متوسط حقوق در آمریکا ماهیانه چیزی در حدود ۳۳۰۰ دلار بوده است. همچنین باید بدانید که بر اساس گزارش هایی که بدست ما رسیده، میزان افزایش حقوق در آمریکا به طور متوسط ۱٪ در سال می باشد. البته هنوز هم نابرابری های جنسیتی و نژادی در آمریکا وجود دارد. به عنوان مثال افراد سیاه پوست کمترین میزان حقوق را دریافت می کنند، در حالی که آسیایی تبارها بیشترین میزان حقوق دریافتی را از شرکت ها و کارفرمایان آمریکایی دارند. هر چه سطح تحصیلات متقاضی بالاتر باشد و سوابق کاری بیشتری داشته باشد، به نسبت حقوق بیشتری دریافت خواهد نمود. همچنین برخی از مشاغل در مقایسه با شغل های دیگر دستمزد بیشتری دارند. در جدول ذیل میزان متوسط حقوق و دستمزد در آمریکا را بر اساس تحصیلات نشان داده ایم.

ویزای کاری آمریکا
ویزای کاری آمریکا
مدرک تحصیلیمیزان متوسط حقوق ماهیانه
زیر دیپلمحدود ۲۲۰۰ دلار
دیپلمحدود ۳۰۰۰ دلار
کارشناسیحدود ۵۰۰۰ دلار
کارشناسی ارشدحدود ۶۴۰۰ دلار

مقالات مرتبط جهت مطالعه بیشتر در خصوص ویزای کاری آمریکا :

دانشگاه های آمریکا

تحصیل در آمریکا

اقامت آمریکا

اقامت آمریکا

لاتاری آمریکا

کار در آمریکا

گرین کارت آمریکا

تحصیل درآمریکا بدون مدرک زبان

بورسیه تحصیلی آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل رایگان در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

بورسیه آمریکا


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید