هزینه زندگی در آمریکا ۲۰۲۲ چگونه است؟

Applyman

هزینه زندگی در آمریکا یکی از فاکتورهای مهم و اساسی می باشد که اغلب افرادی که قصد تحصیل و زندگی در آمریکا را دارند، باید نسبت به آن آگاهی پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم راجع به شرایط زندگی در آمریکا و از همه مهم تر هزینه زندگی در این کشور مانند مسکن، پوشاک، خوراک و درمان صحبت کنیم. در ابتدا لازم است به این نکته اشاره کنیم که هزینه زندگی در آمریکا نسبت به کشورهای توسعه ‌یافته دنیا به ‌مراتب بالاتر است. اطلاعات کافی در مورد هزینه ها مخصوصا برای دانشجویان بسیار حائز اهمیت می باشد، زیرا که دانشجویان در حین تحصیل در آمریکا اجازه کار تمام وقت ندارند و کسب اطلاعات در این مورد کمک زیادی در جهت اتخاذ تصمیم مناسب به دانشجویان می نماید.

کشور آمریکا متشکل از 50 ایالت و مناطق فدرال می باشد. ایالات متحده با جمعیت حدود 330 میلیون، سومین کشور پر جمعیت جهان و از لحاظ مساحت چهارمین کشور جهان می باشد. واشنگتن پایتخت ایالات متحده و پر جمعیت ترین شهر نیویورک می باشد. ایالات متحده با داشتن بزرگترین اقتصاد جهان و در اختیار داشتن بیش از 30 درصد از منابع جهان بزرگترین وارد کننده و دومین صادر کننده در دنیا می باشد. همان طور که گفته شد هزینه زندگی در آمریکا نسبت به کشورهای اروپایی بالاتر است. در رابطه با این موضوع یک جمله معروف وجود دارد “تمام اروپا در مقایسه با آمریکا شبیه یک دهات بزرگ است”. این جمله بیانگر هزینه زندگی در آمریکا می باشد. با این وجود زندگی و تحصیل در ایالات ‌متحده آرزوی بسیاری از افراد در سراسر دنیاست. مطالعه این مقاله به افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند و تمایل دارند از هزینه زندگی در این کشور آگاه شوند، کمک زیادی می کند. اگر شما نیز قصد دارید از هزینه زندگی در ایالات متحده آگاه شوید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تحصیل در آمریکا

مطالب بیشتر در مورد تحصیل در آمریکا

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آمادگی دارند تا راهنمایی های لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی و کاری در بهترین دانشگاه و مراکز آمریکا را به شما ارائه و شما عزیزان را در جهت انتخاب تصمیم مناسب یاری نمایند.

….اقامت آمریکا….

هزینه زندگی در آمریکا
هزینه زندگی در آمریکا

شرایط زندگی در آمریکا چگونه است؟

نظام دقیق و منظم پرداخت مالیات اقتصاد آمریکا را به یک اقتصاد با ثبات و قوی تبدیل نموده است، اما با این وجود هزینه زندگی در کشور آمریکا بالا می باشد و افراد با توانایی مالی بالا و انجام کار تمام وقت می توانند هزینه زندگی در آمریکا را تامین کنند. البته حقوق افراد در کشور آمریکا متناسب با هزینه ها می باشد و به طور میانگین یک فرد ماهانه حدود 8000 دلار درآمد دارد. پزشکی، مدیریت بانک، وکالت از مشاغل پر درآمد در کشور آمریکا هستند.

ناگفته نماند هزینه های زندگی در آمریکا مخصوصا برای مهاجرین تا حدودی بستگی به سبک زندگی افراد دارد. به عنوان مثال برای صرف یک وعده غذا، عده ای یک فست فود متوسط و عده ای دیگر، یک رستوران گران قیمت را انتخاب می کنند. مثال هایی از این دست حتی برای خرید پوشاک، تعیین محل زندگی نیز صدق می کند. به طور کلی خود فرد نقش تعیین کننده ای در مدیریت هزینه ها دارد. به طور میانگین سالانه حدود 35000 دلار هزینه زندگی در آمریکا می باشد. قابل ذکر است که  هزینه زندگی در شهرهای اصلی آمریکا مانند لس آنجلس، بوستون، نیویورک نسبت به ایالت های کوچک تر بالاتر است و اغلب دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند در شهرهای کوچک تر که هزینه های مناسب تری دارند مستقر می شوند و یا در واحدهایی که دانشجویان بین المللی به صورت مشترک با هم استفاده می کنند مستقر شده تا با حداقل هزینه بتوانند در کشور آمریکا به تحصیل و زندگی مشغول شوند.


هزینه مسکن در آمریکا

یکی از مهم ترین مواردی که در مورد هزینه زندگی در آمریکا باید به آن توجه کرد، هزینه مسکن در آمریکا می باشد. حدود 30 درصد هزینه زندگی در این کشور مربوط به مسکن می باشد. به طور میانگین افراد باید حدود یک سوم از درآمد خود را صرف هزینه مسکن نمایند. اجاره یک واحد یک خوابه در شهر نیویرک حدود 1500 دلار در ماه است. البته افرادی که به منظور کار و یا تحصیل به آمریکا مهاجرت می کنند با استفاده از هم خانه و یا سکونت در شهرهایی که قیمت مناسب تری دارند، هزینه های زندگی خود را  تا حد قابل توجهی مدیریت می کنند. در شهرهای کوچک تر و ایالت های مرکزی اجاره یک واحد یک خوابه در حدود 1000 دلار است. البته افرادی که با خانواده خود به آمریکا مهاجرت می کنند باید واحد با متراژ بزرگتری را اجاره کنند. قیمت یک واحد 3 خوابه در شهر نیویورک حدود 5000 دلار است و همان طور که گفته شد این قیمت در ایالت های مرکزی و کوچک تر به مراتب کم تر است.

هزینه مسکن در آمریکا
هزینه مسکن در آمریکا

هزینه خوراک در آمریکا

بخش مهم دیگری از هزینه زندگی در آمریکا مربوط به هزینه خوراک و تغذیه در آمریکا می باشد. البته این هزینه ها تا حد زیادی تابع فرد است و بستگی به سبک زندگی فرد دارد. اگر شما فردی هستند که دائما برای صرف غذا به رستوران می روید، باید هزینه بیشتری جهت زندگی در آمریکا پرداخت کنید. به طور کلی هزینه خوراک و نیازهای روزانه زندگی در آمریکا حدود 40% از درآمد ماهیانه را شامل می شود. به عنوان مثال قیمت 1 کیلو گوشت قرمز حدود 10 دلار، 1 کیلو گوشت مرغ حدود 5 دلار و یک لیتر شیر حدود 1 دلار قیمت دارد و صرف یک وعده غذایی در رستوران مابین 10 تا 30 دلار هزینه دارد. به عنوان مثال ساندویچ مک دونالد حدود 10 دلار و صرف غذا در یک رستوران مجلل حدود 30 دلار برای یک نفر هزینه در پی خواهد داشت.


هزینه‌ بهداشت و درمان در آمریکا

هزینه های درمانی در کشور آمریکا نسبت به کشورهای دیگر به مراتب بیشتر می باشد. به همین علت شعار پیشگیری مهم تر از درمان، در دستور کار مردم آمریکا قرار گرفته است. البته افراد تحت پوشش بیمه درمانی، هزینه های کمتری بابت درمان پرداخت می نمایند. دندانپزشکی و جراحی یکی از گران ترین خدمات درمانی در آمریکا می باشد. وب سایت (USA Today) طبق یک برآورد هزینه زندگی در آمریکا برای یک خانواده 4 نفره که تحت پوشش بیمه نیز باشند را 28166 دلار تخمین زده است. اما مهاجرین بین المللی که تحت پوشش بیمه درمانی در کشور آمریکا نیستند، باید هزینه های بیشتری را متقبل شوند. هزینه یک چک‌آپ معمولی حدود ۱00 دلار و هزینه دارو برای یک سرماخوردگی که جزو درمان های ارزان است، حدود ۷ دلار است.

هزینه‌ بهداشت و درمان در آمریکا
هزینه‌ بهداشت و درمان در آمریکا

هزینه حمل و نقل و رفت و آمد در آمریکا

هزینه حمل و نقل جزو هزینه های اصلی زندگی در آمریکا می باشد. با توجه به رفت و آمد افراد به محل و کار و دانشگاه در روز، بخش قابل توجهی از هزینه زندگی در آمریکا مربوط به حمل و نقل است. کرایه تاکسی در آمریکا برای مسافت 1 کیلومتر حدود 2 دلار است و قیمت بلیط اتوبوس حدود 3 دلار است. افرادی هم که وسیله نقلیه شخصی دارند باید به این موضوع توجه کنند که قیمت هر لیتر بنزین در حدود 1 دلار است. البته تعداد زیادی از مردم در آمریکا به علت هزینه کمتر و دسترسی راحت تر از اپلیکیشن Uber استفاده می کنند.


هزینه ارتباطات و اینترنت در آمریکا

بخش دیگری از هزینه زندگی در آمریکا به خصوص برای دانشجویان مربوط به ارتباطات و اینترنت است. سیسستم پخش شبکه های تلویزیونی در کشور آمریکا به شکل تعرفه ای می باشد و مشترکین برای حق پخش، باید اشتراک ماهانه تهیه نمایند. حق اشتراک به شکل بسته های مختلف ارائه می شود و از 20 دلار تا 100 دلار، با توجه به سرویسی که ارائه می شود، هزینه دارد. مکالمه درون شبکه و داخلی در حدود 10 سنت است و مکالمه های خارجی هزینه بالاتری دارند. هزینه اینترنت پرسرعت در ایالات متحده حدود 60 دلار می باشد.


ارزان ترین و گرانترین شهرهای آمریکا کدامند؟

انتخاب شهر مورد نظر برای زندگی تاثیر مستقیمی در ارتباط با هزینه زندگی در آمریکا دارد. اکثر دانشجویان بین المللی شهرهای ارزان تر را برای تحصیل و کار انتخاب می کنند. مخارج زندگی در آمریکا در شهرهای سان فرانسیسکو، سن خوزه، نیویورک، آکلند، واشنگتن نسبت به شهرهای دیگر گران تر است و مناسب برای افرادی است که سالیانه بالای 50000 دلار درآمد دارند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی و یا کاری به کشور آمریکا را دارید، پیشنهاد می شود شهرهایی مانند پالم کست در ایالت فلوریدا، استاکتون و یا بیکرزفلد در ایالت کالیفرنیا را انتخاب کنید.


جمع بندی:

در این مقاله هر آنچه که می بایست شما عزیزان در مورد شرایط و هزینه زندگی در آمریکا بدانید را بیان کردیم. افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل و یا کار را دارند باید آگاهی لازم در رابطه با این هزینه ها را کسب کنند. همان طور که عنوان شد زندگی در شهرهای اصلی و بزرگ تر آمریکا مانند کالیفرنیا و نیویورک مستلزم هزینه های بالایی می باشد. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من با داشتن تجربیات فراوان در حوزه مهاجرت آمادگی دارند تا مشاوره و راهنمایی های لازم را به همراه جزئیات بیشتر در مورد شرایط و هزینه زندگی در آمریکا به شما عزیزان ارائه دهند تا با آگاهی کامل در جهت انتخاب بهترین تصمیم اقدام نمایید.


مقالات مرتبط جهت مطالعه بیشتر در خصوص هزینه های زندگی در آمریکا :

تحصیل در آمریکا

مهاجرت به آمریکا

کار در آمریکا


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید