تحصیل رایگان در چین

Applyman

افرادی که علاقه مند به ادامه تحصیل در یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا هستند و می خواهند کمترین هزینه را بابت آن پرداخت نمایند، بهترین گزینه برای آن ها تحصیل رایگان در چین ستند. تحصیل رایگان در چین برای همه دانشجویان فراهم نیست و تحت شرایط خاصی امکان پذیر می باشد. البته اگر هزینه های تحصیل در چین را با کشورهای اروپایی، آمریکا و استرالیا مقایسه کنید، متوجه می شوید که رقم بسیار پایینی است. اما همین شهریه تحصیلی کم و هزینه های زندگی مقرون به صرفه  در چین را نیز می توان از طریق کار پاره وقت، برخورداری از کمک هزینه های دانشجویی و بورسیه های تحصیلی پوشش داد.

دولت چین شرایطی را فراهم نموده که دانشجویان خارجی با اخذ مجوز بتوانند بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته کار کنند. همچنین افرادی که می خواهند از مزایای تحصیل رایگان در چین بهره مند شوند، باید به دنبال اخذ کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی و دانشجویی باشند. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده ارائه مشاوره و همراهی شما عزیزان در امر تحصیل رایگان در چین هستند و میتوانید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره تخضضی بهره منند شوید.

تحصیل رایگان در چین

تحصیل رایگان در چین با بورسیه های تحصیلی

دولت چین بورسیه های تحصیلی را برای تحصیل رایگان در چین و به جهت ترغیب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور ارائه کرده است. این بورسیه ها هر ساله توسط شورای CSC که به همین منظور راه اندازی شده، به دنشجویانی که شرایط دریافت این تسهیلات را دارند، اعطا می گردد. این بورسیه ها به دو دسته بورسیه های جزئی و کامل تقسیم بندی می شوند. بورسیه های جزئی می توانند تنها قسمتی از شهریه دانشگاه و هزینه زندگی دانشجو را پوشش دهند، در حالی که بورسیه های کامل موجب فراهم شدن تحصیل رایگان در چین می گردند.

تسهیلات تحصیل در کشور چین در تمام مقاطع به دانشجویان خارجی تعلق می گیرد و هر چه مقطع تحصیلی بالاتر رود، میزان تسهیلات و کمک هزینه ها بیشتر می شود. به عنوان مثال در مقطع کارشناسی، این بورسیه ها شامل رشته های هنرهای زیبا، فلسفه، ادبیات، آموزش، تاریخ، مدیریت، اقتصاد، حقوق، علوم، کشاورزی، پزشکی و مهندسی تعلق می باشد و حدود ۲۸۰ دانشگاه بورسیه های تحصیلی مختلف را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند.


موارد پوشش بورسیه های تحصیل رایگان در چین

آگاهی از موارد تحت پوشش بورسیه های تحصیل رایگان در چین می تواند به دانشجویان بین المللی کمک کند تا اقدامات لازم برای دریافت این تسهیلات را انجام دهند و بتوانند همه یا بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را در چین تامین نمایند. در ادامه به مواردی که بورسیه های تحصیلی در چین آن ها را پوشش می دهند می پردازیم:

 • حق بیمه درمانی و پزشکی
 • اجاره بهای خوابگاه دانشجویی
 • بن تهیه جزوات و کتاب های آموزشی
 • هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه
 • مقرری ماهانه برای دانشجویان و دانشمندان بین المللی
موارد پوشش بورسیه های تحصیل رایگان در چین

شرایط دریافت بورسیه های تحصیل رایگان در چین

کمک هزینه ها و تسهیلات دانشجویی در بسیاری از رشته های مختلف دانشگاه های چین در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. دریافت این بورسیه ها شرایطی دارد که دانشجویان خارجی باید از آن مطلع باشند و بتوانند برای اخذ آن ها هر چه سریعتر اقدام کنند. بازه زمانی برای دریافت این تسهیلات از ابتدای سال میلادی یعنی ژانویه تا ماه آوریل است. اما دریافت این بورسیه ها و بهره مندی از امکان تحصیل رایگان در چین نیازمند شرایطی است که دانشجویان بین المللی ملزم به فراهم آوردن آن ها می باشند. افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات و کمک هزینه های تحصیلی هستند، در صورتی که دانشجوی مقطع کارشناسی هستند، نباید بیشتر از ۲۵ سال سن داشته باشند. محدوده سنی برای دانشجویان کارشناسی ارشد جهت دریافت بورسیه های تحصیلی ۳۲ سال است و دانشجویان مقطع دکترا شرط سنی زیر ۴۰ سال را دارند. همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های چین، برای اینکه بتوانند از تسهیلات دانشگاهی استفاده کنند نباید از تاریخ دریافت آخرین مدرک تحصیلی آن ها بیشتر از یکسال گذشته باشد. مدارک و شرایط اخذ بورسیه های تحصیل رایگان در چین به صورت زیر است:

 • کسب نمرات درسی عالی
 • ارائه حداقل دو توصیه نامه از اساتید
 • ارائه و چاپ مقالات علمی در کنفرانس ها و مجلات معتبر
 • تکمیل فرم درخواست تسهیلات و بورسیه های تحصیلی
 • ارائه سوابق و رزومه تحصیلی و علمی
 • تصویر مدارک تحصیلی گذشته تا به حال

انواع بورسیه های تحصیل رایگان در چین

دولت چین به جهت بهره مندی دانشجویان از امکان تحصیل رایگان در چین اقام به طراحی وارائه انواعی از بورسیه های تحصیلی نموده که در فهرست ذیل درباره آنها صحبت خواهیم کرد:

انواع بورسیه های تحصیل رایگان در چین
 • بورسیه تحصیلی WMOچین:

این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود و تمام هزینه های بیمه پزشکی، اجاره محل اقامت و شهریه دانشگاه را پوشش می دهد. دانشجویان بین المللی که در رشته های مدیریت و نظارت منابع آب، هیدرولوژی و هواشناسی چین در حال پژوهش و تحقیق هستند، با استفاده از بورسیه WMO چین می توانند هزینه های تحقیقاتی و تحصیلی خود را تامین نمایند و تحصیل رایگان در چین را تجربه کنند.

 • بورسیه تحصیلی کنفوسیوس چین:

دولت چین برای کمک به ارتقا زبان و فرهنگ چینی، بورسیه ای به نام کنفوسیوس به دانشجویان خارجی که در رشته های مربوط به زبان و فرهنگ چینی در حال تحصیل هستند، اعطا می کند و این متقاضیان با این بورسیه از امکان تحصیل رایگان در چین بهره مند میشوند. دانشجویان با برخورداری از این بورسیه از پرداخت بسیاری از هزینه های تحصیلی خود معاف می شوند.

 • بورسیه تحصیلی PIFچین:

دانشجویان ساکن جزایر اقیانوس آرام که برای تحصیل به چین مهاجرت کرده اند، می توانند از این بورسیه بهره مند شوند. دانشمندان ارشد، پژوهشگران، دانشجویان کارشناس ارشد و کارشناسی افراد واجد شرایط برای دریافت این بورسیه تحصیل رایگان در چین هستند. این کمک هزینه تحصیلی مواردی چون بیمه درمانی، اجاره محل اقامت و شهریه دانشگاه را پوشش می دهد. همچنین دولت چین یک بلیط رفت و برگشت رایگان در کلاس اقتصادی در اختیار واجدین شرایط دریافت بورسیه تحصیلی PIF می گذارد.

 • بورسیه تحصیلی AUN:

دولت چین برای حمایت از دانشمندان، اساتید و دانشجویان کشورهای عضو آسه آن که برای تحقیق و پژوهش، تدریس و تحصیل به چین مهاجرت می کنند، بورسیه AUN را در اختیار آن ها قرار می دهد. اعطای این تسهیلات موجب افزایش درک متقابل و تبادل علمی و دانشگاهی بین اعضای آسه آن و چین می شود. بورسیه AUN دانشجویی تنها مختص مقطع کارشناسی ارشد است و با پرداخت حق بیمه درمانی، اجاره محل اقامت و شهریه دانشگاه، شرایط را برای تحصیل رایگان در چین برای دانشجویان فراهم می کند.

 • بورسیه اتحادیه اروپا:

به منظور حمایت از متقاضیان تحصیل که از اتحادیه اروپا راهی این کشور آسیایی می شوند، دولت چین تسهیلاتی را تحت عنوان برنامه اتحادیه اروپا در نظر گرفته است. این تسهیلات کلیه هزینه تحصیل را پوشش می دهد و مخصوص دانشمندان، محققان و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی است. افرادی که می خواهند تحصیل رایگان در چین داشته باشند به کنسولگری چین در کشورهای خود مراجعه نموده و برای دریافت آن ثبت نام کنند. شرط اصلی برای بهره مندی از تسهیلات برنامه اتحادیه اروپا، ثبت دانشجویان متقاضی در دوره آموزشی زبان چینی است.

 • بورسیه گریت وال:

سازمان یونسکو برای حمایت از دانشمندان و دانشجویان کشورهای در حال توسعه که برای ادامه تحصیل به کشور چین مهاجرت می کنند، بورسیه ای را در نظر گرفته است. این بورسیه تنها به دانشمندان ارشد و پژوهشگران فعال تعلق می گیرد و متقاضیان دریافت آن لازم است که به دفاتر یونسکو در کشور محل اقامت خود مراجعه نمایند و درخواست دهند. بورسیه گریت وال شرایط را برای تحصیل رایگان در چین فراهم می کند و مواردی چون بیمه درمانی، اجاره محل اقامت و شهریه دانشگاه را شامل می شود.

 • تحصیل رایگان در چین و بورسیه دانشگاه چین:

این کمک هزینه تحصیلی جهت جذب دانشجویان نخبه خارجی برای تحصیل در دانشگاه های مناطق خودمختار، دفاتر خاص استانی یا دانشگاه های معین در چین اعطا می شود. بورسیه دانشگاه چین شامل دانشجویان مقطع دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی می گردد و فرقی نمی کند که آن ها در برنامه آموزشی انگلیسی زبان مشغول تحصیل باشند یا چینی زبان. جهت دریافت بورسیه دانشگاه چین، متقاضی باید درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کند تا با دریافت این تسهیلات کلیه هزینه های بیمه پزشکی، اقامت و شهریه دانشگاه خود را تامین نموده و از مزایای تحصیل رایگان در چین بهره مند شود.

 • بورسیه دوجانبه:

دانشگاه های چین با بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزشی دنیا تفاهم نامه هایی را امضا کرده اند که طبق آن ها هر دو طرف بورسیه ها و تسهیلاتی را برای دانشجویانی که از کشورهای امضا کننده تفاهم نامه برای تحصیل به دانشگاه های طرف مقابل مهاجرت می کنند، اعطا نمایند. بورسیه های دوجانبه به دانشمندان، محققان، پژوهشگران و دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی اعطا می شود و می تواند همه یا بخشی از هزینه های تحصیلی و زندگی آن ها را تامین کند و از امکان نسبی تحصیل رایگان در چین بهره مند شوند.


تحصیل رایگان در چین با دریافت بورسیه کامل

اگر دانشجویان بین المللی بتوانند بورسیه کامل دانشگاه های چین را دریافت کنند، آنگاه موفق به تحصیل رایگان در چین شده اند. با برخورداری از تسهیلات صد در صدی شرایط زیر برای دانشجو فراهم می شود.

 • پرداخت مقرری و حقوق برای پژوهشگران ارشد و دانشجویان دکترا به میزان ۱۰۰۰ یوان در ماه
 • پرداخت کمک هزینه به پژوهشگران عمومی، دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی به میزان ۷۰۰ یوان در ماه
 • پرداخت هزینه اقامت یا تامین خوابگاه رایگان برای دانشجو. در صورتی که دانشگاه فاقد خوابگاه باشد، یارانه اقامت به صورت ماهیانه به دانشجو پرداخت می گردد. دانشگاه های دارای خوابگاه به دانشجویان بورسیه خود یک اتاق دو نفره می دهند.
 • پرداخت کل شهریه دانشگاه و کلیه هزینه های مربوط به فعالیت های دانشجویی و هزینه های اداری

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده ارائه مشاوره و همراهی شما عزیزان در امر تحصیل رایگان در چین هستند و میتوانید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره تخضضی بهره منند شوید.


مقالات مرتبط جهت مطالعه بیشتر درباره موضوع تحصیل رایگان در چین :

بورسیه کارشناسی ارشد در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل فیزیوتراپی در چین

تحصیل مهندسی در چین

تحصیل پزشکی در چین

تحصیل MBA در چین

بورسیه تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین

ثبت شرکت در چین

دانشگاه های چین

ویزای کاری چین

تحصیل رایگان در چیندیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید