ویزای کاری فرانسه

Applyman

متقاضیان دریافت ویزای کاری فرانسه و اخذ اقامت از این طریق، نیاز به مجوز کار و دریافت ویزای کاری فرانسه دارند.برای دریافت مجوز و ویزای کاری فرانسه نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای معتبر می باشد. متقاضی باید کارفرمای و کار خود را از روش های مختلف مانند سایت های کاریابی و یا آگهی ها و یا روش های دیگر پیدا کند سپس به واسطه آن کارفرما درخواست مجوز کار بدهد.در هر استان با توجه به شرایط آن استان کارفرما باید درخواست مجوز کار بدهد و برای صدور ویزای کاری فرانسه مواردی را بررسی میکند.

یکی از روش های دریافت ویزای کاری فرانسه گذراندن یک دوره فنی و حرفه ای در یک شرکت است.همینطور افرادی که در فرانسه تحصیل کرده اند و فارغ التحصیل شده اند میتوانند درخواستی برای دریافت مجوز 6 ماهه جست و جوی کار در فرانسه برای دریافت ویزای کاری فرانسه بدهند.یکی از روش های دریافت اقامت بلند مدت کاری در فرانسه که به تازگی توسط دولت فرانسه معرفی شده است گذرنامه استعداد نام دارد.

برای دریافت ویزای کاری فرانسه متقاضی باید عامل مثبتی برای پیشرفت اقتصاد فرانسه باشد و استعداد بین المللی خوانده شود.افراد با استعداد های متنوعی میتوانند این ویزا را دریافت کنند اما ایرانیان از دریافت این نوع ویزا محرومند.

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری فرانسه

دریافت ویزای کاری فرانسه به دلیل اینکه در اتحادیه اروپا قرار دارد در بسیاری از شرایط، مشترک با دیگر کشور های اتحادیه اروپا است.برای درخواست ویزای کاری فرانسه ابتدا باید پیشنهاد کار داشته باشید. کارفرمایانی که قصد استخدام نیروی خارجی دارند ابتدا باید شغل مورد نظر را به مدت 3 ماه در فرانسه و 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کنند و در صورتیکه فردی پیدا نشد متقاضی خارجی میتواند درخواست خود را برای شغل مورد نظر ثبت کند. ضمنا کارفرما باید حقوقی را برای فرد متقاضی در نظر بگیرد که پس از کسر مالیات کفاف زندگی متقاضی و خانواده اش را بدهد.

در کل روند دریافت ویزای کاری فرانسه بر اساس قوانین اتحادیه اروپا و بلو کارت می باشد.کارفرما باید اجازه استخدام کارمند خارجی داشته باشد و حقوق مکفی پرداخت کند. اقدام بدون داشتن پیشنهاد کار برای ویزای کاری امری دشوار است. به خاطر داشته باشید روند اخذ دعوتنامه کار از کشور فرانسه امری ساده نیست پس فریب کلاهبردانی که از بی اطلاعی افراد سوءاستفاده کرده و قول ویزای کاری فرانسه در مدت کوتاه را میدهند نخورید.

یک روش دیگر دریافت ویزای کاری فرانسه ، درخواست اخذ ویزا از طریق مهارت و تخصص می باشد. این روش در کشور های دیگر مانند استرالیا ، کانادا و دانمارک نیز امکان پذیر است. پروسه این ویزا در بیشتر کشور ها بسیار طولانی است و در حال حاضر اقدام برای این ویزا در کشور دانمارک توصیه میشود که بین 7 تا 9 ماه زمان میبرد.البته این ویزا در دانمارک نیز اخیرا تغییراتی داشته و روند دریافت آن مثل قبل آسان نیست.


مدارک مورد نیاز

متقاضیان دریافت ویزای کاری فرانسه پس از دریافت دعوتنامه و مجوز کار که توسط کارفرما تهیه شده است باید برای درخواست ویزای کاری فرانسه اقدام کنند. مدارکی که برای دریافت ویزا نیاز است عبارتند از:

 1. گذرنامه دارای اعتبار کافی
 2. مجوز کار دریافت شده
 3. عکس پاسپورتی
 4. تکمیل فرم های مربوطه
 5. پرداخت هزینه مربوط به فرم سفارت به مبلغ 99 یورو

ویزای همراه فرانسه چگونه است؟

افرادی که در کشور فرانسه کار میکنند پس از دریافت ویزای کاری فرانسه این امکان را دارند که همسر و فرزندانشان را در کنار خود داشته باشند. به این منظور باید به سفارت فرانسه در تهران اثبات کنند که تمکن مالی برای زندگی مناسب خانواده در فرانسه را دارند. متقاضی باید درخواست خود را به اداره مهاجرت فرانسه تسلیم کند تا این اداره شرایط فرد را بررسی کند. به طور معمول افراد باید 18 ماه در فرانسه اقامت داشته باشند و سپس برای خانواده خود اقدام کنند و نمیتوانند همزمان با خود آن ها را همراه کند.اما در ویزا های استعداد و یا استارت آپ و در برخی شرایط دیگر فرد میتواند به طور همزمان برای خانواده خود درخواست کند واین روند راحت تر می باشد.در برخی موارد حتی فرزند زیر 18 سال متقاضی نیاز به دریافت اقامت ندارد و میتواند با شخص متقاضی بدون ویزا همراه شود. قبل از 18 ماه خانواده متقاضیان میتوانند با ویزای توریستی و کوتاه مدت به فرانسه سفر کنند.

ویزای همراه فرانسه چگونه است؟

افراد واجد شرایط جهت دریافت ویزای کاری فرانسه

دریافت ویزای کاری فرانسه برای افراد حرفه ای و متخصص و کسانی که تحصیلات عالی در حرفه های مورد نیاز دارند متفاوت است اما در هر صورت وجود کارفرما الزامی است. روند دریافت ویزای کاری و اقامت برای این افراد متفاوت است.این ویزا Talent visa نام دارد که به صورت اقامت یکساله به افراد خاص داده میشود. پس از ورود به فرانسه میتوان به مدت 4 سال این ویزا را تمدید کرد. افراد با شرایط و تخصص های زیر میتوانند برای این ویزا اقدام کنند.

 1. کارمندان متخصص اروپا که کارت آبی دارند
 2. اشخاص معروف در جهان
 3. کارمندان متخصص شرکت های نوآورانه
 4. دانشمندان و پژوهشگران
 5. سرمایه گذاران در شرکت های فرانسوی
 6. نوآوران اقتصادی
 7. هنرمندان و ورزشکاران
 8. کارآفرینان
افراد واجد شرایط جهت دریافت ویزای کاری فرانسه

البته باید توجه کنید که داشتن تنها یکی از شرایط بالا به تنهایی برای ویزای کاری فرانسه کافی نمی باشد و نیاز به مدارک مربوط ، شرایط حقوقی و اقتصادی و بعضی آن نیاز به داشتن پیشنهاد کاری یا دریافت مجوز از برخی سازمان ها دارد.اشخاصی که توافقی با کارفرما یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای فرانسوی ندارند باید تمکن مالی و اینکه میتوانند مخارج زندگی خود را تامین کنند اثبات کنند.


اخذ تابعیت فرانسه

دریافت اقامت دائم فرانسه از طریق دریافت ویزای کاری فرانسه پس از چند سال کار کردن و پرداخت مالیات امکان پذیر است.فرانسه جزو کشور هایی است که تابعیت مضاعف را قبول میکند یعنی افراد میتوانند پس از چند سال کار و اقامت در فرانسه با حفظ تابعیت قبلی خود اقامت دائم و تابعیت فرانسه را نیز دریافت کنند. اشخاص پس از 5 سال اقامت در فرانسه میتوانند درخواست اقامت دائم کنند. اقامت دائم دریافت شده دارای اعتبار ده ساله بوده و قابل تمدید می باشد.دارندگان اقامت دائم میتوانند در فرانسه کار و تحصیل کنند و از خدمات اجتماعی استفاده کنند و تنها تفاوت آن ها با شهروندان فرانسه این است که حق رای ندارند. از شرایط دریافت اقامت دائم تسلط کامل بر زبان فرانسوی و ادغام پذیری و سازگاری با کشور فرانسه است. لازم به ذکر است دارندگان اقامت دائم فرانسه در صورتی که بیش از دو سال خارج از فرانسه باشند اقامت آن ها باطل میشود.


کاریابی و دریافت ویزای کاری فرانسه

اگر به دنبال دریافت ویزای کاری فرانسه هستید در نظر داشته باشید که قبل از هر چیزی باید زبان فرانسوی را بیاموزید.برای پیدا کردن کار میتوانید از طریق سایت های کاریابی و موسسات کاریابی اقدام کنید. همچنین افرادی که در فرانسه تحصیل کردند پس از پایان دوران تحصیل میتوانند ویزای موقت 6 ماهه دریافت کنند و در صورتی که شغلی پیدا کردند برای ویزای کاری اقدام کنند.همچنین در صورت تسلط به زبان فرانسوی میتوانید به صورت مستقیم به جست و جوی شغل بپردازید.

کاریابی

مشاغل مورد نیاز فرانسه

متقاضیان دریافت ویزای کاری فرانسه باید در نظر داشته باشند که این کشور نرخ بیکاری بالایی نسبت به دیگر کشور های اتحادیه اروپا دارد و به همین دلیل تمایل دولت فرانسه این است که کارفرما ها افراد بومی را به کار گیرند تا نرخ بیکاری پایین بیاید. در کشور فرانسه دو نوع لیست مشاغل وجود دارد نوع اول لیستی از مشاغل است که کمبود نیروی دریافت ویزای کاری فرانسه دارند و نوع دوم لیست مشاغلی است که نیروی کار به اندازه کافی برای آن ها هست ولی کارفرما های کمتری دارند.

از اکتبر الی دسامبر 2018 تعداد 455.000 موقعیت شغلی خالی در زمینه خرده فروشی ، 279.000 موقعیت شغلی خالی در زمینه فناوری اطلاعات و مرتبط با IT  و 260.000 موقعیت شغلی در زمینه فروش عمده محصولات وجود داشته است.از دیگر مشاغلی که در فرانسه موقعیت کاری دارند میتوان به مشاغل مربوط به رستوران ها و صنایع غذایی با 254.000 موقعیت ، مشاغل دولتی با 222.000 موقعیت ، مشاغل ساخت و ساز ساختمانی با 180.000 موقعیت ، مشاغل امور اجتماعی با 168.000 موقعیت ، مربی گری و آموزش با 162.000 موقعیت و مشاغل مربوط به مشاورین املاک با 157.500 موقعیت اشاره کرد.مکانیک های خودرو ، راننده های پیک و آژانس ، نگهبانان انبار و فروشندگان نیز میتوانند در این فرانسه شغل پیدا کنند.همچنین بیشتر از 20.000 موقعیت شغلی برای برنامه نویسان ، مدیران فروش ، مدیران تدارکات ،خدمتکاران و پیش خدمتان و بازاریابان وجود دارد.

یکی از مزایای فرانسه برای کار و از جمله مزیت های کار در فرانسه این است که دولت فرانسه در پایان سال 2018 میلادی تعداد مشاغل تمام وقت خود را افزایش داده است به طوریکه در سه ماه آغاز سال 2019 بیشتر از 1.400.000 موقعیت شغلی در فرانسه در دسترس بوده.


در خصوص مطالعه بیشتر در مورد مهاجرت به فرانسه مقالات ذیل را پیشنهاد میکنیم:

شرایط دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ چیست؟

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

کالج زبان در کشور فرانسه

پذیرش زبان از فرانسه

شرایط اقامت فرانسه

مهاجرت به فرانسه

دکترا در فرانسه

اقامت فرانسهدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید